Battaniye, Pike

Miniklere rahat ve güvenilir bir süreç yaşatan bebek battaniyesi modelleri, gündüz ve gece uykularında aranan konforun yaşatılmasına imkân verir. Battaniye seçenekleri, yenidoğan döneminden itibaren gerekli olan örtünün ideal bir şekilde karşılanmasına olanak sağlar. Üretim aşamasında farklı materyallerin tercih edildiği modeller, havanın ılık ve soğuk olma derecesine uygun tasarımlardan oluşur. Kalınlık dereceleri değişkenlik gösteren seçeneklere baktığınızda, nefes alabilen ve doğal ipliklerden meydana gelen bir üretim şeklinin olduğunu fark edebilirsiniz. Renk alternatiflerinin keyif veren desenlerle harmanlanmasıyla bebeklerin dikkatini çeken bebek battaniyeleri, ebeveynlerin de beğenisini kazanmayı başarır. Pembe, mavi, krem, sarı ve beyaz gibi birçok farklı tonun olduğu çeşitler arasından keyifli ve eğlenceli seçimler yapabilirsiniz. Miniklerin narin cilt yapıları dikkate alınarak tercih edilen ürünlerin, doğal ve saf bileşenlere sahip olması önemlidir. Örgü, peluş, polar ve triko gibi malzemelerden yararlanılarak tasarlanan modellerin yanı sıra yumuşak ve hafif dokulu muslin kumaştan üretilen koleksiyonlar mevcuttur. Vücut ısısı seviyelerini henüz kontrol edemeyen bebeğiniz için hem yumuşak ve hafif hem de sıcak tutma özelliği bulunan seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Uyku dönemlerinin dışında gündüz uyanık kalan minikler, yatış pozisyonunda vakit geçirirken üşüyebilir. Özellikle hava koşullarının soğuk olduğu dönemlerde ihtiyaç duyulan kalın battaniye seçeneklerine yönelebilirsiniz. Bu sayede karın ağrısının yanı sıra yüz, el ve ayak bölgelerinde serinlik gibi olumsuz durumların yaşanması önlenebilir. Zengin ürün yelpazesine sahip olan bebek battaniyesi modelleri; çok amaçlı hasır örgülü, vizon ve pike gibi çeşitleri sayesinde pek çok ortamda ihtiyaçların karşılanmasını kolaylaştırabilir. Eğer ikili şekilde üretilen ürünler arıyorsanız, birbirinden keyifli tasarımların ve desenlerin bulunduğu pike ve yastık kılıfı takımlarını inceleyebilir, zevkinize uygun ürün tercihi yapma imkânından yararlanabilirsiniz.

Konforlu ve Kullanışlı Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebeklerin gece ve gündüz uykularına eşlik eden battaniye ürünleri, cilt hassasiyeti göz önünde bulundurularak tasarlanır. Dokuma şekli, iplik seçeneği ve dikiş tekniği gibi pek çok unsur, miniklerin hem uyku boyunca rahat etmelerini hem de gün içerisinde gerçekleştirilen seyahatlerde konforlu ve huzurlu olmalarını sağlar. Zengin ürün yelpazesine sahip modeller arasında yer alan örgü battaniyeler hem doku hem de renk bakımından ailelerin talep ettiği özellikleri karşılar. Ayrıca el örgüsü seçeneklerini inceleyebilir, bebeğiniz için tasarladığınız şıklığı gerçekleştirmeniz mümkün. Kreatif seçeneklerden yararlanmak isteyen aileler, bebeklerinin isimlerinin yansıtıldığı özel tasarımlara yönelebilir. Miniklere eşsiz bir hatıra bırakmak isteyenlerdenseniz; doğum tarihi, takvim ve resim gibi isteğe bağlı görsel dizaynların yapıldığı anı battaniyelerini tercih edebilirsiniz. Görünüş itibariyle parlak bir özelliğe sahip olan nohut bebek battaniyesi çeşitleri arasından pembe, mavi ve beyaz gibi renklerin bulunduğu koleksiyonları inceleyebilirsiniz. Farklı renk ve desen alternatiflerine sahip olan polar battaniye modelleri, soğuk havaların etkisini minimum seviyeye indirerek bebeklerin ısınmasına yardımcı olur. Ilık havaların esintisine ve güneşin sıcaklığına karşı koruma özelliği oluşturan müslin örtüler, ailelerin sıkça tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Doğal elyaflardan oluşan müslin kumaş aynı zamanda hem narin hem de dayanıklı olması sayesinde günlük kullanım için ideal bir seçenek olabilir. Modern ve yenilikçi detaylardan hoşlanan annelerin ve babaların beğenisini kazanan hasır örgü tasarımları hem sıcak bir etki hem de şık bir görsellik oluşturur. İspanyol battaniye çeşitleri, dokusunun sağladığı yumuşaklık ve rahatlık sayesinde soğuk havaların vazgeçilmezi olmaya aday. Bebek battaniyesi modelleri arasından seçim yaparken ürünlerin kaliteli ve uzun süreli bir deneyim yaşatmasını önemseyen ebeveynler, pek çok desen ve renk alternatiflerinin yer aldığı koleksiyonları inceleyebilir.

