Bebek Arabası ve Aksesuarı

Bebek Arabası Pusetleri

Bebek arabası pusetleri; beşik, mama sandalyeleri, bebek odası mobilyaları gibi anne babaların doğumdan önce bebekleri için temin ettikleri ilk ürünler arasında yer alır. Bebekleri konforlu ve emniyetli bir şekilde taşımaya imkan tanıyan bu araçlar fonksiyonel yapıları ile ebeveynlere kolaylık sağlar. Bebeklerin ve anne babaların rahatlığı için her türlü ayrıntının düşünülerek tasarlandığı modeller açık havada, alışverişte ve seyahatte geçirilen zamanları kaliteli ve keyifli bir hale getirir.

Fonksiyonel ve Pratik Bebek Arabası ve Puset Modelleri

Hafif tasarımları ve kullanışlı modelleri ile ev dışında geçirilen vakti kolaylaştıran bebek arabası ve pusetler anne babaların en sık kullandığı araçlar arasında yer alır. Sağlam emniyet kemerleri ve minderleri ile bebeklere doğumdan itibaren üst düzeyde güvenlik ve konfor sunmayı amaçlayan bebek arabası pusetleri; travel sistem, kabin boy, baston bebek arabası, ikiz bebek arabası gibi pek çok farklı modelde üretilir.

Travel sistem bebek arabaları içerdiği pek çok parça sayesinde ileriye dönük kullanım avantajı sağlar. Puset ve bebek arabasından oluşan tasarımlar yenidoğan döneminden başlayıp taşıma kapasitesine göre 4-5 yaşına kadar kullanılabilir. Hafif, sade ve pratik modelleri ile öne çıkan baston bebek arabaları ise ilk aylardan ziyade ilerleyen yıllarda tercih edilir.

Bebek arabalarının tekerlekleri, emniyet kemerleri, çift yönlü kullanım avantajları, tenteli ve sepetli tasarım gibi pek çok özelliği en zor anlarda anne babaların imdadına yetişir. Zeminin durumuna göre sarsıntı ve darbeleri absorbe eden süspansiyon özelliğine ve fren sistemine sahip tekerlekler emniyetli bir kullanım sağlar. Engebeli alanlarda dahi bebeklerin sarsıntıdan minimum düzeyde etkilenmesine yardımcı olur. 360 derece dönebilen ön tekerlekler ebeveynlere kolay bir sürüş deneyimi yaşatır. Ani frenlerde sabitleme özelliği bulunan 5 noktalı emniyet kemerleri, bebeklerin güven içerisinde seyahat etmesini sağlar. Kademe ayarlı tasarım; bebeklere aynı arabada diledikleri zaman oturma, uzanma, dinlenme ve uyuma olanağı sunar. Minder dolgusu bebeklerin konforlu ve sağlıklı kalmalarına yardımcı olurken su geçirmez kumaş her türlü hava koşulunda bebeklerin korunaklı kalmasını sağlar.

Bebekle seyahat esnasında pek çok eşyaya ihtiyaç duyulabilir. Anne bebek bakım çantası, kol çantası, matara, mama termosu, oyuncak, örtü gibi birçok eşyayı muhafaza etmek için ekstra alan yaratan sepet bölümü anne babaları fazla yükten kurtarır. Ergonomik tutma sapı, tercihe göre bebeklerin ebeveynleri ya da çevreyi görmesini sağlayan pratik çift yönlü tasarım, güneş ve yağmurdan koruyan çok kademeli tente gibi pek çok detay hem bebeklerin hem de anne babaların konforuna hizmet eder. Tek elle kolayca kapanabilme ve kapandığında az yer kaplama özelliği muhafaza şartlarını kolaylaştırır.

İhtiyaca Uygun Bebek Arabası Çeşitleri

Bebek arabası çeşitleri ebeveynlerin farklı ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanır. Ergonomik modelleri ile yenidoğan bebeklere konfor sunan pusetler ilk aylar için idealdir. Bu dönemde pusetlerin kemerleri vasıtasıyla otomobillerin arka koltuğuna bağlanarak oto koltuk şeklinde kullanılması da mümkündür. Zamanla kilo almaya başlayan, denge ve baş-boyun hakimiyetini elde eden bebekler için bebek arabaları tercih edilir. Seyahat, uyku, oyun, beslenme, dinlenme gibi pek çok aktiviteye imkan sunan bebek arabaları korunaklı tasarımları sayesinde güneşli, yağmurlu ya da rüzgarlı havalarda dahi gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

İlk yıllarda kompakt tasarımları ile öne çıkan travel sistem bebek arabaları ile beraber baston bebek arabaları da tercih edilir. Daha hafif ve pratik modele sahip baston bebek arabalarının yenidoğan döneminde kullanılması tavsiye edilmez. Zira tasarımları bu dönemdeki bebeklerin gereksinimlerine hitap etmez. İlerleyen yıllarda kullanılması çok daha avantajlıdır.

