Hoppala Zıp Zıp

Bebeklerin bedensel ve fiziksel gelişimlerini desteklemek için belli dönemlerde farklı ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Henüz yürüyemeyen bebeklerin belirli bir süreden sonra kolay yemek yemesi için mama sandalyesi, ilk adımlarını atabilmeleri için yürüteç kullanma dönemleri geldiğinde hoppala çeşitleri size yardımcı olabilir. Beden ve kas gelişimi tam olarak tamamlanmamış bebeğiniz için sağlıklı ve kaliteli yürüteç, hoppala benzeri ürünlerle farklı ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Bebek grubu ürünlerinde ergonomik olarak bebeğinizin nazik vücudu ile uyumlu ve sağlıklı ürünler üretilir. Hoppala nedir diye sorulduğunda bebeğinizi içine yerleştirerek özgür şekilde hareket etmesini sağlayan, aynı zamanda keyifli vakit geçirmesine de olanak tanıyan bir ürün cevabı verilebilir. Hoppala ürünlerinin zıplama özelliği bebeğinize manevra ve hareket özgürlüğü tanıdığından severek kullanmasına neden olur. Bebeklerde yürüteç kullanımı sanılanın aksine bebeklerin yürümesini hızlandırmaz. Emekleme ve sürünme dönemlerinden itibaren yürümeye hazırlık evrelerinde yardımcı bir eşya olarak varlığını sürdürür. Bebek bu sayede daha hızlı hareket kabiliyetine ulaşır ve yürüme pratiği yapabilir. Bu eşyaların kullanımında bebeğiniz normalden daha hızlı hareket edebildiği ve ortamdaki alanlara ulaşma imkanı doğabildiği için dikkatli davranmanız gerekir. Aksi durumlarda bebeğiniz kendisine ve çevresine zarar verebilir, travmalar oluşabilir. Bebeklerde postüründe uygunsuz bir şekilde kalması omurgaları için tehlike olabilir. Bu nedenle oturuş pozisyonlarının ergonomik açıdan düzgün olacak şekilde tasarlandığına dikkat etmeniz gerekir. Bebeklerin üçüncü aydan itibaren destekli bir şekilde oturtulmaya başlanarak desteksiz ve kendi başına oturma yeteneği geliştirmesi gerekir. Uygun vakit geldiğinde bebeğinizle oturma alıştırmaları yapmanız gelişimini düzgün sürmesine katkı sunar. Bebeğin dik durması ve kendini tutmaya başlaması ile oturma süreci başlar. Daha sonraki yürüme alıştırmaları için bu süreç bir önceki dönem olarak nitelendirilebilir.

Bebekler İçin Hoppala Kullanımı

0-3 yaş arası çocuklar için kullanımı uygun olan bebek hoppala çeşitleri, bebekler kadar yetişkinler içinde kurtarıcı eşyalar arasındadır. Bu ürünlerin kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Özellikle katlanabilir modellerin taşıması daha kolay olduğundan kapladıkları alan da küçülür. Hoppala kullanımı için bebeğinizin hazır olup olmadığını tespit etmeniz önemlidir. Çocuğunuz tek başına ayakta dik durabiliyor ve adımlamaya çalışıyorsa ürünü kullanabilirsiniz. Sağlam bir dik duruş hazır olduğunun göstergesidir.

