Çatlak Kremi

Çatlak oluşumunu önlemek ve oluşumdan sonraki kötü görünümün iyileştirilmesi için kullanılan; yağ, vitamin, mineral ve doğal özelere sahip ürünler bulunur. Ürünlerin bazıları sadece doğal yağdan oluşurken bazılarında oldukça kompleks bir formül kullanılır. Hamilelik öncesinde kullanımına başlanan ve bu süreçte çatlak oluşumunu minimuma indiren ürünler, sıklıkla gebelerin tercihleri arasına girer. Farklı boyut ve içeriklere sahip olan ürünler, nem veren ve bakım yapan özleri sayesinde, cilt yüzeyinde bulunan koyu leke görünümünü de azaltır. Krem ve yağ formunda bulunan ürünler, alternatif seçenekleri ile spesifik amaçlara hizmet eder. Çatlak oluşumunu önleme, sıkılaştırma, cilt ve leke rengi açma bunların arasında yer alır. Farklı cinsiyet ve yaş gruplarında tercih edilebilir.

Çatlak Kremini Kimler Kullanabilir?

Çatlak kremi denilince akla ilk önce hamilelikte harici kullanım gelse de, hem kadın hem de erkekler tarafından bu ürünler kullanılabilir. Hastalık ya da farklı sebeplerden hızlı kilo alıp veren erkeklerde de çatlak problemi oluşur. Özellikle destekleyici ürünlerle hızlı bir şekilde kas kütlesini büyüten kişilerin, ciltleri kuru ise çatlamalar meydana gelebilir. Sporla kas kütlesini ve hacmini büyütmeyi hedefleyen, erkek ve kadınlar için de bu çatlak kremleri kullanılabilir. Sadece yetişkinlerde değil, ergenlik çağına adım atan gençlerde de çatlak kremini kullanabilirsiniz. Özellikle eklem yerleri olan diz kapaklarının yan tarafı, arkası ve üstü, bel ve popo çevresi, kızlarda göğüs bölgesinde ergenlik döneminde çatlama meydana gelebilir. Birçok çocuk ve ebeveyn bunu oluşum aşamasında fark etmese de zamanla çatlaklar daha belirgin hale gelebilir. Hızlı uzayan boy, alınan kilo ve bedensel gelişimin çabuk olması nedeniyle oluşan çatlakları henüz başınıza gelmeden durdurmak için bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Çatlak Kreminin Yan Etkisi Var Mı?

Çatlak kremleri genellikle doğal içeriklerden üretildiğinden bilinen ağır bir yan etkisi yoktur. Fakat aşırı hassas cilde sahip olanlar ve alerji yatkınlığı bulunan kişiler için dikkatli kullanım tavsiye edilir. İlk deneme için küçük bir alana uygulama yapılması ardından 48 saat gözetim altına almanız akıllıca bir yöntemdir. Ürün içeriğinde yer alan herhangi bir doğal bileşene karşı alerjiniz olabilir ve henüz bunu bilmiyor olabilirsiniz. Kullanım öncesi test yapılması, hassas cilde sahip olmasanız dahi herkes için önerilen bir önlemdir. Doğal serum ve yağlardan oluşan çatlak kremlerinin içeriğini incelemeniz, bilinen bir alerjiniz varsa farklı bir ürüne yönelmeniz de doğru bir tavsiye olur. Parfüm ve benzeri kokulara karşı alerjisi bulunan ya da astımı olan kişiler kokusuz ürün seçeneklerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.

Yağ Çatlaklara İyi Gelir Mi?

Doğal yağlardan üretilen çatlak bakım kremlerinin işe yarayıp yaramadığı merak konusu olur. Hangi yağın çatlağa iyi geldiği, görünürlüğünü azalttığı ve engellediği uzun araştırma ve deneyler sonucunda keşfedilir. Özel teknikler ile el değmeden, hijyenik koşullarda üretilen yağlar düzenli kullanımda oldukça etkilidir. Doğal olan ve içerisinde hiçbir kimyasal katkı bulundurmayan, tek çeşit yağların yanı sıra birkaç farklı bileşenden oluşan ürünler de bulunur. Çatlağa iyi gelmesi için önerilen şekilde, dozda ve sürede kullanılması oldukça elzemdir. Farklı boy, içerik ve şişelerde sunulan ürünleri inceleyerek, bütçenize ve kullanım sıklığına göre aralarından seçim yapabilirsiniz. İçerisinde tek ürün ya da farklı bileşenlere sahip birden fazla ambalajın bulunduğu setler vardır. Aynı üründen birkaç tane edinerek, uzun süre boyunca düzenli kullanabilir ya da farklı set içeriklerinin etkisini deneyimleyebilirsiniz.

