Kadınlar, vücutlarının bazı bölgelerinde oluşan çatlaklardan hiç hoşlanmazlar. Onları yok etmek ya da olmalarını engellemek için ellerinden geleni yaparlar. Bu nedenle farklı özellikler içeren çatlak kremleri kullanırlar. Beyaz sedefli bir görüntü oluşturan çatlaklar, yaz ayları boyunca kadınların kabusu olmaya devam eder. Dermatoloji bilimi  de kadınlar için yeni çatlak kremleri üreterek onların bu sorunlarını gidermeye çalışır.

Çatlak Nedir Nasıl Oluşur?

Çatlaklar, cildin kısa zaman aralıkları içinde fazla gerilmesi sonucunda dermis tabakasında meydana gelen hasarlardır. Cildin iç kısmının yırtılmasıdır. Çoğunlukla kilo alıp verme sırasında, cildin gerilip tekrar serbest kalmasıyla oluşur. İç kısımda oluşan bu yırtıklar dışarıdan beyazımsı çiziler halinde görünür. Hiçbir kadın bu görünümden hoşlanmaz. Siz de çatlaklardan şikayetçiyseniz, dermatolojik ürünlerden oluşan çatlak kremleri yardımıyla onları küçültebilir ve yeni çatlakların olmasını engelleyebilirsiniz.

Çatlak Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Çatlak kremi, kilo alıp verme sırasında ya da hamilelik sonrasında meydana gelen deri çatlaklarının giderilmesi için kullanılan bir üründür. Cilt sağlığı için çok önemli olan, A ve E vitaminini bünyesinde barındıran çatlak kremleri, cilt lekelerinin giderilmesinde de faydalı olurlar. Eski cilt çatlaklarının azalmasını sağlarken yeni oluşacakların da önünü keserler. Cildi besleyerek onarırlar. Çatlak kremleri düzenli olarak kullanılırsa iyi sonuçlar verirler. Fakat eski çatlakların tamamen ortadan kaldırılması mümkün değildir. Sadece küçülürler. Kremlerin içeriğinde genellikle şu maddeler yer alır. Centella Asiatica, sarmaşık, at kuyruğu, zeytinyağı, shea yağı, avokado yağı, kakao yağı, çinko, bakır, alfa hidroksi asitlerden laktik asit ve glikolik asit. Özellikle içeriğinde hyaluronic acid, C vitamini, A vitamini E vitamini, B5 vitamini bulunduran çatlak kremleri, ciltteki kollajen sentezini ve elastini artırarak yeni çatlak oluşumlarını başarıyla önlemektedir.

Hamilelikte Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır?

Hamilelikte oluşacak çatlakları engellemek için anne adaylarının, 4. aydan itibaren krem kullanmaya başlaması gerekir. Hamilelik boyunca düzenli olarak kullanacağınız ve cilt koruyucu özellik sunan çatlak kremleri ile bu süreci, en sağlıklı biçimde tamamlayabilirsiniz. Hyaluronic acid, C, A, E ve B5 vitamini içeren kremler, çatlak oluşumunu önleyecek ürünler olarak size çok yardımcı olurlar. Hamilelik sırasında karın büyüdüğü için karın derisi de gerilerek elastikiyetini zorlamaya başlar. Bu durum, deride çatlakların oluşmasına neden olur. Karında genişleme olmadan çatlak kremi kullanmaya başlarsanız, çatlak oluşumunu en aza indirgeyebilirsiniz. Çatlak kremlerinin hamilelik süreci boyunca, gündüz ve gece olmak üzere günde iki kez kullanılması tavsiye edilir. Bu dönemde kullanacağınızın kremleri, bebeğin gelişimine olumsuz etki yapmayacak ürünler arasından seçmelisiniz.

Çatlak Kremi Nerelere Sürülür?

Hormonsal değişimler, kilo alıp vermek ve hamilelik süreci, çatlak oluşumuna neden olan vücut değişimleridir. Özellikle hamilelik dönemi; anne adayının kilo alması, vücut görünümünün değişmesi ve birçok hormonal değişim yaşaması anlamına gelmektedir. Annenin göbek kısmında meydana gelen gerilme, hamileliğin sonuna kadar devam eder. Bu nedenle göbekte pek çok deri çatlağı oluşur. Çatlakların oluşumunu engellemek için göbek kısmına, kalçaya ve göğüslere, günde iki kez çatlak kremi sürmek alınacak en önemli tedbirdir. Hamilelik süresince genişleyecek ve gerilecek tüm bölgelerinize çatlak kremi ve bitkisel yağlar sürmelisiniz. Böylelikle cildinizi dıştan nemlendirmiş olursunuz. Bol bol su içerek de cildinizi içten nemlendirmeye devam etmelisiniz. Çatlak oluşumunu engellemenin en iyi yolu, cildi nemli tutmaktır. Gebeliğin ilk aylarından itibaren göbeğinize, kalça ve göğüslerinize çatlak kremi ile masaj yapmanız, çatlak oluşumunu engellemenin yanı sıra buralardaki kan dolaşımını da artıracaktır.

Farklı özellikler içeren ve çatlakların oluşumunu engelleyen, çatlak kremi seçeneklerini hemen şimdi inceleyebilirsiniz.

Çatlak Kremi

40 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Palmer's
  2. Bio-Oil
  3. Badger
  4. Bübchen
  5. Fargen
  6. Incia
  7. Uni Mom
  8. Zwitsal
  9. Azeta
  10. Chicco
  11. Earth Mama
  12. L'rouge
  13. Lierac
  14. Mambino Organics
  15. Meditech
  16. Milkway
  17. Mustela
  18. Nasfarma
  19. Organicum
  20. Procsin
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/23020380/309942/80383014
BAŞA DÖN