Bebeğiniz, gelişim sürecinde, sağlıklı beslenme ve uyku kalitesi ile orantılı şekilde büyüme eğrisi gösterir. Bebeğinizin kaliteli ve konforlu bir uyku çekebilmesi için uyuduğu odanın ışık ayarından, yastık kılıfının niteliklerine kadar pek çok koşulun ona uygun şekilde tasarlanması önemlidir. Bebeğinizin uyku için kullandığı tüm tekstil malzemelerinin, onun hassas cildine göre üretilmiş olması gerekir. Bu ürünlerden özellikle yastık kılıfı, sık kullanılması bakımından, bebeğinizin güvenle uyuması için gerekli olan konforu ve güvenilirliği sağlayabilir olmalıdır. Bebeğiniz için kullanacağınız yastık kılıfı, bebeğinizin uyku kalitesini arttırmanın yanında, sağlığını da gözetecek özelliklere sahip olmalıdır. Bebeğinizin cildi, bir yetişkininkine göre daha hassastır. Yatakta çok vakit geçirdiği için sık sık döner, terler ya da kusabilir. Bu sebeple, yastık kılıfı seçiminde, kullanılan malzemenin tipine, yumuşaklığına ve doğallığına dikkat etmelisiniz. Yetişkinlere uygun yastık kılıfı, bebeğinizin cildine zarar verebileceği gibi, onun için bir alerjen kaynağı da olabilir. Bebeğinizin cilt yapısına ve vücut tipine uygun olarak üretilmiş olan bir yastık kılıfı tercih ederek, onun konforlu şekilde uyumasını ve sağlıklı bir gelişim göstermesini sağlayabilirsiniz.

Bebek Yastık Kılıfı Nasıl Olmalıdır?

Bebeğiniz için tercih edeceğiniz yastık kılıfı, onun hassas cildine uygun şekilde tasarlanmış olmalıdır. Kılıfın, nefes alabilen, mümkünse % 100 pamuklu, doğal ve yumuşak bir kumaştan yapılmış olması gerekir. Böylece bebeğiniz terlese bile, bu nefes alabilen kumaş sayesinde, terden kaynaklanan nem emilir ve bebeğiniz hastalıklara karşı korunur. Yastık kılıfı kumaşının sentetik boyalarla boyanmamış, bebek reflüsünden kaynaklanan kusmalara karşı leke tutmayacak özellikte ve antialerjik olması sayesinde, bebeğinizin için ihtiyacı olan kaliteli uyku ortamını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin sağlıklı uyku uyumasının önemli olduğu özellikle ilk 4 ayında, güvenli bir şekilde uyumasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca yıkanmaya dayanıklı kumaşa sahip bir yastık kılıfı tercih ederek, gereksinim duyduğunuz sıklıkta yıkama yapıp, gerekli hijyen koşullarını sağlayabilirsiniz.

Bebek Yastık Kılıfı Ölçüleri Nedir?

Bebeğiniz için tercih edeceğiniz yastık kılıfının 35 x 45 cm ebatlarına sahip olması, ideal bir kullanım olanağı sağlar. Yastık kılıfının yastığa uygun olarak farklı biçimlerde olması durumda, bu ölçüler daha az ya da daha çok olabilir.

Bebek Yastık Kılıfı Kaç Günde Bir Değiştirilmelidir?

Bebeğiniz, yatağında oyalanırken ve uyurken terleyeceği için yastık kılıfını 2 - 3 günde bir değiştirebilirsiniz. Yastık kılıfı, su geçirmeyen ve leke tutmayan özellikte ise bölgesel kirlenmelerde, temiz bir bez ve sabunlu su yardımıyla lokal temizlik yapıp, hızlıca kurutarak, yastık kılıfını bir süre daha kullanabilirsiniz. Gereksinime bağlı olarak, dilerseniz, çift kılıf kullanabilirsiniz.

Bebek Yastık Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Yastık kılıfı, pamuklu kumaştan yapılmış ise temizlemeniz daha kolay olur. Kılıfı, elinizde ya da çamaşır makinesinin hızlı programlarında yıkayabilirsiniz. Durulama aşaması çok önemli olduğundan, yastık kılıfını tümüyle deterjandan arındırması için bol su kullanmalısınız. Yastık kılıfını ıslak bekletmeyiniz; hızlı bir kuruma olmazsa, bakteri üretimi olabilir. Düşük devirde, tamburlu bir kurutucuda rahatlıkla kurutabilirsiniz. Yastık kılıfını temizlemek için çamaşır suyu gibi sağlığı tehdit edebilecek ağartıcılar kullanmayınız. Açık renklileri ve koyu renklileri ayırarak yıkayınız.

Bebek Yastık Kılıfı Kaç Derecede Yıkanır?

Bebeğinizin yastık kılıfını, elde değil de makinede yıkamak isterseniz; 30°C ile 45°C aralıklardaki sıcaklıklarda yıkayabilirsiniz.

Bebek Yastık Kılıfı Fiyatları Hangi Seviyededir?

Bebek yastık kılıfı fiyatları, yastık kılıfının kumaş özelliklerine bağlı olarak değişir. Bebeğinizin konforlu bir uyku çekmesi için terletmeyen, mevcut teri hızla emebilen ve nefes alabilir özellikteki kumaştan yapılmış yastık kılıfları, sahip olduğu kumaş kalitesi ve teknolojik dokuma şekli itibariyle daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Ayrıca ürünün desen boyasının sağlığı tehdit etmeyecek şekilde özel olması da fiyatını etkileyebilir. Piyasa değerinin çok altındaki ürünler, kalitesiz ve bebeğinize uygun olmayan bir kumaşa sahip olabileceğinden, dikkat etmelisiniz. Bebeğiniz için alışveriş yapmadan önce, ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, yastık kılıfı özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Bebek Yastık Kılıfı

6 ürün var
 1. Markalar
  1. Baby Jem
  2. Moje
  3. Ave Home
  4. Ships Baby
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/301127/80381044/80381046
BAŞA DÖN