Sallanan Bebek Beşiği Fiyatları ve Modelleri

Otomatik Sallanan Çok Fonksiyonlu Beşik Seçenekleri

Yeni doğan bebeklerin en temel ihtiyaçlarından biri olan uyku, bebeklerin sağlıklı bir şekilde gelişmesine ve büyümesine yardımcı olur. Sıradan bir uykudan öte kaliteli ve konforlu bir deneyim yaşamaları için üretilen çeşitli beşik modelleri farklı fonksiyonlarıyla uyku konforunu en üst seviyeye çıkarır. Özellikle bebeklerini sallayarak uyutan ebeveynlerin kahramanı olan otomatik beşikler, bebeklerin yalnız uyuma alışkanlığı edinmesine destek olur. Böylece ilerleyen zamanlarda bebeğin tek başına uyumada zorluk çekmesi önlenir. Beşiklerin daha fonksiyonel ve rahat olmasını sağlayan sallanma özelliği bebeğin zarar görmesini engellemek için düşük elektrik akımı kullanarak çalışır.

Otomatik beşik modellerindeki güvenli mekanizmalar bebeğin tek başına sallanabilmesine olanak tanır. Böylece bebek çok daha kolay uykuya dalarken anne de kendine zaman ayırabilir. Sallama özelliği bulunan ürünlerin bazılarında sabitleme seçeneği de bulunur. Beşiğin belirli bölgelerine yerleştirilen ilave parçalar beşiğin sabit hale gelmesine yardımcı olur. Arzu edilirse parçalar tekrar çıkarıldığında ürün tekrar sallanma pozisyonuna geri döner. Aparatlarda bulunan farklı hız ayarı bebeğin ayağa kalktığında yavaşlamasını sağlar. Bu sayede ilerleyen dönemlerde ayağa kalkmaya ya da oturmaya başlayan bebeklerin düşmesi engellenir. Sepeti ve çekmecesi bulunan modeller ise bebeğe ait fazla eşyaların düzenli bir şekilde saklanması için uygun bir alan sunar.

Çocukların daha kolay uyumasını sağlayan sallanma faaliyetini gerçekleştiren otomatik beşik modelleri, manuel ürünlere göre daha üst segmentte fiyatlandırılır. Ancak manuel sallanma özelliği bulunan bir beşik daha sonra otomatik sallanma aparatı takılarak geliştirilebilir.

Renkli ve Desenli Taşınabilir Beşik Modelleri

Estetik tasarımıyla birlikte işlevsel bir ürün olan anne yanı beşikler, yeni doğan bebeklerin aynı yatağı paylaşmadan annesinin sıcaklığını hissetmesini sağlar. Çeşitli tasarımlara sahip olan bu beşik çeşitleri doğal ahşap, lake, kumaş, metal ve hasır gibi farklı malzemelerle üretilir. Sallanma ve sabitleme gibi farklı fonksiyonları bulunan anne yanı beşikler, geceleri uyanan bebeği kucağa alıp emzirmeyi kolay bir hale getirir. Tekerlekli yapısı ise istenilen her yere taşınmasına yardım eder. Bebeklerin yanında annelerin de konforunu düşünen beşik modelleri kolay kurulum özelliği sayesinde ebeveynlerin ihtiyacı olan gereksinimleri karşılamayı başarır. Ayrıca takım olarak da satışa sunulan ürünlerde bebeğin etrafını tamamen saran elyaf dolgusu, cibinlik, yatak, yastık ve yorgan gibi parçalar bulunur. Bunun yanı sıra sadece tekli ürün olarak satın alınabilen beşik alternatifleri de mevcuttur.

Keten gibi sağlıklı kumaş seçeneklerinin tercih edildiği anne yanı beşik modelleri, portatifliği ile ebeveynlerin dikkatini çekmeyi başarır. Çanta gibi taşıma özelliği de bulunan bu beşikler, uzun yolculuklarda ve seyahatlerde dahi bebeklerin alıştığı uyku düzeninin devam etmesini sağlar. Sağlam olan taşıyıcı sistemi ise demir ve alüminyum gibi dayanıklı metal malzemelerden üretilir. Anne yanı beşik modellerindeki sallama aparatı, çıkarılıp yıkanabilen kumaş ve cibinlik gibi özellikler en çok ilgi gören özellikler arasında yer alır.

