Bebek Kanguru

Bebeğinizi Kanguru İle Güvenli Şekilde Taşıyın

Bebekleri doğru ve güvenli şekilde taşımak çoğu ebeveynin en dikkat ettiği konulardan biridir. Bebeklerin fiziksel gelişimi için önemli konular arasında kucakta veya yardımcı gereçler ile taşıma yer alır. Bebeğe zarar vermeden ve konforlu şekilde taşıma yollarından biri de bebek kangurusu kullanmaktır. Anneler bebeklerini doğru ve güvenli taşıyabilmek için bebek kangurusu tercih eder. Bebek kangurusu bebeğinizi kollarınızı yormadan kucağınızda taşımayı kolaylaştıran işlevsel bir üründür. Bebek kangurusu bebeğinizin güvenliğini sağlarken sizin de rahat hareket etmeniz için özel olarak tasarlanmış oldukça konforlu bir yardımcıdır.

Kanguruların yavrularını keselerinde taşıdığı herkes tarafından bilinir. Bebek kangurusu ürünlerinin tasarımı kangurulardan esinlenerek ortaya çıkmıştır ve ismini de kangurulardan alır. Bebeğinizi kucakta taşırken bel ve kol gibi bölgelerde belli bir süre sonra ağrılar oluşması yaygın görülen bir durumdur. Bebekler ne kadar küçük ve hafif olsalar da insan vücudu ağırlıklara karşı bir süre direnç gösterebilir. Bu nedenle anneler de bebeklerini taşırken bir süre sonra vücutlarının belli bölümlerinde ağrı hissetmeye başlayabilir. Bebekleri konforlu ve güvenli şekilde taşımak için kullanıcılara birçok ürün sunulur. Bu ürünler arasında son dönemde bebek kangurularının popülaritesi oldukça artmıştır. Konforlu ve kullanışlı bir ürün olan kanguru bebeğinizi rahat şekilde taşırken yakın temas kurmanıza da olanak sağlar.

Ebeveynler İçin Konforlu ve Özgür Kullanım

Kanguru kucakta taşıma ve bebek arabası kullanma gibi yöntemlerden farklı olarak kollarınızı serbest şekilde kullanmanıza olanak tanır. Bu şekilde hem ev içinde hem de dışarıda rahat hareket ederken bebeğinizi güvenli şekilde taşıyabilirsiniz. Anne ve babaların bebeklerini güvenli şekilde taşımak için şehir hayatında kanguru kullanımı oldukça yaygın bir yöntemdir. Bebek pusetleri ve bebek arabalarının aksine kanguru hafif ve üstünüze bağlanabilir bir üründür. Kanguru kullanırken yoğun bir enerji sarf etmenize gerek kalmaz. Bebeklerin anne ile babaları ile yakın teması duygusal gelişimleri için önemlidir. Taşıma kangurusu bebeğiniz ile yakın temas kurmak için elverişli bir tasarıma sahiptir.

Bebekleri kucakta taşımak farklı tutuş yöntemlerini doğru uygulamayı gerektirir. Fiziksel gelişimi devam eden bebekler doğru tutuş teknikleri ile kucağa alınır. Bebeğinizi kucakta taşırken yorgunluğun yanı sıra hareketlerinizin kısıtlandığını hissedebilirsiniz. Kanguru iki elinizi rahat şekilde kullanmanıza imkân tanır. Alışveriş yaparken, çalışırken ve ev işleriyle uğraşırken kanguru kullanarak hareketlerinizi daha özgür şekilde tamamlayabilirsiniz. Ebeveynler dışarı çıkarken bebek arabası ve puset gibi ürünleri de yanlarında götürür. Oldukça teferruat gerektiren bu gereçlerin yerini son dönem kangurular pratik ve zahmetsiz kullanımları ile almıştır. Çoğunlukla şehir hayatında tercih edilen kanguru toplu taşıma, yolculuk, alışveriş ve iş hayatında ebeveynlerin en iyi yardımcılarından biridir. Güvenlik açısından da hem sizi hem de bebeğinizi koruyan kanguru hafif yapısı ile yorgunluk ve ağrı gibi durumları da minimize eder. İki elinizi kullanarak kendi güvenliğinizi daha rahat sağlayabilirsiniz. Örneğin toplu taşıma kullanırken tutunma ve dengede durma gibi durumlar kanguru ile daha kolay sağlanabilir.