Kaliteli ve Dayanıklı Bebek Battaniyesi Tasarımları

Minikler için üretilen ürünlerin hijyen koşullarının yanı sıra cilt hassasiyetine uygun nitelikler barındırması önemli bir husustur. Bebek tekstil modellerinin tasarım aşamasından itibaren belirlenen materyallerin, sağlık ve konfor unsurları göz önünde bulundurularak seçilir. Ayrıca kumaş çeşitlerinin doğal yapılardan üretilmesiyle beraber dikiş özelliklerinin de yumuşak ve sağlam olması gerekir. Bebek battaniyesi modellerinin oluşum aşamasına eşlik eden titiz çalışmalar sayesinde hem miniklerin vücut ve yüz bölgelerinin açıkta kalan kısımları korunabilir hem de uykuya dalmanın ardından keyifli bir uyku süreci yaşanabilir. Müslin kumaşlardan hazırlana örtüler, bambu gibi organik yapılı malzemelerden üretilerek miniklerin narin tenine yumuşak dokunuşlar hissettirir. Baskı tekniğinde kullanılan boyaların da sağlık unsurları çerçevesinde olmaları önem taşır. Böylelikle bebeklerin kucağa alınması ya da bebek arabasında örtü amaçlı kullanımı sırasında gönül rahatlığıyla tercih edilmesi mümkün bir hale gelir. Örgü battaniye modelleri ise bebeklerin vücut ısısını ideal seviyede tutulmasına imkân veren iplik çeşitlerinin kullanıldığı fark edilebilir. Ilık ve soğuk havalarda rahatlıkla tercih edilebilen örgü bebek battaniyeleri tasarımları, son teknik detayların uygulanması sonucunda oldukça zengin çeşitliliğe sahiptir. Makine örgü sistemleriyle elde edilen ve ince dokuma şekline sahip triko battaniye modelleri hem kaliteli ve şık bir görünüm sunar hem de bebekler için gerekli olan korumayı gerçekleştirir. Farklı örgü tekniklerini tercih etmek istiyorsanız, malzeme kalitesi ve dizaynı sayesinde dikkatleri üzerine çeken hasır örgü şekline sahip battaniyeleri inceleyebilirsiniz. Mevsim özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, ılık ve sıcak havalar için üretilen pamuklu battaniye çeşitleri, miniklerde pişik ve terleme problemi oluşmasının önüne geçebilir. Pamuklu kumaşların yapıları doğal bileşenlerin bir araya gelmesinden dolayı hava sirkülasyonu sağlar. Bu sayede bebeklerin uyku zamanlarının sorunsuz ve uzun süre geçmesine yardımcı olur.