Tekstil malzeme kullanımının ağırlık gösterdiği anne yanı beşik seçeneklerinde beşiğin kaymasını önleyen bir ayak yapısı bulunur. Böylece bebeklerin keyifli uykusu daha güvenli hale gelir. Bu tip üretilen beşik modellerinin bazılarında oyun parkı olarak kullanılabilme seçeneği de bulunur. Sunulan özellik sayesinde bebeklerin uyku ortamı zamanla eğlenceli bir alana dönüşür. Mavi, pembe, turuncu, sarı, kırmızı, beyaz, gri ve ahşap gibi farklı renk alternatifleri bulunan beşiklerdeki nefes alan ve terletmeyen kumaş anne aynı modellerde bebeğin daha da konforlu olmasını sağlar. Ayrıca çıkarılabilen ön ünite, farklı kademe ayarları ve uyumayı kolaylaştıran transparan ön örtü gibi özellikler de kumaş beşik modellerinin keyifle kullanılmasına yardımcı olur.

Portatif Özelliğe Sahip Beşik Tasarımları

Bebekler doğduğu andan itibaren dünyaya adapte olabilmek ve kendilerini güvende hissedebilmek için ebeveynlerine yakın olmaya ihtiyaç duyar. Yeni doğan bebeklerin uyku ve dinlenme ihtiyacını karşılamada kullanılan sepet beşikler, portatif olması ve kolay taşınabilmesi ile rahatlıkla ebeveyn yatağının yanına konumlandırılabilir. Bu sayede bebeğin mümkün olduğunca kendini güvende hissedilmesi sağlanır. Ayrıca annenin ve babanın gece uykusunda bebeğine erişmesi çok daha kolay hale gelir.

Bebeklere güvenli uyku alanı oluşturan sepet beşikleri diğer modellere nazaran çok daha küçük boyutlara sahip olur. Bu özelliği sayesinde dar alanlar için kurtarıcı görevi görür. Ayrıca taşınabilir boyutta olması yer değişimini kolaylaştırır. Kenarları kısa olarak tasarlanan sepet beşiklerin içinden bebeğin alınması daha rahat olur. Sabit ve büyük beşik modelleri uzun süreli kullanıma imkan tanırken, bu tip beşikler taşıma kapasitesine ve bebeğin gelişimine göre daha kısa bir kullanım olanağı sunar. Beşiğin kullanım süresi ise ürünün modeline bağlı olarak değişiklik gösterir. Görüntüsüyle sempatik ve ergonomik olan küçük sepetli beşikler 4 ile 6 ay arası kullanıma uygundur. Bu modellerin ideal kullanım süresini belirlemek için üretici firmanın belirlemiş olduğu talimatlar dikkate alınmalı, ağırlık ve yaş sınırına kesinlikle uyulmalıdır. Belirlenen kriterlerin dışında üründe sabitleme özelliği bulunmuyorsa bebeğin hareket ve oturma kabiliyetlerinin de mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir. Bunların haricinde sepetli beşiklerde 2 yaşına kadar kullanılabilen modellere de yer verilir. Çok daha fazla fonksiyona sahip olan bu tarz modellerde derinlik fazla ve iç yatak hacmi daha geniş olur. Ayrıca tekerleklerinde bulunan kilitleme mekanizması ile sabitlenebilir.

İki farklı gövdeye sahip olan sepet beşik modellerinde genellikle ahşap ya da alüminyum malzeme kullanılır. Şık ve nostaljik havadaki ahşap sepetler, güvenli ve konforlu bir kullanım sunar. Ahşap modeller metal gövdeye sahip ürünlerin yanında daha küçük boyutlarda tasarlanır. Daha uzun yıllar kullanma imkanı sunan alüminyum gövdeli ve kumaş beşikler ise eşyaların muhafaza edilmesini sağlayan alt ve yan ceplere sahip olacak şekilde üretilir. Ayrıca yüksek kenarlıkları ile zaman içerisinde oyun alanına dönüştürme özelliğini de bulundurur. Sepet modellerin birçoğunda cibinlik ya da tente kullanılır. Bu parçalar bebeklerin böcek ve haşere gibi dış etkenlerden korunmasını sağlar.

