Bebeklerde Burun Aspiratörü ve Burun Temizleme Aparatı

Yeni doğan bebekler 6 aylık olana kadar ağızlarından nefes almayı öğrenemezler. Bebeklerin solunum yolları ile ilgili sağlık sorunlarının oluşmaması için düzenli bir şekilde nefes alıp veriyor olmaları gerekir. Burun delikleri tıkanan ve nefes alması zor olan bebekler terlediği ve huzursuz olduğu gibi belli sağlık sorunları ile de karşılaşabilir. Bebekler genellikle bu sorunlarını uyku düzensizliği, beslenme sorunu ve gaz sancıları olarak yaşamaktadır. Bu durumda ebeveynler bebekleri için yardımcı ürünlerden destek alır. Henüz solunum yollarını temizlemeyi bilmeyen bebekler için geliştirilen burun aspiratörü bu anlamda anne ve babaların en büyük yardımcısıdır. Bebek burun aspiratörü ile bebeklerin burun delikleri açılır ve rahat bir şekilde nefes alıp vermeleri sağlanabilir. Bebekleri rahatlatan aspiratör modellerinin yetişkinler için de üretilen çeşitleri bulunur. Bebeklerin fiziki özellikleri düşünülerek tasarlanan modeller, bebeğinizin burun deliğine zarar vermez ve canlarını yakmaz. Siz de bebeğinizin sağlığı için daha önce deneyimlemiş ebeveynlerin yaptığı bebek burun aspiratörü öneri ve tavsiye yazılarına göz atabilir ve kararınızı bu yönde belirleyebilirsiniz.

Bebek Burun Aspiratörü Modelleri ile Bebeğinizi Rahatlatın

Farklı markalar tarafından üretilen bebek burun aspiratörü modelleri; ağızdan çekmeli, hortumlu, motorlu, vakumlu, pilli burun aspiratörü olarak çok çeşitliliğe sahiptir. Kullanım şekillerine göre değişiklik gösteren ürünler, temel olarak iki farklı modelden oluşur. Yenilikçi tasarımlar üretilmeden önce kullanılan standart pompalı ürünler pompa kısmına basıldıktan sonra bebeğin burun deliklerine yerleştirilir ve sonrasında pompa gevşetilerek burun içinde biriken kalıntılar hava yardımı ile pompanın haznesine çekilir. Manuel burun aspiratörü olarak tanımlanan bu modellerin sahip olduğu yumuşak uçlar bebeğinizin burun deliklerine ya da burun içine zarar vermez. Farklı bir kullanımı olan ve üflemeli burun aspiratörü olarak da adlandırılan, ağızla çekilen burun aspiratörü modelleri de bulunur. Bu modeller ürünün tüp ucuna bir ağızlık ve filtre takılarak çalışır. Böylelikle ebeveyn bebeğin burnunda biriken mukozayı nefesi ile kontrollü bir şekilde manuel olarak çeker. Oldukça basit bir kullanımı olan modellerin ağızlık kısmında bulunan filtresi, yanlışla mukozanın ebeveynin ağzına gelmesini engeller.

Daha pratik bir kullanım sunan elektrikli burun aspiratörü modelleri ise manuel kullanılan  aspiratör çeşitlerine göre çok daha etkin bir çekiş ve emiş gücüne sahip ürünlerdir. USB kablosu ile şarj edilebilen piller ile çalışan modeller, reflü önleyici tasarımları sayesinde çıkarılan kalıntının tekrar burna akmasını önler. Diğer modellere göre pilli burun aspiratörü fiyatı farklılık gösterebilir. Bunun nedenlerinin başında modelin çok sayıda kullanışlı özelliğinin bulunması gelmektedir. Bulaşık makinesinde yıkanabilir olması, ne kadar mukozanın temizlendiğinin görülmesi için şeffaf haznesi ve pilleri şarj edilir olduğundan prizden bağımsız çalışır olması ürünü farklı kılan özellikleridir. Bebeğiniz için almayı planladığınız ürünleri incelerken elektronik burun aspiratörü yorumlar kısmına da göz atarsanız daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz.

Bebeklerin Burun Tıkanıklığına Son Veren Burun Aspiratörleri Kullanımı

Bebekler için tasarlanan ve farklı ihtiyaçları karşılayan 3 vites ayarlanabilir özelliği ile elektronik otomatik burun aspiratörü modelleri detaylı özellikleri sayesinde bir adım öne çıkar. Ürünlerin insanlaştırılmış radyanlı ergonomik tasarımları pratik bir kullanım sunar. Bebeklerin burnu temizlenirken rahat tutulabilen tasarımı ve sağladığı avantajları ile ebeveynler bu üründen fazlasıyla memnun kalmaktadır. Ürünlerin üretiminde genellikle BPA içermeyen maddeler kullanılır. Pürüzsüz, kokusuz, şeffaf ve tatsız silikon malzemelerden elde edilen aspiratörler bebeklerin ısırma ve çekmelerine karşı dayanıklı olduğu gibi sağlıkları açısından da hiçbir zararlı madde içermez.

