Çocuk Salıncakları

En eski zamanlardan beri bebek uyutma yöntemlerinden en temel olanı bebeği sallamaktır. Bebeklerin, sallandıkça uykuya daha rahat geçtikleri saptanmıştır. Sallanmak, bebekler için aynı zamanda bir eğlence aktivitesidir. Parklarda bulunan salıncaklar, bebeklerin binmekten büyük keyif aldıkları eğlence araçlarıdır. Bebek salıncakları, ebeveynlerin birçok anlamda yardımcısı olduğu gibi bebekler için de eğlencenin eve getirilmesini sağlayan gereçlerdir. Hepsiburada.com, çeşitli bebek salıncağı modellerini ebeveynlerin beğenisine sunar.

Bebek Uyutmak Kısa Süreli ve Zahmetsiz

Bebekler, anne karnında sürekli olarak hareket halindedirler. Suyun içinde pozisyonlarını sürekli olarak değiştirerek yaşarlar. Annenin hareketi ile de sallanmaya henüz anne karnındayken alışırlar. Doğduktan sonra da kendi kendilerine uyumakta zorlandıklarından dolayı uykuya geçebilmek için bir dış desteğe ihtiyaç duyarlar. Bu destek farklı birkaç şekilde olabilir. En yaygın bebek uyutma yöntemlerinden biri olan emzirme, anne için zorlu olabildiği gibi emzirme ortamı olmadığında bebek için de bir probleme dönüşebilir. Anneye bağımlılık yaratması nedeni ile dezavantajlıdır. Diğer yöntem ise sallamaktır. Bu yöntemin bilinen önemli bir olumsuz tarafı yoktur. Bebeklerin anne karnından alışkın olmaları ve sallanırken rahat hissetmeleri yanında hoşlarına da giden bir yöntemdir. Bunun için özel olarak üretilmiş bebek salıncakları vardır. Konforlu, güvenli ve uygun boyutta salıncaklar ile bebek uyutmak oldukça kolaydır. Taşınabilir olması sayesinde annenin iş yaparken bebeğini yanında bulundurması ve uyutabilmesi de mümkün olur. Otomatik olarak sallanan salıncaklar da mevcuttur. Bu salıncaklar, manuel müdahaleyi gerektirmediği için hayli kullanışlıdır. Pil veya elektrikle çalışır. Farklı hız ayarlaması yapılabilir. Sallanma şekli daha farklı olan salıncaklar da bir seçenektir. Müzik çalınabilen salıncaklar ile, bebeklerin keyifli vakit geçirmesinin yanında duygusal zekâlarının ve motor becerilerinin gelişmesi sağlanır. Oyuncak bulunan salıncaklarda da bebeklerin severek yatması söz konusudur ve böylelikle salıncakta bolca vakit geçirmeleri mümkün olabilir. 

Eğlenceyi Eve Taşıyan Salıncaklar

Parklar, bebekler için kıymetlidir. Salıncak, her bebeğin hoşuna giden bir oyuncaktır. Bu oyuncak eve getirildiğinde bebek için ayrıca eğlenceli olur. Bebeğin vakit geçirmesini sağladığı için anneyi rahatlattığı gibi, bebeğin bu salıncaklarda uyuması da mümkündür. Arkaya yatabilmesi ve istendiği gibi ayarlanabilmesi özelliği ile beşik gibi de kullanılabilir. Balkonda, terasta, bahçede ya da piknik alanında üst kısmındaki tente kapatılıp bebeğin güneşten korunması sağlanarak kullanılabilir. Emniyet kemeri ile bebeğin güvenliği rahatlıkla sağlanabilir. Önünde masa bulunan modeller, mama sandalyesi olarak değerlendirilebilir. Bebekler, normalde mama sandalyesinden çok hoşlanmayabilirler. Ancak, sevdikleri salıncak aynı zamanda bir masa sandalyesi ise karşı çıkmadan oturabilirler. Masa kısmı çıkarılabilirdir ve istenmediği zaman kullanılmayabilir. Hamak şeklinde bebek salıncakları yine oldukça rahat ve kullanımı kolayken bahçe, balkon gibi alanlara kurulabilecek park tipi salıncaklar da mevcuttur. Bu tip plastik salıncaklarda bebekler için tehlike oluşturabilecek maddeler kullanılmaz ve çevre dostu olmasına önem verilir. Bu nedenle güvenle kullanılabilir. Hamak şeklinde salıncakların üzerinde bebeklerin ilgisini çekebilecek renkli ve ilgi çekici figürler bulunabilir. Cibinlikli ve çadır şeklinde salıncak modelleri de seçenekler arasındadır. 

Modeline, yapıldığı malzemeye, işlevlerine ve tasarımına göre farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunulan çok sayıda bebek salıncağı modeli Hepsiburada.com'da yer alır. Bebekler için ve aileler için uygun olanı bu modeller arasından kolayca seçilebilir. Tercih aşamasında salıncağın kaç kilograma kadar olan bebekleri taşıyabileceğine dikkat etmek önemlidir. 

Bebeğinizin uykusu konusunda işinizi kolaylaştırmak ve gün içinde hoş vakit geçirmesini sağlamak için, dilediğiniz bebek salıncağı modelini Hepsiburada.com'dan güvenli alışveriş yolu ile hızlıca sipariş verebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Salıncağı Fiyatları

660 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 660 ürün
DSACategoryId/2147483639/60002062/23032031