Çatlak Kremi Başka Ürünlerle Kullanılır Mı?

Duştan sonra standart olarak kullanılan krem ve yağlar ile beraber çatlak ürünlerinin kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyor olabilirsiniz. Çatlak serum ve yağlarının uygulaması sırasında farklı bileşenler ile aynı anda karıştırılması tavsiye edilmez. Ürün içeriğinin etkinliğini azaltacağı için standart olarak kullandığınız krem ve yağların mümkünse bu süreçte terk edilmesi önerilir. Yine de kendi kremlerinizi kullanmaya devam etmek istiyorsanız, sürme işleminin ardından birkaç saat geçmiş olması, en azından cildin ürünü emmesi için beklemek tavsiye edilir. Genellikle gece ve gündüz, günde iki defa kullanılan çatlak önleyici ve azaltıcı ürünler düzenli olarak kullandığınız nemlendiricilerin etkisini size verir. Çatlak oluşumunu önleme amacıyla cilde yüksek nem veren ve elastikiyetini artıran etkisi ile ekstra ürün kullanma ihtiyacı azalır. Merhem gibi eczane ürünleri kullanıyorsanız da önerilen sürenin üzerine çıkıp, tedavi amaçlı kullanılan merhemin etkisini göstermesi için en az 6 saat beklemeniz tavsiye edilir. Mecburi tedavi süreçlerinde mümkünse çatlak kremi kullanımı için merhemin bitmesini beklemek iyi bir öneridir.

Çatlak Kremi Kullanırken Güneşe Çıkılır Mı?

Kompleks karışımlar ve doğal yağlar içeren ürünleri kullandığınız dönem yaz aylarına denk gelebilir. Bu durumda vücudun açıkta kalan yerlerine kremin uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu olur. Çatlak kremlerinin içerikleri değişken olmasına rağmen genellikle, kullanım sonrası güneşlenmekten korunması tavsiye edilir. Kremi sabah saatlerinde sürdükten sonra güneş banyosu yapmanız ciltte hasar yaratarak, lekelenme yapabilir. Kremin emilmesi için birkaç saat bekledikten sonra yüksek faktörlü güneş kremi sürerek, cildi korumak tavsiye edilir. Güneşe çıktığınız zaman leke ve iz oluşma riski her daim vardır. Ekstra ürün kullanılan her anda güneşin zararlı ışınlarından koruma faktörüne daha çok dikkat etmeniz, cilt sağlığınız açısından özen ister. Gün içerisinde cildinizi güneşten koruyamayacağınızı düşünüyorsanız, uygulama zamanını gece ile sınırlandırabilirsiniz. Tüm gün güneş gören ciltte, kuruma ve pullanma başlar. Akşam saatlerinde sürülen çatlak kremi sayesinde, nemlenen teniniz yumuşak olur ve gün içinde alınan zararlı ışınların etkisi bir nebze tedavi edilir.

Çatlak Kremi Sıkılaştırır Mı?

Çatlakların görünümünün azalması için, cilde masaj yapılarak uygulanan kremler arasında, sıkılaştırma etkisi bulunanlar da yer alır. Hızlı kilo alıp verme nedeniyle ciltte sadece çatlak değil aynı zamanda sarkma da meydana gelebilir. Doğal formüllü özel bileşenleri sayesinde, cilde elastikiyetini ve kolajenini geri kazandıran formüller çatlak görünümü ile baş ederken sıkılaşma etkisi de sunar. Farklı amaçlara hizmet eden ürünlerin tamamında bu özellik bulunmaz. Bu nedenle amaç, Çatlak görünümünü giderirken, sıkılaşmak ve selüliti azaltmak ise buna uygun formüllere sahip olan ürünlere yönelmek tavsiye edilir. Düzenli kullanım ve etkili masaj teknikleri ile ciltte yenilenme ve sıkılaşma da görülür. Etkili şekilde masaj yapmak için; kalp altında kalan yerlerde alttan yukarı doğru, kalp üstünde kalan yerlere de yukarıdan aşağı doğru oval hareketler uygulanır. Aşırı bastırmak, masajın etkisini artırmadığı gibi cildi çekiştirip, sarkmasına da yol açabilir. Kan dolaşımını hızlandıran ve kremin etkisini artıran masaj için, ideal seviyede baskı uygulamanız yeter.

