Bebek Yürüteç

Bebek yürüteç modelleri, birbirinden farklı çeşitleriyle bebeklerinizin hem eğlenmesini hem de hareket edebilmesini kolaylaştıran ürünlerin başında gelir. Bu ürünler, bebeklerin ilk adımlarını atmaları için onları cesaretlendirirken aynı zamanda da aktif olmalarını sağlayarak fazla enerjilerini harcamalarına yardımcı olur. 

Rengarenk oyuncaklara ve göz alıcı tasarımlara sahip olan bebek yürüteç modellerinden her biri, çocuklarınızın farklı bir gelişim dönemine eşlik eder. Bu nedenle yürüteç seçimi yaparken bebeğinizin ihtiyaçlarının farkında olmak, oldukça önemlidir. Bebek yürüteçleri dendiğinde kullanım şekillerine ve tasarımlarına göre en çok dikakt çeken üç farklı model bulunur. Bunlar; örümcek tipi modeller, ilk adım yürüteçleri ve bebek yürütme aparatı(moonwalk) şeklinde sıralanabilir.

Örümcek Tipi Bebek Yürüteçleri

Bu yürüteç modellerinde bebek, kendisini tamamen çevreleyen bir bölgenin içine oturtulur. Bu nedenle örümcek tipi yürüteçlerde bebeğin oturduğu yerin yumuşak ve rahat olması büyük önem taşır. Ayrıca bebek yürütece bacaklarını geçirerek oturduğu için oturma bölgesinin bacaklarını rahatsız edecek kadar dar olmaması gerekir. Bu modellere örümcek tipi denmesinin nedeni ise ürünlerin altı tekerleğe sahip olmasıdır. Bebeğin hareketini sağlayan da bu altı tekerlektir. Çocuğunuzun yürütecin içinde rahatça ilerleyebilmesi için tekerleklerin 360 derece dönebilmesi ve güvenlik açısından tekerleklerde fren mekanizması olması önemlidir. Ayrıca yürütecin boyunun ayarlanabiliyor olması da bebeğin ayaklarının yere değebilmesi açısından dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelir. 

Bebeğiniz yaklaşık olarak 85 cm olana kadar örümcek tipi bebek yürüteçlerini kullanabilir. Genel olarak bu yürüteçlerin taşıyabileceği ağırlık kapasitesi 12 kilogramdır. Dolayısıyla örümcek tipi bebek yürüteçlerin kullanımı ortalama olarak 6-7 aylık bir bebek için uygundur.

İlk Adım Yürüteçleri

Bu yürüteçler ilk adımlarını atmaya hazırlanan, yavaş yavaş ayaklanmaya başlayan bebekler için daha uygundur. Eğer bebeğiniz artık bir yerlere tutunarak kendini kaldırmayı başarıyorsa ve ilk adımı için de biraz cesarete ve eğlenceli bir motivasyon kaynağına ihtiyacı varsa bu yürüteçler onun için çok daha iyi bir tercih olacaktır. Çünkü ilk adım yürüteçlerinde amaç, bebeğinizin bir desteğe tutunarak kendi çabalarıyla adım atmasını sağlamaktır. Bu yürüteçlerde bebeğiniz, hareket edebilmek için kendisini taşımak zorundadır; örümcek tipi yürüteçlerde olduğu gibi onu taşıyan bir oturma bölümü ya da her hareketinde ilerlemesine sebep olacak ‌6 tekerlekli bir hareket mekanizması yoktur. Bu nedenle seçtiğiniz yürütecin bebeğiniz için ilgi çekici olması onu yürümeye teşvik etmesi açısından oldukça önemlidir. Yürüteciyle oynamak isteyen bebekler, kendilerini ayağa kaldırmayı öğrenmek zorunda kalır ve bunun sonucunda da ilk adımını yürüteç yardımıyla atamayı başarabilir. 

İlk adım yürüteçleri hakkında göz önünde bulundurulması gereken bir nokta da bu yürüteçlerin boyunun, örümcek yürüteçler gibi ayarlanabilir olmayışıdır. Boyu ayarlanamadığı için bebeğinizin boyunu göz önünde bulundurarak bir tercih yapmanız gerekir. 

‌Moonwalk/ Bebek Yürütme Aparatı

Diğer modellerin aksine bu model yürüteçleri bebeğinizin kendi başına kullanması mümkün değildir. Bebek bu modelde de örümcek tipi yürüteçlerde olduğu gibi oturtulur fakat bu kez etrafında onu çevreleyen oyuncaklı bir mekanizma yoktur. Bunun yerine bebek bir yetişkin tarafından taşınır ve adım atması desteklenir. Eğer bu tür bir yürüteç almayı düşünüyorsanız bebeğinizi sizin taşımanız gerekeceğinden, taşıma askılarının kendi boyunuza uygun şekilde ayarlanabiliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca bebeğinizin sağlığı için onu oturtacağınız bölgenin yumuşak olması da gerekir. Tüm bunlara ek olarak Moonwalk bebek yürüteç modelleri arasında seçim yaparken kontrol etmeniz gereken en önemli özellik emniyet kemerleridir. Eğer yeterince korunaklı olduğunu düşünüyorsanız ve bebeğinizin ilk adımlarına eşlik etmek istiyorsanız bu yürüteçler doğru bir tercih olabilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bebek Yürüteç Fiyatları

156 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Kraft
  2. Chicco
  3. Pilsan
  4. Fisher-Price
  5. Dolu
  6. BabyHope
  7. Sunny Baby
  8. Playgro
  9. Taşpınar
  10. Drive Devilbiss
  11. Esaras
  12. star baby
  13. Duux
  14. Baby&Plus
  15. Crystal Baby
  16. Enhoş
  17. PREGO
  18. Baby2go
  19. Babymax
  20. Drago
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Renk A-Z
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/60002062/301133
Başa dön