Eğer dik duramıyorsa yeterince hazır ve uygun olmadığının işaretidir. Birkaç dakikadan biraz daha uzun süre ayakta duran bebeğinizi hoppalaya koyabilirsiniz. Ürünün içine yerleştirdiğiniz bebeğinizin parmak uçlarının zemine değiyor olması önemlidir. Çünkü en iyi ve güçlü şekilde zıplayabilmeleri için parmak uçlarının zeminle teması gerekir, tabanlarının değil. Sadece parmak uçları zemine değecek şekilde kalıyorsa bu doğru duruş demektir. Böylelikle bebeğiniz destek alma imkanı elde edebilir. Ayaklarının ulaşmadığı durumlarda ayarlanabilir mekanizması sayesinde alçak seviyeye getirerek uygunluk sağlamaya yardımcı olabilirsiniz. Böylece bebeğinizin üründen alacağı performans da artmış olur. Bu tip ürünlerin büyük bir kısmında üç ya da dört kademeli seviye ayaraları mevcut olduğundan bebeğinizin boyuna uygun seçeneği bularak ayarlamanız kolay olur. Bu ayar esnasında bebek ayak tabanının değil özellikle parmak uçlarının zemine değdiğinden emin olmanız gerekir. En alçak seviyede bile bazı bebeklerin parmak uçları zemine ulaşamaz. Sadece biraz daha büyümesi gerektiğinden zamanını bekleyen bebeğinizin zıplaması için biraz erken olabilir. Bunun yerine hoppalası içinde oturarak üzerindeki oyuncaklarla oynayabilir ve eğlenerek iyi zaman geçirebilir demektir. Hoppala renkli oyuncaklarla donatıldığından ışık, renk ve sesler bebeğinizin ilgisini çeker. Işıklı piyano, renkli top, dişlik gibi aparatlar farklı seçeneklerle hoppala modellerinde bulunur. Bu renk ve ses seçenekleri bebeğinizin görme ve dokunma duyularına da hitap ettiğinden gelişimini destekleyen parçalar olarak öne çıkar. İyi bir oyun alanı olarak görülen hoppala modellerini keyifle kullanabilirsiniz.

Hoppala Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hoppala yürüteç modellerinin önündeki oyuncaklar ilgilerini cezbederek oyalanmalarına imkan tanır. Özellikle birden fazla çocuk sahibi ya da ikiz çocuk sahibi ebeveynler için kısa zaman aralıkları elde etmeleri ve çocuklarını eğlendirmeleri adına kurtarıcı ürünler olarak nitelendirilebilir. Tam anlamı ile dik durmayı bilmeyen bebeklerin doğru pozisyon sağlanamazsa zarar görebilir. Bunun için ergonomik tasarımları tercih etmeniz yararınıza olur. Kendi kendine oturmayı öğrenen bebeklerinizin zamanla parmak uçlarında durma eğilimi artmaya başlayabilir. Hoppala çeşitleri bebeğiniz 7 aylık olduktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Zıp zıp hoppala oyuncakları değişik özelliklere sahip olarak üretilir. Bunların arasında seçim yaparken belli noktaları göz önünde bulundurmanız hem siz hem de bebeğiniz için son derece önemlidir. Hoppala seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı durumları şu şekilde özetlemek mümkündür:

  • Hoppala çeşitleri incelemesinde bebeğinizin kullanabileceği ölçülerde bir ürün belirlemeniz gerekir. Öncelikle hoppala kullanımı için bebeğinize uygun yaş ve zaman aralığında olması önemlidir. Böylede konforu ve güvenliği sağlanmış olur.
  • Bundan başka ürünün teknik özelliklerinin ihtiyacınızı karşılayıp karşılamayacağına dikkat etmeniz önem taşır. Taşıyacağı ağırlık kapasitesi, boy uygunluğu bebeğin ürünü kullanımı için önemlidir. Bu tip durumlar için ayarlama yapacağınız bir mekanizma olup olmadığı ya da kaç kademeden oluştuğu da ürünü satın almadan önce sorgulamanız gereken konulardandır.
  • Bir başka nokta da hoppala bebek ürünlerinden hangisine ihtiyaç duyacağınız ile ilgilidir. Eğer bebeğinizin kendi etrafında dönebilmesi, zıplayabilmesi ve aynı zamanda oyuncakları ile de zaman geçirebilmesini istiyorsanız, örümcek hoppala isteklerinizin hepsini karşılayabilir. Dış mekanda kullanıma uygun olmasını, aynı zamanda bebeğinizin içinde uyuyabileceği bir alana da sahip olmasını tercih ederseniz salıncak hoppala modelleri sizin için uygun seçim olabilir. Eğer yürüteç vazifesi ile beraber zıplamasını da istediğiniz bir ürüne sahip olmayı dilerseniz yürüteç hoppala modelleri arasından birini tercih etmeniz önemlidir.
  • Hoppala alışverişlerinizde dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de ürünlerin imal edildiği malzemelerin kalitesi ve kullanışlı olmasıdır. Bebeğinizin doğrudan temas ederek kullanacağı bu tip ürünlerin standartlara uygun olarak doğal ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edebilirsiniz. Ürünün oyuncak tablasındaki parçalarının sağlamlığı ve kalitesi göz önünde bulundurmanız gereken ayrıntılardır.
  • Bebeğinizin güvenliği için kemer ve benzeri aparatların dayanıklı ve güçlü malzemelerden üretildiğinden emin olmanız yararınızadır. Zıplayan bebeğinizin düşme ve yaralanma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmaması için güvenlik her zaman önem taşır.
Onlarca Seçenek ile Rengarenk Hoppala Çeşitleri

