Kuklalar, içinizdeki masalları dışarı çıkarmanız ve sahnelemeniz için ilham veren, yaratıcı yönünüzü harekete geçiren en başarılı materyaller arasında yer alıyor. Sevdiklerinizle, özellikle de çocuklarınızla paylaşacağınız hikayeleriniz varsa ve onlarla eğlenceli, sıcak ve kaliteli vakit geçirmek istiyorsanız kuklalar tam da aradığınız yardımcılarınız oluyor. Kukla oyunları; günlük hayattan ya da okuduğunuz masallardan hareketle kendi hayal gücünüzü de katarak eğlenceli, çocukların dikkatini çekecek özellikte hikayeler oluşturarak oynanabiliyor. Kuklaları sadece büyüklerin kullanabileceği eğlence materyalleri olarak düşünmemek gerekiyor. Ufuk açıcı figürler, küçüklerin de ilgi alanına giriyor. Onların kendilerini ifade etmelerinde ve yaratıcılıklarını harekete geçirmelerinde oldukça etkili rol alabiliyor. Ayrıca, sevimli figürler, eğlendirirken eğitebilen etkileri ile de okullarda öğretmenlerin kullandığı eğlenceli eğitim araçları arasında yer alıyor.

En basitinden, en profesyonel kuklacıların canlandırdıklarına kadar figürleri hareketlendirmek için değişik yöntemler kullanılıyor. Kol kuklası, parmak kuklası, el kuklası, ipli kuklalar, pille çalışan, hareket edebilen, şarkı söyleyip konuşan kuklalar gibi pek çok çeşidi bulunuyor.

Kaliteli plastik malzemeden üretilen Karagöz ve Hacivat temalı gölge oyunu kuklaları; canlı renkleri ile oldukça estetik duruyor. Görsel açıdan büyük bir beğeni toplayan kuklalar, arkadan çıtçıtlar aracılığı ile sabitlenen çubukları ile oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Aslına uygun portatif sahnesi, örnek diyalogları ve orta oyunu maskeleri gibi birkaç özel parçayı bir arada edinebilmeniz için özel olarak hazırlanmış setler bulunuyor. Karagöz ve Hacivatlı gölge karakterleri seti; büyük küçük tüm izleyicilerinize keyifli zamanlar hediye etmeniz için sizleri bekliyor. Pepe, kedi, insan, kaplumbağa, Şirinler, Şirine, kötü kalpli prenses, fare, tavşan gibi pek çok figürün kullanıldığı sevimli el kuklaları, renkli karakterleri ile küçüklerin sempatisini kazanıyor. Ele takılarak el ve parmaklar yardımı ile hareketlendirilen kuklalar, görünüşleri ile ilgi topluyor. Anne ve babaların canlandırdığı kuklaları, çocuklar da rahatlıkla oynatabiliyor. Kuklalar; 2-4 yaş, 5-7 yaş, 8-12 yaş, 12+ yaş aralığındaki çocuklar için uygun oyuncak serisi içinde yer alıyor.

Kuzu, at, inek, kedi gibi temalarda sarılma arkadaşları ve el kuklaları, tanıştıklarından itibaren çocuklarınızın yanından ayırmak istemediği dostları hâline geliyor. 6 aylık minikler için battaniye işlevi de görebilen kuklaların arka kısımlarındaki açıklık, onları canlandırma imkanı veriyor. Kuklalar, miniklerin hayal gücünü destekliyor ve onları konuşmaya teşvik ediyor.

Kukla fiyatları; marka, model, malzeme, kalite, tek ya da set olarak sunuluşlarına göre değişiklik gösteriyor. Masal kahramanı temalı el kuklaları ve sahne alma platformu birlikte set hâlinde meraklısının beğenisine sunuluyor. Renkli lamine panellerden meydana gelen, dayanıklı ahşap malzemeden yapılan, miniklerle birlikte sizin de sahne alabileceğiniz küçük tiyatro sahneleri, tiyatro tozunu evinizde yutmanıza vesile oluyor. Kendi minik tiyatro oyunlarınızı sunacağınız, kukla gösterileri düzenleyebileceğiniz, yakınlarınızla eğlenceli ve anlamlı zamanlar geçirebileceğiniz özel setler, size güzel anılar hediye etmek için keşfedilmeyi bekliyor.

Kendi el kuklasını kendi yapmak isteyenler için hazırlanmış şirin setler de bulunuyor. Kese kağıdı şeklinde hazırlanan figürler, kuklanızın ana malzemesini oluşturuyor. Bir sürü eğlenceli çıkartma, yapıştırıcı; kuklalarınızı nasıl yapmanız gerektiğini anlatan talimatıyla birlikte beğeninize sunuluyor. Antibakteriyel özellikte, birinci sınıf kaliteli malzemeden üretilen ve 30 derecede yıkanabilen kuklalar ise minikler için uygun oyuncak çeşitleri arasında yer alıyor. Yıkanabilir olmaları ile tercih edilen şirin oyuncaklar, miniklerin yanında her daim güvenle bırakılabiliyor.

Gelişme çağındaki çocukların özgün ve soyut düşünebilmelerine katkı sağlayan oyuncaklar, genç zihinlerin yaratıcı bir açıdan hikaye üretebilmelerine katkı sağlarken konuşma ve dil becerileri üzerinde de olumlu etkileri bulunuyor.

Kukla Modelleri

84 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Beleduc
  2. Nani Toys
  3. Bebeji
  4. Vardem
  5. Sunman
  6. Trudi
  7. 4M
  8. Anadolu
  9. Hobi Eğitim Dünyası
  10. Kızılkaya
  11. Neco Toys
  12. Pepee
  13. Akademiloji
  14. Anadolu Oyuncak
  15. Anka
  16. Baby Fehn
  17. Bircan
  18. Birlik Oyuncak
  19. Bozkırlı Eğitim
  20. BuldumBuldum
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Cinsiyet
 6. Yaş Aralığı
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/23031884/60002264/80138064
BAŞA DÖN