Bebeğinizin dünyaya gelmesiyle birlikte keyifli olduğu kadar sorumluluklarınızın da arttığı bir dönem başlar. Bebeğinizin günde yaklaşık 14-15 saat uyuduğunu düşünürseniz, beslenmeden sonraki en önemli sorumluluğunuz çocuğunuza rahat bir uyku ortamı sağlamaktır. Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı bir uyku, her birey için önemlidir. Söz konusu bebekler olunca bu konu daha önem kazanmaktadır. Bebeğinizin narin cildine en çok temas edecek ürünlerin belki de en başında gelen uyku ürünlerinin doğru seçimi anne babalar için büyük önem taşımaktadır. Doğru bir yatak sayesinde bebeğiniz rahat bir uyku çekerken size de dinlenmeniz ve kendinize zaman ayırabilmeniz için büyük bir fırsat doğmuş olacak. Unutmayın bebeğinizin sağlıklı bir uykuya sahip olması anne babalığın ilk günlerinde sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Doğru Yatak Seçimi Neden Önemlidir?

Uyku, çocuğunuzun güne nasıl başlayacağını ve nasıl devam edeceğini belirleyen en büyük etmenlerden biridir. Güne dinlenmiş bir şekilde başlayan bir çocuk ile uykusuz geçen bir gecenin ardından güne başlayan çocuk arasında çok büyük fark vardır. Güzel bir uyku çocuğunuzun kendisini mutlu ve rahat hissetmesinin yanında anne babasıyla geçirdiği zamanın kalitesini de artırır. Bu nedenle doğru bir yatak seçimi her ebeveyn için büyük önem taşır. 

Bebek Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Her yatağın kendine has farklı tasarımı ve fonksiyonel özellikleri bulunmaktadır. Çocuğunuzun vücut yapısına, nefes almasını olumsuz etkilemeyen fonksiyonlara kadar çocuğunuz için en uygun ve kullanışlı yatağı bulmanız mümkün. Günümüzde artık gelişen teknolojinin etkisiyle hemen hemen bütün yataklar; kumaş, yay ve sünger yapısı ile rahatlığı; dizaynıyla da estetiği bir arada sunabiliyor. Birbirinden üstün teknoloji ve tekniklerle üretimi yapılan bebek yatakları, her çocuğun ihtiyacına uygun şekilde üretiliyor. Rahat ve hijyenik bir uyku bütün bireylerde olduğu gibi çocukların sağlığı için de büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden bebeğinize en iyi yatağı seçmek için hijyene de büyük önem vermek gerekiyor. Çift kişilik yatak veya tek kişilik yatak fark etmeksizin ürünü değerli kılan özelliklerin başında rahatlık ile birlikte hijyen de yer alıyor. Çocuğunuzun vücut yapısına uygun, özellikle bel bölgesinde rahatsızlık oluşturmaması kadar hijyeni de önceleyen birbirinden farklı yataklar, her türlü yatış ve nefes etmenlerine uygun, konforlu ve hijyenik uyku sunuyor.

Bebek Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

  • Sünger yatak

Süngerin kalitesini belirleyen özellik yoğunluğudur. İyi bir süngerden üretilen yatağın kıvrılması çok zordur. Vücuda güzel bir destek sağlar.

  • Elyaf yatak

Elyaf yataklar alerjik bebekler için tercih edilen sağlıklı bir malzemedir. Elyaf yatakların sertliğine dikkat edilmesi önemlidir. 

  • Yaylı yatak

Bu tür yatakları daha çok yetişkinler kullanmaktadır. Sünger ve yay bileşiminden oluşur. Yayın ve süngerin dayanıklılığı ile yoğunluğu, ayrıca kumaş malzemesi kalitesini belirleyen etmenlerdir.

  • Lateks yatak

Günümüzün popüler yatak modellerinden biri de lateks yataklardır. Kauçuk ağacı gibi farklı bitkilerde bulunan ve hava ile teması halinde katılaşma yaşayan bir suyu vardır. Bazı işlemlerden geçerek köpüksü bir hal alır. Bu, yatağın darbeleri emmesini sağlarken, yatağı ortopedik bir yatağa da dönüştürür. Doğal olması nedeniyle terleme ve alerji konularında avantaj da sağlar. 

  • Visco yatak

Bu tür yataklar vücudun şeklini alan yataklardır. Çocuğunuz için almak isteyeceğiniz bu tür yatakları seçerken dikkat edilmesi gereken şey doğru yaşı belirlemektir.

Bebek Yatağı Fiyatları Nasıldır?

Siz de çocuğunuzun uyku sürecini keyfe dönüştürmek istiyorsanız Hepsiburada.com'un geniş ürün yelpazesine göz atarak istediğiniz bebek yatağını uygun fiyata satın alabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Yatağı Fiyatları

Toplam 24 / 654 ürün
DSACategoryId/2147483639/301127/80381044/23011486