Yastık Kılıfı

Bebek Yastık Kılıfı 

Bebek yastık kılıfı, bebeklerinizin hassas tenine uygun olarak üretilen tekstil ürünleridir. Bebeğinizin, gelişim sürecinde, uyku kalitesini yüksek tutar ve sağlıklı beslerseniz, hızlı bir şekilde büyümesine yardımcı olabilirsiniz. Bebeğinizin kaliteli ve aynı zamanda rahat bir uyku çekebilmesi için ise uyumuş olduğu odanın ve kullanılan malzemelerin, onun hassas tenine uygun olması gerekir. Çünkü bebekler, çok hassas oldukları için uyumuş oldukları odanın ışığından yastık kılıfına kadar pek çok koşulun ona uyumlu olması gerekmektedir. Çoğu koşulun bebeğinize uygun olarak tasarlanmış olması onun sağlığı için büyük bir öneme sahiptir. 

Bebek yastık kılıfları, bebeklerinizin uyuma esnasında yastıklarına geçirilen tekstil malzemeleridir. Ancak diğer yastık kılıflarından farklı olarak, bebeğinizin tenine ve hassas cildine uygun olarak üretilmiştir. Bu ürünlerin, sık kullanımı bebeğinizin güvenli bir şekilde uyuması ve sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinize özel olarak tercih edeceğiniz yastık kılıfları, uyku kalitesini artırırken sağlığını da gözetecektir. Çünkü bebeğinizin cildi, yetişkin cilt yapısına göre bir hayli hassastır. Aynı zamanda, bebekler yatakta daha fazla vakit geçirdiklerinden dolayı, kullanılan kılıfların bebeğinize uygun olması gerekir. Bebekler, yatakta sık sık döner, terler ya da kusarlar. Bu nedenle de yastık kılıfı tercihini yaparken, kullanılan malzeme türüne, yumuşaklığına ve alerji yapmamasına dikkat edilmelidir. 

Kılıflarda kullanılan tekstil malzemelerinin doğal olması da büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle, yetişkinlere uygun olan yastık kılıflarını bebeğinizi uyuturken kullanmamalısınız. Çünkü yetişkinler için üretilen yastık kılıfları, bebeğinizin cilt yapısına zarar verecektir. Ayrıca çeşitli alerjik reaksiyonlar da doğru yastık kılıfının seçilmemesinden kaynaklı olabilir. Dolayısıyla bebeğinizin vücut tipi ve cilt yapısına uygun olan ürünü seçerseniz, herhangi bir problem yaşamazsınız. Böylece bebeğiniz konforlu ve kaliteli uyku düzenine geçecektir. 

Bebek Yastık Kılıfı Nasıl Olmalıdır?

Bebek yastık kılıfı tercih ederken, bebeğinizin hassas cildiyle uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca bebeğinizin bir alerjisi ve cilt rahatsızlığı varsa uygun kumaşlarla üretilmiş modelleri tercih etmeniz önemlidir. Genel olarak, yastık kılıfının nefes alabilen ve % 100 pamuklu olması gerekir. Bununla birlikte, doğallığı, yumuşaklığı ve kumaşın bebeğinize batmaması da önemlidir. Böylece bebeğiniz terlese bile nefes alabilen kumaş sayesinde, ter kaynaklı nem emilmiş olur. 

Her bebeğin gelişim sürecine bağlı olarak kilosu ve ölçüleri farklıdır. Bu nedenle, yastık kılıfı seçerken, bebek yastık kılıfı ölçüleri bebeğinizin kilosuna uygun olmalıdır. Aynı zamanda, bebeklere özel olarak tercih edilen yastık kılıflarının sentetik boyalarla boyanmamış olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, bebeklerin reflüsünden kaynaklı olan kusmalara karşı da kılıfların leke tutmaması önemlidir. Çünkü kılıfların antialerjik olması, bebeğinizin ihtiyacı olan kaliteli uykuyu onlara verecektir. 

Bebekler, özellikle kaliteli uykuyu ilk 4 aylık süreçte almaktadırlar. Güvenli bir şekilde uyumaları için bu durum büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca yıkanmalara karşı da dayanıklı kumaşlarla üretilen yastık kılıflarını tercih etmeniz gerekmektedir. Böylece ihtiyaç halinde sıklıkla yıkama yapabilmeniz mümkündür. Yastık kılıflarının yıkanabilirlik düzeyi, gerekli hijyen koşullarını bebeğiniz için sağlamanıza yardımcı olur.

Bebek Yastık Kılıf Ölçüleri

Bebek yastık kılıfı ölçüsü, bebeğinizin vücut ölçüleri ve kilosuna uygun olarak tercih edilmelidir. Genel olarak, 35 x 45 cm ebatlarına sahip olan modeller tercih edilmektedir. Çünkü bu boyutlar, hemen hemen her bebek için ideal olacak bir kullanım kolaylığına sahiptir. Yastık kılıflarının yastıklara uygun olması için bu ebatlardaki kılıfların kullanımı önemli bir detaydır. Ancak eğer yastıklar farklı şekillerde olursa bu ölçülerde değişkenlik yapılmalıdır. Yani bu ölçüler daha fazla ya da daha az özelliklerde olabilmektedir. 