İkiz bebek sahibi ebeveynler için seyahat etmek çok daha zor olabilir. Farklı modellere sahip ikiz bebek arabaları ile bebeklerin aynı anda konforlu bir şekilde taşınması mümkün hale gelir. Standart bebek arabaları için geçerli olan avantajlar ve kullanım özellikleri çoğunlukla bu arabalar için de geçerlidir. Yan yana ya da farklı yüksekliklerde kademeli kullanım seçeneklerine sahip ikiz bebek arabaları emniyetli ve rahat bir sürüş deneyimi sunar.

Bebek Arabası Puset Seti Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek arabası pusetleri satın almadan önce bazı hususlara dikkat etmek ihtiyaca yönelik doğru seçimler yapmaya yardımcı olur. Bunun için öncelikle gereksinimler belirlenmeli, daha sonra ürünlerin nitelikleri dikkatle incelenmelidir. Bebek arabası pusetleri satın alınırken dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir:

  • Bebeklerin yaş ve kilosuna göre en uygun bebek arabası modeli tercih edilmelidir. Yenidoğan bebekler için pusetler daha uygunken ilerleyen yıllarda baston bebek arabaları tercih edilebilir.
  • Bebekler için sağlık ve güvenlik en önemli kriterler arasında yer alır. Ürünün malzemesinin kaliteli ve sağlıklı olması, kimyasal madde içermemesi, güvenlik standartlarına uygun olması ve belge ile tescillenmesi son derece önemlidir. Sağlam emniyet kemerleri, bedeni destekleyen konforlu ve kademeli iç dolgu ve minderler, 360 derece dönerek sürüş kolaylığı sunan ve özel yapıları ile sarsıntıları minimize eden tekerlekler, bebeklerin sağlığı ve emniyeti için önem taşır.
  • Minimum yer kaplama özelliği de bebek arabası puset tavsiyeleri arasında yer alır. Hem otomobil içerisinde hem de evde az yer kaplayan modeller muhafaza konusunda kolaylık sunar.
  • Bebek arabası ve puset seçiminde farklı detaylara sahip modeller avantajlı kullanım sağlar. Kademeli tente, bebekleri izlemeyi sağlayan şeffaf pencere, geniş hacimli sepet, çift yönlü kullanım, tek elle kolay kapanma, bacak örtüsü, fonksiyonel depolama alanları gibi özellikler anne babalara rahatlık sunar.
  • Bebeklerin hijyeni ebeveynlerin en çok dikkat ettiği konulardan biridir. Bu bakımdan bebek arabası pusetlerinin pratik bir şekilde temizlenme avantajına sahip olması da son derece önemlidir.
  • Ürünlerin çelik gövdeye sahip olması kullanım ömrünü etkiler. Çelik gövdeli modeller uzun süreli bir kullanım vadeder.

Bebek Arabası Puset Fiyatları

Bebek arabası pusetleri anne babaların mama sandalyesi, beşik, oyuncak, mobilya ya da kıyafette olduğu gibi seçim yaparken özenli davrandığı ürünlerden biridir. Bu amaçla seçim yapmadan önce puset ve bebek arabası fiyatları ile bebek arabası ve puset önerileri

dikkate alınır. Bebek arabası fiyatları beşik fiyatlarında olduğu gibi ürünlerin fonksiyonuna, malzemesine, model ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Farklı bütçelere seslenen pek çok model bulmak mümkündür.

Bebek arabası puset takımı kaç yaşına dek kullanılabilir?

Bebek arabaları, uzun süreli kullanım vadeder. Maksimum kullanım zamanı için yaş değil, kilo baz alınır. Modelden modele taşıma kapasitesi değişiklik göstermekle beraber 35 kiloya dek taşıma kapasitesi bulunan bebek arabaları mevcuttur.

Bebek arabası ve puset setinin kaç yaşından itibaren kullanılması uygundur?

Bebek arabası ve puset çeşitlerinin çoğunlukla bebeklerin doğumundan itibaren kullanılması mümkündür. Doğumdan sonra sırt ve baş destekli model ve mindere sahip pusetler yenidoğanlar için uygundur. İlerleyen aylarda baş tutma becerisinin gelişmesiyle beraber bebek arabalarına geçiş yapılabilir.

Bebek arabası ve puset takımı çeşitleri su geçirir mi?

Bebek arabası ve puset takımı çeşitleri genellikle su geçirmez kumaştan yapılır. İlaveten tenteli modeller ve yağmurluk gibi aksesuarlar yardımıyla yağmuru bebeklerden uzak tutmak mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Arabası ve Puset Fiyatları

3730 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Bebek Arabası ve Aksesuarı
Bebek Arabası ve Aksesuarı
Bebek Arabası
Bebek Arabası
Baston Puset
Baston Puset
3 Tekerlekli Bebek Arabası
3 Tekerlekli Bebek Arabası
İkiz Bebek Arabası
İkiz Bebek Arabası
Seyahat Sistem Bebek Arabası
Seyahat Sistem Bebek Arabası
Bebek Arabası Aksesuar
Bebek Arabası Aksesuar
Puset Oyuncağı
Puset Oyuncağı
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Satıcı
Toplam 55 / 3730 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?