Alıştırma Külodu

Alıştırma Külodu

Alıştırma külodu hava geçiren yapısı ile bebeklerin cildinde pişiklere sebep olmaz. Bu sebeple konforlu kullanım imkanı sunarken sıvı geçirmeyen özellikte üretilir. Ayrıca pamuklu katman ilave edilerek kazandırılan havlu yapısı ile koruyuculuk sağlar. İkinci katmanda yer alan kısım, hava geçirmesinin yanında sıvı geçirmeyecek şekilde tasarlanır. Özel olarak imal edilen yüzeyi, poliüretan membrandır. Bu sayede sıvıyı hapsederek içerisinde tutar. Üçüncü katmanında ise pamuklu kumaş tercih edilir. Bacak kısmında yer alan lastikler ise dışkılama sonrası sıvının kaçmasını engeller. Bu sayede içerisinde hapsolan sıvının dışarı çıkması önlenmiş olur. 

Kolay kullanımı destekleyen bebek alıştırma külodu, PVC gibi zararlı maddeler içermeyen özel üretime sahiptir. Bebekler için kullanımı daha güvenilir hale getirilerek bebeklerin tuvalet eğitimi sırasında kas gelişimlerini destekler. Bebeğin kaslarının yeterli gelişimi için kullanılması bebek için oldukça faydalıdır. Tuvaleti geldiğinde kolaylık sağlayarak konfor alanı sunar. Bebeğin ıslaklıkla kendini rahatsız hissetmemesi ve pişik oluşumuna karşı önleyici özellikte olduğu için tercih edilir. Dış yüzeyi jarse kumaş ile desteklenirken, iç kısmı poliüretan film ile kaplıdır. 

Bazı ebeveynler, çocuğu zihinsel olarak çişe hazırlamadan alıştırma külodunu giydirir. Bu ürünü bebek bezi olarak kabul ederek dışkılamayı kolaylıkla yapabilmesini ister. Fakat alıştırma külodunun amacı; çocukların belirli yaştan sonra dışkılama ihtiyacını beze değil, tuvalete yapmasını sağlamaya yöneliktir. Tuvalet sorunu olup kendini tutan bebeklerde kaslar gelişmez. Bu sebeple dışkılama sorunu görülebilir. Çocukların ıslaklığı iç yüzeyde hissetmesi ile alışkanlık sürecini destekleyen bu ürün, süreci hızlandırır. Tuvalet alıştırma külodu ile 1,5 yaş sonrası çocukların tuvalet eğitimine uyum sağlaması oldukça kolaydır. 

Alıştırma Külodu Seçenekleri

Emici özellikte imal edilen külot, sıvının dışarı çıkmasına izin vermez. Bu sayede sıvının hapsolmasına yardım ederek koruma sağlar. Bebeğe tuvaletini yaparken ıslaklık hissi uyandırarak tuvalete gitmesi gerektiğini ebeveynine haber vermesi için teşvik eder. Bu sayede çocuklar tuvalet eğitimine daha kolay alışabilir. Gece uyurken bebeklerin tuvaleti geldiğinde daha emici olduğu için bebeğe uzun süre rahatsızlık vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece bebek geceleri rahat ve huzurlu bir şekilde uyuyabilir. Kullan at alıştırma külodu sayesinde bebek bezine benzer iç formu yenisi ile değiştirilebilir. Yıkanmasına gerek kalmadan kullanım özelliği sunar. 

Çocukların belirtilen yaş sonrasında emekleme dönemindeki tuvalet eğitimi için alıştırma külodu büyük kolaylık sağlar. Bu sebeple birçok markanın ürettiği alıştırma külotları pek çok çeşide ve özelliğe sahiptir. Geniş kapsamlı ürün yelpazesinde bulunan çocuk tuvalet alıştırma külodu, ebeveynler için de çözüm yolu sunar. Tuvalet eğitimi verilen çocuklar için birçok farklı ürün kullanılmaktadır. Bu ürünler arasında gelen alıştırma külodu, çocuğun tuvalet alışkanlığı kazanmasına yardım eder. Bu sayede bebeğin ilk bez değiştirme sırasında tuvalete gidemediğinde yedek kullanım imkanı da tanır. 