Bebeğin Boyun Kasları İçin Özel Bölge

Bebeklerin fiziksel gelişimleri sürekli olarak devam eder. Özellikle doğumdan sonraki ilk iki ay kemik gelişimi için oldukça önemlidir. Bu nedenle ebeveynler bebeğin tutuş şekline ilk birkaç ay daha hassas yaklaşırlar. Ebeveynler için bebeği sağlıklı ve güvenli taşımak en önemli konulardan biridir. Bebeklerin fiziksel gelişimlerinde boyun bölgesi doğumdan sonra hala esnek bir haldedir. Bu nedenle yeni doğmuş bebekler kafalarını dengede tutamaz. Bebekleri tutarken ve taşırken boyun bölgesinin desteklenmesine dikkat edilir. Henüz gelişme aşamasında olan boyun kasları desteklenerek bebeğin güvenli şekilde tutulması ve taşınması sağlanabilir. Bebekleri taşırken boyun bölgesinin 45 derecelik açı ile desteklenmesi birçok uzman tarafından belirtilir. Kanguru bebeğin boyun bölgesini destekleyen ve sırt bölgesini dik tutan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle yeni doğan bebeklerin taşınması için kanguru güvenle kullanılabilir. Kanguru seçiminde bebeğinizin ağırlığına, boy uzunluğuna ve yaşına göre farklı seçimler yapabilirsiniz. Bebeğinizin fiziksel gelişimine uygun ürünler tercih ederek daha sağlıklı ve güvenli bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Bebek kangurusu birçok farklı çeşit ve model seçeneği ile sizlere sunulur. Doğru kanguru modelleri tercih ederek hem kendinizin hem de bebeğinizin konforunu yüksek oranda sağlayabilirsiniz. Bebeğin yaşına, boyuna ve kilosuna göre seçilen kanguru modellerinde ergonomik tasarımlar ön plana çıkar. Kanguru bebeğin kalça, bel, sırt ve pelvis bölgesine zarar vermeyecek ve sağlıklı gelişimine engel olmayacak özelliklere sahip olmalıdır. Bebeğin fiziksel gelişimine göre seçilen kanguru rahatlık ve uygunluk açısından elverişli olmalıdır. Bebek kangurusu modelleri oldukça çeşitlidir.

Bebekleri doğru şekilde taşımak için özel olarak üretilen ergonomik bebek kangurusu modelleri kumaş yapısı sayesinde şekil alabilen özelliğe sahiptir. Süngerli kanguru modelleri çoğunlukla taşıyıcının vücut şeklini alır. Ergonomik kangurular ise özel kumaşları sayesinde bebeğin duruş şekline göre form değiştirir. Yeni doğan bebeklerin fiziksel gelişimi için oldukça önemli olan bu özellik vücut şeklini korurken hem bebeğe hem de kullanıcıya yüksek oranda konfor sağlar. Ergonomik bebek kangurusu çeşitleri arasında uzatılabilir özelliğe sahip modeller mevcuttur. Bu modeller bebeğiniz büyüdükçe uzatılarak daha uzun süreli kullanılabilir.

Bebek Taşıma Kangurusunu Doğru Bağlama

Bebek kangurusu nasıl takılır sorusu annelerin en merak ettiği konular arasında yer alır. Kanguruyu öncelikle kendi bel bölgenize bağlayabilirsiniz. Dayanıklı klipsler ile bağlanan kangurunun sağlamlığını kendi üzerinizde kontrol edebilirsiniz. Bebeğinizi oturtmak için bacak arasından geçecek olan sırt kısmını ayarlayarak bebeğinizi doğru şekilde kanguruya yerleştirebilirsiniz. Yeni doğan bebeklerin taşınmasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu kafa ve boyun bölgelerinin güvenli şekilde desteklenmesidir. Bebek kangurusu doğru şekilde kullanıldığında bebeğinizi konforlu şekilde taşımak için en kolay yöntemlerden biridir. Kanguru bebeğin daha güvenli şekilde oturtulması içi sıkıştırılabilir bir yapıya sahiptir. Kanguruyu kol kayışlarını kullanarak dengeli şekilde sıkıştırabilir ve hem kendinize hem de bebeğinize göre kolay şekilde ayarlayabilirsiniz.

