Buhar Makinesi Fiyatları

Buhar makineleri temelde sıcak ve soğuk hava üflemeye göre ikiye ayrılır. Kendi içinde birçok alt grubu ve kullanım alanın bulunan modellerin fiyatları da bu durumlara göre belirlenir. Değer belirlenmesinde önemli olan etkenler arasında, buhar makinesinin türü ve ne için kullanıldığı yer alır. Ev tipi olanların yanı sıra medikal cihaz olarak da kullanılanları vardır. Hem yetişkin hem de küçük çocukların soluduğu havanın, fayda sağlaması için kullanılan ürünler, fonksiyonlarına göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Aynı amaçla kullanılan iki ürün arasındaki fiyat farkının sebebi ekstra işlev olabilir. Örneğin, hem soğuk hava üfleyen hem de aroma yayan bir model ile bu işlevlerin sadece birini gerçekleştiren ürün arasında fonksiyonel farklar nedeniyle fiyat değişir. Etki alanı, kalitesi ve uzaktan kumanda gibi ek özellikleri de cihazların fiyat değerlendirilmesi sırasında göz önünde tutulur. Geniş fiyat aralığı sayesinde toplumun her kesiminden insanın, bütçesine uygun olan bir modeli bulma imkânı vardır.

Ultrasonik Buhar Makinesi Nedir?

Soğuk ve sıcak hava üfleme özelliklerine sahip farklı modellerin üretildiği ultrasonik cihazlar, sessiz çalışma prensibi ile çocuklu evlerde sıklıkla tercih edilir. Havanın ultrasonik titreşimler aracılığı ile ortama yayılması sonucu, asılı sis tabakası oluşturarak, kuruluğun yol açtığı etkileri azaltmayı hedefler. Tank kapasitesine göre farklı miktarlarda su alan ürünlerin, çalışma süresi ve sıklığı da modele göre değişkenlik gösterebilir. Kalorifer, soba, sıcak hava ve şehir havasının kirli olması gibi sebeplerle bozulan ortam atmosferini gerekli nem seviyesine ulaştırmak amacıyla; ultrasonik titreşimleri kullanarak, odanın her köşesine damlacık yayar. Model özelliğine göre %55’e varan seviyede ortama nem vermek için kullanılır. Cilt kuruluğu dahil birçok soruna çözüm olarak tercih edilir. Sessiz çalışma prensibi sayesinde, çocuğunuz uyuyor olduğunda gürültü nedeniyle huzuru kaçmaz ve nefes yolları açılarak sakin bir dinlenme geçirir. Sadece evlerde değil, ofis gibi alanlarda da ortam havasının ferahlatıcı hale gelmesi için kullanılır. Modele göre kademe, iyon teknolojisi, uzaktan yönetim ve aroma gibi birçok farklı avantajı bulunan ürünlerin kullanımı oldukça pratiktir.

Buhar Makinesi Tabletinin Kullanımı

Buhar makineleri, kuru hava ve soğuk algınlığının neden olduğu burun tıkanıklığının açılması ve üst solunum yollarının rahatlaması için tercih edilir. Çoğunlukla, sadece buhar makinesinin çalıştırılması yeterli olmasına rağmen, kişiler ileri seviyede ekstra bir destek arayabilir. Bu alanda kullanım için üretilen özel aroma ve tabletler vardır. Hoş koku veren aromalar ortamın havasının iyi hale getirilmesinde kullanılır. Hoş kokusu nedeniyle tercih edilen ürünlerin yanı sıra ferahlatıcı tablet seçenekleri de bulunur. İçerisinde nane ve mentol bulunan bu tabletler, ileri düzeydeki burun tıkanıklığının açılması için ekstra etki sağlar. Tabletin makinenin gerekli alanına konulmasıyla çalışır. Tabletin su içinde çözünmesiyle havaya karışması mümkün olur. Suda çözünen rahatlatıcı aromalardan oluşan sis, burun tıkanıklığının hızlı şekilde açmasına ve ferah nefes almaya yardımcı olur. Çeşitli içeriklere sahip aroma ve ferahlatıcı tabletler, ortamın havasının rahatlayıp, nem kazanmasının yanı sıra güzel kokulu olmasını da sağladığı için beğenilir. Makinenin tablet ve aroma ile kullanım özelliğine sahip olması bu ürünler için yeterlidir.