Bebek Battaniyesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bebeklerin hassas ciltleri düşünülerek tercih edilen battaniye çeşitleri, onların uyku sırasında konforla buluşmalarına olanak yaratması gerekir. Dört mevsim kullanıma uygun bir şekilde tasarlanan koleksiyonlar sayesinde yaşam alanlarına ve dış mekânlara göre seçim yapma avantajına sahip olabilirsiniz. Ürünleri incelerken birtakım unsurlara özen göstererek bebek battaniyesi tercihi taleplerinizi karşılamanız mümkün.

  • Hava şartlarına uygun seçimlerin yapılması miniklerin gelişim süreci boyunca gerekli olan rahatlığın yaşanmasına imkân oluşturur. Kış aylarında yaşam alanlarının soğumaya başlamasıyla ortaya çıkan ısınma ihtiyacı, evin genelini kapsayan sistemin yanı sıra uyku sırasında gereksinim duyulan örtünün kullanımı sayesinde karşılanır.
  • Henüz doğduğu ortama adapte olmaya çalışan bebeklerin üşüme durumları erken başlar. Sık dokuma özelliğine sahip olan vizon battaniye modelleri ise soğuktan etkilenmeyi minimum seviyeye çekerek oluşması muhtemel ısınma problemlerinin önüne geçebilir.
  • Yaz mevsiminin sıcaklık yoğunluğu, vücut ısısının artmasına sebep olur. Bu tür durumlarda pamuklu bebek battaniyelerinin tercih edilmesi, terleme durumlarının ortaya çıkardığı kızarıklık ve pişik gibi sorunların yaşanmasını engelleyebilir.
  • Bebeklerin iskelet yapıları henüz gelişimini tam olarak bitirmediği için onların bacak, kol ve ayak gibi kısımlarını örterken dikkatli bir şekilde davranmak gerekir. Bebekleri yumuşak dokunuşlara sahip olan battaniye modelleriyle örmek, vücutlarının hassas bölgelerinden eklem yerlerinin korunması sağlanabilir.
  • Yaz aylarında dışarı çıkılması gereken zamanlarda kullanılan pusetlerin üzerine ister düz renkli ister desenli müslin battaniye seçenekleri kullanılabilir.
  • Bebeklerin kucağa alındığı andan itibaren hijyenin sağlanması gerekir. Omuz örtüsü için ihtiyaç duyulan ürünler arasında çok amaçlı battaniye modelleri ideal bir seçim olabilir.
  • Hafif bir şekilde yapılan kundak işlemi için pamuklu ya da müslin kumaşlı battaniye seçenekleri kullanılabilir.

Bebek Battaniye Modelleri Nasıl Yıkanır?

Bebeklere yönelik hazırlanan tekstil ürünleri hem dayanıklı hem de nasılsın ciltleri duyarlı bir şekilde üretilir. Peluş, triko gibi dokuma ve el örgüsünün yanı sıra pamuklu ve müslin kumaşlı battaniye seçeneklerinin yer aldığı bebek battaniye modellerine, yıkama işleminin doğru şekilde uygulanması önemlidir. Bu sayede aileler, minikler için üretilen örtü seçeneklerini uzun süre kullanabilir. Örgülü modellerin aşırı sıcakta yıkanması sonucunda oluşan yapısal problemler, bebeklerin ısınması için gerekli olan yumuşak dokunun kaybolmasına neden olabilir. Hassas dokuların bir araya gelmesiyle ortaya çıkarılan tasarımların, ebeveynlerin kıyafetleriyle beraber yıkanması kumaş yüzeylerinde tahribat ve renk atma sıkıntısı yaratabilir. Battaniye seçeneklerinin bebek giysileriyle ya da sadece elde yıkanması istenmeyen durumların oluşmasının önüne geçebilir. Bu sayede hem minikler için gerekli olan hijyenik koşulların oluşması sağlanabilir hem de ürünlerin kullanım ömrü uzayabilir. Nakışlı seçenekleri tercih eden aileler, temizlik işlemini yaparken yoğun kimyasal içeren malzemeleri kullanmaktan uzak durması gerekebilir. Deterjanların içerdiği bileşenlerin miktarı, bebek battaniyelerinin hafif ve yumuşak dokusunu bozması kaçınılmaz bir hal alır. Müslin, el örgüsü, polar ve pamuklu gibi pek çok seçeneğin bulunduğu ürünler ister işlemeli ister sade bir yüzeye sahip olsun; doğal içerikli formüllere sahip olan temizlik ürünlerinin seçilmesi önemlidir. Böylece soğuk havaların etkisini önleyen yumuşak yapı hem sertleşebilir hem de konfor özelliğini kaybedebilir. Ayrıca hassas yapısını kaybeden modeller, bebeklerin narin cildini tahriş edebilir. Battaniyelerin üzerinde uygulanan baskı işlemlerinin de kaybolmaması için deterjan ve yıkama derecesine, zamanına dikkat etmek gerekir. Eğer ürünleri çamaşır makinesinde yıkamak istiyorsanız, üretim aşamasında hazırlanan yıkama talimatına uygun programları seçmeniz gerekir.

