Bebek Yatağı

Her ebeveyn, bebeğinin uyurken rahat ve güvende olmasını ister. Özellikle yeni doğan bebeklerin uyku süresinin uzunluğu doğru yatağın seçiminin öneminin altını çizer. Bu sebeple bebek yatağı bebeklerin en fazla vakit geçirdiği alan olur. Sadece uyumak değil çoğu zaman beslenmek, bakım ve oyun için de ana zemindir. Dolayısıyla özellikle yenidoğan döneminde bebek yatakları için tercih aşaması önemli. Bebeklerin rahatlığı ve güvenliği için en iyi bebek yatağı tercihinde Hepsiburada ile araştırma yapabilirsiniz.

Bebek Yatağı Modelleri

Farklı işleve ve yapıya sahip birden çok bebek yatağı modelleri bulunuyor. Bebeklerin konforu ve iyi uyuyabilmesi adına bebek yatağı seçimi önemli bir konu. Modelleri inceleyerek ihtiyaca ve bebeğe göre en uygun olan yatak seçilmeli. Oyun parkı yatağı, bebeklerin oyun alanlarına göre tasarlanmış bir yatak modeli. Yaylı yatak, ergonomik yapıya sahip bu modelde bebekler rahat uyur. Alezli yatak, yatağın korunabilmesi için alezle birlikte satılan yatak modeli. Mükemmel bir kalite / fiyat oranı sunan bir bebek yatağı. Sıvı geçirmez yatak, olası dökülme ve kirlenmelere önlem amaçlı bu yatak da çok tercih ediliyor. Soft yatak, yumuşaklığı sebebiyle bebekler uzun süre uyanmadan bu modelde yatabilirler. Beşik yatağı, beşiklere göre dizayn edilen bu model de beşiğe sahip olanlar tarafından tercih ediliyor. Reflü ve destek yatağı, bebeklerin reflü sebebiyle sıvıyı geri yutmasını önleyebilen yatak modeli. Sünger yatak, konforlu modellerden biri olan bu yatak da çok tercih ediliyor. Organik pamuklu yatak, kaliteli yapısı ile bebeklerin sağlığını düşünür. Aynı zamanda hipoalerjenik. Aloe vera yatak, rahat uyku sağlayabilen bu farklı model de oldukça ilgi çekici. Hassas cilde sahip bebekler için özellikle önemli. Aloe Vera tamamen doğal yatıştırıcı ve iyileştirici özelliklere sahip bir bitki. Ergonomik yatak, tamamen bebek anatomisine uygun olarak tasarlanan bu model de en çok tercih edilenler arasında.

Bebek Yatağı Alezi

Alez, ekstra konfor için yatağın üstüne yerleştirilir. Köpük, jel, içi boş elyaf ve mikrofiber, tüyler ve lateks gibi çeşitli dolgularla yapılabilirler. Bebek yatağı alezini kullanmanın faydalarını ve en doğru alezin nasıl seçileceğini bilmek önemli bir konu. Sağladığı konfora ek olarak yatağın ömrünü uzatmaya kadar alez kullanmanın birçok farklı faydası var. Alez kullanmak yatağın daha az yıpranması anlamına gelir. Böylece yataktan daha fazla yararlanabilecek ve yatak daha uzun süre kullanılabilecek. Yatak eskisi kadar rahat değilse, bir alez onu gençleştirmenin ve tekrar rahat etmenin en iyi yolu. Bazı alezler ağrıları yatıştırmaya yardımcı olabilir. Böylece daha rahat bir uyku geçirilebilir. Alezler yatağa toz ve kir girmesini önler. Bu da daha uzun süre temiz ve taze kalabileceği anlamına gelir. Bazıları tamamen hipoalerjeniktir. Bazıları makinede yıkanabilir. Bu, temiz tutulması kolay oldukları anlamına gelir. Ayrıca yatağı temizlemekten çok daha az zaman alır. Yatak biraz fazla sert hissettiriyorsa, daha yumuşak bir yatak alezi yatağın hissini yumuşatmaya yardımcı olabilir. Ya da yatak çok yumuşaksa biraz destek sağlamak adına daha sert bir alez alınabilir. Yatağın aksine, yatak alezleri değiştirilebilir. Yaz aylarına yaklaşılıyorsa çıkarılabilir. Kışın tekrar takılabilir. Nasıl kullanılacağı tamamen kullanıcıya bağlı.

Bebek Yatağı Ölçüleri

Bebek yataklarının ölçüleri yenidoğan bebekler ve küçük çocuklar için özel olarak tasarlanır. Standart ve mini olmak üzere iki boyutta bulunur. Standart bebek yatakları 71 cm x 132 ve mini bebek karyolaları ise 61 cm x 96.5 cm boyutlarında. Bebek yatakları tipik olarak 10.2-15.2 cm aralığında yatak kalınlıklarına sahip. 

Bebek Yatağının Yapıldığı Malzemeler

Genellikle en ucuz olan sünger bebek yatakları hafiftir ve iyi destek sağlar. Temiz tutulması kolaydır. Artan hava akışına izin veren sünger veya keçe dolgulu bobin yaylı bebek yatakları da var. Destekleyicidirler ve zaman içinde şekillerini iyi koruyacaklardır. Çift taraflı bebek yatakları, doğumdan okul dönemine kadar kullanım için daha sıkı ve daha düz bir özelliğe sahip. Bambu bebek yatakları kimyasal ve alerjen içermeyen doğal malzemelerden üretilen doğal yataklar da var. Alerjinin endişe kaynağı olduğu aileler için uygun. Ayrıca iyi destek sunacaklar ve doğal olarak anti-bakteriyel, nem emici ve nefes alabilecekler.