Gümüş İyonlu Buhar Makinesinin Avantajları

Gümüş antibakteriyel özelliği ile birçok farklı üretimde kullanılır. Buhar makinesi modelleri arasında bulunan gümüş iyonlu teknolojinin de oldukça fazla avantajı vardır. İyonizer teknolojisi ile bu değerli parçacıkların avantajı kullanılabilir forma dönüştürülür. İyonlar havada ve yüzeylerde bulunan bakterileri yok eder. Sadece bakterilere karşı değil, kötü ve rahatsız edici kokulara karşı da etkilidir. Koku partiküllerini sarar, parçalar ve ortadan kaldırır. Sigara kokusu, trafikten yayılan egzoz dumanları ve yemek kokularını ortadan kaldırmak konusunda oldukça başarılıdır. Hava aracılığı ile vücuda alınan gümüş iyonları bağışıklığın güçlenmesi ve hastalıklara karşı dirençli olma konusunda da avantaj sağlayabilir. Sadece nefes yollarının açılmasında değil, çevredeki eşyaların hijyeninin sağlanmasında da etkilidir. Yaklaşık olarak %99,9 oranında bakteri öldürme kapasitesine sahip birbirinden farklı modeller vardır. Sis ve su buharı şeklinde çevreye yayılan damlacıkların içinde bulunan gümüş iyonları, dezenfektan mantığı ile çalışarak daha temiz bir mekân yaratmaya katkı sağlar. Hoş koku ve ferahlatıcı özellikleri de ekstra özellikleri arasında sayılabilir.

Difüzör ve Nebulizatör Arasındaki Farklar Nelerdir?

Birbirine benzer mantıklarda çalışmasına rağmen nebulizatör ve difüzör oldukça farklı makinelerdir. Difüzör modelleri, ev ve ofislerde ortam atmosferini değiştiren, hava dağıtıcı cihazlar olarak bilinirken; nebulizatör modelleri genellikle medikal amaçlı kullanılır. Difüzör, içerisine konulan su ve aromaları buhar haline getirir, odanın içerisine yayarak; havanın değişmesini, güzel kokmasını ve nem kazanmasını sağlar. Nebulizatör ise içerisine konan ilaçların kişi tarafından nefes yolu ile alınmasını sağlayan ağızlıklı bir cihazdır. Kompresör ve ultrasonik alt tiplere sahip olan nebulizatör modelleri, genellikle doktor tavsiyesi üzerine kullanılır. Kompresörlü ve ultrasonik modellerin kendine göre avantajları bulunur. Ultrasonik nebulizatör modelleri, ultra sessiz çalışır ve çocuğun uykusunu bölmez. Kompresörlü olanlar ise aklınıza gelebilecek tüm ilaçların buhar yolu ile çocuğa verilmesini sağlar. Nebulizatör, çocuk uykuda ya da ilaç alamayacak durumda iken, tedavinin hava aracılığıyla vücuda sokulması için kullanılır. Ağır hastalıklarda hem yetişkin hem de çocuklar için kullanılır. Buharın hortum ve ağızlık yardımı ile pratik olarak verildiği cihazlardır. Söz konusu difüzör olduğunda ise su ve hoş koku aromaları kullanılır, her an her yere uygundur. Buhurdanlık mantığıyla çalışan ürünler, oldukça fazla çeşide ve fonksiyonel özelliğe sahiptir.

Kompresörlü ve Ultrasonik Buhar Makinesi Nedir?

