Bebek Arabası ve Aksesuarı

Bebek bekleyen çiftlerin alışverişleri bebek daha doğmadan başlar. Bu çiftler gerek heyecanları gerekse bebek geldiğinde her şeyin hazır olmasını istemeleri nedeniyle birçok bebek eşyasını henüz yeterince bilgi sahibi olmadan ve araştırma yapmadan satın alırlar. Bu tarz erken alınan ürünlerin başında bebek arabaları gelmektedir. Bebek arabaları, iyi bir araştırma ile alınması gereken ve bebeği emanet edeceğimiz araçlar olmasına rağmen, çiftler zaman zaman yanlış tercihler yaparak bu konuda sıkıntı yaşarlar. Çiftleri hataya iten bir diğer konu da çok çeşitte bebek arabası modeli olmasıdır. Üç tekerlekli, baston, ikiz koltuklu, seyahat, ana kucaklı derken bebek bekleyen çiftlerin önüne kocaman bir dünya açılır. Bu seçenekler arasında dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bebek arabasının ağırlığı ve taşınabilir olması anne açısından çok önemlidir. Araba ve bebeğin ağırlığı toplamda annenin itebileceğinden çok yüksek değerlere çıkarsa bu, bebekle gidilecek yerler için anneyi çok zor duruma sokar. Bu nedenle çok ağır modellerden kaçınmak gerekir. Bebek arabaları, taşınabilir ve tamamen katlanabilir olmalıdır. Sadece otomobillerde değil, toplu taşıma araçlarında, uçaklarda hatta evde koyacağımız dolapta bile bu araçlar kullanım kolaylığı açısından katlanıp saklanabilir olmalıdır. Bebek arabalarının tekerleklerinin ergonomik olması çok önemlidir. Ucuza kaçıp alınan modellerde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri tekerleklerin dönüp kilitlenmesi ve aracın hareket ettirilememesidir. Üç tekerlekli modeller alınacaksa da yine tekerlek uyumu ve aracın dengesinin düzgün olması çok önemlidir. Arabayı almadan önce yapılacak denemeler bu sorunun aşılmasına yardımcı olacaktır. Ana kucağı olan arabalar günümüzde çok tercih edilmektedir. Ama bebekler çabuk büyüdüğü ve yaklaşık 6-9 aylık olduktan sonra ana kucağının içine sığması zor olacağı için bu tercih yapılırken iyi düşünülmelidir. Seyahat modelleri ise bebek arabasının oturma kısmının çıkıp otomobillere yerleştirildiğinde çocuk koltuğu olarak kullanılabilen modellerdir. Artık yasal bir zorunluluk olan özel otomobillerimizde çocuk koltuğu bulunması, bu tarz bir bebek arabası modeli seçilerek çözülebilir. İkiz bebekler için ya da yakın yaşlardaki çocuklarınız için de düşünülmüş iki pusetli arabalar mevcuttur. Bebekler biraz büyüdükten sonra baston model arabalara geçiş yaparlar, bu modeller diğer kapsamlı bebek arabalarına göre daha uygun fiyatlıdır, baston modellerde de iki çocuğun oturabileceği çift pusetli modeller mevcuttur. Farklı tasarımı olan bebek arabaları için, verilebilecek bir küçük tavsiye de ileride gelebilecek yeni bir kardeş için arabanın rengini tek cinsiyete uygun olarak düşünülen pembe veya mavi seçmektense, beyaz, sarı, yeşil gibi renklerde seçmektedir. Gelecekteki kullanım da düşünülerek arabaların dayanıklı, kullanışlı ve güvenilir modeller olması uzun vadede sizi karlı çıkaracaktır.

Bebek Arabası ve Puset Modelleri Nelerdir?

Bebeğiniz için bir araba ya da puset seçmeden önce, karar vermeniz gereken önemli bir konu bulunuyor. Yüzlerce model arasından, bebeğinizi en rahat ettirecek araba ya da pusetin fiyat aralığı, oldukça geniş bir yelpazede sunuluyor. Ürünün materyal kalitesi, fonksiyonel özellikleri ve yardımcı ek aparatları, fiyatları belirlemede büyük rol oynuyor. Birçok işlevi bir arada sürdüren "seyahat sistem bebek arabaları" annelerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Üç ayrı fonksiyona sahip ürün modeli, hem ana kucağı hem bebek arabası hem de puset görevini bir arada yürütüyor. Ürünün, bebeğinizin ihtiyacına göre tercih edebileceğiniz fonksiyonel parçasını kullanarak, benzersiz bir konfora sahip olabilirsiniz.

