Bebek Tekstili

Bebek Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeklerin hassas cildiyle temas edecek ürünlerin, bebeğin sağlığına zarar vermemesi için anne babaların ürünlerin seçimini yaparken dikkatli davranması gerekmektedir. Birçok çeşide sahip bebek kıyafetlerini seçerken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır.

- Pamuklu kıyafetler bebeğinizin rahatı için daha akıllıca bir seçim olabilir.

- Bebek kıyafetlerinin dikişlerinin sert olmaması ve dikişlerin dışa bakması bebeğin konforu için göz ardı edilmeyecek derecede önemlidir.

- Bebeğin koparıp yutabileceği yerlerde küçük parçalar (düğme,aksesuar vb.) içeren kıyafetler tercih edilmemelidir.

- Hava geçişini engelleyen bebek tekstil ürünlerinin alerji ve tahrişe sebep olabileceği unutulmamalıdır.

- Çorap alışverişi yaparken çorap lastiklerinin bebeğin bileklerini rahatsız edecek derecede sıkmadığından emin olunmalıdır.

- Üst alışverişlerinde bebeğin yaka kısmı kıyafeti giydirirken başından rahatça geçecek genişlikte seçilmedir.

- Alt alışverişlerinde bez kullanan bebekler için alt kısmı açılabilir yada kolayca çıkarılmaya uygun parçalar kolaylık sağlar.

- Emekleyen bebeklerde diz kısmında aksesuar, düğme, sert dikişler gibi parçalar bulunduran altlıklar bebeğe rahatsızlık verebilir.

- Bebek tekstilinde kullanılan eşyaların dokusu bebeklerin ağız ve burnuna kaçabilecek yoğun tüy ve sim gibi materyaller içermemelidir.

- Ense kısmında yer alan etiketlerin kesilmesi veya kıyafetin içine baskı olarak yapılanların tercih edilmesi bebeğinizin konforuna katkı sağlayabilir.

Bebek Eşyaları Nasıl Yıkanmalıdır?

Evinizin minik üyesinin kıyafetlerinin seçimi kadar yıkama ve saklama aşamaları da sağlığı için önem arz eder. Bebek kıyafetlerini satın alırken sadece kuru temizlemeye veya elde yıkamaya uygun ürünler tercih etmek kullanışlı olmayabilir. Bebeğinizin giysilerini satın aldıktan sonra kullanmadan önce mutlaka yıkanmalıdır. Yıkama işlemi ürünün üzerinde belirtilen su sıcaklığını göz önünde bulundurarak yapılmalıdır. Bebek tekstilinde önem taşıyan bir konu da ürünleri yıkama yapacağınız deterjan türüdür. Deterjanın bebeklerin cildine ve solunum sistemine zarar verecek kimyasallar içermemesine dikkat edilmelidir. Bebek eşyaları diğer eşyalardan ve dışkı bulaşmış alt parçalardan ayrı yıkanmalıdır. Küçük bebek kıyafetleri ve kıyafet parçalarını çamaşır makinesinde yıkarken çamaşır filesinin içine koymak makinenizin içine kaçmaması için etkili bir önlem olacaktır. Lekeli bebek kıyafetlerini yıkamadan önce 30-40 dakika deterjanlı suda bekletmek fayda sağlayacaktır.

Bebek Eşyaları Nasıl Kurutulmalıdır?

Uygun şekilde yıkadığınız bebek tekstil ürünlerini kuruturken özellikle yeni doğan bebekler de mikroplara ve alerjik reaksiyonlara açık oldukları için ürünün tamamıyla kuru olmasına dikkat edilmelidir. Hafif nemli kalmış kıyafetler mikrop üretimine uygun ortam sağlayabileceği için bebeğinizin sağlığını tehlikeye sokabilir. Bahçeli eve sahip anne ve babalar bebeklerinin kıyafetlerini kurutmak için açık ve rüzgarlı günleri tercih edebilir. Kurutma makineleri mikrop üretimi için daha uygun bir ortam oluşturduğu için bebeğinizin kıyafetlerini kötü havalarda evinizin içinde pencereleri açarak kurutmanız faydalı olabilir. Bebek tekstil ürünlerini ütülerken ürünlere zarar verecek yüksek ısıdan ve yoğun buhardan kaçınılmalıdır. Temiz kıyafetlerin ütülenmesi bakterilerin oluşmasına engel olacaktır ancak çok yüksek buhar ayarından kıyafetleri nemlendirebileceği için uzak durulmalıdır. Bebek giysileri saklanırken naftalin ve güve ilacı gibi kimyasallar içeren maddeler kullanılmaması bebeğinizin sağlığı açısından daha faydalı olacaktır.

Bebek Eşyaları Nasıl ve Ne Zaman Satın Alınmalıdır?

Bebek tekstil ürünleri satın alınırken bebeğin boy ve kilosuna göre satın alınmalıdır. Yeni doğan bebeklerin kilo ve gelişim hızları farklı olduğu için bebek kıyafetlerinin üzerindeki ay ve yaş bilgisinin yanı sıra bebeğinizin ölçülerine göre kıyafet seçimi daha kullanışlı olabilir. Bebeklerin gelişimi hızlı olduğu için tek seferde çok miktarda kıyafet almak akıllıca olmayabilir. Bunun yerine bebeğin gelişim sürecine uygun olarak alışveriş yapılması daha faydalıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Tekstili

10.000+ ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Bebek Odası ve Tekstili
Bebek Odası ve Tekstili
Bebek Tekstili
Bebek Tekstili
Bebek Yatağı
Bebek Yatağı
Nevresim Takımı
Nevresim Takımı
Uyku Seti
Uyku Seti
Bebek Yastığı
Bebek Yastığı
Yorgan
Yorgan
Yastık Kılıfı
Yastık Kılıfı
Battaniye, Pike
Battaniye, Pike
Çarşaf
Çarşaf
Cibinlik ve Aksesuarı
Cibinlik ve Aksesuarı
Bebek Yüz Örtüsü
Bebek Yüz Örtüsü
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 46 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?