Banyo Oyuncağı

Banyo Oyuncakları

Banyo oyuncakları genel olarak petrol ve türevi maddelerden üretilmiş, şekil verilmiş ve boyanmış oyuncaklardır. Bunları diğer oyuncaklardan ayıran en büyük özellik ise suda yüzebilmeleridir. Banyo oyuncaklarının içinde yaratılmış olan boşluk sayesinde su yüzeyinde kalmaları sağlanmıştır. Bu sayede dışardan ekstra bir kuvvet gerekmeden tek başlarına suda yüzebilirler. Bu tarz oyuncaklar çocukların en sevdiği oyuncaklar arasında yerini alır. Bunun sebebi ise banyo yapmayı sevmeyen çocukların bu oyuncaklar ile birlikte banyodan keyif almasıdır. Ebeveynler, banyo oyuncaklarını çocuklarının banyodan keyif almasını sağlamak için kullanırlar. Bakıldığında banyo oyuncaklarının görevi çok önemlidir. Çocuklara daha keyifli bir banyo ortamının oluşturulmasında yer alırlar. 

Banyo Oyuncakları Çeşitleri

Banyo oyuncakları birçok farklı türde üretilmişlerdir. Bu türler genellikle çocukların ilgisini çekebilecek alanlarda olmuştur. Özellikle hayvan figürleri en başta yerini alıyor. Mesela banyo oyuncağı ördek, banyo oyuncağı kaplumbağa, banyo oyuncağı balık ve gemi gibi figürler çocuklar için ilgi çekici oyuncaklardır. Bunların dışında banyo köpüğü oyuncağı da var. Bu oyuncak ise içerisine konulan su ile birlikte banyo içinde köpük oluşturuyor. Bu köpükler ile çocuğun banyoya olan ilgisi artmış oluyor. Banyo oyuncak setleri de mevcuttur. Banyo seti oyuncaklar, bir paket halinde satılan oyuncaklardır. İçerisinde birçok figürü barındırırlar. Bu oyuncakların ses çıkartan modelleri de var. Genellikle ördek, balık, gemi, bebek gibi oyuncakların iç bölmesinde yer alan ve yüzebilmesini sağlayan boşluk sayesinde ses çıkartabilirler. Oyuncağın altında yer alan ses tıpası ile oyuncak sıkılıp bırakılınca ses çıkar. Çıkan bu ses çocukların hoşuna gider ve sesi çıkarmak için tekrar tekrar oyuncağı sıkıp bırakırlar. Böylece duşu sorunsuz biçimde atlatmış ve keyif almış olurlar. Ebeveynlerin çocuklarına kullanmış oldukları banyo şapkaları banyo deneyimini kolaylaştırır. Şampuanlanma esnasında, şampuanın çocuğun gözüne gitmesini engeller. Bu sayede çocuk gözleri yanmadan banyosunu tamamlar. Banyodan Keyif Alınmasını Sağlamak

Ebeveynler, çocuklarına banyoyu sevdirmenin en kolay yolu olan oyuncakları tercih ederler. Banyo esnasında oynaması için özel olarak üretilen ve alerjen madde içermeyen yüzen banyo oyuncakları ile vakit geçirmesine izin verebilirsiniz. Banyo yaparken kullanılan oyuncakları günün diğer saatlerinde kullanılan oyuncaklardan ayırarak onun banyo yapma isteğini artırabilirsiniz. Çocukların dikkatini çekmek için ses çıkartan banyo oyuncağı ördek ve yavruları, suda yüzdürebileceği banyo oyuncağı gemi, çeşitli renklerde tasarlanan banyo oyuncağı balık veya elinde yıkayabileceği banyo yapan oyuncak bebek seçebilirsiniz. Her ay farklı bir oyuncakla banyosunu yaptırırsanız, daha fazla keyif almasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun banyo dışındaki saatlerde oynamış oldukları oyuncakların benzerleri ile banyolarını daha keyifli bir şekilde geçirmesini sağlayabilirsiniz. 

