Bebek Yürüteç

Bebeğinizin yürümeye başlaması hem siz hem de bebeğiniz için oldukça heyecan verici bir süreç. Bu dönemde bebeğinizi desteklemeli ve yürümeye teşvik etmelisiniz. Bunu bebeğinizin dengesini geliştirme şansı ve ayakta durma cesaretini veren ayrıca motor gelişimine büyük katkı sağlayan yürüteçler ile yapabilirsiniz. Bebeğin ilk adımlarını atmasına yardımcı olan yürüteçler fiziksel gelişimi destekleyen en önemli oyuncak seçeneklerinden biridir. İlk adımlarını atmış ancak denge problemi yaşayan bebeklerde dengeyi geliştiren, bacak kaslarını güçlendiren ve kendine güven duygusunun gelişmesini sağlayan yürüteçler ebeveynlere farklı model seçenekleri sunar. Yürüteçler temel olarak ilk adım yürüteçleri ve örümcek yürüteç şeklinde iki farklı modele sahiptir. Her iki yürüteç türünün kendine göre özellikleri ve faydaları bulunur. Bu seçenekleri çocuğunuzun gelişimine, yaşam alanınıza ve bütçenize göre yapabilirsiniz. Bunun yanında tüm yürüteç seçeneklerini marka, fiyat ve ürün puanı bakımından değerlendirebilirsiniz.

Farklı markalar tarafından üretilen yürüteçler farklı tasarımlara ve renklere sahiptir. Pembe, mavi, kırmızı, yeşil, sarı, kahverengi, lacivert, turkuaz, beyaz, bej, açık mavi, yeşil, açık yeşil, fuşya, krem ve kırmızı renk seçeneklerinin tümü bebeklerin renkli dünyasına hitap eden şekil ve desenlere sahiptir. Kız ve erkek çocuklara göre şekillenen tasarımlar bebeklerin beden sağlığı düşünülerek donatılır. Koltuklu yürüteçler ergonomik yapıda koltuğuyla bebeği destekler ve omurga sağlığını korur. Bunun yanında ilk adım yürüteçlerin itme sistemi ve tekerle büyüklüğü ve hızı bebeğin motor gelişimi düşünülerek ayarlanır. Doğru zamanda doğru aralıklarda kullanıldığında bebeğin yürümesine büyük katkı sağlayan yürüteçler kanserojen madde içermeyen en kaliteli materyallerden üretilir. Önünde bebeğin ayakta durmasını sağlayan ilgi çekici aksesuarlarla donatılan yürüteç modelleri sundukları aksesuarlarla bebeklerin keyifli vakit geçirmesine destek olur.

Yürüteç Modelleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

En klasik yürüteç modellerinden olan örümcek yürüteçler özel koltuk tasarımları ile bebeklerin güvenle adımlar atmasına yardımcı olur. Koltuk tasarımlarında bebeğin duruşunu düzenleyen ortopedik detaylar kullanılır. Bebeği çevreleyen masa detayında da bebeğin ilgisini çekebilecek objeler ve oyuncaklar bulunur. Örümcek yürüteçlerin en büyük avantajı bebeğin düşme riski olmadan adım atmasını sağlamasıdır. Ancak bu yürüteç modelini kullanırken bazı noktalara dikkat etmek oldukça önemli. Bebeğin uzun süre örümcek yürüteç koltuğunda kalması, tüm vücut ağırlığının tam gelişmemiş kalçalara yüklenmesine neden olur. Bunun yanında henüz yürüyemeyen bebek tam basmayı bilmediği ve boyu yetmediği için uzun saatler yürüteçte kalması nedeniyle parmak ucuna basarak yürüme alışkanlığı kazanabilir. Yine bebeğin yürüteçte geçireceği kısıtlı zaman hareketlerinin çoğunu engellediği için psikolojik gelişimini olumsuz etkiler. Bunun yanında uzun süre yürüteçte kalan bebek masa üzerindeki örtüleri tutup çekebilir ve kafasına sert bir cismin düşmesine neden olabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı bebeklerin kısa süreli seanslarla yürüteçte bulunması önemlidir.