Bebeğinizin yürüme öncesi en yakın arkadaşı olan hoppala onlarca farklı model ve marka tarafından satışa sunularak sizlere ulaştırılır. Sizin ve bebeğinizin ihtiyacına en uygun modelleri belirlemek için dikkatli bir araştırma ve inceleme yapmanız en uygun yöntem olur. Hoppala yürüteç en çok sevilen ve tercih edilen modellerden birisidir. Bu ürün klasik bir yürüteçten farklı olarak yürümenin yanında özel mekanizması sayesinde zıplama ve itme gibi işlevleri de yerine getirir. Klasik bir yürüteç bebeğinizin sadece ayaklarını sürüyerek yürüme alıştırması yapmasına yararken hoppala yürüteç zıplamasına ve itmesine de olanak sağladığından daha fonksiyoneldir. Ürün tekerlerin fren mekanizması bebeğinizin güvenliğine göre ayarlanır. Özellikle ön tekerlekler fren konusunda çabuk adaptasyon ile denge sağlar. Her bebeğin gelişimi aynı olmadığından ürünü kullanım şekli farklı olabilir. Bu nedenle bebeğinizin boy ve kilosuna göre kademeli olarak seçebileceğiniz ayar düzeni mevcuttur. Böylece duruş ayarını rahatça sağlayabilirsiniz. Görsel olarak şık ve renkli ürün ve malzeme kullanımı yürüteç hoppalanın bebeğinizin gözündeki cazibesini de arttırır. Ön kısmında direksiyon, piyano, top, el oyuncakları gibi detaylar üzerinde uzun süre oynamasına olanak tanır. Hoppala modellerindeki ışık ve ses desteği de yürürken ya da zıplarken ona eşlik ederek neşeli bir oyun süreci sağlar. Hoppala salıncak bir başka model çeşidine örnek olarak verilebilir. Bu modelde salıncağı tavana monte ederek zıplama alanı oluşturabilirsiniz. Genellikle içinde montaj parçaları ile beraber çıkan ürünün kurulumu son derece kolaydır. Ayarlanabilir ölçüsü sayesinde bebeğiniz parmak uçlarında zıplayabilir, isterse sallanabilir ya da gücü ölçüsünde itme, yürüme alıştırmalarını yapabilir. Bazı salıncaklar bebeğin içine oturabileceği gibi tasarlanırken bazıları da hamak formunda yaylı olarak üretilir. Yıkanabilir ve doğal kumaştan üretilen bu tip salıncakların kaplama malzemelerinin temizliği kolaydır. Doğal ahşaptan imal edildiğinde sağlık için zararlı maddeler barındırmaz. Yaklaşık 50 kg civarı taşıma kapasitesi ile uzun süreli kullanıma uygundur. Bir diğer model olan örümcek hoppala da yine bebeklerin çok sevdiği ve neşeyle kullandığı ürün çeşitlerine örnek olarak gösterilebilir. Örümcek duruşuna benzer yapısı ile ismini de buradan alan hoppala eşit açılı dört bacak ortasındaki oturma alnına çocuğunuzun yerleştirilmesi ile kullanılır. Zıplaması için yaylı sisteme sahiptir. Oturma alanının kendi etrafında 360 derecelik açı ile tam tur dönmesi bebeğinizin dönüş hareketleri yapmasına yardımcı olur. Üzeri çeşitli ve genelde değişebilen oyuncaklarla dolu olan üst tablası sayesinde bebeğiniz içinde sıkılmadan vakit geçirir. Üzerindeki müzikli ekipman sayesinde yine bebeğinizin işitsel olarak da duyu gelişimine yardımcı olur ve etkileşime geçmesini sağlar. Sağlam ve yüksek kaliteli esnek ip ve kavrama ile bebeğiniz güven içinde düşmeden zıplayabilir. Renkli tasarımı sayesinde uzun süre sıkılmadan kullanım imkanı sağlar.

