Bebek Oyuncağı (0-24 Ay)

Bebek Oyuncakları Modelleri

Dünyaya yeni gelen bebeklerin çevrelerini tanıma aşamasında onlara yardımcı olan önemli eşyalar arasında oyuncaklar yer alır. Anne ve babaların özenle seçim yaptığı bebek oyuncakları fiziksel, sezgisel, duygusal ve psikolojik gelişim açısından küçüklere yüksek oranda katkı sağlar. Bebeğinizin çevresine karşı verdiği tepkiler ve istekleri doğrultusunda onun için faydalı oyuncaklar tercih edebilir, dünyayı oyunlar ile keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz. Günlük aktiviteleriniz sırasında verimli vakit geçirmek için her yaş grubuna özel olarak hazırlanan bebek oyuncaklarını değerlendirebilirsiniz. Bebeğinizin doğum ile 2 yaş arasında geçen sürede kullanabileceği oyuncak çeşitleri duyusal algılarının gelişmesine ve motor becerilerinin yükseltilmesine katkı sağlar. Sayısız çeşit ile sunulan bebek oyuncakları birbirinden renkli görünümlere ve bebekleri kendisine çeken tasarımlara sahiptir. Bebeğiniz için uygun oyuncağı seçerken titiz şekilde davranmak faydalı ürünlere yönelmek açısından oldukça önemlidir.

Oyun ve oyuncak kavramlarının gelişme çağındaki bebek ve çocuklarda bıraktığı izleri göz önünde bulundurarak evinizin kıymetlisi için en uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Bebekleri eğlendirirken yeni dünyalar ile tanışmasına yardımcı olan oyuncak çeşitleri eğitici özellikleri ile bir adım öne çıkar. Görme, duyma, hissetme ve anlama gibi farklı alanlara hitap eden bebek oyuncakları geniş yelpazede kullanıcılara sunulur. Markaların özenle geliştirdiği yüzlerce farklı model arasından bebeğinize en uygun olanları tercih edebilirsiniz. Renk, model, ebat ve fonksiyonellik açısından farklı özellikler ile donatılan bebek oyuncakları, miniklerin renkli dünyalarında iz bırakır. Bebeklerin fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayan ürünler ile sağlıklı şekilde büyümesini destekleyebilir, bebeğiniz için doğru oyuncakları keşfedebilirsiniz.

Bebeklerin Dikkatini Çeken Oyuncak Çeşitleri

Anne ve babalar bebekleri için oyuncak seçimi yaparken modellerin tasarım ve sevimliliğinden ziyade sağlıklı, güvenli ve eğitici olup olmadığı ile ilgilenir. Bebekleri için her zaman en iyisini isteyen ebeveynler oyuncak seçiminde özenli davranarak uygun ürünleri belirlemeye çalışır. Bebeklerin sağlıklı gelişiminde önemli rol oynayan ürünler özellikle görme ve duyma gibi algıların açılması ile birlikte daha fazla önem arz eder. Oyuncak seçiminde dikkatli davranan anne ve babalar için sayısız alternatif bulunur. 0-24 aylık bebekler için özel olarak geliştirilen ürünler eğitici özellikleri ile ön plana çıkar. Sesli ve ışıklı oyuncaklar bebeklerin duyusal gelişimlerinin desteklenmesine yardımcı olur. Öğrenme ve kavrama yeteneklerine katkı sağlayan ürünler tasarım detayları ile farklı ihtiyaçlara cevap verir. Yenidoğan bebek oyuncak modelleri arasında yatak etrafına asılabilen yumuşak dokulu ürünler yer alır. Günün büyük bir kısmını yatağında geçiren bebekler yatak üzerine asılan ve sallanan oyuncaklara yoğun ilgi gösterir.

