Süt Sağma Makinesi

Bebekler doğdukları ilk andan itibaren doğru bir şekilde beslenmelidir. Anatomileri sebebiyle ilk aylarda katı yemek yeme imkanları olmaz. Bu sebeple onlara uygun besinler tercih etmek ve bu dönemi sağlıklı atlatmalarını kolaylaştırmak gerekir. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen ise ilk aylarda anne sütü verilmesidir. Anne sütü onun ihtiyacı olan bütün değerleri en iyi şekilde sağlar. Üstelik doğal ve katkısızdır. Hassas ve savunmasız olduğu bu dönemde onu birçok zararlı bakteriye karşı koruma altına alan, sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayan ve ilerde güçlü bir birey olmasına yardımcı olan anne sütü oldukça önemlidir. Fakat bazı durumlarda emzirme işlemi doğrudan sağlanamayabilir. Annenin sütü yetersiz kalabilir veya belli sebepler doğrultusunda kesilebilir. Bu gibi durumlarda süt ihtiyacını yeni doğum yapmış başka bir kadından sağlamak mümkün olduğunca gereklidir. Bu sebeple ortaya bazı ürünler konulur. Bu ürünler sütün sağılması ve hijyenik bir şekilde bir kapta muhafaza edilmesi amacıyla üretilir. Göğüs pompası adı verilen bu ürünler oldukça kullanışlıdır. Farklı bir süt alternatifinin önüne geçer. Aynı zamanda çalışan veya kısa bir süre çocuğundan ayrı kalması gereken anneler için de oldukça kurtarıcıdır. Oldukça kolay bir kullanım imkanı sağlar. Bebeklerin ihtiyacı olan değerleri almasında gerekli olan anne sütünün onlara her gerektiğinde verilebilmesi amacıyla üretilir. Kullanım sebepleri oldukça farklı olabilen bu ürünler pek çok zorlukta yardımcınız olur. Aynı zamanda farklı özelliklere sahip olmaları sebebiyle de sizlere pratiklik kazandırır. Emzirmek oldukça önemli ve gerekli bir aktivitedir. Bu durumu dilediğiniz her yerde kolaylıkla karşılayabilmek amacıyla bu ürünlerden edinebilirsiniz. Ayrıca pratiklik kazandıran bir emzirme sütyeni edinmeniz halinde de bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirme imkanı yakalayabilirsiniz. Bu ürünleri dilerseniz pompayı kullanırken dilerseniz de emzirme işlemini doğrudan gerçekleştirirken tercih edebilirsiniz.

Pratiklik Sağlayan Göğüs Pompası Kullanım Alanları

Anne sütü bebek gelişimi için oldukça önemli ve değerli bir yere sahiptir. Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyümesi ve ilerde oluşabilecek rahatsızlıklara direnç gösterebilmesi amacıyla uzmanlar tarafından fazlasıyla önerilir. Özellikle ilk altı ay yalnızca emzirerek beslenmesi gereken bebeklere altı ayın sonunda ek gıda desteğine başlanır. Fakat ek gıdanın yanında da mümkün olduğunca iki yaşına kadar anne sütü verilmesi tavsiye edilir. Bu kadar önemli ve gerekli olan bu konunun aksatılmadan gün içinde defalarca gerçekleştirilmesi önemlidir. Sıklıkla acıkan bebeklere hemen anne sütü vermek onların hem aç kalmamalarına hem huzurlu olmalarına hem de rahat etmelerine yardımcı olur. Bu sebeple kullanılan süt pompası pek çok anne ve çocuk için önemli bir yere sahiptir. Kullanım sebepleri oldukça fazla olan ürünlerdir. Bu sebeplerden bazıları şunlardır:

 • Çalışan anneler bebeklerinden belli bir süre ayrı kalmak zorunda olabilir. Bu sebeple emzirme zamanlarının aksaması kaçınılmaz bir hal alır. Özellikle çalışan kadınlar için oldukça kullanışlı bir alet olan pompalar işe gitmeden önce hazır edilmiş sütlerin bebeğin ihtiyaç duyduğu anda verilmesini sağlar.
 • Bazı durumlarda kadınların gögüs uçları emzirmeye elverişsiz olabilir. Bu da bebeğin sütü emerken zorlanmasına ve göğüs ucunda yaralar meydana gelmesine neden olur. Bu sebeple pompalar bu işleme pratiklik kazandırarak iki taraf için de avantaj sağlar.
 • Çene kasları henüz yeterince gelişim göstermemiş olan bebekler için yardımcı bir üründür.
 • Fazla süte sahip kadınların gün içerisinde zorlanmasına ve ağrı çekmesine engel olur. Emzirme ihtiyacından fazla süt üretimi söz konusu olduğunda kurtarıcı bir rol alır.
 • Süt üretimi yetersiz olan annelerin destek almasını sağlar. Hem hijyenik hem de kolay bir şekilde süt temini için kullanılır.
 • Prematüre bebeklerin beslenmesinde de yardımcı olan bu ürünler çeşitli durumlarda annelerin ve bebeklerin ihtiyaçlarını karşılar.
Her İhtiyaca Uygun Göğüs Pompası Çeşitleri