Kanguru kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri bebeğin doğru şekilde sabitlenmesidir. Sıkıştırılmayan kanguru bebeğin sallanmasına neden olabilir. Bu durum yeni doğan bebeklerde sallantı yaratabilir. Bu nedenle kanguruyu kullanmadan önce uygun kullanım için gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Kanguruyu gevşek bırakmak gibi çok fazla sıkı hale getirmek de olumsuz durumlar yaratabilir. Bunun için ideal bağlama şeklini bebeğinizin ve sizin rahatlığına göre belirleyebilirsiniz. Kanguru kullanımında bebeğin boyun ve baş bölgesine gelen bölgeler de ayarlanabilir özelliğe sahiptir.

Bebek kangurusunun arka bölümünde kol kayışlarından farklı olarak daha kısa bir yapıda boyun kayışı da yer alır. Boyun kayışını çekerek bebeğin boyun bölgesinin doğru şekilde korunmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Doğru şekilde ayarlandığından emin olduğunuz boyun bölgesini bebeğinizin rahat ettiği pozisyonlara göre ayarlayabilirsiniz. Kangurunun boyun ve sırt bölgesini bebeğinize uygun doğru şekilde ayarladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Kanguruyu doğru bağlayıp bağlamadığınızı bebeğinizin duruşundan anlayabilirsiniz. Bebeğinizin kolları çok yukarıda duruyorsa düzeltme yapmanızda fayda vardır. Ayrıca bebeğinizin bacakları aşağı doğru sallanıyorsa ayarlamaları yeniden gözden geçirmekte fayda var demektir. Kanguruda bebeğin bacakları doğru duracak şekilde ayarlanmalıdır.

Bebeğinize Uygun Kanguru Modelleri

Bebek kangurusu seçiminde kendinize ve beğenize uygun ürünleri tercih etmek oldukça önemlidir. Doğru ürünü seçmek için bebeğinizin fiziksel gelişimini göz önünde bulundurmak en iyi yöntemlerden biridir. Özellikle yeni doğan bebeklerde kemik gelişimi devam ettiği için ergonomik modellere yönelebilirsiniz. Ergonomik bebek kangurusu çeşitleri bebeklerin fiziksel özelliklerine uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bebek kangurularında kumaş malzemeler sıklıkla kullanılır. Kumaş kaplama kolay şekil alma ve yumuşak yapısıyla bebeklerin kullanımına uygundur. Bebeklerin cildinin hassaslığı kumaş seçiminde belirleyicidir. Bebeğinizin temas edeceği kanguru kumaşının sağlıklı ham maddelerden üretilmiş olmasına ve alerjik reaksiyonlara sebep olmayacak malzemeler içermesine dikkat edebilirsiniz. Bebekler ile temasa uygun kumaş materyalleri tercih ederek daha sağlıklı ve güvenli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Bebek kangurusunda kullanılan kumaşların hava geçirgen özellikte olması da önemlidir. Bu sayede terleme ve fazla sıcak tutma gibi durumlardan bebeğinizi koruyabilirsiniz.  ürünlerine yönelerek kaliteli ve sağlıklı kumaşlardan üretilmiş modelleri tercih edebilirsiniz.

 

