Bebek Beşiği Fiyatları

Bebeğiniz doğduktan sonra uyku sırasında güvende olması ve rahatlığı büyük önem taşımaktadır. Bebeğinizin rahat bir uykuya sahip olmaması beraberinde gece huzursuz olmasını getirecektir. Bunun önüne geçmek için de bebek beşikleri konusunda seçim yaparken büyük özen göstermelisiniz. Bebek beşiğinin sağlamlığı ve konforu 2 ayrı konu olarak değerlendirilebilir.

Hem bebeğinizle, hem de evle ilgilenmek zorunda olduğunuzdan dolayı her an bebeğinizin yanında olamayacaksınız. Bebeğinizi uyuttuğunuz zaman içiniz rahat bir şekilde evinizle ilgilenebilmeniz için beşiğinizin güvenliğinden emin olmalısınız. Bebeğiniz uyandığı zaman etrafında ne olduğunun farkında olmadan hareket etmeye çalışacaktır. Bu olay sonucunda da güvenlik önlemleri bulunmuyorsa zarar görebilir. Bu zararın önüne geçmek tamamıyla sizin seçimlerinizin doğruluğuna bağlı oluyor.

Bebek beşiği seçiminizi yaparken öncelikle ne tarz bir beşik aradığınıza karar vermelisiniz. Uzun süre kullanabileceğiniz, tekrar masraf yapmak istemediğiniz tarz da bir beşik arıyorsanız büyüyen bebek beşiklerini tercih edebilirsiniz. Bu beşikler bebeğiniz büyüdükçe büyütebileceğinzi tarzda yapılandırılmaktadır. Bu sayede bebeğiniz büyüdüğü zaman beşiği sığacak mı tedirginliğini ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun dışında bebek beşiğinizin görünümü sizin için ayrı önem taşıyorsa tercih sırasında farklı tasarımlara sahip bebek beşikleri satın alabilirsiniz. Erkek bir bebeğiniz bulunuyorsa ona araba tasarımına sahip bebek beşiği satın alabilirsiniz. Araba tasarımına sahip bebek beşikleri çok fazla görülmediğinden dolayı sadece bebeğinizin için farklı bir deneyim olmakla kalmayacak, evinize gelen misafirleri de etkilemeyi başaracaktır.

Bebek beşiği güvenliği, tasarımı dedikten sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da üretilmiş olduğu malzeme oluyor. Bazı bebek beşikleri çok ucuz iken, bazıları da oldukça pahalı fiyatlara satılmaktadır. Bu fiyat farkının başlıca sebebi de üretilmiş olduğu malzeme farkları oluyor. Fiyatının uygun olması ile bebeğinize tercih edeceğiniz bebek beşiği, malzemesinden dolayı bebeğinizin zarar görmesine sebep olabilir. Hepsiburada.com adresi olarak sizlere hem uygun fiyatlı beşikler sunmak, hem de bebeğinizin sağlığına zarar vermeyecek beşikler sunmayı amaçlıyoruz.

Beşik tercihinizi etkileyecek olan unsurlardan bahsetmeye devam edecek olursak eğer; evinizin bebek beşiği yerleştirmek için sahip olduğu alan da göz önüne alınmalıdır. Tasarımını çok beğendiğinizden dolayı satın alacağınız bir bebek beşiği, evinizin alanının yetersiz olmasından dolayı kısa sürede sizin yerleştirme problemleri yaşamanıza yol açabilir. Bunun önüne geçmek için sipariş öncesinde mutlaka evinizde bebek beşiği için yeri belirleyip, ölçümlerinizi yapınız. Bu ölçümler sonucuna göre uygun olan bebek beşiğini tercih ediniz.

Bir çok kullanıcının bebek beşiği aldıktan sonra yaşadığı pişmanlıklardan bir tanesi de bebek beşiğinin sallanıp sallanmıyor oluşudur. Alacağınız bebek beşiğinin sallanan yapıya sahip olup olmaması da sizin tercihlerinizle belirlenen hususlardan bir tanesi oluyor. Beşikleri incelerken ihtiyacınızı göz önüne alarak beşiğin sallanabilir yapıya sahip olup olmadığını da kontrol altında tutmaya özen göstermelisiniz.

Bebek Beşiklerinde Taşınabilirlik

Mutlaka bebeğinizin sürekli gözününüzün önünde olmasını isteyeceksiniz. Genellikle bebeğinizin yanında bulunsanızda zaman zaman bebeğinizden uzak kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bebeğinizin sizin yanınızda olabilmesi için beşiği taşımak isteyebilirsiniz. Bu hususta hafif malzeme, tekerlekli ayaklar ve katlanabilir dizayn dikkat etmeniz gereken hususların başında yer alıyor. Eğer bu bahsettiğimz özelliklerden birkaç tanesi beşiğinizde bulunuyorsa, kolaylıkla bebeğinizin beşiğini yer değiştirebilirsiniz. Kimi zaman beşiği yatak odasında kullanırken, kimi zaman da salonunuza götürebileceksiniz.

Bebek Beşiği Güvenliği

Yazımızın başında bebek beşiğinin güvenliğinin tüm hususların başında geldiğini söylemiştik. Bebek beşiğinin bebeğiniz için ne kadar güvenli olduğunu baktığınız an da fark edeceğinize eminiz. Görünüm olarak güvenlikli gözüken bazı beşikler yapısal olarak aynı oran da güvenlik sağlamayabilir. Bu durumu kontrol etmek için de beşiğinizi iyice kontrol etmelisiniz. İlk olarak beşiğinizi sallamaya çalışabilirsiniz. Beşiğinizi salladığınızda zeminde hareket edip etmediğini kontrol ederek yere sağlam bastığına emin olabilirsiniz.