Bebeklerin Oyun Arkadaşı Hoppala

Bebeğiniz için kendi evinde ve ona göre konforlu bir alan sunan hoppala severek kullanacağı eşyalarından biridir. Zıplayarak ya da tekme atarak dilediği gibi hareket kabiliyeti sağlamasına izin veren ürün rahat hissettirdiği için bebeğinize iyi gelir. Henüz yürüyemediğinden hareket etme şansını arttırır ve daha çok manevra kabiliyeti sağlar. Hoppala salıncak olarak da bebekler için hem faydalı hem de eğlenceli bir aktivite elde etme şansı sunar. Hoppala salıncak modelinde bebeğiniz salıncağının içinde uykuya da dalabileceğinden salıncağı bebek uyutma aracı olarak değerlendirebilirsiniz. Evinizin içinde yalnız kalan bebeğinizin yeni öğrendiği hareketler ve bol sesli, bol ışıklı hoppalası sayesinde oyun kurmak isteyerek oyalanabilir. Bu da size biraz zaman kazandırır. Henüz yürüyemediği için hareket yeteneği sınırlı olan bebeğiniz, hoppalanın çıkardığı sesler ve üzerinde var olan oyuncaklar ile oyun oynayarak eğlenerek öğrenmesine devam eder.

Hoppala ile Mutlu Bebekler

Hoppala yürüteç, örümcek ya da salıncak kullanımı bebeğinizin oyalanması ve kendine has bir alana sahip olabilmesi açısından son derece faydalıdır. Bu yönü ile onun için bir aktivite merkezine dönüşür. Hem yürüyemeyen bebeğe hızlı ve seri hareket etme imkanı vermesi ile onu eğlendirir hem de renkli, bol ışıklı ve bol oyuncaklı aksesuarları ile de hareket etmesini sağlar. Bazı durumlarda bebeğiniz ile uzun süre gün içinde yalnız kalabilirsiniz. Kimseden destek alamadığınız bu gibi durumlarda kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamanız bile çok zor bir hale gelebilir. Bu gibi bir sorun ortaya çıktığında kısa süreli ve kısa aralıklarla bebeğinizi örümcek ya da salıncak hoppalaya bırakarak kendinize zaman kazandırabilirsiniz. İşlerinizi bebeğinizi de kontrol ederek halledebilme şansı elde etmiş olursunuz. Hoppala kullananlar kişisel deneyimlerini aktararak birinci ağızdan bilgi verdikleri için kullanımına dair fikir edinmenize yarar sağlar. Ürünlerin kullanım kolaylığı ile bebeğiniz de siz de iyi vakit geçirebilirsiniz. Kullanıcı yorumları bebeğin hareket kabiliyeti, oyun oynama süresi, bacak ve kas gelişimine etkisi gibi pek çok konuda deneyimlerini aktaran bilgileri önünüze sunar. Ayrıca hoppala en ucuz fiyat ya da en kullanışlı model gibi sorularınız hakkında da bilgi elde etme şansına erişirsiniz. Böylece doğru ürünle hem siz hem de bebeğiniz rahat etmiş olur.