Buhar makinesi modelleri arasında yer alan, kompresörlü ve ultrasonik tasarımların ne olduğunu genellikle ihtiyacınız olmadığı sürece bilmezsiniz. Medikal olarak değerlendirilen bu cihazlar kendi avantaj ve dezavantajlarına sahiptir. Kompresörlü makineler, güçlü motoru ile kortizonlu ve yağlı ilaçlar dahil tüm içerikleri solunabilir hava şeklinde dönüştürürken kullanılır. Her içeriği dönüştüren güçlü motorunun bulunması ise gürültülü bir çalışma sistemine sahip olmasına neden olur. Hasta ve çocuk eğer kompresör gerektirmeyen bir ilaç kullanıyorsa bunu tercih etmenize lüzum yoktur. Yüksek sesten rahatsız olan çocuklar uyanarak, işleme sıkıntı çıkarabilir. Ultrasonik olanlar ise her ilacı dönüştürememesine rağmen oldukça sessiz çalışır. Hasta uykuda dahi olsa gece ve gündüz uygulanabilir. Ebeveynler buhar maskesini çocuğunun yüzüne takarak, ilacını verebilir. Nebulizatör modellerinde kullanılan, kompresör ve ultrasonik çalışma stillerinin tamamı, ilaçların solunabilir forma getirilmesinde ve kolayca çocuğa verilmesinde kullanılır. Boğaz ağrısı ve acıması, hap yutamamak gibi sebeplerle ilaç içmek istemeyen çocuklara gerekli tedavinin uygulanmasında avantaj sağlar. Hangi modelin gerekli ve kullanılabilir olduğu ise genellikle doktor tavsiyesi ile belirlenir.

Aromaterapi Difüzör Gerekli Mi?

Doğal yağlar, bitki ve ağaçlardan elde edilir, uzun yıllardır alternatif tıpta kullanıldığı bilinir. Her yağın kendine özgü kokusu ve faydaları vardır. Aroma ya da aromaterapi difüzör modelleri ise bu yağların esansını odaya yaymak için kullanılır. Genellikle, bu yağın damlatıldığı hazne sayesinde ortama hoş koku ve ferahlık yayılır. Yağın cinsine ve özelliklerine göre avantajları vardır. Aromaterapi ürünlerinin kullanımı gerekli değil, keyfidir. Yaşadığı mekânda hoş bir atmosfer yaratmayı isteyenler, oda kokusu olarak da kullanılan bu modellere yönelir. Temiz, ferah ve güzel koku insan psikolojisi üzerinde olumlu etki yaparak moralini düzeltebilir. Güzel kokunun avantajları arasında, üzerinize sinen esansın bir parfüm görevi görmesi de bulunur. Bu ürünler keyfi olduğundan şık tasarımlara sahiptir. Genellikle, klasik buhurdanlık tasarımlarının modernize ve mekanik uyarlanmış halidir. Sadece evde değil güzellik, bakım ve masaj salonları, yoga atölyeleri ya da sanatsal işler yapılan alanlarda sıklıkla etkileyici bir ortam oluşturmak ve meditasyon için kullanılır. Şık tasarımlara sahip ürünlerde; zaman ayarı, geniş tank kapasitesi, uzaktan kumada, ışıklı ve LED özellikler de yer alabilir. Hem görünüşü hem de kokusu ile keyifli mekânlar için vazgeçilmez dekoratif öğeler arasındadır.

Soğuk Buhar Makinesi Ne İçin Kullanılır?