Bir diğer model olan ilk adım yürüteçler, arkadan itmeli tasarımları nedeniyle bebekler için seçilecek faydalı modellerden biridir. Bebeğin destek alarak doğal bir şekilde yürümesine sağlayan ilk adım yürüteçlerde bebeklerin kavrayabileceği çok sayıda nokta bulunur. Bunun yanında yürütecin ön konsolunda bulunan vites, korna, renkli objeler gibi parçalar motor becerilerinin ve duyma yetilerinin gelişmesine yardımcı olur. Birden çok oyuncağın bir arada olduğu ilk adım yürüteçler bebeğin tutunarak kalkma ve destek alarak yürüme davranışlarını destekler ve bebeği bu yönde motive eder. Bebeğin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan ilk adım yürüteçler, bebeklerin hareket etme kabiliyetini destekler ve hareket etmek için gerekli olan tüm kas gruplarının çalışmasına destek olur. Bebeklerin kendi hızlarında yürümesine destek olan ilk adım yürüteç modelleri çocuğa bir dizi eğlenceli objelerle farklı aktivite deneyimleri de sunar.

Yürüteç Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bebeğin oturabildiği ve başını dik tutabildiği dönem olan 7. ay itibariyle ebeveynler yürüteç modellerini araştırmaya başlar. Örümcek ve ilk adım yürüteçleri arasında kararsızlık yaşayan ebeveynlerin yürüteç satın alırken dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunur. Her iki model de bebeğin yürümesine olumlu katkı sağlar ancak yürütecin çocuğu yürümeye alıştıracak bir araç olarak kullanılmaması gerekir. Uzmanlar tarafından 7. aydan itibaren kullanılması önerilen yürüteçlerin bebek 12 kg olana kadar kullanılabildiğini bilmek gerekir. Ardından yürüteç modelinde karar kılınmalıdır. Örümcek model yürüteç satın alınacaksa yürütecin yükseklik ayarının bulunduğundan emin olmak önemlidir. Yükseklik ayarı sayesinde yürüteci bebeğin boyuna göre ayarlayabilir ve ayak tabanlarının yere tam değmesini sağlayarak doğru adımlar atmasını destekleyebilirsiniz. Bunun yanında satın alınacak yürütecin en az 6 tekerleğinin olması gerekir. Ayrıca tekerleklerin birbirinden bağımsız olarak 360 derece dönebilme özelliğinin de bulunması önemli.  

Bunun yanında ilk adım yürüteç modeli satın alınacaksa sivri köşelerinin olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Bebeğin ulaşabileceği noktalarda keskin oyuncaklar ya da köşeler bebek için tehlikeli olabilir. İlk adım yürüteçlerin tutunma yerleri de önemlidir. Tutunma bölümleri bebeğin kolaylıkla kavrayabileceği şekilde olması bebeğin yürüteçten destek alarak dengeli bir şekilde ayakta kalabilmesine destek olur. Yükseklik boyutu bulunmayan ilk adım yürütecin yüksekliğinin bebeğin boyutlarına uygun olmasına dikkat edilmelidir. İlk adım yürüteçlerin bebeğin keyifli vakit geçirmesini sağlayan obje ve panellerden oluşması da önemli. Bu aktivite panelleri hemen hemen her ilk adım yürüteç modelinde bulunur. Bu nedenle panelde bulunan oyuncakların bebeğin ilgisini çekecek renklerde ve büyüklükte olması gerekir. Tak-çıkar oyuncakların bulunduğu ilk adım yürüteçleri seçerek çocuğunuzun motor gelişimine de destek olabilirsiniz. Seçtiğiniz yürütecin toksik olmayan kaliteli materyalden üretilmiş olmasına da dikkat etmelisiniz.