Çoğunlukla sade tasarımlara sahip olan ürünler canlı renk seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Hafif müzikler çalan modeller de anne ve babaların sıklıkla tercih ettikleri arasında yer alır. Fazladan parça içermeyen el oyuncakları bebeklerin el kaslarının gelişmesi konusunda etkilidir. Göze zarar vermeyen ışıklı oyuncaklar ise miniklerin dikkatini fazlasıyla çeker. Bebekleri sakinleştirme özelliğine sahip olan ürünler sevimli görünümlere sahiptir. Kedi, köpek, kuş, balık, deniz yıldızı, güneş, ay, bulut, çiçek gibi figürlerde tasarlanan ürünler bebeklerin yataklarını süslerken onların keyif almasına yardımcı olur. Sallanan oyuncaklara ulaşmak için ellerini, kollarını ve ayaklarını kullanan bebekler, heyecanlı anlar yaşarken bir yandan da kaslarını geliştirir. Bebeklerde tutma becerisinin gelişimi için tavsiye edilen silikon oyuncak çeşitleri parmaklarının hareket etmesi ve güçlendirilmesine büyük oranda yardımcı olur. Net ve zıt renklerde hazırlanan ürünler bebeklerin renk tonlarını yavaş yavaş ayırt edebilmesi için elverişlidir. Sallandığında ses çıkaran zilli oyuncak çeşitleri de bebeklerin dikkatini çekmeyi başarır. Bebeğinizin tüm vücut kaslarını harekete geçiren sallanan oyuncak çeşitleri ile eğlenirken çevresini öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Duyulara Hitap Eden Renkli Bebek Oyuncakları

Renkli, sesli ve yumuşak dokulu oyuncaklara bütün dikkatini veren bebekler belli bir süre sonra ellerine aldıkları her şeyi ağızlarına götürmeye başlar. Özellikle dişlerin gelişim sürecinde yaşanan bu durum için yumuşak şekilde üretilen bebek oyuncak çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Zevkli ve eğlenceli tasarımlara ev sahipliği yapan oyuncak çeşitleri, görsel hafızanın güçlenmesi konusunda etkilidir. Bebek oyuncakları ile kurguladığınız oyunlar sırasında bebeğiniz ile sıkça diyalog kurarak daha keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. 3 aylıktan büyük bebekler için oyunlar sırasında sürekli olarak tekrar yapmak hafızalarının gelişmesine yüksek oranda katkı sağlar. Hayvanları, renkleri, isimleri ve sayıları belirli aralıklarla tekrarlayarak bebeğinizin dikkatini çekebilir yeni şeyler öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. Düğmeli bebek oyuncakları da anne ve babaların sıklıkla yöneldiği çeşitler arasında yer alır. Düğmeye basıldığında konuşan, hareket eden, müzik çalan ve ışık saçan oyuncak modelleri bebeklerin motor becerileri üzerinde etkilidir.

Bir diğer dikkat çeken eğitici oyuncak çeşidi ise şekilli küpler olarak bilinir. Kare, üçgen, yuvarlak, dikdörtgen ve geometrik şekillerde tasarlanan ürünler bebeklerin cisimleri algılamasını kolaylaştırır. Sarı, mavi, kırmızı, yeşil, pembe, mor ve turuncu gibi renklerde tasarlanan ürünler renklerin öğrenilmesi açısından da elverişlidir. Peluş oyuncak modelleri hem küçük bebeklerin hem de okul öncesi çocukların severek oyunlar oynadığı eşyalar arasında yer alır. Yumuşak peluş kumaşlardan imal edilen ürünlerin küçük, orta ve büyük ebatlarda tasarlanan çeşitleri bulunur. Pil ile işlevsel hale gelen peluş oyuncak çeşitleri ses çıkardıkları için miniklerin dikkatini çeker. Ritimli ve müzikli bebek oyuncak çeşitleri ile çocuğunuzun hem eğlenceli hem de keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Verimli aktiviteler yapmak için elverişli olan ürünlerin eğitici özellikte olanları anne ve babalar için tercih sebebidir.