Bebek Yatağı Nasıl Olmalı?

Yenidoğanlar günde yaklaşık 16 saat, genellikle 3-4 saatlik periyotlarda uyurlar. Eğer yeterince uyumazlarsa huysuzlanabilir veya aşırı yorulabilirler. Bebeklerin uyuması için en güvenli yer beşik veya karyoladır. Ve içine en uygun bebek yatağı seçilmelidir. Peki bebek yatağı nasıl olmalı? Bebekler sırt üstü düz, sağlam bir yüzeyde, sıkıca takılmış bir çarşafla kaplı bir yatakta uyumalılar. Sadece bebeklere özel yapılmış bebek yatağı kullanılmalı. Alez beşiğe sıkıca oturmalı. Böylece alez ile beşik çerçevesi arasında boşluk kalmaz. Yatak şekli, sıkıca yerleştirilmiş bir çarşaf veya yatak örtüsü ile kaplandığında bile sağlam kalmalı. Bir bebek yatağı seçmek, beşik/karyola büyüklüğü, bebeğin vücut tipi ve boyu dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayanır. Bu faktörlere dikkat edilerek bebeğin uyuma alanı düzenlenmeli. Bir bebek hayatının ilk yılının yarısından fazlasını bu yatak üzerinde geçirecek. Bu nedenle uyku alanını mümkün olduğunca güvenli ve sağlıklı hale getirmek ideal. Bu, toksik kimyasal içermeyen bir ortam yaratmak anlamına gelir. Mümkün olduğunca organik bir bebek yatağı satın alınmalı. 

Bebek Yatağı Fiyatları 

Büyüklüğü, fonksiyonu, kullanılan malzeme gibi ölçekler bebek yatağı fiyatlarını belirler.

Bütçenize en uygun yatağı bulmanızda Hepsiburada yanınızda. Fiyatları azdan çoğa doğru sıralayarak ürünleri inceleyebilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını okuyarak ürünler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ve fiyat performans açısından en doğru olan ürüne ulaşabilirsiniz. Filtreleme ve sıralama özelliklerinden faydalanarak size en uygun ürüne hızlıca ulaşabilirsiniz. Eğer almayı düşündüğünüz ürün şu anda bütçenize uygun değilse fiyat alarmından faydalanabilirsiniz. Böylece ürün indirime girdiğinde bildirim alırsınız. Karşılaştır butonu sayesinde ürünleri karşılaştırma listenize ekleyebilirsiniz. Daha sonra eklediğiniz ürünleri karşılaştırarak birbirine göre avantaj dezavantajlarını yorumlayabilirsiniz. Buna göre de alacağınız ürüne karar verirken kolaylık sağlamış olursunuz. Bebek yatağı satın alınırken benzer modeller arasında inceleme yapılabilir. Karşılaştır butonu yardımıyla ürünler eklenerek fiyat performans kıyaslaması yapılabilir. Bu esnada kullanıcı yorumları ve değerlendirme puanları oldukça önemlidir. Bu şekilde kullanıcı alabileceği modele kolayca ulaşıp satın alabilir.

Bebek Yatağı Yorumları 

Bebeklerin en rahat şekilde uyuyabilmesi için bebek yatağı yorumlarını okuyarak ürünler hakkında bilgi almakta fayda var. Doğru yatağı seçerken kullanıcı yorumları size yol gösterebilir. Yatakların dokusu, yapısı, ölçüsü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hangi beşik veya karyola ile uyumlu olduğunu da öğrenebilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını okumak sizi en doğru bebek yatağına ulaştırabilir.

Bebekler İçin En Uygun Uyku Alanı Nasıl Oluşturulur?

Güvenli uyku, bebeğinizin ani bebek ölümü sendromundan ve boğulma gibi diğer tehlikelerden korunmasına yardımcı olabilir. Bebekler kendi beşiğinde veya karyolasında uyumalı. Bebekle aynı odayı paylaşmak iyidir ama aynı yatağı paylaşmamak gerek. Beşik tamponları, oyuncaklar ve diğer yumuşak veya sert nesneler beşikten uzak tutulmalı. Bebek beşik veya karyolada olduğu gibi düz, sağlam bir yüzeyde sırt üstü uyutulmalı. Oda ortalama bir sıcaklıkta tutulmalı. Ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalı. Bebekler kanepe, yumuşak yatak veya yastık gibi yumuşak yüzeylerde uyumamalı. Açılır raylı bebek karyolası kullanılmamalı. Portatif yatak rayları normal bir yatağa koyulmamalı. Bebekler raylara sıkışıp boğulabilir. Kırık veya eksik parçaları olan bir beşik tamir edilmeye çalışılmamalı. Bebek 1 yaşına gelene kadar her seferinde sırt üstü uyumalı. Bebekler hafif uyku kıyafetleriyle giydirilmeli. Emzikle uyumaları ani bebek ölümü sendromu riskini azaltmada yardımcı.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Yatağı

1045 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Ebatlar
Toplam 43 / 1045 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?