Malzeme Kalitesinin Önemi

Yürüteçler, bebeğinizi birçok açıdan desteklemeniz adına tercih edebileceğiniz en etkili araçlardan biridir. Bebeğinizin motor ve zihinsel gelişimine destek olan yürüteç modelleri çok sayıda farklı seçeneğe sahiptir. Örümcek modelden, ilk adım yürüteçlere kadar çok sayıda seçenek sunan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun yanında farklı özellikler ve fiyat aralıkları arasından seçim yapmak ve en doğru modeli belirlemek çoğu zaman kolay olmayabilir. Yürüteç modellerini değerlendirirken malzeme kalitesine dikkat ederek seçenekleri eleyebilir ve en uygun yürüteci kolayca seçebilirsiniz. Ayrıca ürün özelindeki kullanıcı yorumları ile karar verme sürecini çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Yürüteç modelleri arasından seçim yaparken dikkate alınması gereken ilk şey malzeme kalitesi ve bütçeniz olmalıdır.

Bebeğinize bilişsel ve fiziksel faydalar sunan yürüteç modelini seçerken her zaman en iyi ürünü seçmek yürüteçten alacağınız performansı büyük oranda etkiler. Kalitesiz materyallerle üretilmiş yürüteç ve fonksiyonu bulunmayan oyuncak detayları, beklentilerinizi karşılamaz. Bu bakımdan malzeme kalitesine de dikkat etmenizde fayda var. Yürüteçler genel olarak plastik malzemeden üretilmekle birlikte ahşap materyaller kullanılarak da üretilir. Plastik yürüteç modellerine göre daha farklı fiyat aralıkları sunan ahşap materyal yürüteçler daha sağlam bir seçenektir. Bunun yanında plastik malzemeye sahip yürüteçler de sağlam materyalden üretilir ve dayanıklı bir iskelet sistemine sahiptir. Bu modeller muadili olan diğer seçeneklere göre daha uzun ömürlü kullanım deneyimi sunar. Bazı üst segment yürüteç modeller üstün konfor sunan kumaş, aksesuar ve desteklerle donatılır. Bu modellerdeki koltuk minderleri, koltuğun sırt bölümü ve yürütecin diğer bölümleri ortopedik detaylara sahiptir. Bunun yanında kullanılan kumaş detaylar makinede yıkanabilir özelliktedir ve oldukça kaliteli malzemeye sahiptir. Bu bakımdan üst segment modeller kaliteli malzeme detayı nedeniyle uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Güvenli Bir Yürüteç Deneyimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yürüteç, bebekler için keyifli bir deneyim sunarken ebeveynlerin de kısa süreliğine de olsa kendine vakit ayırmasını sağlar. Bebeğin kendi kendine adım atmasını destekleyen yürüteç deneyimi beraberinde alınması gereken birtakım güvenlik önlemlerini gerekli kılar. Hangi yürüteç modelini seçmiş olursanız olun bebeğiniz yürüteç deneyimi yaşarken mutlaka onu gözlemleyebileceğiniz yakınlıkta olmalısınız. Bu olası kazaları önlemenizi sağlar. Bunun yanı sıra yaşam alanında bazı düzenlemeler yapmanız da gerekli. Yürüteçle çocuğun uzanabileceği masa gibi eşyaların üzerindeki objeleri mutlaka kaldırmalısınız. Bunun yanında eşyalardaki sivri köşeleri koruyucularla kapatmalısınız. Yaşam alanında merdiven bulunuyorsa merdiven kapılarından destek alabilirsiniz. Yerdeki halılarla ilgili de almanız gereken bazı önlemler var. Bebeğin yürüteci sürmesine engel olan ve kolaylıkla toplanan özellikteki halıları bir süre kaldırmanız bebeğinizin güvenliğini sağlamak adına oldukça önemlidir. Seçtiğiniz yürüteç modelinde yürüteci durdurma özelliği yani stopper koruması olmasına önem vermelisiniz.