Bebek Eğitici Oyuncak Modelleri

Bebekler ve çocuklar için oyuncak seçimi gelişimlerini doğru şekilde desteklemek adına oldukça önemlidir. Kategori içinde yer alan eğitici bebek oyuncakları farklı yaş gruplarındaki bebek ve çocuklara hitap eder. Çocuğunuzun gelişim evrelerine bağlı olarak farklı alanlara uygun olarak hazırlanan oyuncak modellerini tercih edebilirsiniz. Örneğin; 6 aylık bebeklerde oturma becerisi yeni geliştiği için otururken eline alabileceği bebek oyuncak halkalarını tercih edebilirsiniz. Emekleme ve yürüme çağına gelen çocuklar için tekerlekli ve sürüklenebilir oyuncaklar ile hareket etmelerini sağlayabilirsiniz. Renkli kuklalar, yumuşak sünger toplar ve mekanik arabalar miniklerin yürüme ve emekleme heveslerinin artmasına destek olabilir. Sesleri taklit etme konusunda da istekli olan küçükler için müzikli ve figürlü sesli bebek oyuncaklarına yönelebilirsiniz. Miniklerin yanı sıra yetişkinlerin de eğlenmesini sağlayan modeller çocuğunuz ile birlikte keyifli aktivitelere katılmak için elverişlidir.

1 yaş ve altındaki bebekler için cisimleri ayırt etmesine yardımcı olan farklı dokulu oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Kumaş, plastik, ahşap, silikon gibi malzemelerden üretilen modeller eşyaların farkını anlamalarına yardımcı olur. Ayrıca su oyunların da bebeklerin büyük keyif aldığı aktiviteler arasında yer alır. Minimal boyutlara sahip havuz çeşitleri su ile yapılan etkinlikler için elverişlidir. 2 yaş ve üzeri bebekler için hazırlanan eğitici oyuncak modelleri ise şekilleri ayırt etme, parçaları birleştirme gibi özelliklere sahiptir. Olaylar arasında neden ve sonuç ilişkisi kurmaya başlayan bebekler eğitici oyuncaklar ile keyifli vakit geçirebilir. Büyük parçalı puzzle, zeka kartları ve kelime kartları çeşitleri bebeklerin farklı yeteneklerini geliştirmek için idealdir. İlk kelime kartı çeşitleri bebeklerin kolaylıkla öğrenebileceği ve günlük hayatta sıklıkla duyduğu kelimeleri anlamlandırma açısından önemlidir. Resimli kartlar şeklinde sunulan ürünler ile bebeğinize kelimeleri hem görsel hem de işitsel açıdan öğretebilirsiniz. Hayvan, meyve, sebze, renk ve sayı konularının işlendiği modeller bebeğinize her açıdan fayda sağlar.

Bebek Oyuncakları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeklerde ve çocuklarda fiziksel ve zihinsel gelişim için önemli adımlar ilkokul çağı öncesi atılır. Küçüklerin her açıdan sağlıklı gelişmesine dikkat eden anne ve babalar özellikle oyuncak seçiminde dikkatli davranır. Basit bir işleve sahip gibi görünse de bebekler için oyuncaklar hayatlarının ilk dönemlerinin şekillenmesinde önemli rol oynar. Zekâ gelişimi üzerinde etki sahibi olan bebek oyuncakları görsel hafıza, el ve göz koordinasyonu, odaklanma, kas gelişimi, hayal gücü gelişimi gibi birçok alana katkı sağlar. Son teknoloji ile geliştirilen bebek oyuncakları farklı ilgi alanlarına hitap eder. Bebeğiniz için oyuncak seçimi yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Model seçiminde dikkat edilmesi gereken öncelikli durum yaş sınırlamasıdır. Bebeğinizin takvim yaşını göz önünde bulundurarak ona uygun ürünleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz.
  • Bebek oyuncağı seçiminde yaşın yanı sıra bebeğinizin kişisel özelliklerine dikkat etmek de oldukça önemlidir. Her bebeğin farklı karakter özelliklerine sahip olduğunu hatırlayarak bebeğinizin dikkatini çeken ürünlere yönelebilirsiniz.
  • Işıklı ve sesli oyuncaklar yaş grubu açısından bebeğinize uygun olsa da korkmasına neden olabilir. Bebeğinizin oyuncaklara verdiği tepkileri dikkatli şekilde gözlemleyerek hoşuna giden faydalı ürünleri satın alabilirsiniz.
  • Bebek oyuncağı seçiminde ürünlerin sağlıklı malzemelerden imal edilmiş ve kaliteli olmasına özen gösterebilirsiniz. Hassas yapıya sahip bebekler için organik yapılı, zararsız materyal ve boyalardan üretilmiş modelleri satın alabilirsiniz.