Tuvalet eğitimi sırasında ekonomik ve oldukça hijyenik bir çözüm olarak görülebilir. Birçok avantaj arasında, yıkadıktan sonra kullanılabilir çeşitlerinin olması sayılabilir. Aynı zamanda oldukça ekonomik ürünler arasında yerini alır. Çamaşır makinesinde sterilizasyon sağlanır. Bu ürünler, yıkandıktan sonra çocuk tuvaletini yapsa dahi tekrar kullanılabilir. 10 veya 12 defa yıkanabilir şekilde tasarlanır. Antibakteriyel ve kaliteli malzemeden üretilmiştir. Alıştırma külodu, işeme sonrası sızdırma yapmaz. Üretilen malzeme kalitesine göre çevre kirliliğini önler. Bebeğin hareketini engellemeden kolaylaştırır. Her mevsim rahatlıkla kullanılabilir şekilde imal edilmektedir. Bebek tuvalet alıştırma külodu, laminasyonlu mikro polyester kullanımı ile oldukça yoğundur. Bu sayede dayanıklı bir yapı sergileyerek sızdırmaz yapısı ile çamaşır makinesinde de kolayca yıkanabilir. 

Alıştırma Külodunda Sızdırmaz Yüzey

Çocukların tuvalete alışma sürecini destekleyen alıştırma külodu nedir sorusunun cevabı olarak 1,5 yaş dönemi sonrasında tuvalet eğitimi verilen çocuklar için alışma süresini en aza indiren ürün demek uygun olur. Bu sayede tuvalete kolayca alışmalarına yardım ederek etrafın kirlenmesini önler. Bebek bezi alışkanlığını yok ederek tuvalet alışkanlığını kazandıran ürün, Sevi bebe, Mycey ve Babyjem gibi markalar tarafından da imal edilmektedir. Üretimde kaliteyi ön plana koyan Babyjem alıştırma külodu, bel kısmının kolay giyilebilir olması için lastikli üretim yapar. 2-3 yaş setleri arasındaki üretimlerde her renk mevcuttur. Yan kısımlarında yer alan lastikler ise bacakların geçiş kısmını kolaylaştırır. Aynı zamanda sızdırmaz yapıda üretilerek sıvı geçişini engeller. Çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir özelliktedir. 

Sevi bebe alıştırma külodu ise, pamuk petli üretim yapar. Bu sayede 1,5 yaş üstü bebeklerin kolay alışması sağlanırken pişik oluşumunu engeller. Böylece yumuşak bir dokunuş sağlayarak ciltte hasara sebep olmaz. Tahrişe sebep olmadan hava alan kanalları ve sızdırmaz yapısı ile kullanımı konforlu hale getirir. 15-20 kiloya kadar ağırlıktaki bebeklere uygun kapasitesi vardır. Terletmeyen ürün aynı zamanda nefes alabilen kumaş yapısına sahiptir. İç katmanında kullanılan malzeme yapısı, nonwoven olarak adlandırılan kumaş türüdür. Viskon doğal ağaç lifli ve emiciliği yüksektir. İkinci katmanda ise pamuk ped kullanımı sağlanmıştır. Bu sebeple sızdırmadan emicilik ön plandadır. Üçüncü katmanda ise nonwoven kumaş yapısı hakimdir. 