Prizler de ayaklanan bebeklerin ilgi duyduğu tehlikeli alanlardan. Bebeğin içine parmağını ya da sivri cisimleri sokma ihtimaline karşı koruyucu priz kapakları kullanmalısınız. Bu önemle olası elektrik çarpma kazalarını engellemiş olursunuz. Yürüteçle özgürlük kazanan bebeklerin keşfetmekten keyif aldığı alanlardan bir diğeri de çekmeceler. İçinde kesici aletlerin ya da ilaçların bulunduğu çekmeceler için çekmece kilidi kullanabilirsiniz. Bahçe ya da balkon kapıları için de önlem almanızda fayda var. Bu kapılara da çocuk kilidi takabilirsiniz. Tüm bu güvenlik önlemlerini aldıktan sonra bebeğinizin yürüteçle geçireceği zamanı iş yapabileceğiniz bir an olarak tanımlamayıp, onu kolaylıkla takip edebileceğiniz kitap ya da kahve molası olarak değerlendirmenizde fayda var.

Yürüteç Kullanmanın Faydaları

Bebeğin hareket etmeye başladığı ve özgürlük algısının gelişmeye başladığı 7. aydan itibaren kullanılmaya başlanan yürüteç, bebeğin özgürlük algısını olumlu yönde şekillendirir. Kimseden destek almadan kendi kendine kalkıp yürümesini sağlayan yürüteçler bebeklerde özgüven gelişimini de destekler. Özgüveni gelişen bebeklerin keşfetme isteği de gelişmeye başlar. Yürüteç aynı zamanda ebeveynler için de birçok faydaya sahip. Bebeğin yürüteçte geçirdiği zamanlarda ebeveynler kendilerine daha fazla vakit ayırabilir.  Bunun yanında yürüteçler tasarım ve renkleriyle bebeklerin renkli dünyalarına hitap eder. İlgi çekici oyuncaklarla donatılan yürüteçlerle bebekler keyifli zaman geçirebilir. Yürüteçlerde bulunan oyuncak çeşitliliği ile bebeklerin hareketliliğe karşı motivasyonu artar ve bu bebeğin gelişim sürecinde oldukça önemli bir basamaktır. Yürüteçlerde bulunan oyuncaklar bebeğin ayakta durduğu esnada bilişsel yönden gelişimine de destek olur. Bunun yanında yürüteç ile bebekler ayakta durma ve adım atma çalışmaları yaparak yürüme deneyiminin provasını yapma fırsatı bulur. Bebeklerin ayakta durmasını ve adım atmasını destekleyen yürüteçler bebeklerin kas gelişimine de katkıda bulunur.

Her Bütçeye Hitap Eden Yürüteç Fiyatları

Yürüteç fiyatları markaya, yürüteç modeline, yürüteçte bulunan oyuncak çeşitliliğine, kalitesine ve diğer özelliklere göre farklılık gösterir. Çok sayıda marka ve ürün seçeneğinin bulunduğu online platformlardan alışveriş yaparken kullanıcılar ürün fiyatına göre karar verir. Bu bakımdan her bütçeye hitap eden seçenekler sunan yürüteç modelleri geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder. Bebeğiniz için yürüteç satın almaya karar verdiyseniz marka ve ürün seçeneklerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bunun yanında ürün özelinde yayınlanan kullanıcı yorumlarına da göz atabilir ve ürün hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Edindiğiniz bilgi doğrultusunda seçtiğiniz yürüteç özelinde doğru bir fiyat/performans değerlendirmesi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra markaların belirli dönemlerde uyguladığı indirim ve kampanyalar ile yürüteç modellerine daha cazip fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bunun için Hepsiburada.com’u düzenli olarak takip edebilirsiniz. Takip ederek haberdar olduğunuz indirim ve kampanyalarla bebeğinizin ve evinizin ihtiyaçlarını uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Türkiye ve bölgesinin lider e-ticaret platformu Hepsiburada.com, diğer kategorilerinde bulunan ürün seçeneklerinde olduğu gibi yürüteç seçeneklerinde de herkes tarafından ulaşılabilir fiyat aralıklarını kullanıcıların beğenisine sunar. Bu bakımdan yüksek kalite ve geniş seçenek skalasına sahip ürünleri inceleyebilirsiniz. Yürüteç modelleri online olarak güvenli bir platformdan satılması sebebiyle de kullanıcıların gözdesi olur. Kullanıcılardan tam not alan ürün çeşitliliği, her ihtiyaca ve her bütçeye uygun seçeneklere sahiptir. Yürüteçler yürümeye yeni başlayan bebekleri destekleyen ve ebeveynlerin beğenisini kazanan bir oyuncak türüdür. Bebeğinizin yürümesini desteklemek için satın alabileceğiniz modeller en kaliteli malzemelerden üretilir ve uzun yıllar kullanım deneyimi sunar. Bebeğe her yaşında oynayabileceği bir oyuncak seçimi yapmak, bebeğin her yeni yaşla birlikte öğrendiği kavramları yeniden deneyimlemesini ve pekiştirmesini sağlar. Bu nedenle kaliteli ve sağlam oyuncak satın almak oldukça önemlidir.