Ergonomik bebek kanguru modellerinde askılar taşıyıcının konforu için oldukça önemlidir. Bebekleri taşırken boyun, omuz, bel ve bileklerde ağrı hissedebilirsiniz. Ergonomik kanguru çeşitlerinde bu durumu en aza indiren özel tasarımlara sahip askılar yer alır. Bu askıların ayarlanabilir ve bebeğin ağırlığını eşit olarak belli bölgelere dağıtmasına dikkat edebilirsiniz. Ergonomik askılar bebeğinizi konforlu şekilde taşımanız için özel olarak tasarlanmıştır. Bebek taşıyıcı kanguru seçiminde bebeğinizin yaşını da göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin bebeğiniz 6.ayını doldurmuşsa oturma alanında gelişimine destek olan aparat bulunmasına dikkat edebilirsiniz. Ebeveynler taşıyıcı kanguru konusunda bebeğin bacak gelişimi için doğru bir ürün olup olmadığı merak eder. Kalça Çıkığı Enstitüsü bebeklerin fiziksel gelişimini olumsuz etkilemeyecek olan ürünlere onay verir. Bebek kangurusu seçiminde Kalça Çıkığı Enstitüsünün onay verdiği ürünleri güvenle tercih edebilirsiniz. Bebeklerin boyun bölgesi özellikle doğumdan birkaç ay sonraya kadar oldukça hassastır. Bu nedenle bebek kangurusunda boyun ve kafa yapısını destekleyecek ürünleri seçebilirsiniz.

Bebek Kangurusunun Günlük Hayatta Kullanımı

Bebekleri kucakta taşımak çoğu zaman ebeveynlerde belli bölgesel ağrıların oluşmasına neden olur. Özellikle bel, sırt, boyun ve bilekte oluşan ağrı çok uzun süre devam ederse kronik hale gelebilir. Bu ağrılar ciddi sağlık problemlerinin de önünü açabilir. Bebekler ne kadar küçük ve hafif olsalar da bebeği uzun süre kucakta taşımak fiziksel açıdan konforu azaltabilir. Bebeklerini uzun süre kucakta taşıyan ebeveynlerde bel fıtığı, bilek ve dizlerde incinme gibi sorunlar sıklıkla görülebilir. Hem kendinizin hem de bebeğinizin sağlığı ve güvenliği için bebek taşıma kangurularından edinebilirsiniz. Bebek kangurusu ergonomik askılıkları sayesinde üzerinizde oluşan ağırlığın dengeli şekilde dağılmasına olanak sağlar. Bu sayede yük el, kol ve diz gibi belli bir bölge yerine tüm vücuda dağılarak ağrı oluşturmaz. Bebek kangurusu kullanarak daha özgür ve rahat şekilde kollarınızı kullanabilirsiniz. Bebeğinizi taşırken kendi işlerinizi de kolaylıkla yapabilirsiniz. Ev içinde oldukça konforlu bir kullanım sağlayan bebek kangurusu ev dışında da en iyi yardımcılardan biridir. Örneğin alışveriş yaparken hem bebeğinizi güvenle tutabilirsiniz hem de alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bebek kangurusu ebeveynler ile bebeğin yakın temasını artırdığı için duygusal açıdan da oldukça faydalıdır. Özellikle uyutma anlarında bebeğiniz ile yakın temasta olarak daha kolay şekilde uyumasını sağlayabilirsiniz. Bebek kangurusu ile ev içinde yapılan işler de oldukça kolay hale gelmektedir. Bu şekilde bebeğinizi yanınızdan ayırmadan kendi işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bebeğiniz yaptığınız her işte yanınızda olduğunda gözlem yeteneği ve merakı biraz daha artabilir. Bebek kangurusu ev dışında yanınızda sürekli bebek arabası taşımaktan daha kolay bir kullanım sunar.

Taşıyıcı Kangurunun Bebeğe Olumlu Etkileri

Bebek kangurusu bebeğe zarar verir mi sorusu ebeveynlerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Özellikle yeni doğan bebeklerde fiziksel gelişim sürecinin devam etmesi ailelerin bebeği nasıl tutacakları konusunda bile tartışma yaratır. Bebeklerin kucakta uzun süre taşınmasının bebeği alıştıracağı ve kucak dışında bir yerde durmayacağı gibi söylemler ile karşılaşabilirsiniz. Uzmanlara göre bebeği kucakta taşımak ebeveynler ile olan duygusal bağını artırarak faydalı bir durum yaratır. Fakat bebeği sürekli kucakta taşımak fiziksel açıdan olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bebek kangurusu bu noktada oldukça faydalı bir üründür. Kanguru bebek ile annenin temasını artırırken fiziksel ağrıların oluşmasına da engel olur. Bu şekilde hem bebeğe hem de bebeği taşıyan kişiye büyük fayda sağlar. Yeni doğan bebeklerin taşıyıcı kanguruda anneye bakar şekilde taşınması önerilir. Bu bebeğin güvenliği açısından önemli bir konudur. Bebeklerin ilerleyen dönemlerinde ters yönlü taşınabilir. Dışarıya dönük oturan bebekler çevreyi daha rahat gözlemleyebilirler.

