Bebek Banyo ve Tuvalet

Bebekleriniz için alacağınız banyo ve tuvalet ürünleri, özenli seçimler yapmayı gerektirir. Bebeğinize zarar vermeyecek malzemelerden üretilen, korunaklı ve kullanışlı ürünler, öncelikli tercihiniz olmalıdır. Gösterişli olmasından çok işlevsel olan tuvalet ve banyo modellerini seçmeniz hem sizin hem de bebeğinizin konforu için önemlidir. Banyo küvetleri, oturaklar ve eğlenceli bebek tuvaletlerinin yanı sıra şampuanları, süngerleri, vücut temizleyici ürünleri, sabunları ve cilt bakım malzemeleri de aynı nitelikleri taşımalı, bebekler için özel üretilmiş olmalıdır.

Bebek Banyo Malzemeleri Nelerdir?

Bebeğin ilk banyosundan başlayarak kullanacağınız birçok ürüne ihtiyacınız vardır. Öncelikli olan bebek banyo malzemelerini şöyle sıralamak mümkündür.

 • Bebek küveti, küvet filesi ve küvet için ayaklar. Bebekler büyüdükçe küvetin boyutu da büyüyecektir.
 • Banyo yaparken keyif alması ve eğlenmesi için yüzebilen banyo oyuncakları. Bunlar onu oyalayacak ve banyo saatlerini sevmesine yardım edecektir.
 • Banyo suyunun ısısını takip etmenizi sağlayacak bir su termometresi.
 • Bebeğinizin ilgisini çekebilecek desenlere ve renklere sahip ve onun cildiyle uyumlu banyo süngeri.
 • %100 pamuklu bebek bornozu, baş havluları ve genital bölge temizleme bezleri.
 • Alt değiştirme banyo aparatı, pişik kremi, cilt bakım losyonu, parfümsüz ve boyasız göz yakmayan bebek şampuanı, bebek yağı ve özel banyo sabunu.

Bebek Banyo Ürünlerini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeğinizin narin ve duyarlı cildi için dermatolojik içerikli temizleme ve bakım ürünleri seçmelisiniz. Banyo küvetinin sağlıklı ve kolay temizlenir malzemeden üretilmiş olması çok önemlidir. Fazla yer tutmaması için katlanabilmesi ve su boşaltım giderinin bulunması ise size kolaylık sağlayacaktır. Bebeğinizin temizlik malzemelerini seçerken çok titiz davranmanız gerekir. Sabunu, şampuanı, süngeri, vücut losyonu ve yağı, bebekler için üretilen doğal ürünler olmalıdır. Bebeğin cildine zarar vermeyen, tahriş etme riski bulunmayan ürünler seçmelisiniz.

Tuvalet eğitimi verirken alacağınız oturak, lazımlık ve diğer tuvalet alıştırma ürünleri için de dikkatli seçimler yapmanız gerekir. Hijyenik malzemeden üretilmiş olanları alırsanız temizliğini rahatça yapabilirsiniz. Çocuğunuzun eğlenceli bulacağı, ilgisini çekecek, tuvalet eğitimine kolayca uyum göstermesini sağlayacak ürünleri tercih etmelisiniz. Genital bölge temizliğinde kullanacağınız ürünler de bebek sağlığına uygun ürünler olmalıdır.

Bebekler Ne Zaman Yıkanmalı?

Bebeklerin doğduktan sonra ilk altı ay boyunca her gün banyo yapması çok sağlıklıdır. En azından gün aşırı bile yıkansalar gelişimleri daha sağlıklı olur. Altı aydan sonra belli bir düzen içinde yıkayabilirsiniz. Bebeğinizi yıkamanın en uygun zamanı, beslenme öncesi ya da beslenmeden bir saat sonrasıdır. Akşam saatlerinde banyo yaptırırsanız daha rahat uyumasına yardımcı olabilirsiniz. Banyo yapmayı sevmesi için onu öncelikle suya alıştırmalısınız. Gerekli sıcaklıktaki suyla doldurduğunuz banyo küvetine onu koymadan önce suyla kollarını ve bacaklarını ıslatabilirsiniz. Yıkamaya ayaklarından başlayıp sonra bedenini küvete koyabilirsiniz. Bebeğinizin sudan korkmaması için yumuşak bir ses tonuyla onunla konuşabilirsiniz. Sakinleştirerek suya alıştırırsanız, banyo yapmayı sevmesini sağlarsınız. En son aşamada başını yıkayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Banyo sonrasında onu kurularken ve giysilerini giydirirken de dikkatli olmalı canını acıtmamalısınız. Bu aşamada kötü deneyim yaşayan bebekler, bir sonraki sefere banyo yapmayı istemeyebilirler.

Bebek Şampuanı Nasıl Olmalı?

Bebek şampuanı seçerken dikkatli olmanız önemlidir. İlk yıkamalarda şampuan kullanmanız gerekmez ama daha sonrasında kullanmak için alacağınız ürünün, bebe şampuanı olması gerekir. Yetişkin şampuanları bebekler için doğru tercih değildir. Bebeklerin cildi çok hassas ve tahriş olmaya çok açıktır. Bebekler için seçilecek şampuan şu özellikleri içermelidir.

 • Göz yakmamalı, içeriğindeki sabun ve deterjan oranı çok düşük olmalı
 • Boya, parfüm ve kimyasal madde içermemeli
 • Alerjik reaksiyon oluşturmamalı
 • Çok köpüren bir ürün olmamalı
 • Ph değeri 7,5 yani nötr olmalı

Pek çok çeşitten oluşan bebek banyo ve tuvalet ürün seçeneklerini hemen inceleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Banyo ve Tuvalet Fiyatları

7992 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Bebek Banyo ve Tuvalet
Bebek Banyo ve Tuvalet
Bebek Banyo
Bebek Banyo
Bebek Tuvalet
Bebek Tuvalet
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 7992 ürün
DSACategoryId/2147483639/80383031