PVC gibi zararlı malzeme kullanılmadan üretildiği için bebek sağlığına uygundur. Hava geçirgenliği mevcut olup sıvı geçirgenliği bulunmaz. Dayanıklı bir yapı sergileyen ürünün üçüncü katmanı ise cilde temas eden kısımdan oluşur. Bu sebeple %60 viskon oranı mevcutken %40 nonwoven kullanılır. Bebeğin cildine doğal bir dokunuş ile tahriş etmeden kullanılmasını sağlar. Pamuklu kumaş tercih edilerek bebekler için kullanım kolaylığı sağlar. Kullanılan kumaşlar sayesinde terleme önlenir, sıvı sızdırmazlığı sağlanır ve kumaşı dayanıklıdır. İç kısımda, bakteri bariyeri oluşturan, enfeksiyon riskini ve mikropların saldırısını azaltan filtreleme özelliklerine sahip dokuma bir kumaş kullanılmıştır. Çişi hızla emerek akışın ortadaki emici tabakaya geçmesini sağlar. Ayrıca diğer tek kullanımlık külotlardan farklı olarak 12 defa yıkanabilir.

Alıştırma Külodunda Emici Bariyer Görevi

Alıştırma sırasında en çok tercih edilen diğer markalar arasında Mycey gelir. Üretiminde kullandığı malzemeler sayesinde bebeklerin kolaylıkla uyum sağlamasına yardımcı olur. Mycey alıştırma külodu, laminasyonlu bir kumaş türüdür. %100 micro polyester interlok tercih edilir. İç kısımda yer alan kumaşta %80 pamuk ve %20 polyester havlu kullanılmıştır. Nefes alabilen kumaş tercihi ile cilt tahribatını engeller. Teri içerisine hapsederek terlemeyi önleyen külot, pişik oluşumuna karşı önleyicidir. Emici bir bariyer görevi ile sıvıyı içerisine kısa sürede hapseder. 

Bebeklerin tuvalet eğitimi boyunca bez işlevini de gören külot, özel olarak tasarlanır. 1,5 yaş ile 3 yaş arası kullanıma uygun olan külot çeşitleri, desenli veya desensiz çeşitlerinin yanı sıra tek renk seçenekleri de mevcuttur. Alıştırma külodu fiyatları ise her ebeveynin çocuğu için tercih edebileceği şekilde uygun maliyetlerde satışa sunulur. Ekonomik yapısı ile herkes tarafından tercih edilebilecek şekilde üretilir. Üstün kalitesi ve antialerjik yapısı ile bebek cildine temas ettiğinde tahrişe sebebiyet vermeden kolay kullanımı destekler. Çocukların çiş kaçırmalarının en önemli sebebi kalitesiz alıştırma külodu olarak görülebilir. Bu sebeple çocuklar tarafından rahat bir giyim ve çişi hapseden bariyerli yapısı ile kullanım sağlanabilir. Bebeğin ıslaklık hissini yaşaması ile tuvalete gitmesi de alışma sürecini destekleyen özellikler arasındadır. İç kısımda emici havlu kumaş tercihi ile cildin rahatlıkla hava almasına yardım eder. 

Kullanım öncesinde bir hafta boyunca çocuğa tuvalet ve iç çamaşırı kullanımı anlatılarak bebeğin psikolojik olarak hazırlanması sağlanır. Bir hafta sonra bu ürün kullanılarak alışma süreci başlar. Çocuğun kasları gelişene kadar (1-2 hafta) alışma süreci devam eder. Bu şekilde çocuk bebek bezi ile külot arasındaki farkı anlar. İkinci katman hava geçirgen ve sıvı tutan poliüretan filmden oluşur. Dış yüzeyi ise pantolon benzeri örme kumaştır. İç katmana ek bir kat emici pamuk eklenmiştir. Bacak ve bel bölgesindeki elastik bantlar da fazla çişin dışarı çıkmasını engeller ve PVC- zehirli madde- Azot içermez. 

Alıştırma Külodu Yıkanabilir mi?