Bebek Yastık Kılıfı Modelleri

Bebek yastık kılıfı modelleri farklı tasarım özellikleriyle üretilen seçeneklere ayrılmaktadır. Her bebeğin cinsiyetine, vücut yapısına ve uyku düzenine uygun olan yastık kılıfı modeli bulunmaktadır. Genel olarak, anne babalar bebeklerinin rahat edebilmesi ve onların cinsiyetlerini yansıtan modelleri tercih etmektedirler. Bu yönde tasarlanan birçok yastık kılıfı modeli bulunmaktadır. Örneğin, isimli bebek yastık kılıfı, bebeğinizin baş harfinin olduğu modeller oldukça şık bir görselliğe sahiptir. Farklı harflere uygun olarak üretilen bu ürünler, renkli tasarımlarla anne babaların ilgisini çekmektedir. 

Dikkat çeken tasarımlar arasında yer alan lol bebek yastık kılıfı da yer almaktadır. Bu kılıflar, erkek ya da kız bebekler için kullanılabilen modellerdir. Yani unisex modeller arasında yerini alan kılıflardır. Yastık kılıflarının görselliklerinin yanı sıra, malzeme yapıları da birbiri içinde değişkenlik gösterir. Genellikle, ebeveynler son zamanların trendleri arasında yer alan isim yazılı bebek yastık kılıfı modellerini de tercih etmektedirler. Çünkü oldukça şirin ve bebeğinize özel olarak seçebileceğiniz modeller arasındadır. Ayrıca erkek bebek yastık kılıfı, mavi tonlarda satışa sunulurken, kız bebekler için üretilen modeller pembe tonlardadır. 

Bebek Yastık Kılıfı Kaç Günde Bir Değiştirilir?

Bebek yastık modelleri ile uyum sağlayacak olan birçok yastık kılıfı seçeneği bulunmaktadır. Bu yastık kılıflarının üretim özellikleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle, yastık kılıflarının değiştirilme sıklığı da ürünlerin modellerine bağlıdır. Genellikle, bebekler sık sık terleme eğilimi göstermektedir. Bu nedenle, 2 ya da 3 günde bir bebek yastık kılıflarının değiştirilmesi gerekmektedir. Ancak yastık kılıflarının üretim yapılarının özelliği sayesinde, bu süre biraz daha uzatılabilmektedir. Yastık kılıfları, su geçirmez özellikte tercih edilirse hem leke tutmaz hem de değiştirilme süresi uzar. Çünkü su geçirmeyen modeller, leke tutmadığı için bölgesel olarak kirlenmeler oluşabilir. 

Bölgesel kirlenmelerden kaynaklı olarak, yastık kılıfının değiştirilmesi mümkündür. Yani bebek odası yastık kılıfı kirlendiğinde temiz bir bez ve sabun ile lokal temizlik yapılabilir. Böylece kılıfın hızlıca kurutulması mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra, gereksinimlerine bağlı olarak, çift kılıfta kullanabilirsiniz. 

Bebek Yastık Kılıfı Ve Yastık Fiyatları

Bebek yastık fiyatları, belli başlı durumlara bağlı olarak değişkenlik gösteren bir durumdur. Yastıkların, silikonu, iç ve dış malzemeleri, üretim özellikleri fiyatlarının farklılık göstermesine neden olmaktadır. Yastıkların yanı sıra, yastık kılıflarının kumaş özelliklerine göre de fiyat aralıkları değişkenlik gösterir. Bebeğinizin rahat bir uyku çekmesi için terletmeyecek olan kumaşlar tercih edildiğinde fiyatlar buna bağlı olarak aynı kalmayacaktır. Nefes alan kumaşlardan imal edilen yastık kılıflarının, kumaş kalitesi ve teknolojik dokuma şekilleri nedeniyle fiyatlar artacaktır. 

Ürünlerin desen boyasının da bebeklerin sağlığını tehdit etmeyecek şekilde olması gerekir. Bu durum, ürünlerin fiyat aralıklarını etkileyecektir. Genellikle, piyasa değerinin altındaki ürünler, kalitesiz olduğundan dolayı, bebeğinizin sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Bebeğiniz için seçeceğiniz yastık ya da yastık kılıflarını, ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak yapmanız yararınıza olacaktır. 

Bebek Yastık Kılıfı Kaç Derecede Yıkanır?
Bebek yastık kılıfları uygun deterjanlar kullanılarak ve özel derecelerde yıkanmalıdır. Makinede yıkamak için 30 derece ve 45 derece arası sıcaklık yeterlidir. 

Bebek Yastık Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Pamuklu kumaşlardan imal edilen yastık kılıfları temizliği en kolay ürünlerdir. Elinizde ya da çamaşır makinesinde hızlı programa atarak, yastık kılıflarını temizleyebilmeniz mümkündür. 

Bebek Yastık Kılıfı Nasıl Kullanılır?

Bebek yastık kılıflarının kullanımı, son derece basittir. Öncelikle yastığa uygun seçtiğiniz kılıfı yastığa geçirmelisiniz. Ardından kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Yastık Kılıfı

731 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 731 ürün
DSACategoryId/2147483639/301127/80381044/80381046