Son dönemde oldukça fazla rağbet gören "üç tekerlekli bebek arabası" modelleri, hareket kontrolünün yüksek olması bakımından tercih edilen ürünler arasında bulunuyor. Öndeki tek tekerlek, arabayı yönlendirmeniz için büyük avantaj sağlıyor. İkiz bebekler için tasarlanmış "ikiz bebek arabası" modelleri, aynı anda iki bebeği birden taşıyabilecek nitelikte tasarlanıyor. Tek yönlü olarak tasarlanan ikiz araba modellerinin yanı sıra karşılıklı olarak konumlandırılabilen ürün modelleri de bulunuyor. Pratik ve hızlı bir biçimde açıp kapatabileceğiniz "baston puset" modelleri, özellikle bebeğiyle yalnız olarak dışarı çıkacak olan annelerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Tek bir hareketle kolayca kapanan ve adeta küçük bir baston pozisyonu alan bebek puset modelleri, hafif ağırlığı sayesinde de kolayca taşıma imkanı sağlıyor. 

Hangi Bebek Arabasını Almalıyım?

Bebek arabası modelleri, kullanımda ve bebeğin rahatlığında daha fazla fonksiyonel güce sahip. Pusetlere oranla daha derin tasarlanmış oturma bölümü, bebeğin konforunu artıracak biçimde dizayn ediliyor. Bebeğin oturur pozisyonunda oldukça rahat ettiği bebek arabası modelleri, uykuya geçişten sonra da yatay pozisyona kolayca geçerek kaliteli bir uyku performansı sunuyor. Çift yönlü olarak da kullanılabilen bebek arabası modelleri, bu yönüyle de bebeğiniz için konforlu bir gezinti sağlıyor. Hassas gözlerini güneşten korumak için bebek arabasının bakış yönünü kendinize doğru çevirebilir, bebeğinizle seyahat boyunca göz teması kurarak ona kendini güvende hissettirebilirsiniz. Düz yönde kullanımda, bebeğinizin keyifle etrafı keşfetmesini ve iyi vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek Arabası ve Puset Arasındaki Farklar Nelerdir?

Konforlu kullanım özellikleriyle birlikte, bebek arabası modellerinin pusetlere oranla daha ağır ve hacimli olduğunu belirtmekte yarar bulunuyor. Özellikle yalnız dışarı çıktığınız zamanlarda ve yanınızda size yardım edecek birilerinin olmadığı durumlarda, bebek arabasını katlamak ve sonrasında yanınızda taşımak biraz meşakkatli bir durum olabiliyor. Pusetler, bu anlamda daha pratik ve fonksiyonel bir kullanıma sahip bulunuyor. Tek elinizle kolayca açıp kapatabileceğiniz pusetler, yine tek elinizle taşıyabileceğiniz kadar hafif bir ağırlıkla tasarlanıyor. Taşıtlara inip binerken, yürüyen merdiven ve asansörleri kullanırken büyük kolaylık sağlayan fonksiyonel çalışma sistemi, bebek arabalarına oranla daha az konforlu olmalarına rağmen pusetleri avantajlı kılıyor. 

Bebek Arabası ve Puset Aksesuarları Nelerdir?

Bebek arabası ve puset arasında bir seçim yaptıktan sonra sıra aksesuar seçimine geliyor. Bebek arabaları ve pusetler için tasarlanmış ayrı ayrı aksesuar modelleri bulunuyor. Seyahat süresince bebeğinizin eğlenmesini ve iyi zaman geçirmesini sağlamak amacıyla tasarlanmış portatif oyuncaklar, sağlığa zararı dokunmayan ve bebeğinizin ilgisini çekecek rengarenk figürlerden oluşuyor. Dilediğiniz zaman çıkarıp başka bir modeliyle değiştirebileceğiniz bebek arabası ve puset oyuncakları, eğlendirici, eğitici ve sempatik görsel özellikler taşıyor. Dünyaca ünlü markaların lisanslı ürünleri arasından, bebeğiniz için en uygun bebek arabası, puset ve oyuncak modellerini seçebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Arabası ve Puset Fiyatları

4346 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Bebek Arabası ve Aksesuarı
Bebek Arabası ve Aksesuarı
Bebek Arabası
Bebek Arabası
Baston Puset
Baston Puset
3 Tekerlekli Bebek Arabası
3 Tekerlekli Bebek Arabası
İkiz Bebek Arabası
İkiz Bebek Arabası
Seyahat Sistem Bebek Arabası
Seyahat Sistem Bebek Arabası
Bebek Arabası Aksesuar
Bebek Arabası Aksesuar
Puset Oyuncağı
Puset Oyuncağı
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 4346 ürün
DSACategoryId/2147483639/305668