Tek bir tuş ile çalışan aspiratörler direkt olarak bebeğin burnu ile temas ettiğinden hijyenik olması büyük önem taşır. Burun içi ve solunum kanalları özellikle bebeklerde en hassas olan yerlerdir. Bebeğinizin sağlığı için tek kullanımlı başlıklı ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu başlıkları bir kez kullandıktan sonra çöpe atabilirsiniz. İşlem tekrarlanacağı zaman başlığın yenisi takılır ve böylece ürünler daha hijyenik bir kullanım sunar. Bazı modeller ise burun başlıkları temizlenebilir özelliğe sahip olduğundan, bir kez kullanmanın hemen ardından üretici markanın burun aspiratörü öneri ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde temizliği yapılmalıdır. Ürünlerin herhangi bir temizlik talimatı bulunmuyorsa ılık su ve sabun kullanarak temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Modelleri kullanırken bebeğinizi huzursuz etmemek ve en verimli neticeyi alabilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Bebeğinizin burnunu temizlerken yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Bebeğinizin burnunu temizlemeye başlamadan önce ürünler ile birlikte aldığınız nemlendirici sprey ile nemlendirin.
  • Aspiratöre yeni uç ya da temizlenmiş uç takın.
  • Ucu bebeğinizin burnunun deliğine çok ileri gitmeden yerleştirin.
  • Sahip olduğunuz ürünün kullanım özelliğine göre işleme başlayın.
  • Uygulama sırasında bebeğinizin huzursuz olmaması için onunla konuşarak ve hassas bir şekilde vakumla işleminizi tamamlayınız.

Pratik Kullanımlı Bebek Aspiratörleri ile Rahat Bir Nefes

Evde, dışarıda gece ya da gündüz fark etmeksizin rahatlıkla kullanılabilen ve çantada taşınabilir olan burun aspiratörü modelleri bebeklerin burun kanallarını açarak rahat nefes alıp vermelerini sağladığı gibi ebeveynlerin de işlerini kolaylaştırır. Yemek öncesi ya da uyku öncesi kullanımı daha uygun olan modeller özellikle dünyaya yeni gelmiş bebeklerin annelerinden beslenirken burunlarından rahat nefes aldıklarından sütün nefes borusuna ya da ciğerlerine kaçması gibi sorunların önüne geçer. Annelerinden ya da biberondan beslenen bebeklerin doğru şekilde nefes alıp vermeleri sayesinde burunlarına doğru oksijen gittiğinden emme sırasında gaz sıkışması gibi sorunlar da yaşanmaz.

Bebeklerin burun temizliğinin uygun olmayan sert cisim ya da farklı bir yöntemle yapılması oldukça tehlikelidir. Bu nedenle burun temizliğinde doğru ürünlerin kullanılması önemlidir. Çeşitli modeller ile set halinde satılan burun temizleyici ürünlerin içerisinde yer alan aparatlar aspiratör ile uyumlu halde çalışır. Ürünlerin kendi aparatları temizlik işlemini çok daha pratik ve hijyenik hale getirir. Kolay bir şekilde takılabilir ve sökülebilir aparatları ile kullanıcısına ulaşan modeller arasından siz de bebeğinize uygun olan ürünü kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Yenidoğan burun aspiratörü tavsiye bölümlerine göz gezdirirken emzirme aksesuarları kategorisini de değerlendirerek bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını bütçenize en uygun şekilde tamamlayabilirsiniz.

Kaliteli Bebek Burun Aspiratörü Fiyatları

Bebekler için burun aspiratörü üreten birçok farklı markal bulunmaktadır. Bu ürünlerin özellikleri ve tasarımları da oldukça farklıdır. Yenidoğan burun aspiratörü almadan önce kısa bir araştırma yapabilir, ürünlerin tüm özelliklerini inceleyebilirsiniz. Doğru ürün seçimi bebeğin sağlığı açısından büyük önem taşır. Ebeveynlerin bu konuda en çok merak ettikleri konulardan biri de burun aspiratörü ne kadar sorusudur. Bebek burun aspiratörü fiyatı, ürünlerin markasına, modellerin özelliklerine ve set içeriklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Herhangi bir model belirlemeden önce,  burun aspiratörü kullananlar tarafından yapılan yorumları ve kişilerin deneyimlerini öğrenebilirsiniz. Genel olarak burun aspiratör modellerinin hepsi sayesinde bebeğiniz iyi bir şekilde beslenir. Bebeğinizin uyku şekli düzene girer ve rahatlaması sağlanabilir.

Siz de bebeğinizin sağlıklı kalması için bebek burun aspiratörü modellerini değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz yeni doğan ya da dünyaya yeni gelecek olan bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak olan bebek alt açma minderi, biberon, emzik gibi bebek bakım ürünlerine de göz atabilirsiniz.

Burun Aspiratörü Ne Zaman Kullanılır?

Bebekler bir yaşına gelene kadar özellikle beslenme ve uyku öncesi burun aspiratörlerinin kullanımı önerilmektedir.

Burun Aspiratörleri Güvenli midir?

Talimatlarına uygun bir şekilde kullanılan burun aspiratörleri güvenlidir. Ürünlerin güvenli olduğunun en büyük kanıtı ise hastanelerde yenidoğan bebekler için sağlık çalışanlarının bu ürünlerden faydalanmasıdır.

Bebek Burun Aspiratörleri Günde Kaç Kez Kullanılmalıdır?

Ürünler kullanılırken bebeklerin burun mukoza tabakalarının zarar görmemesi oldukça önemlidir. Bu nedenle ürünlerin 4 defadan fazla kullanılmaması önerilir. Gereğinden fazla kullanmak bebeklerin ciltlerinin tahriş olmasına neden olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Burun Aspiratörü

413 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 413 ürün
DSACategoryId/2147483639/80383015/301160/80383025