Ne kadar dikkat edilirse edilsin gözden kaçan ayrıntılardan biri küçük parçalı oyuncaklardır. Özellikle dünyayı yeni keşfeden bebeklerde dokundukları her şeyi ağızlarına götürmeleri sıklıkla karşılaşılan durumlardan biridir. Oyuncak küçük parçalar içermese bile kırılma ve parçalanma ihtimalini göz önünde bulundurarak dayanıklı ürünleri tercih edebilirsiniz. Oyuncakların çocukların dünyasında oldukça önemli bir yere sahip olduğu bilinen bir gerçektir. Çocukların ve bebeklerin öğrenme duygularını tetikleyen modeller duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarına cevap verir. Bebeğinizin gelişimine katkı sağlayacak doğru oyuncaklar ile keyifli anlar yaşamasını sağlayabilir, her açıdan hayal güçlerinin gelişmesine destek olabilirsiniz.

Bebek Oyuncaklarının Fiyatları Ne Kadar?

Geniş ürün yelpazesi ile sunulan bebek oyuncakları hem ebeveynlerin beklentilerine hem de küçüklerin eğlenmesine aynı anda cevap verir. Birbirinden değişik ve ilginç özellikler ile donatılan modeller farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Bebek oyuncaklarının fiyatları marka, model, üretim materyali ve fonksiyonel özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Her bütçeye uygun birçok farklı bebek oyuncağı çeşidine ulaşabilir, modern çağa ayak uyduran gelişmiş özelliklere sahip bebek oyuncaklarını hemen satın alabilirsiniz. Kanz, Pilsan, Fisher Price, Woody Life, Chicco gibi markaların kullanışlı ve eğlenceli bebek oyuncak modelleri yüksek kaliteleri ile ebeveynlerin beğenisini kazanır. Markalar tarafından sunulan yüzlerce farklı bebek oyuncağına cazip fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.

Ürünlerin özelliklerini inceleyerek çocuğunuz için ideal ürünleri belirleyebilir, bütçenize hitap eden çeşitleri hemen satın alabilirsiniz. Zevkli tasarımlara sahip bebek oyuncakları ile bebeğinizi mutlu ederken sağlıklı gelişimine de katkı sağlayabilirsiniz. Sevimli görünümleri ile küçükleri etkilemeyi başaran ürünler, sundukları sayısız fayda ile ön plana çıkar. Bebekler farkında olmadan eğlenirken öğrenme aşamalarını tamamlayabilir, gün içinde keyifli vakit geçirebilir. Bebeği için doğru oyuncağı bulmak isteyen anne ve babalara birçok alternatif sunan kategori içinden beklentilerinizi doğru şekilde karşılayanları sipariş edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Oyuncakları

10.000+ ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Oyuncak
Oyuncak
Bebek Oyuncağı (0-24 Ay)
Bebek Oyuncağı (0-24 Ay)
Ahşap Oyuncak
Ahşap Oyuncak
Dönence, Projektör
Dönence, Projektör
Dişlik, Çıngırak
Dişlik, Çıngırak
Banyo Oyuncağı
Banyo Oyuncağı
Bebek Oyuncakları
Bebek Oyuncakları
Sallanan Oyuncak
Sallanan Oyuncak
Uyku Arkadaşı
Uyku Arkadaşı
Erken Öğrenme Oyuncağı
Erken Öğrenme Oyuncağı
Kukla
Kukla
Yürüteç & Aktivite Masaları
Yürüteç & Aktivite Masaları
Amigurumi
Amigurumi
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Güvenle Kapında
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 32 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?