Kadınların bu özel ama zorlu emzirme dönemlerinde onlara kolaylık sağlayan ürünler birçok farklı formda üretilir. Bu durum annelerin ve bebeklerin kullanırken rahat etmesi amacıyla ortaya çıkar. Her ihtiyaca ve kullanım sebebine uygun olarak üretilen bu ürünler pratiklik sağlaması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Özellikle çoğu zaman mecburiyetten kullanılan süt sağma pompası çeşitleri arasında birçok farklılık vardır. Öncelikle türü bakımından birbirinden ayrılan bu ürünler ihtiyacınızı doğru bir şekilde karşılama amacıyla üretilir. Tekli veya ikili olarak üretilmesi anneler için çok sayıda avantaj sağlar. Göğüsteki sütü tamamen sağma amacıyla kullanılan bu ürünler hem annelerin günlük hayatlarında rahat etmelerini hem de çocukların gerektiği anda beslenmelerini sağlar. İki taraf içinde oldukça önemli olan ürünler tekli veya ikili olarak ayrılarak sağma işlemine pratiklik kazandırır. Tekli olanlar bir göğüsten süt sağma işlemi gerçekleştirir. Bu durum sütün oranına bağlı olarak 20-30 dakika arasında olabilir. Kullanım rahatlığına bağlı olarak tercih edilen ve sıklıkla kullanılan bir üründür. Özellikle bir göğsü ile çocuk emzirirken diğeriyle aynı anda yedek süt sağmak amacıyla kullanılır. Bunun yanında çiftli olanlar ise aynı anda iki göğüsten süt sağma işlemini eşzamanlı olarak gerçekleştirir. Hem pratiklik hem de zamandan tasarruf sağlar. Bu durum da yaklaşık olarak 10 dakikada tüm sütün sağılmasına olanak tanır. Çiftli olanlar aynı zamanda sütün prolaktin salınımı ve süt üretimini artırabilir. Bu durum anneler için avantaj sağlar. Özellikle yetersiz süte sahip olan kadınlar için önerilir. Aynı şekilde fazla sütü olan kadınlar, artış meydana gelmemesi için tekli olanları tercih edebilir. Üstelik çift sağım yapan pompalar ikiz çocukları olan anneler için avantaj sağlar. İki çocuğun da aynı anda beslenmesine yardımcı olur.

Göğüs Pompası Çalışma Prensipleri

Süt sağma işlemini kolay, pratik ve hızlı hale getiren bu ürünler çeşitleri ve işlevleri bakımından farklı kullanım şekillerine sahiptir. Hem her türlü ihtiyaca hitap edebilmeleri hem de annelere yardımcı olmaları amacıyla farklı formlara sahip olarak üretilir. Bu sebeple çalışma prensipleri de farklılık gösterebilir. Temelde oldukça kolay ve pratik bir kullanıma sahip olan bu ürünler ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek amacıyla zaman içerisinde çeşitli özelliklerle geliştirilir. Pek çok durumda kullanılan ve sıklıkla tercih edilen ürünleri kullanmak için öncelikle kendinize uygun bir model seçmelisiniz. Seçenekler arasında elektrik yardımıyla otomatik bir kullanım sağlayan modeller ve manuel olanlar vardır. Pompalar bu işlemi kolay hale getirmek için tasarlanır. Öncelikle meme, göğüs yastığına doğru bir şekilde yerleştirilmelidir. Ardından meme ucu hazneye açılan mekanizmaya tam olarak denk getirilmelidir. Bu durum sütün ziyan olmaması ve işlemin doğru yapılması için gereklidir. Ardından ürün manuel ise sağma işlemini gerçekleştirmeye yarayan kol veya aparatı kullanabilirsiniz. Aparatı kendiniz kontrol ederek kolay bir sağma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Süt pompası elektrikli yani otomatik olanlar ise sizin yerleştirme işleminden sonra pratiklik kazanmanız için üretilir. Ürün çalışma prensibine bağlı olarak çeşitli fonksiyonlar sunar. Farklı emiş gücü ve hızı olması sebebiyle ayarlayarak kendinize uygun bir sağma işlemini yorulmadan gerçekleştirebilirsiniz. Ekranı ve ayar tuşları sebebiyle sizlere pratiklik kazandıran bu modeller kolay hakimiyet sağlar. Çalışma prensipleri bakımından görülen farklılıkları inceleyerek kullanımınıza uygun yöntemi tercih edebilirsiniz. Süt pompası çeşitleri arasında görülen farkları inceleyerek kendinize uygun bir ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Göğüs Pompası Kullanımının Sağladığı Avantajlar