Çatlak Oluşmadan Önlenebilir Mi?

Birçok farklı sebepten oluşan çatlakların meydana gelmesi sonrası tamamen yok edilmesi mümkün olmaz. Özellikle, yaz aylarında cildin bronzlaşması ile beyaz çizgili çatlaklar kendini daha fazla belli ettiğinden, insanları rahatsız eder. Çatlak oluşumu sonrasında, kilo almaya devam etmeniz boyunun büyümesine neden olabilir. Bu kötü görünüm ile baş etmenin en sağlıklı yolu, henüz oluşmadan önce önlem alarak, engellemekten geçer. Uygun içeriklere sahip çatlak öncesi kremler ile henüz oluşmadan önce önleminizi alabilirsiniz. Çatlak öncesi krem için geç kaldığınızı düşünüyorsanız, yayılım ve görünümü azaltmak için üretilen formülleri deneyebilirsiniz. Leke görünümünü azaltmak, çatlağın çevreye yayılmasını ve büyümesini engellemek, ten rengine benzer bir tona getirmek için üretilen formüller yüksek oranda başarı sağlar. Kesin çözüm olmasa dahi başarılı içerikleri ile tedavi edici nitelikte, cilt görünümünü düzeltici olarak kullanılır. Hamileler dahil birçok farklı grupta kullanılabilir olan ürünleri hassas bölgelerde bile doğal içerikleri ile güvenle kullanabilirsiniz.

Çatlak Kremi Boyutları

Krem, serum ve yağ formunda bulunan ürünler; 35, 45, 60, 75, 100, 125, 150 ve 200 mililitre gibi farklı ölçülerde olabilir. Ürünlerin katılık derecesi, yayılım kolaylığı ve uygulama sırasında kullanılan miktar değişken olduğu için, şişenin ne kadar süre kullanılabileceği değişkenlik gösterir. Ürünler ele alındıktan sonra; önce ısıtılır, ardından ovalama yapılarak cilt yüzeyinde dairesel hareketler ile emilmesi sağlanır. Az bir miktar ürün bile geniş yüzeylere yayılabildiği için sahip olduğunuz kutu uzun süre kullanılabilir. Tavsiye edilen ve gereken miktarda kullanım ile tasarruflu tüketim yapabilirsiniz. Ne az ne de fazla her daim gereken dozda kullanım ile istenen etkiyi yakalayabilirsiniz. Paket boyutları değişken olduğu gibi formları da değişiklik gösterir. Kullanım alışkanlığına göre size pratik gelen yöntemi tercih edebilirsiniz.

Çatlak Kremi Ambalajları

Ürünler ağzı açılır, kapanır tasarlanan paketlerde yer alır. Ambalajı birbirinden farklı olan kremler arasında tüp şeklinde tasarlananlar vardır. Sıkılarak kullanılan tüpler, kilitli ağız sistemine sahiptir. Ambalajlardan bir diğeri de serum ve yağlar için sıklıkla kullanılan sprey şişeleridir. Belirli bir mesafeden direkt cilt yüzeyine uygulama yapılarak kullanılan sprey ve pompalı şişeler; basmalı sistemi ile ürün miktarını ayarlamaya olanak tanır. Serumlarda sıklıkla tercih edilen damlalık ağız, oldukça yoğun formüle sahip olan çatlak ürünlerinde sıklıkla kullanılır. Formülün yoğun olması nedeniyle, az miktarda serum almayı kolaylaştıran damlatmalı ağız formuna sahiptir. Katı krem ve yağlar için kutu ambalajları da sıklıkla kullanılır. Çevirerek açılan kapaklı kutuların içine parmağınızı sokarak, dilediğiniz miktarda ürünü alabilir, uygulama sonrası kapağını kapatarak saklayabilirsiniz.

