Bebekler için kullanılacak her üründe güvenlik, konfor ve sağlıklı gelişimini sağlayacak alternatifler içerisinden en uygun olanı seçmek ebeveynler için büyük önem taşır. Bebeklerin evde ve dışarıda taşınması amacı ile kullanılan kanguru seçimi de bu nedenle önemlidir.

Doğru Bebek Kangurusu Seçimi İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bebeklerin yürümeye henüz başlamadığı dönemlerde taşınması ile ilgili alternatifler her ebeveyn tarafından denenmektedir. Anne ve baba ile temasın önemi nedeni ile kanguru ile bebeklerin taşınması tercih edilen bir yöntemdir.

Bebekler 2 aya kadar baş bölgesini kontrol edemez. Boyun kasları tam gelişmemiştir. Bu nedenle baş desteği sağlanması gerekmektedir. Bu dönemde 45 derecelik açı ile taşınmaları daha güvenli olabilmektedir. Bebeklerde bel gelişimi de ilk aylarda tamamlanmadığı için sırt desteği sağlayan dik pozisyonda tutabilecek kanguru tercihi yapılabilir. Ayrıca bebeğin kilosu da seçilen kanguru modelinde önem taşır. Bebeğin ay ve kilo bilgisi ile paralel ürün seçimi sağlıklı gelişimi için önemlidir. Kanguru modeli bebeğin oturuş pozisyonunun ergonomik olmasını sağlayacak, kalça, omurga ve pelvis bölgesinin sağlıklı gelişimini engellemeyecek şekilde oturabileceği özelliklerde olmalıdır. Bebek için uygun bacak açıklığı ve diz yüksekliği sağlayan bebek kangurusu modelleri kalça gelişimi için uygun görünmektedir. Çantanızda bile taşıma kolaylığı ile sling kanguru modelleri de tercih edilen bebek taşıma araçları içerisinde yer alır.

Kanguru Kullanımının Ebeveynlere Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Bebeklerin kucakta taşınması, taşıyanın bel, sırt ve bilek bölgelerine binen ağırlık nedeni ile sağlık sorunları oluşmasına neden olabilmektedir. Özellikle bel fıtığı, diz rahatsızlıkları, bilek incinmeleri uzun süre bebeklerin taşınması sonucu doğabilecek sorunlardır. Kanguru kullanımı ile ağırlığın dengeli taşınması sonucu bu olumsuzluklar engellenebilmektedir. Bebek kangurusu kullanımı ile ellerin boşta kalması da bebeği taşıyan kişi için hareket kolaylığı sağlamakta böylece bebeği taşırken kendi işlerini de tamamlayabilmektedir. Ev dışında, gezilerde kullanımı ile sağladığı kolaylıklar kadar evde kanguru kullanımı da konforludur. Bebeklerin evde uyutulması sırasında bebek kangurusu yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca ev işleri yapılırken bebekleri ile birlikte bunu yapma zorunluluğunda olan ebeveynler için kullanımı düşünüldüğünde ağırlığı vücutta eşit dağıtan bebek kangurusu ile her işin yapılması mümkün olabilmektedir. Yollarda bebek arabaları ile gezmenin yarattığı zorluklar kanguru kullanımı ile kolaylaşabilmekte, ellerin serbest kalması ile alışveriş rahatlıkla tamamlanabilmektedir. Başlığı olan kanguru modelleri ile bebekler güneşten ve rüzgardan korunurken bebeğinizin beslenmesi sırasında da gizlilik sağlanmaktadır.

Bebek Kangurusu ile Bebeğin Taşınma Şekilleri Nelerdir?

Bebekler ilk aylarda ağırlıklı olarak yüzleri taşıyana dönük olarak taşınmaktadır. Böylece ten teması kuvvetli olabilmekte ve baş desteği sağlayamadıkları için taşıyan kontrolü de sağlanabilmektedir. Bu dönemde bebeklerin dış ortam ile ilişkileri fazla değildir ancak ilerleyen aylarda dış ortam ilişkisi arttıkça ve bebeğin algısı geliştikçe kanguruda yüzü dışarıya dönük olarak taşınması da mümkün olabilmektedir. Ayrıca sırtta ve yanda kullanabilen bebek kangurusu modelleri ile de bebeğin konforlu ve keyifli seyahati mümkün olabilmektedir.

Bebek Kangurularında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Bebekler kangurularında kullanılan malzemeler tene temasının yoğun olması nedeni ile pamuklu, hava geçiren kumaş malzemelerdir. Uzun süreli taşımalar için de uygun olacağı için terletmeyen özellik taşıması ve yumuşak olması tercih edilir. Ayrıca bebeklerin kullanımından dolayı hızlı ve sık sık kirlenebileceği için silindiğinde temizlenebilen, yıkanan ve çabuk kuruyan malzemeler de kullanılmaktadır. Bebek kangurularında kullanılan renk veren malzemelerin de gerekli testlerden geçmiş, zarar vermeyen ve onay almış malzemeler olması tercih edilir. Dekoratif tasarımları ile kanguru kılıfları da üretilmekte bebek kangurularına keyifli bir görsellik sağlanmaktadır.

Bebek Kangurusu Fiyatları Nasıldır?

Bebek kangurusu fiyatları marka farklılıkları ile değişiklik göstermektedir. Bu farklılıklarda kanguruda kullanılan malzemeler, kanguruda bebeğin ilerleyen aylar ile değişen taşıma şekillerini destekleyen taşıma pozisyon sayısının artması ve başlık, battaniye gibi eklenen malzemelerin etkisi bulunmaktadır.

Bebek kangurusu modelleri içerisinden bebeğin ay ve kilosuna uygun dönemde olan, aynı zamanda fiziksel gelişimini olumlu etkileyecek modeli tercih ederek bebeğiniz ile keyifli geziler yapabilirsiniz.

Bebek Kangurusu

334 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. İlk-Ay Baby
  2. Solomombaby
  3. LILLEbaby
  4. Babalin Baby
  5. BabyBjörn
  6. Sevi Bebe
  7. Mamadus
  8. Baby Shada
  9. Zoenka
  10. Baby2go
  11. Chicco
  12. Nenny Baby
  13. Babymol
  14. Egg Baby
  15. Kraft
  16. Pierre Cardin
  17. Bebesi
  18. Huggyberry
  19. Vauva
  20. Babyes
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/80383003/80383005
BAŞA DÖN