Bebekleri için en iyisini arayan ve her şeyi dört dörtlük yapmak isteyen anneler bu ürünleri kullanmak konusunda bazı tereddütler yaşayabilir. Fakat bu konuda tereddüt yaşamak yerine ürünlerin sağladığı avantajlardan faydalanmak çok daha doğru olur. Çoğu durumda gerekli ve hayat kurtarıcı bir rol üstlenen anne süt pompasının sağladığı pek çok kolaylık vardır. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir üründür. Çeşitleri ve özellikleri bakımından farklılık gösteren bu ürünlerin sağladığı bazı avantajlar şunlardır:

 • Anne sütü bebekler için oldukça önemli bir yere sahiptir. Hayati bir değeri ve yaşamsal bir gerekliliği vardır. Bu sebeple pompalar çoğu durumda bu sütün bebekle buluşmasına olanak tanıması sebebiyle oldukça gereklidir. Nadiren veya sıklıkla kullanılması fark etmeksizin bebek ihtiyaçları listesinde yer alır.
 • Anne sütünün bebeği çeşitli bakteri, enfeksiyon ve mikroplardan koruduğu bir gerçektir. Ayrıca bağışıklık sisteminin oluşmasında ve güçlenmesinde büyük rol oynar. Anne sütünü devamlı ve düzenli olarak bebeğe vermeyi sağlayan pompalar çocuk sağlığı açısından büyük oranda avantaj sağlar.
 • Bebeklerin çene, diş ve kemik gelişiminde önemli bir yere sahip olan süt aynı zamanda hastalıklarla mücadele etmesinde de önemlidir. Hazır gıdaların karşılayamadığı değerleri bebeğe sunan anne sütü o her ihtiyaç duyduğunda hazır olsun diye anne süt sağma pompası kullanılır.
 • Annenin çeşitli sebeplerle bebekten bir süre uzak kalması, fazla süt yoğunluğuna sahip olması, yetersiz süt üretimi, hassas ve elverişsiz meme ucu gibi durumlarda anne için avantaj sağlayan bir üründür.
 • Tüm bunlara ek olarak çeşitli sağlık sorunları sebebiyle çene yapısında bozukluk görülen bebeklerin emme işlemini doğru gerçekleştiremediği durumlarda hayat kurtarıcı bir rol üstlenir.
Göğüs Pompası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok farklı çeşitte ve özellikte ortaya konulan bu ürünler kullanılırken özen gerektirir. Özellikleri ve çalışma prensibi bakımından annenin kullanımına uygun model tercih edilmelidir. Ayrıca kullanım sebebi de çeşitler arasından tercih yaparken büyük oranda önem arz eder. Tüm bu durumlar göz önünde bulundurularak alınan uygun bir süt çekme pompası ile bebeğinize ihtiyacı olan besini kolaylıkla vermeye başlayabilirsiniz. Kadınların oldukça hassas olan göğüs bölgesine ve meme ucuna zarar getirmeden dikkatli bir şekilde ürünün yerleştirilmesi gerekir. Bu durum hem sonraki kullanımlarda hem de o an için önemlidir. Sağlık ve rahatlık açısından doğru ve özenli bir kullanım gerçekleştirilmelidir. Gerekli miktarda süt sağma işlemi gerçekleştirildikten sonra süt hemen kullanılmayacaksa dolapta bekletilmelidir. Bu kullanım için de belli prosedürler vardır. Dolaptan çıkarılan süt oda sıcaklığına ulaşmadan önce bebeğe verilmemelidir. Hemen kullanım sağlanılacaksa hazneye biberon ağızlığı takılarak pratik bir şekilde emzirme işlemi gerçekleştirilir. Tüm bu işlemlerden sonra ürün doğru ve dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Anne ve bebek sağlığı için detaylar önemlidir. Elle yıkanması tavsiye edilen ürünlerdir. Süt pompası kullanımı ardından temizlik amacıyla gerçekleştirilmesi gereken işlemler oldukça kolaydır. Pompa parçalarını yıkamak amacıyla içi sıcak su dolu bir kap kullanılmalıdır. Bir fırça, bez veya sabun yardımıyla dikkatli bir şekilde temizlenen parçaları hemen durulamak gerekir. Durulama işlemi oldukça önemli ve özenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Hem kullanım sırasında hem emzirme işleminde hem de ürün temizliğinde özenli davranmanız halinde süt vakum pompasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sağladığı avantajlardan faydalanmak ve rahat etmek için size uygun bir modeli hemen tercih edebilirsiniz.