Birçok bebeğin gelişim sürecinde tuvalet alışkanlığı edinmesini sağlayan ürün, aynı zamanda yıkanabilir özelliktedir. Bu sebeple ebeveynler için de güven vericidir. Kısa sürede yıkanarak sterilize edilebilir. Bu sayede 12 yıkamaya kadar yıpranmadan kullanıma hazırdır. Aşınmaya karşı dayanıklı olması tuvalet eğitiminde alıştırma külodu kullananlar için oldukça önemlidir. Dış katmanın jarse kumaştan yapılması da dayanıklılığı arttırır. Bu sayede sıvı geçişini hapsederek çıkışı engeller. Hem kız hem de erkek bebekler için üretilen külot, renk çeşidi ile tercihe uygun üretim sağlar. 

Kullanımı ile alışma sürecini destekleyen erkek bebek alıştırma külodu, bebekler için geniş bir konfor alanı yaratır. Hava almayı kolaylaştıran kumaş yüzeyi sayesinde her bebeğin alışma süresi oldukça kısadır. Emici katmana sahip olan özel kumaş sayesinde kolay giyilebilir şekilde tasarlanır. Bacak kısmındaki lastikli yapısı ile kolaylıkla geçiş imkanı sunar. Çamaşır makinesinde kolaylıkla yıkanabilir ve tasarımı sayesinde uzun süre kullanıma uygundur. Üç farklı katmandan oluşan külodun iç katmanında yumuşak bir havlu olarak pamuklu kumaş tercih edilir. Toksik maddeleri içermeyen ürün tercih edilerek bebeklerin güvenle kullanmaları için üretimde ki malzeme kalitesine önem verilir. 

Alıştırma Külodu Fiyatları Ne Kadardır?

Kullanımda yaşa göre üretilen külot, aynı zamanda kilo ölçülerine göre de imal edilir. Her bebeğin kilosu ve yaş farkı olduğu gibi, konfor alanı yaratmasına da dikkat edilmiştir. Gelişim sürecinde bebeklerin bacak kaslarının doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Alıştırma külodu fiyatı ise herkesin alım sağlayabileceği şekilde ekonomik ürün kapsamındadır. Uygun maliyeti ve dayanıklı malzeme kullanımı sayesinde birçok kullanıcı tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. 

Poliüretan membran kumaş yapısı ile esnek ve yumuşaktır. Ciltle kolaylıkla uyum sağlayan kumaş aynı zamanda toz, kir ve nem tutmadan dayanıklılığını korur. Sıvı geçişini tamamen önleyerek bariyerler sayesinde kalınlık ideal yapıdadır. Üç kattan oluşan külot, her bir katında farklı malzeme ile koruyuculuğunu sağlar. En az 1,5 yaştan başlayan alıştırma külodu 3 yaş sınırına kadar üretimi yapılan önemli bir üründür. Aşınmaya karşı jarse kumaş sayesinde dış yüzeyinde tahribat oluşumuna izin vermez. PU membran yapısı ve özel mikro tasarımı sayesinde her bebek için uygunluk sağlayan ürün klasmanındadır. 

Terletmeyen yapısı ve nefes alan kumaş içeriği sayesinde sıvı geçişini önleyerek hapseder. Belirtilen yaştaki çocukların tuvalete alışmaları için tercih edilir. Tuvalet eğitiminde işlevsel yapısı ile çocukların alışma sürecini hızlandırabilir. Bu sayede kaslar gelişene kadar aynı uygulama devam eder. Sıvıyı hapseden yapısı ile sızdırmadan güvenle kullanılır. 

Alıştırma Külodu Çocuk Sağlığına Uygun mudur?

Antialerjen ve nefes alan kumaş yapısı sayesinde güvenle kullanılabilir. 

Alıştırma Külodu Kaç Yaşa Kadar Kullanılır?

1,5-3 yaş arasında kullanıma uygundur. 

Aynı Alıştırma Külodu Kaç Kez Kullanılabilir?

Yıkanabilir şekilde üretilen kumaşı sebebiyle 12 kez kullanılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Alıştırma Külodu

447 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 447 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?