Güzel ve bakımlı saçlara sahip olmayı herkes ister. Bunun için saçınızı yıpratacak uygulamalardan mümkün olduğunca kaçınmak ve ona ihtiyacı olan besini vermek gerekir. Nasıl ki vücudumuzun sağlığı için gerekli vitaminleri ve mineralleri almamız gerekiyorsa, saçımız için de aynı özeni göstermemiz gerekir.

Şehir hayatında saçların maruz kaldığı kir ve şekillendirmek için kullanılan çeşitli ürünler sonucu saçlar fazlasıyla yıpranır. Hayatın ritmi arttığı için de artık hiçbir şey için zamanımı olmadığı gibi, saçlarımız için de özel zamanımız yoktur. Bu yüzden mümkün olan en kısa zamanda saçlarımız için gerekli bakımı yapmak isteriz.

Bunun için en etkili yol ise kullandığımız şampuanı iyi seçmektir. Birbirinden farklı markaların, farklı özelliklere sahip şampuanları arasında kafanız karışabilir. Bu yüzden öncelikle saçınızın yapısını ve uyguladığınız işlemlerin sonuçlarını iyi tahlil etmeniz gerekir. Böylece çok daha sağlıklı ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Şampuan Çeşitleri

Saçlarla ilgili en büyük sorunlardan biri dökülmedir. Dökülmeler birçok nedenden dolayı gerçekleşebilir. Saçlarınızın ince yapısı güçlü bir tutunmaya sahip olmamasına ve kolaylıkla dökülmesine neden olabilir. Bu tür saçlar için güçlendirici etkili şampuanlar kullanabilirsiniz. Dökülme aynı zamanda kırılmaya bağlı olabilir. Bunun en büyük nedenlerinden biri saçınızı kuruturken maruz kaldığı yüksek ısıdır. Saçlarınızı kurutmaktan vazgeçmek istemeyebilirsiniz, buna karşı kırılmaları en aza indiren besleyici şampuanlar kullanmalısınız.

Saçlarınızı besleyen en önemli protein keratindir. Saç kırılması ve dökülmesi şikayeti yaşıyorsanız alacağınız şampuanın keratinli olmasına özen göstermelisiniz. Onarıcı bakım özelliği olan şampuan veya kremler bu tür şikayetleriniz ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Hem kadınlarda hem de erkeklerde yaşanan ortak sorunlardan biri de kepektir. Saç derinizin kuruması sonucunda, kendini yenilemek isteyen saç deriniz küçük pütürler halinde dökülür. Çoğu zaman bu deriler saçlarda takılı kalır. Hem saç arasında hem de omuzlarda beyaz parçacıklar olarak görünen kepek, hem görüntü olarak hoşunuza gitmez, hem de saçınız olduğundan daha kirli görünür. Eğer kepeklenme sorununuz varsa, saçlarınızın yapısına uygun ve aynı zamanda kepeklenmeyi önleyici gücü yüksek olan şampuanlar size çözüm sunacaktır.

Kadınlar saatlerini kuaförde geçirebilir ve ruh haline göre saç renklerini değiştirmek isteyebilir. Fakat boya işlemi saçı oldukça yıpratan bir işlemdir. Her ne kadar besleyici özelliği olan boyalar bulunsa da, saçı kaplayan bir madde olduğundan mutlaka yıpranmaya neden olacaktır. Boyalı saçlara özel şampuanlar boyanın, kuruma, kırılma, yıpranma gibi etkilerini en aza indirir.

Tabi ki bütün şampuanlar kadınlar için değil. Erkekler için özel olarak üretilmiş ve saçlarına uygun şampuanlar da mevcut. Saç yapınıza uygun şampuanları seçebilirsiniz. Özellikle erkeklerin korkulu rüyası olan dökülme ve kelleşmeyi geciktiren ve yeni saçlar çıkaran şampuanlar da mevcut.