Doğru Banyo Oyuncağı Seçimi

Doğru seçilmiş bir banyo oyuncağı, çocuğun fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimine de büyük katkı sağlayacaktır. Bazı oyuncaklar el becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Bu tür oyuncakların banyo ortamında seçilmesi gelişim açısından önemlidir çünkü bu tarz oyuncaklar yaratıcılığı desteklemeyi hedefler. 
Çocukların Yaşlarına Göre Oyuncak Seçilmeli

Çocuklar için en uygun oyuncağı seçerken yaş faktörü çok önemlidir. 18 aylık bir bebeğe uygun olan bir oyuncak, 3 aylık bir bebek için uygun olmayabilir. Bu yüzden oyuncak seçiminde bebeğin yaşına göre oyuncağı seçmelisiniz. Oyuncakların tümü çocuklarda karar verme yetisi, yaratıcılık, boyut algısı, şekil ve renk algısı gibi kavramların gelişmesini sağlar. Buna ek olarak düş kurma gücünü geliştirmesini ve çeşitli beceriler kazanmasını destekler. Oyuncakları seçerken, çocuğun yaşının önemi olduğu kadar, yetilerinin ve yeteneklerinin ve hatta ilgi alanlarının da göz önünde bulundurulması oldukça önemlidir. 18 aylık bir bebek yüzen ördek ve yavrularına ilgi duyabilirken, 24 aylık bir çocuk belki de yüzebilen gemiye ilgi duyacaktır. Çocuğun yaşına göre oyuncaklar seçilmesi, oyuncağa olan ilgisinin artmasına yol açar. Bunun aksi ise, çocuğun yaşına uygun olmayan oyuncaklar da ilgi azalmasına yol açar. Banyo oyuncaklarını seçerken de çocuğunuzun yaşına uygun olan oyuncağı seçmelisiniz. Ayrıca uygun yaş aralığı ile birlikte, çocuğunuzun ilgi duyabileceği figürleri de seçmeniz banyoya olan hevesin artması açısından önemlidir. Bunu yaparken çocuğun banyo dışı zamanlardaki oynamış olduğu oyuncakların benzerlerini kullanabilirsiniz. Bu onların normal zamanlarda sevdiği ve ilgi duyduğu oyuncakların, banyo ortamına gelmesiyle banyoyu sevmesini sağlayacaktır. 

Banyo Oyuncakları Temizliği

Çamaşır suyu ile banyo oyuncaklarını temizlenmesi yapılabilir. Bunun için oyuncakları bir süre çamaşır suyunun içinde bekletmek yeterli olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için, 1 bardak çamaşır suyu 1 kova su ile karıştırılır. Bekletme işi bittikten sonra oyuncakları, suyla birkaç kez iyice durulamanız ve ardından havadar bir alanda kokusu gidene kadar havalandırmanız gerekmektedir. Çamaşır suyunun buharlaşması ile birlikte banyo oyuncakları tertemiz olacak. Sirke ile de oyuncakları temizlemek mümkün. Çamaşır suyu kullanmak istemiyorsanız, sirke harika bir alternatif olacaktır. 1 litre su ile yarım bardak beyaz sirkeyi karıştırın ve oyuncakların bu karışım içinde yaklaşık 1 saat bekletin. Daha sonra oyuncakları fırçalayın ve kurumasını bekleyin. Eğer hala sirke kokuyorlarsa, sadece su ile durulayın ve kurutun. Banyo oyuncaklarının sirkeli veya çamaşır sulu kalması çocukların hoşuna gitmeyebilir. Bu durumlar için iyice durulamaya özen gösterin. Oyuncakları temizlemenin bir başka yolu ise onları bulaşık makinasında yıkamaktır. Bulaşık makinasını kullanırken kısa programı tercih edin. Haftada bir kez bulaşık makinesi ile banyo oyuncaklarını yıkayabilirsiniz. Bu yöntem size basit gibi gelse de aslında etkili bir temizlik sağlar. Banyo oyuncaklarını banyo oyuncak filesi ile banyonuzdaki uygun bir ortamda muhafaza edebilirsiniz.