Bazı bebek beşiklerinde güvenlik kilidi gibi özellikler de bulunmaktadır. Eğer sahip olduğunuz beşikte güvenlik amacıyla oluşturulmuş kilit vs. bulunuyorsa, onu da iyice kontrol ederek sağlamlığını test ediniz. Hatalı üretilmiş güvenlik kilitleri görevini yanlış yerine getirmeyerek bebeğinizin zarar görmesine yol açabilir.

Bebek Beşiği Yapısı

Bebek beşiği güvenliğinden bu kadar söz ettikten sonra bebek beşiğinin yapısına da değinmemek hata olur. Bebek beşiklerinin bir çoğu özellikle sivri kısımlar olmamasına dikkat edilerek üretilmektedir. Bunun başlıca sebebi bebeğin farkında olmadan zarar görmesinin önüne geçmektir.

Bebek beşiklerine bakarken sivri kısımları olup olmadığına da dkkat etmeyi asla ihmal etmeyin. Bu gibi ufak hususlar genellikle göz ardı ediliyor olsada, bebek için her biri büyük önem taşıyan noktalardır.

Bazı bebek beşiklerinin kılıfları çıkartılmaya imkan tanımaktadır. Bebek beşiği satın alma sırasında bu noktaya da dikkat edersiniz satın aldıktan sonra beşiğinize bir şey döküldüğünde kolayca kılıfı çıkartarak yıkayabilirsiniz. Yıkama sonrasında beşiğinizn tamamen yenilenmiş olmasının tadını çıkartabilirsiniz.

Bebek beşiklerinde bir kısmıda çekmeceli gözler de yer alıyorken, kimisinde bu tarz gözler bulunmamaktadır. İlk çekmecelere ihtiyaç duyulmayacak gibi gözüksede, evinizdeki alan ihtiyacı yeterli geliyorsa bu çekmeceler bebek büyüdükçe eşyaların artmasıyla beraber birer ihtiyaç haline geliyor. İlk etapta hiç gerek yok diye düşündüğünüz çekmeceler zamanla keşke daha fazlası olsaydı sözlerine yerini bırakıyor.

Bebek Beşiği Markaları

Bebek beşiği seçimine başladıktan sonra güvenlik konusunda artık bilgi sahibisiniz. Güvenlik konusunu aştıktan sonra tasarım tercihinizi de yaptıysanız sıra marka seçimine geliyor. Marka seçimi sırasında öne çıkan bazı markalar bulunmaktadır. Bu markalar herkes tarafından bilinen, kalitesini kanıtlamış markalardır. Eğer istiyorsanız popüler markalar arasında tercih yapabilirsiniz. Bu markaların popülerliği ve kalitesinden emin duruşu sayesinde fiyatları normale oranla biraz daha yüksektir. Bütçenizin biraz az olduğunu düşünüyorsanız da bu aşamada yorumlar devreye giriyor. Daha az bilinen markalara ait beşikleri inceleyip kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. Her biri gerçek kullanıcı olan kişiler tarafından yapılmış yorumları incelediğinizde beşiğin olumlu ve olumsuz taraflarını öğrenmiş olacaksınız. Hem beşik aldıktan sonra farkında olmadığınız noktaların pişmanlıklarını yaşamayacak, hem de avantajlarından satın alma öncesinde haberdar olacaksınız.

Kalite algısının yüksek olduğu bebek beşiklerinin başında herkesin ilk aklına gelen Chicco, Kraft gibi markalar gelmektedir. 

Doğru bebek seçim işlemini gerçekleştirirken sonra bebeğiniz geceleri uyuduğu zaman huzurlu ve konforlu olacaktır. Bebeğinizin konforu iyi seviyede olduğu zaman da geceleri uyanma ihtimali azalacak, huzursuz olma durumu ortadan kalkacaktır. Bebeğinizin konforlu olup huzurlu uyuması sizin de gece oldukça rahat bir uykuya sahip olmanızı sağlayacaktır. Çoğu annenin problemi olan geceleri sık sık bebeğin uyanmasıyla kalkma problemini doğru bir beşik seçimiyle bir nebze de olsa azaltabilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm hususları göz önüne aldığınız zaman kolay ve hızlı bir şekilde doğru bebek beşiği seçimi yapacağınıza eminiz. Sitemiz içerisinde sizlere sunulmuş olan her ihtiyaca uygun, her biri özel olarak belirlenmiş kaliteye sahip bebek beşiklerinden tercihler yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz beşiği uzun süre her gün kullanacağınızı unutmayınız. Bunu göz önüne alarak fiyat konusunda da uygunluğun yanı sır kalite kavramına da ayrı bir özen göstermeyi ihmal etmeyin.

Bebek Beşiği

442 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. BabyHope
  2. Meltem Smart
  3. Tahterevalli
  4. Bambidoo
  5. Ciciko
  6. Happy Baby
  7. Babi
  8. Babycom
  9. Agashi
  10. Beneto
  11. Kuğu Bebe
  12. Nenny Baby
  13. Niniko
  14. Sunny Baby
  15. Belis
  16. Yıldız Bebe
  17. Hiper
  18. Baby2go
  19. Bebedecor
  20. Funna Baby
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Renk A-Z
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/10351/60002062/60002070
BAŞA DÖN