Çatlak Kremi Nasıl Saklanır?

Sahip olduğunuz ürünleri saklamak için doğru koşulları temin etmeniz ve açıldıktan sonraki son kullanma tarihlerine dikkat etmeniz önerilir. Direkt olarak güneş ışığı alan bir yerde muhafaza etmek ürüne yapılabilecek en büyük kötülüktür. Formülünün bozulmasını ve çöpe atılacak seviyeye gelmesini istemiyorsanız; karanlık ve oda sıcaklığına sahip, çekmece ve dolap içinde saklayabilirsiniz. Kapağını açık bırakmak da içeriğindeki uçucu esansların azalmasına ve etkisinin düşmesine neden olabileceği için, her kullanım sonrası tam kilitlendiğinden emin olmanız önerilir. Plastik tüp, damlalıklı ve fısfıslı şişelerde bulunan ürünlerin saklanması sırasında, kapağını kaybetmemeye ve şişenin delici bir şey ile hasar görmemiş olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kapağını kaybettiğiniz ürünler için streç film gibi hava geçirmeyen plastik formlu nesneleri kullanabilirsiniz. Streç ve poşet gibi nesnelerle, ağız kısmı sıkıca kapatılarak hava ile temasının kesilmesi, içindeki formülün tazeliğini ve etkinliğini korumasına yardım eder.

Çatlak Kremi Fiyatları

Cildi kusurlu gösteren ve güzelliğini bozan çatlaklarla baş ederken; nemlendirme, selülit giderme ve sıkılaştırma etkisini de içeren farklı formüllerde; krem, yağ ve serumlar bulunur. Ürün fiyatları; içeriğinde kullanılan malzemenin miktarı, nadirliği ve çeşitlerine göre şekillenir. Fiyatlara etki eden unsurlar arasında; ambalaj şekli, dayanıklılığı, fonksiyonelliği ve kaç mililitre olduğu da bulunur. Geniş fiyat aralığına sahip, doğal özler ile hazırlanan çatlak kremleri, toplumun her kesiminden; farklı gelir, yaş ve cinsiyet gruplarına hitap eder. Bütçenize ve beklediğiniz özelliklere göre seçim yapabileceğiniz modeller, avantajlı fiyatları ile dikkat çeker.

  • Çatlak Nedir Nasıl Oluşur?

  • Çatlaklar, cildin kısa zaman aralıkları içinde fazla gerilmesi sonucunda dermis tabakasında meydana gelen hasarlardır. Cildin iç kısmının yırtılmasıdır. Çoğunlukla kilo alıp verme sırasında, cildin gerilip tekrar serbest kalmasıyla oluşur. İç kısımda oluşan bu yırtıklar dışarıdan beyazımsı çiziler halinde görünür. Hiçbir kadın bu görünümden hoşlanmaz. Siz de çatlaklardan şikayetçiyseniz, dermatolojik ürünlerden oluşan çatlak kremleri yardımıyla onları küçültebilir ve yeni çatlakların olmasını engelleyebilirsiniz.
  • Hamilelikte Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır?

  • Hamilelikte oluşacak çatlakları engellemek için anne adaylarının, 4. aydan itibaren krem kullanmaya başlaması gerekir. Hamilelik boyunca düzenli olarak kullanacağınız ve cilt koruyucu özellik sunan çatlak kremleri ile bu süreci, en sağlıklı biçimde tamamlayabilirsiniz. Hyaluronic acid, C, A, E ve B5 vitamini içeren kremler, çatlak oluşumunu önleyecek ürünler olarak size çok yardımcı olurlar. Hamilelik sırasında karın büyüdüğü için karın derisi de gerilerek elastikiyetini zorlamaya başlar. Bu durum, deride çatlakların oluşmasına neden olur. Karında genişleme olmadan çatlak kremi kullanmaya başlarsanız, çatlak oluşumunu en aza indirgeyebilirsiniz. Çatlak kremlerinin hamilelik süreci boyunca, gündüz ve gece olmak üzere günde iki kez kullanılması tavsiye edilir. Bu dönemde kullanacağınızın kremleri, bebeğin gelişimine olumsuz etki yapmayacak ürünler arasından seçmelisiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çatlak Kremi

116 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 116 ürün
DSACategoryId/2147483639/23020380/309942/80383014