Banyo Oyuncaklarında Küf Oluşumunun Önüne Geçmek

Suyun ve nemin küf oluşumundaki etkisi göz ardı edilemez ve bu nedenle ıslak oyuncakların kuru bez ile suyunun ve neminin alınması önemlidir. Güneşli bir yerde bekletmek de daha çabuk kurumasını sağlayacaktır. Başka bir yöntem ise banyo sonrasında banyodaki havalandırma fanını bir süre çalıştırarak da oyuncakları kurutma işlemini yapabilirsiniz. Bununla birlikte havalandırmayı teşvik etmek için kapıları olabildiğince açık tutmanız önemli. Bir başka çözüm ise, banyoda izin verilen oyuncak sayısını azaltabilirsiniz. Böylece daha az oyuncak kurutmuş ve küflenmenin önüne geçmiş olursunuz. Banyo Oyuncağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyo oyuncağı alırken ilk olarak oyuncağın çocuğunuzun yaşına uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca alınacak olan oyuncağın, çocuğunuzu heveslendirmesi açısından sevdiği figürlerin alınması önemlidir. Banyo oyuncaklarının malzeme kalitesine de dikkat etmelisiniz. Genellikle bu tarz oyuncaklar alerjiye yol açmayacak materyallerden üretilirler.

Banyo Oyuncaklarının Özellikleri Nelerdir?

Banyo oyuncakları sevimli hayvan figürlerinden oluşan, suda yüzebilen ve ses çıkartabilen oyuncaklardır. Banyo köpüğü oyuncağı ile çocuğunuzun köpükler ile oynayarak banyodan keyif almasını sağlayabilirsiniz. Banyo şapkaları ile de çocuğunuzu şampuanlarken gözüne şampuan kaçmasının önleyebilirsiniz. 

Banyo Oyuncaklarının Faydaları Nelerdir?

Banyo oyuncakları çocuğunuzun banyo ortamında keyifli vakit geçirmesini sağlar. Bunu yaparken de hem banyo aktivitesini yerine getirir hem de oyun oynamış olur. Banyo deneyiminin sorunsuz geçmesine destek olur. Çocuklar oyuncaklar sayesinde sıkılmadan banyolarını yapar ve mutlu bir şekilde bir sonraki banyo zamanını beklerler. Bunun nedeni ise oyuncaksız bir banyo deneyimi onlara keyifli bir ortam sunmaz. Çocuklarının banyo yapmak ile ilgili problemi olan ebeveynlerin başvurmuş olduğu ilk seçenek banyo oyuncakları oluyor.  • Banyo Oyuncaklarının Özellikleri Nelerdir?

  • Hayvan figürlerinden oluşan banyo oyuncakları modelleri gerçekçi ve sevimli tasarımlara sahiptir. Bebeklerin ve çocukların başlarına takılabilen banyo şapkaları şampuanın göze kaçmasını önler. Su üzerinde durabilmeleriyle keyifli bir kullanım yaşatan ve suya karşı dayanıklı olan yapboz oyuncaklarıyla çocuğunuzu banyo yaparken eğlendirebilirsiniz.
  • Banyo Oyuncaklarının Temizliği Nasıl Gerçekleştirilir?

  • Suyla temas eden banyo oyuncakları kullanım sonrasında durulanarak kurumaya bırakılabilir. Kuru alanlarda kullanılan plastik oyuncaklar ise düzenli olarak yıkanarak temiz tutulabilir.
  • Banyo Oyuncaklarının Faydaları Nelerdir?

  • Bebeklerin hassas ciltlerine uyumlu banyo oyuncakları, çocuğunuzun su içerisinde dikkatini başka yönlere çekmesini sağlayarak huzursuzlanmasını önlemeye yardımcı olur. El kaslarını geliştiren ve basılabilir yapılarıyla eğlenceli sesler çıkaran oyuncaklar bebeklerin keyifli oyunlarla eğlenebilmesine olanak tanır.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Banyo Oyuncakları

3646 ürün listeleniyor
Pengfu Shop
Xhltd
Lebeigo
Runjing
BDZ Mall
Prodigy Toy
Fansheng-HB
Yates
Cacao
Janjonstar
Biruixuan
Janjon Star
China
Dilier
Andy More
Kangrui-HB
Gfc Life Store
Toolwayes
Yichuan
HbTec
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 41 / 3646 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?