Gelenekselden Moderne Geçiş Yapan Beşik Modelleri

Eski zamanların tavan kirişlerine ya da merdiven çubuklarına takılarak kullanılan hamak beşikleri teknolojinin geliştiği modern dünyada yeni versiyonlarda kendine yer bulur. Özellikle Asya ülkelerinin tercihi olan geleneksel hamakların modern hali, pamuklu kumaştan veya özgün tasarımlardaki örgülerden meydana gelir. Seyahat dostu olan ürün, asmak için kullanılabilen katlanabilir çerçevelerle de satışa sunulur.

Hamak beşik çeşitlerinin yeni modellerinde zamanlayıcıyla ayarlanabilen motorlu bir yay sistemi bulunur. Yay sistemi sayesinde beşik kendi kendine sallanır. Böylece ebeveynler eskiden olduğu gibi beşiği sallamak için aşağı yukarı çekmek zorunda kalmaz. Hamaklar pek çok farklı modele sahip olacak şekilde tasarlanır. Modeller arasında tavandan asmalı ve ahşap olan yaylı beşikler, en çok tercih edilenler arasında yer alır.

Markaların üretmiş olduğu hamak çeşitleri genellikle 100 cm uzunluğunda, 50 cm genişliğinde ve yüksekliğinde olur. Uzun süreli kullanımlar için 160 cm’ye kadar çıkabilen hamak seçenekleri de bulunur. Ayrıca sabit modellerin yanı sıra ayarlanabilir özelliği olan hamak beşiklerde üretilir. Hamak beşiklerin taşıma kapasitesi ise modelden modele değişkenlik gösterir. Genelde 0-9 ay arası kullanıma uygun olan ürünler 15 kilodan 40 kiloya kadar taşır. Ancak 12 aydan fazla kullanım imkanı tanıyan beşiklerin sadece gündüz vaktinde ve kısa uykularda kullanılması önerilir. Çünkü bebeklerin geceleri daha korunaklı ve geniş bir yatakta uyuması sağlık açısından oldukça önem taşır. 0-7 yaşın kullanımı için üretilen hamak beşik modellerinin kullanımı için de bir pedagoga danışılması tavsiye edilir.

Geleneksel tarzdaki bebek hamaklarının güvenirliği birçok uzman tarafından tartışmaya neden olur. Ancak modern tasarımlarda kullanılan kumaşlar, bebeğin vücut şeklinin alınmasını sağlar. Böylece düz kafa sendromu riskinin azaltılmış olur. Aynı zamanda bebeklerin kafasının yüksekte kalmasını sağlayan fonksiyonlar, bebeğin kendi kusmuğunda boğulmasını önler. Bebekler hamağın içerisine yatırıldığında kendi ağırlıkları kumaşın aşağıya doğru çekmesini sağlar. Adeta koza gibi rahat bir ortamın oluşmasını sağlayan bu modeller sayesinde bebeklerin kundaklanmasına da gerek kalmaz.

Fonksiyonel ve Modern Beşik Çeşitleri

Kullanışlılığı ile ebeveynlerin dikkatini çeken büyüyen beşik tasarımları, bebeklerin hassas ve özenle korunması gereken süre boyunca rahat bir uyku uyumalarına yardım eder. Kaliteli malzemeler ve derinlik ise bebeklerin hareketlenmeye başladığı dönemlerde güvenli bir alan oluşturur. Daha uzun süreli kullanım için tasarlanan büyüyen beşiklerin her bir tasarımında farklı özellikler bulunur.