En Uygun ve Kaliteli Hoppala Fiyatları

Hoppala modelleri markasına ve çeşidine göre sınıflara ayrılır. Oldukça farklı alternatifin olduğu bu ürünün seçiminde alışveriş yapmadan evvel ürün hakkında ön araştırma yapmanız yararınıza olur. İhtiyaç ve beklentinize uygun olan bir model belirlendikten sonra, ürünün fiyat araştırmasını karşılaştırmalı olarak yapabilirsiniz. Hoppala fiyatları ürünün özelliği ve kalitesine uygun olarak değişebilir. Bu nedenle almak istediğiniz favori ürünleri belirlemeniz ve fiyatlarını kontrol etmeniz yararınıza olur. Bu sayede en ucuz hoppala fiyatına ulaşarak hesaplı ve ekonomik bir alışveriş yapma imkanı elde edersiniz. Uygun alışveriş yapmaya çalışırken kaliteyi de göz ardı etmemeniz ürünün kullanışlılığı açısından önemli bir ayrıntıdır. Ergonomik olarak uygun olması, düzgün çalışması ya da dayanıklı olması gibi etkenler ürün ömrünü etkileyeceğinden satın almadan evvel dikkatli olmanızda fayda vardır. Ucuz hoppala çeşitleri için kampanya dönemlerinin takibini yaparak incelemeniz bütçe dostu alışveriş yapabilmeniz için size olanak tanır. Birbirinden kaliteli ve kullanışlı hoppala modellerine Hepsiburada üzerinden kolayca ulaşabilir, dilediğiniz çeşidi satın alabilirsiniz.

Bebekler Ne Zaman Hoppala Kullanmaya Başlayabilir?

Bebeklerin gelişim evreleri küçük farklılıklar görülse de temelde aynıdır. İlk 6 ayın sonunda destekli biçimde oturmayı öğrenmeye başlayan bebekler emekleme ve yürüme alıştırmalarına da başlar. Bebekler 7. aydan itibaren hoppala kullanmaya başlayabilir. Yürümeyi öğrenene kadar hoppala çeşitleri ile oyalanıp eğlenmeyi sürdürebilir.

Örümcek Hoppala Nasıl Kullanılır?

Hoppala modelleri arasında sevilen bir yere sahip olan örümcek zıp zıp kolay ve pratik kullanımı ile sıklıkla tercih edilir. Dört eşit bacak arasında olan oturma alanına çocuğunuzu yerleştirerek sabitleyebilirsiniz. Ürünün güvenlik aparatlarını uygun şekilde yerleştirdiğinizde bebeğiniz içinde dilediği gibi hareket edebilir. 360 derece dönebilme imkanı sağlayan oturma alanı sayesinde etrafında dönebilir ve zıp zıp mekanizması sayesinde de zıplayabilir. Ayrıca isterse üzerindeki oyuncaklarla da oynayarak vakit geçirebilir. Ürünün oturma kılıfı kirlendiğinde çıkarıp yıkanarak kullanıma da uygundur.

Yürüteç Hoppala Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Normal yürüteçten farklı olarak yürüteç hoppala hem yürüteç hem zıplama hem de itme işlevini bir arada görür. Yürüteç hoppala içine bebeğinizi yerleştirirken ayak tabanı değil parmak uçları yere değecek şekilde oturtulması gerekir. Bunun için üzerindeki ayar kademesinden boyuna uygun olanı seçmeniz gerekir. Ayak tabanları ile yürüteç kullanımı uygun olmadığından parmak uçlarında yerleştirmeniz önemlidir. Böylece zıplama ve diğer işlevleri daha sağlıklı şekilde yerine getirir.

Hoppala Salıncak Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Hoppala salıncak zıplayan bir salıncak şeklinde üretilen ve tavana monte ederek kullanabileceğiniz bebek ürünlerinden birisidir. Bu üründe montaj ekipmanları satın aldığınızda içinden çıkar. Hamak tipli modelleri dışarda da kullanmanız için uygundur. Bu çeşitleri dilerseniz bebeğin uyuması için alan olarak da kullanabilme şansına sahip olursunuz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hoppala

58 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 58 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?