Buhar makineleri, sıcak ve soğuk su ile çalışan farklı prensipleri ile birbirinden ayrılır. Soğuk buhar makinelerinde suyun ısıtılmasına gerek yoktur ve damlacıklara ayırarak ortamın havasına nem kazandırılır. Soğuk makineler, genellikle ultrasonik olarak çalışır. Ultrasonik çalışma prensibinde kullanılan frekans insan kulağı tarafından algılanamaz. Kulağınızın duymadığı ses düzeyinde çalışması sayesinde oldukça kullanışlıdır. Sessiz özellikleri ile bilinen bu ürünler, elektrik tüketimi konusunda da tasarrufludur. Soğuk buhar makinelerinin içerisine konulan suyun şebekeden alınması tavsiye edilmez. Damıtılmış su kullanılması gereken makinelerin içine koyacağınız sıvıyı, öncesinde kaynatıp, soğutarak da üretebilirsiniz. Şebeke suyunun içinde bulunan mikrop, bakteri, kir ve koku nedeniyle makineler yüzeye sağlık değil zarar yayabilir. Sessiz çalışma prensibi ile birçok farklı mekânda varlığını hissedilmeyen ürünler, çocuk odasında da güvenli bir şekilde kullanılır. Aralıklı çalışma, zamanlama, uzaktan kontrol ve şık gövde tasarımı gibi avantajlara sahip olan difüzör tasarımları vardır.

Sıcak Buhar Makinesi Ne İçin Kullanılır?

Nem oranının dengelenmesi ve yükseltilmesi için kullanılan sıcak buhar makineleri, aynı zamanda soğuk olarak da üfleme özelliğine sahip olabilir. Ürünlerde kullanılan filtreler, havadaki tozu ayrıştırarak, ferah bir atmosfer yaratılmasına katkı sağlar. Sıcak buhar difüzörleri suyu kaynatma prensibi ile çalıştığından bunun sesini dışardan duyabilirsiniz. Su kaynatabilmesi için güçlü bir motora sahiptir. Sıcak buhar üreten cihazların kullanımı sırasında dilediğiniz suyu tercih edebilirsiniz. Suyun zaten kaynatarak buhar haline dönüştürür, bu sayede de içerisindeki zararlı mikrop ve bakteriler çoğunlukla ortadan kaybolur. Her daim ürünlerde damıtılmış su kullanımı ise garantili bir yöntem olduğundan sık tercih edilir. Sıcak buhar makinesinin ortamın ısısına az da olsa etkisi olduğu için, aşırı sıcak yaz günlerinde pencere kapalı iken kullanımı önerilmez. Güçlü motorunu çalıştırmak için, kılavuzunda belirtilen elektrik akımına sahip bir prize takılması ve topraklanmış sistemlerde kullanılması önerilir. İçinde bulunan elektrotlar suya temas ettiğinde, kaynatır ve susuz çalıştırılırsa yanma oluşabilir. Birçok üründe otomatik kapanma özelliği yanmayı engellemek için bulunan bir fonksiyondur.

Hangi Buhar Makinesini Seçmelisiniz?

Birçok farklı alternatif cihaz arasından hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız kaldıysanız bazı ipuçlarını takip edebilirsiniz. Ortama esansiyel koku vermek için aromaterapi difüzörleri tercih edilir. Ortama hem koku hem nem kazandırmak için, aroma özellikli soğuk ve sıcak difüzör tercih edilir. Küçük çocuğunuz varsa, sessiz çalışan ultrasonik soğuk buhar makinelerini seçebilirsiniz. Tedavi maksatlı, ilaç vermek için bir ürün arıyorsanız, ağızlık aracılığı ile kullanılan nebulizatör iyi bir seçimdir. Kişi kortizonlu ilaç kullanıyorsa kompresörlü, astım ve bronşit için antibiyotik türevi ilaç kullanıyorsa sessiz çalışan ultrasonik modelleri seçebilirsiniz. En doğru tavsiye için bu konuda doktora danışılması önerilir. Hayatı kolaylaştıran ve sağlığa olumlu katkısı bulunan, dikkat çekici tasarımları ihtiyacınıza göre satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Buhar Makinesi Fiyatları

6087 ürün listeleniyor
Pazariz
Mirror32
Zeeful
Three Beans
Xhltd
Mumall
Hermoso
Fansheng-HB
Talent
Xinh
Faith
Weichuang
Htun
Woodhub
Shun Shop
Xinhang
Beurer
Xiaomi
Buyfun
Xhang
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 37 / 6087 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?