İnce yapılı saçlarınızın sönük ve sağlıksız durması hoşunuza gitmiyorsa, dolgunlaştırıcı özelliği bulunan şampuanlar sizin hayal ettiğiniz saçlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kolay taranan ve dolaşmayan saçlar için de kremli şampuanlar işinizi kolaylaştırır. Saçlarınızın bakımı için kullanmanız önerilen bazı yağları mutlaka duymuşsunuzdur. Fakat bunların uygulaması için zamanınız yoksa artık şampuanınızla birlikte bu bakım ürünlerine sahip olabilirsiniz. Saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayan argan yağı, eskilerin de kullandığı zeytinyağı veya aktarlarda aradığınız bademyağını içeriğinde bulunduran şampuanlar ek zaman harcamadan ihtiyacınız olan bakımı size sunacaktır.

Kendiniz için çeşit çeşit şampuanları seçerken, çocuğunuz için de onun narin kafa derisine uygun ve tenine zarar vermeyen bebe şampuanları da mevcut. Bebeğinizin yumuşacık saçlarına sahip olamayabilirsiniz, ama ona yakın saçlara sahip olmak için bebe şampuanlarını siz de kullanabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Şampuan Ürünleri

8.397 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Nivea Şampuanlar
  2. Pantene Şampuanlar
  3. Clear Şampuanlar
  4. Head&Shoulders Şampuanlar
  5. Elidor Şampuanlar
  6. Loreal Professionnel Şampuanlar
  7. Kerastase Şampuanlar
  8. Gliss Şampuanlar
  9. Urban Care Şampuanlar
  10. Schwarzkopf Şampuanlar
  11. Bioblas Şampuanlar
  12. Avon Şampuanlar
  13. Bonacure Şampuanlar
  14. Davines Şampuanlar
  15. Farmasi Şampuanlar
  16. Blendax Şampuanlar
  17. Mecitefendi Şampuanlar
  18. Elseve Şampuanlar
  19. Syoss Şampuanlar
  20. Wella Şampuanlar
 2. Özel Listeler
 3. Saç Bakım Etkisi A-Z
  1. Besleyici
  2. Onarıcı
  3. Bakım Yapıcı
  4. Dökülme Karşıtı
  5. Arındırıcı
  6. Canlandırıcı
  7. Kepek Karşıtı
  8. Renk Koruyucu
  9. Güçlendirici
  10. Nemlendirici
  11. Hacim Verici
  12. Koruyucu
  13. Parlaklık Verici
  14. Yenileyici
  15. Dengeleyici
  16. Saç Uzatıcı
  17. Yumuşatıcı
  18. Renk Yoğunlaştırıcı
  19. Belirginleştirici
  20. Düzleştirici
 4. Saç Tipi A-Z
  1. Tüm Saçlar
  2. Normal Saçlar
  3. Boyalı Saçlar
  4. Yıpranmış Saçlar
  5. Dökülen Saçlar
  6. Kuru Saçlar
  7. Kepekli Saçlar
  8. Yağlı Saçlar
  9. Hassas Saçlar
  10. İnce Telli Saçlar
  11. Zayıf Saçlar
  12. Kıvırcık Saçlar
  13. İşlem Görmüş Saçlar
  14. Röfleli Saçlar
  15. Kalın Telli Saçlar
  16. Brezilya Fönlü Saçlar
  17. Uzun Saçlar
  18. Güneş Görmeyen Saçlar
 5. Fiyat Aralığı
  -
 6. Ürün Puanı
 7. Kullanıcı
  1. Kadın
  2. Erkek
  3. Bebek
  4. Çocuk
 8. Ürün İçeriği
  1. Standart
  2. Bitki Özlü
  3. Parabensiz
  4. Keratinli
  5. Vitaminli
  6. Sülfatsız
  7. Amonyaksız
  8. Parfümsüz
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012282
Başa dön