En küçüğü 60x160 cm en büyüğü ise 80x180 cm olarak büyütülebilen büyüyen beşik modelleri teknolojik gelişmeler dikkate alınarak üretilir. En yeni teknolojinin kullanılması hem güvenli hem de kaliteli bir deneyimin yaşamasına olanak tanır. Tasarımlar arasında yer alan 80x180 cm modelleri çocukların gelişimine göre en fazla 14-15 yaşına kadar kullanılabilir. Kalite ve konforun yanı sıra büyüyen beşikler doğal malzemeler ve pamuklu kumaşlardan üretilir. Ayrıca farklı renklere ve desenlere sahip olan beşiklerde sağlığa zararsız doğal boyalar tercih edilir.

Farklı tasarımsal özelliklere sahip olan beşiklerin yapım aşamasında kuvvetli bir baskı uygulanır. Bu işlem ile ürünün dayanıklılığı ölçülür. Beşiklerin imalatında kullanılan mdf kullanımda çeşitli kolaylıklar sunar. Nemli ortamlarda şişme gibi sorunların yaşanmasına fırsat tanımayan MDF beşikler, montaj sırasında pratik bir kurulum gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Sert yüzeyinin sunduğu avantajla darbelere ve aşınmalara karşı dirençli olan büyüyen beşikler, sallanma özelliği ve büyüme sırasında sunduğu farklı adaptasyonları ile bebeklerin rahat etmesini sağlar. Bilyeli aparatlarla sallanma fonksiyonunun kazandığı beşikler, sesiz çalışarak bebeklerin uykusunun kaçmasını engeller.

Büyüyen beşik modellerinde karyola, beşik ve komodin olmak üzere en temel üç parçadan meydana gelir. Bunun yanı sıra çekmeceli, dolaplı, raflı, bazalı ve set halinde satışa sunulan tasarımlarda bulunur. Bazalı büyüyen beşikler özellikle az alanı bulunan ve depo alanına ihtiyacı olan aileler için oldukça iyi bir seçenek olur. Ayrıca bazalı modeller fazladan bir yatak konulduğunda yavru yatak fonksiyonu da kazanır. Bu özelliklere sahip olan ürünler, bebeğin büyüme süreci boyunca emniyetli ve ekonomik bir çözüm sunar. İlerleyen zamanlarda komodinin çıkmasıyla yatak haline getirilebilen bu ürünler sayesinde çocuk odası tasarımı şimdiden hazır hale getirilir.

İhtiyaç Olan Her Yere Taşınabilen Park Yataklar

Bebeklerin büyüme, dinlenme, eğlence ve gelişim aşamalarındaki ihtiyaçları her geçen gün yenilenir. Bu doğrultuda donanımsal özellikleriyle fayda sağlayan oyun parkı beşikleri ön plana çıkar. Uykunun yanında eğlenceli bir yaşam oluşturan modeller, bebeklerin ilgisini çekmek adına farklı birçok versiyonda üretilir. Çocuk oyun parkı olarak da bilinen beşiklerin asıl amacı ev ortamında bile çocuklara keyifli anlar yaşatmak olur. Kurulumu ile oldukça basit ve dayanıklı olan ürünler 4 yaşa kadar kullanım imkanı sunar.

Ana gövde, alt değiştirme bölgesi, cibinlik, sallanma ve ara kat ünitesi parçalarından oluşan park beşikler katlanabilir özelliğe sahip olarak üretilir. Ürünlerde bulunan bu parçalar sayesinde başka bir eşyaya ihtiyaç duyulmaz. Katlandığında portatif bir hale bürünen ürünün muhafaza edilmesini sağlayan saklama çantası da bulunur. Saklama çantası sayesinde park yatak istenilen her yere kolayca taşınır.

Üretilen park yataklarının birçoğunda geniş cep detayları bulunur. Böylece ebeveynler bebeğin ihtiyacı olan her ürünü elinin altında tutabilir ve böylece ekstra efor sarf etmek zorunda kalmaz. Rahatlığı ile adından söz ettiren modellerde terletmeyen ve nefes almayı sağlayan önemli bir özellik de olur. Bebeklerin bezi olmadığında altına kaçırma ihtimaline karşı genelde beşikler alezli olarak satılır.