Bütçe Dostu Göğüs Pompası Fiyatları

Çeşitleri, özellikleri ve sağladığı avantajlar bakımından farklılık görülen ürünler arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Basit bir kullanım formuna sahip olması sebebiyle de ürüne hızlı bir şekilde alışabilirsiniz. Manuel ve otomatik kullanım imkanı sunan bu ürünler arasından seçim yapmakta zorlanırsanız süt pompası kullananlardan tavsiyeler alabilirsiniz. Bu durum hem kullanım açısından kafanızda yer alan soru işaretlerini gidermede hem de kendinize uygun bir ürünü alırken kolaylık sahibi olmada önemlidir. Ürünlere yapılan yorumlar ve değerlendirme sonuçları doğrultusunda güvenli alışveriş yapma imkanı yakalayabilirsiniz. Hem doğru ürünü bulmada hem de hızlı karar vermede oldukça etkili olan süt pompası tavsiyesi veren kullanıcı yorumlarını incelemeye hemen başlayabilirsiniz. Kullanım yöntemi, çalışma prensibi, amaç ve diğer birçok unsur sebebiyle ürün çeşitliliği oldukça fazladır. Buna ek olarak aksesuarları da birbirinden farklıdır. İhtiyacınızı tam ve doğru bir şekilde karşılayabilmesi için ürünlerde kullanabileceğiniz birçok aksesuar vardır. Anne süt pompası tavsiyeleri sayesinde ürün aksesuarları hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Ürünlerin kullanımı ve çeşitli sebeplerle ortaya konulan aksesuarların işlevi hakkında almadan önce bilgi sahibi olmanız halinde doğru bir alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik hem pompalar hem de aksesuarlarına oldukça cazip fiyat avantajlarıyla erişim sağlayabilirsiniz. Bütçe dostu süt pompası fiyatları için Hepsiburada’ya göz atmanız yeterlidir. Üstelik belli dönemlerde gerçekleştirilen indirim ve kampanyalardan da faydalanarak oldukça uygun olan anne süt pompası fiyatlarıyla bütçeniz doğrultusunda alışveriş yapabilirsiniz. Tüm bu avantajlardan faydalanmak, kaliteli markaların kullanışlı ürünlerine sahip olmak, cazip fiyatlarla ihtiyaçlarınızı karşılamak ve süt pompası yorumları ile doğru bir tercih yapmak için seçenekleri incelemeye hemen başlayabilirsiniz.

Göğüs Pompası Kullanmak Zararlı mıdır?

Anne göğüs pompası ile süt sağma işleminin bebeğe veya anneye herhangi bir zararı saptanmamıştır. Aksine bebeğin ihtiyacını karşılaması ve anneye kolaylık sağlaması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Sağma işlemi emme refleksinin çalışmasına olan etkisiyle bazı durumlarda süt üretimini de artırır. Bu durum yetersiz süte sahip olan kadınlar için oldukça iyi bir avantajdır.

Göğüs Pompası Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Bu durum bebeğin ihtiyacı ve durumu bakımından farklılık gösterebilir. Aynı şekilde annenin süt durumu da kullanım sıklığını etkiler. Fakat genel itibariyle yenidoğan bir bebek için 2-2.5 saat arasında sağma işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Bir gün içerisinde süt pompası ne kadar kullanılır sorusunun cevabı ise ortalama 8 kere olarak verilebilir. Süt bol bir şekilde geliyorsa 3-4 kere tam boşaltım yapılmalıdır.

Hangi Göğüs Pompası En İyidir?

Ürünlerde görülen çalışma prensibi, özellik ve işlev farklılıkları seçim yapmanızı zorlaştırabilir. Süt pompası markaları incelenerek tam olarak nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz mümkündür. Sizin kullanımına uygun özellikler sunan ürünü tercih etmek pratiklik kazandırır. İşlemi hızlandırmak için çiftlileri, gittiğiniz yerlere kolaylıkla götürmek için de tekli modelleri tercih edebilirsiniz. Süt pompası önerilerini inceleyerek kendinize en uygun olan ürünü bulmanız halinde en iyisine de kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Göğüs Pompası Aksesuarları Nelerdir?

Birbirinden seçkin göğüs pompası markaları ürünlerin kullanımını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli aksesuarları da sizlere sunar. Aksesuarlar arasında hortum, silikon yastık, sağım seti, diyafram, el kolu, huni dirseği, kavanoz ve çeşitli ağızlıklar bulunur. Tüm bu aksesuarları ve daha fazlasını alarak avantaj sahibi olabilirsiniz. Tüm bunlar sonucunda süt pompası en ucuz ve kaliteli şekilde ihtiyacınıza hazır hale gelir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Göğüs Pompası Fiyatları

747 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 747 ürün
DSACategoryId/2147483639/23020380/301138