Bebek Kangurusu Fiyat Aralıkları

Bebek kanguru modelleri oldukça çeşitlidir. Renk ve desen açısından rengârenk olan ürünlerin yanı sıra teknik özellikleri bakımından birbirinden farklı birçok ürün sizlere sunulur. Yıldız, fil, ayı, kuş, penguen gibi figürler bebek kanguru tasarımlarında sıkça kullanılır. Sling adı verilen modeller tamamen kumaştan üretilir. Sling bebek kangurusu çeşitlerini çantanıza kolaylıkla yerleştirebilir ve ihtiyacınız olan her an kullanabilirsiniz. Daha teferruatlı kemerler modeller ev dışı kullanımlarda bebeğiniz için yüksek güvenlik sağlayabilir. Ayrıca başlıklı bebek kangurusu çeşitleri de oldukça popülerdir. Ev dışı kullanımlarda güneş ve rüzgâr gibi hava koşullarından bebeğinizi rahatlıkla koruyabilirsiniz. Kanguruda bebek emzirme sırasında bu başlıklar gizlilik sağlayabilir.

Bebek kangurusu fiyatları model, teknik özellikler, marka gibi özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Teknik özellikler açısından en iyi bebek kangurusu hangisi diye düşünüyorsanız buna bebeğiniz kaç aylık olduğuna ve kanguruyu hangi alanlarda kullanacağınıza bakarak karar verebilirsiniz. Ayrıca bebek kangurusu yorumlar bölümünden diğer ebeveynlerin deneyimlerine göz atarak hangi ürünü satın alacağınıza karar verebilirsiniz. Bebekler için en modeller sağlık kumaşlardan üretilmiş, baş ve boyun desteği bulunan çeşitlerdir. Ayrıca uzatılan modellere göz atarak bebeğiniz büyüdükçe kullanılabilecek ürünleri tercih edebilirsiniz. Bebek kanguruları başlık, battaniye gibi yardımcı ürünler ile birlikte sunulabilir. Birçok model arasından ihtiyaçlarınıza ve bebeğinize uygun ürünleri tercih edebilir ve güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bebek Kangurusu Kaçıncı Ayda Kullanılır?

Bebek kangurusunu bebeğiniz doğduğu andan itibaren kullanılabilir. Yeni doğan bebeklere uygun kanguru modelleri Kalça Çıkığı Enstitüsünün onayladığı ürünlerdir. Bu ürünleri tercih ederek bebeğinizi güvenle taşıyabilirsiniz. Bebeğiniz 6 aylık olduktan sonra alt aparata sahip ürünleri tercih ederek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bebekler Kaç Yaşına Kadar Kanguru İle Taşınabilir?

Bebek kanguruları doğumdan itibaren yaklaşık 4 yaşına gelinceye kadar kullanılabilir. Bunun sebebi bebeğin kilosunun ağırlaşarak kangurunun taşıyabileceği sınırı aşmasıdır. Bebeğiniz 18 kiloya gelene kadar bebek kangurusunu güvenle kullanabilirsiniz.

Bebek Kanguruda Nasıl Oturmalıdır?

Bebeklerin ilk 6 ay dışarı ile ilişkileri sınırlıdır. Fiziksel ve zihinsel gelişimin devam ettiği bu aylarda bebeğinizi size dönük şekilde taşıyabilirsiniz. Öne dönük taşıyarak bebeğinizin boyun ve kafa bölgesini daha kolay kontrol edebilirsiniz. Bebeğin dışarı ile teması başladığından dışa dönük şekilde oturtabilirsiniz. Bu şekilde bebeğinizin dışarıyı gözlemlemesi ve merakını gidermesi daha kolay olur.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Kangurusu

1020 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 1020 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?