Bu bakımdan Hepsiburada.com her ürün kategorisinde olduğu gibi yürüteç kategorisinde de kullanıcılara kaliteli seçenekler sunmaya özen gösterir. Çok sayıda markanın bulunduğu ürün sayfaları, tüm kaliteli onaylarından geçmiş, kullanıcılar tarafından deneyimlenmiş ürünlerden oluşur. Bu ürünlerin tümünü marka, kategori, özellik, materyal, renk, yaş grubu, cinsiyet, ürün skoru ve fiyat özelinde filtreleme yaparak listeleyebilirsiniz. Listeleme yaptığınız ürünler özelinde de en düşük fiyat, en yüksek fiyat, en çok satanlar, en çok beğenilenler ve kullanıcılar tarafından en çok değerlendirilenler özelinde filtreleme de yapabilirsiniz. Ayrıcalıklı ve pratik bir online alışveriş deneyimi sunan filtreleme işlemleri sonrasında, kaliteli ve kullanıcılardan tam not almış yürüteci bebeğinizin gelişimine göre seçebilirsiniz. Seçim esnasında kararsızlık yaşıyorsanız kullanıcı yorumlarını okuyarak kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Yürüteç nedir?

Yürüteç yürümeye yeni başlayan çocukların güvenli bir şekilde dengede durmasını ve onların yürümeye alışmasını sağlayan araçtır. Genel olarak plastikten üretilen modeller bulunsa da ilk adım modellerin bazıları ahşap materyalden üretilir. Çok sayıda renk ve tasarıma sahip olan yürüteçlerin modeline göre değişen tekerlekleri bulunur. Bu tekerlekler örümcek model yürüteçlerde 6 adettir. İlk adım yürüteç modellerinde tekerlek sayısı 4 adettir.

Yürüteç ne zaman kullanılmalı?

Bebekler için yürüteç kullanımının en uygun zamanı, bebeğin başı dik bir şekilde tuttuğu ve oturduğu 7. ay civarıdır. Ancak bebekler 8. aydan itibaren emeklemeye başlar. Bu nedenle bebeğin yürüteçte ve yerde eşit miktarda vakit geçirmesi desteklenmelidir. Yürüteçler modeli ne olursa olsun doğru şekilde kullanıldığında bebekleri yürümeye teşvik eden araçlardır. Ancak bebeğin yürüteç üzerinden uzun saatler geçirmesi bebeğin bilişsel ve fiziksel açıdan zarar görmesine neden olabilir.

İdeal bir yürüteç nasıl olmalıdır?

Örümcek ve ilk adım yürüteç çeşitleri fonksiyon ve tasarım bakımından birbirinden farklıdır. Bu nedenle sahip olması gereken özellikler de farklılık gösterir. Ancak yürüteç genel olarak bebeğin konforunu sağlamalı, güvenliğini tehlikeye atmamalı, sahip olduğu oyuncaklarla bebeğin keyifli vakit geçirmesini sağlamalıdır. Bebeğinizin yürümesine destek olan yürüteç modelini Hepsiburada.com’un zengin ürün çeşitliliği arasından seçebilir ve ürünü detaylı bir şekilde inceleyerek mağaza mağaza gezmek zorunda kalmadan cazip fiyat aralığıyla evinizin konforunda satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Yürüteç Fiyatları

426 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 426 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?