Beceri Oyuncakları

Çocukların hayal dünyasını geliştiren, vakitlerini eğlenerek geçirmelerini sağlayan ve fiziksel beceri kazanmalarında da etkili olan beceri oyuncakları, hem çocukların hem de anne ve babaların ilgisini çekiyor. Eğlence için olduğu kadar zeka gelişimi ve hafıza için de önerilen oyunlar, eğlendirirken öğretmeyi de amaçlıyor. Belirli yaş gruplarına göre özel hazırlanan beceri oyunları, erken yaşlardan itibaren gelişme ve ilerleme sağlamada yardımcı oluyor.

Beceri Oyuncağı Çeşitleri

Beceri oyuncakları seçiminde dikkat edilmesi gereken konuların başında oyuncakla oynayacak çocuğun yaşı geliyor. Yaş grubuna göre oyuncak seçimi, çocuğun oyundan alacağı zevki etkilediği gibi gelişimine olan katkı oranında da önem teşkil ediyor. Oyuncak kutularında belirtilen yaşlara göre edinilen oyuncaklar ile her çocuk kendi seviyesine uygun bir beceri oyununa daha kolay adapte olabiliyor. Küçük yaşlar için daha büyük parçalı, kavrama ve tutma açısından basit ve aynı zamanda koordinat sistemi gelişmesini tetikleyen oyunlar tercih ediliyor. Seçilecek ürüne göre tahta ya da yumuşak malzemeden imal edilen bu oyunlar, el ve kol koordinasyonunu geliştirmede önemli rol taşıyor.

Birleştirme ve meydana getirme gibi eğitici oyunlardan olan yapbozlar, zeka gelişiminde önemli yer teşkil ediyor. Rengarenk parçaları ve birbirinden güzel hikayeleri ile çocukları kendine çeken çıkartma kitapları, çocukların hayal dünyasını geliştiriyor. Hikayeden çıkarım yapmalarına, zevklerine uygun resim tasarlamalarına olanak tanıyan çıkartma kitapları, desenleri ile çocukların dünyasına renk katıyor. Parçaları birleştirerek sonuç elde etmeyi amaçlayan figür oyunları, beceri gelişiminde ve aktif vakit geçirmede alternatif yöntemler sunuyor. Çocuklarınızın hayranı olduğu bir hayvan figürü sayesinde çocuğunuz öğrenirken sizlere de mutlu olmak kalıyor.

Beceri gerektiren aktivite oyunları, hem küçüklerin hem de büyüklerin eğlenirken düşünmesini sağlıyor. Beyin aktiviteleri arasında yer alan oyunlar, birbirinden farklı çeşitleri ile her zevkten insanın beğenisine sunuluyor. Oyun içeriğini kullanarak birbirinden farklı geometrik desenler, rengarenk figürler ya da kombinasyonlar yapmayı sağlayan beceri oyunları, tekrar tekrar kullanılarak yaratıcılığı geliştirmede alternatif yöntemler üretiyor. Oyun bittiğinde yapıştırılıp sabitlenebilen türdeki ürünler, geleceğe hatıra bırakırken odaları süslemede değişik fikirler üretmeyi sağlıyor. Geleneksel sanat tarzlarını akılcı yöntemlerle oyunlara aktarmayı başaran ürünler, mozaik ya da kum sanatı gibi el sanatlarını öğretmede de aktif rol alıyor.

Beceri Oyuncağı Fiyatları

Oyunları oynayacak çocukların yaş grubuna uygun seçilecek bir model, zeka gelişimini olumlu yönde etkilerken motor beceriler kazanılmasını da sağlıyor. Çocuklar, eğlenceli vakitler geçirirken anne ve babalar da onlarla eğlenip çocuklarının renkli dünyalarına dahil olabiliyorlar. Sabitlenebilen ürünler ile çocukların el emekleri hatıra olarak saklandığı gibi tekrar tekrar oynanabilen modeller sayesinde tek bir ürün ile birçok oyun oynama şansı elde ediliyor. Zeka, fizik gelişiminde ve sosyal beceri kazanmada etkili beceri oyunları sayesinde çocuklar eğlenerek yeteneklerini keşfediyor.

Yaş grubu, ürünün sunduğu olanaklar ve boyutlara göre farklı fiyatlara sahip olan beceri oyunlarının her biri eğitici ve öğretici yapıları ile çocuklara alternatif oluşturuyor. Tek kullanımlık yapışkanlı ürünler olduğu gibi birden fazla kez kullanıma uygun; bozulup yapılabilen beceri oyunları da meraklılarını bekliyor. Hem çocuklar hem de anne ve babalar için eğlenceli olan ürünler, imal edildikleri maddelere göre de farklılık gösteriyor. Tahta, metal, kağıt ya da silikon gibi farklı maddelerden üretilebilen oyunlar, sosyal iletişim becerilerinin gelişip, ilgi alanlarının oluşmasına yardımcı oluyor. Severek oynanacak, yaş grubuna uygun seçilen bir beceri oyunu, çocukları mutlu edeceği gibi okul dönemine hazırlık ve arkadaş edinme anlamında da alternatif oluşturuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Beceri Oyuncakları

3683 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 52 / 3683 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?