Bebek Battaniyesi Modelleri Fiyat Aralığı

Yumuşak dokunuşlarla minikleri saran bebek battaniyesi modellerinin fiyatları; ürünlerde kullanılan kumaş, aksesuar ve işleme türlerine göre farklılık gösterir. Ayrıca tasarım ve işçilik kalitesinin maksimum seviyede olması fiyat performansını belirleyen önemli bir husustur. Doğal yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran müslin kumaştan hazırlanan ürünlerin çok amaçlı kullanım şekline sahip olması, tercih edilme potansiyelini arttırabilir. Ayrıca müslin ve pike malzemelerin birleşmesiyle ortaya çıkan sonuç sayesinde bebeğinizin, sıcak havaların bunaltıcı etkisinden etkilenme sorunu çözülebilir. Tek katlı pamuklu ürünler ise yaz aylarının sıklıkla tercih edilen battaniye seçeneği olma özelliğine sahiptir. Bebeklerin terleme problemiyle karşılaşması sonucunda; boyun, koltuk altı ve diğer eklem yerlerinde oluşan pişiklerin yanı sıra yüz bölgesinde gerçekleşen kızarıklıklar meydana gelir. Bu tür durumların önüne geçebilmek için sıcak havalarda tercih edilmesi önem taşıyan ince ve hafif dokulu battaniyeler seçilebilir. Pamuklu ürünlerin kumaşlarında sahip olunan hava sirkülasyonu özelliği sayesinde miniklerin uyku kalitelerinin devamlılığı sağlanabilir. Tekli ürünlerin yanı sıra takım halinde üretilen seçenekler, annelerin ve babaların hazırladığı bebek odasında istedikleri ahengi yakalamalarına fırsat verir. Yastık kılıfı ve battaniye şeklinde üretilen takımların fiyat aralıkları da değişkenlik gösterir. Bebeğinizin gereksinimlerine uygun ve kaliteli bebek battaniyesi alternatifleri hem onların rahat etmelerini hem de mevsim şartlarına uygun şekilde örtünmelerine olanak sunar. Zengin renk ve desen çeşitliliğiyle ön plana çıkan dünyaca ünlü yerli ve yabancı markaların ürün modellerini güvenle tercih edebilirsiniz. Yazlık, kışlık ve dört mevsimlik ürün seçeneklerinden dilediğinizi tercih ederek bebek battaniye çeşitlerinin her an elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca günlük kullanıma hitap eden bebek battaniyesi çeşitlerinin yanı sıra bebeğinizin uyku konforunu tamamlayan ya da özel zamanlarda kullanabileceğiniz seçkin ürün tasarımları da ayrı bir öneme sahiptir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Battaniyesi Modelleri

5145 ürün listeleniyor
Tuğba Kuğu
Xml Türkiye
Lief Home
juniperus
Mellow
Ana Kuzusu
Mayu Baby Collection
Bibaby
Baby Hola
Sitilin
Andywawa
Babies Dream
Civil Baby
Özdilek
Becalm Online
Pambiq Bebe
LaFiny
Minika Baby
Haydarlar Kids
Babymod
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 47 / 5145 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?