Park yatakların en büyük özelliği olan ara katın basit bir şekilde kaldırılmasıyla geniş bir oyun alanı oluşturulur. Yatağın bu fonksiyona sahip olması hareketlenen çocuğun güvenle içerisinde oyun oynamasını sağlar. Bebeklerin oyun parkının içerisinde ya dışında gönlüne göre oynayabilmesi için ürünlere fermuarlı pencereler eklenir. Bu sayede belirli bir yaşa geldikten sonra bebekler fermuarlı kısmı açarak yatağın içine dilediği gibi girip çıkabilir. Sunulan özellik, bebeklerin kendi alanlarında özgürce hareket etmelerine de olanak tanır. Bunun yanında park beşiğin kenarındaki fileli yan pencereler sayesinde bebeklere havadar bir alan sağlanır. Aynı zamanda fileler sayesinde etrafı seyredebilen bebekler çok daha uzun süre oyun parkının içerisinde oynar. Ayrıca ebeveynlere de bebeklerini uzaktan kontrol edebilme şansı verilir.  Oyunun dışında ara aparatın kaldırılarak daha kalın bir yatak konularak kullanılması büyüme aşamasındaki bebeklerin rahat uyku uyumalarına da yardımcı olur.

Avantajlı Beşik Fiyatları

Piyasada katlanabilir, büyüyebilir ve tekerlekli gibi pek çok bebek beşiği modelinin bulunması fiyatlar arasında farklılıkların görülmesine neden olur. Beşiklerin kalitesinin yanında üretiminde kullanılan malzemeler fiyatların değişmesini sağlayan en önemli etkendir. Bu doğrultuda doğallığı ve kalitesiyle birçok ebeveynin ilk tercihi arasında olan ahşap beşik modellerinin fiyatı diğer modellere nazaran daha yüksek seyreder. Bununla birlikte çekmece ve alt açma üniteleri gibi farklı fonksiyonları bir arada bulunduran ürünlerin fiyatları da daha yüksek olur. Uzun kullanım ömrü ile evin her odasına uygun olarak tasarlanabilen büyüyen beşiklerin fiyatları da standart özelliklere sahip beşiklerden yüksektir. Beşiklerin sunduğu yüksek performans ve dayanıklılığın yanında ideal fiyatlara sahip olması her ailenin memnuniyetini kazanmayı başarır. Farklı birçok marka tarafından imal edilen modellerin oldukça fazla çeşitlilik sunması bütçeye uygun olan beşiğin kolaylıkla bulunmasını sağlar.

En fazla tercih edilen ahşap beşik modellerinin bakımı nasıl olmalıdır?

Ahşaptan üretilen beşik modellerini tercih edilenlerin ilk önceliği ürünleri nemden uzak tutmak olmalıdır. Ahşabın nemden dolayı küf bağlaması için hava akımı olan bir ortamda kullanılması gerekir. Ayrıca yüzeyin parlaklığını kaybetmemesi ve günkü estetik görünümünün devam etmesi için prosedüre uygun ürünlerle temizlenmelidir. Masif ahşapta da yüzeyin parlaması için özel üretilen ahşap cilaları kullanılabilir. Bu koruyucu spreyler ahşabı ağaç kurdu ve böcek gibi zararlı etkenlere karşı korur.

Hamak beşik seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Hamak seçiminde kumaş cinsi, ürünün fonksiyonları ve bebeğin ihtiyaçları göz önüne alınarak seçim yapılmalıdır. Seçim sırasında bebeklerin vücut yapısının olumsuz yönde etkilenmemesi ve yeterli oksijeni alabilmesi için dar olan modellerden uzak durulmasına özen gösterilmelidir.

Bebekler için en kullanışlı beşik hangisidir?

Her bebeğin karakteriyle birlikte uyku düzeni de birbirinden farklıdır. Uykuya dalış süresini kolaylaştıran otomatik titreşimli ve sallanan beşik tasarımları uyumakta zorluk çeken bebeklerin daha kolay uyumalarını sağlar. Gaz ve reflü sorunu olan bebeklere ise eğimli konuma getirilebilen beşik modelleri en doğru tercih olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Beşiği

1671 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Toplam 24 / 1671 ürün
DSACategoryId/2147483639/301127/23012961/60002070