En İyi Erkek Parfümleri

Güzel kokmanın sırrı etkili parfümler kullanmaktan geçer. Günlük hayatınız için hazırladığınız kombinleri, hoş kokulara sahip olan parfümlerle tamamlayarak kendi imzanızı oluşturabilirsiniz. Çeşitli aromalara sahip olan parfüm çeşitleri arasından kendi tarzınıza uygun seçenekleri tercih ederek ikonik bir kokuya sahip olabilirsiniz. Erkekler için özel olarak üretilen parfümler maskülen detaylara sahiptir. Öz güven sahibi bir duruşa sahip olmak için tercih edeceğiniz erkek parfümü seçenekleri günlük kişisel bakım rutininin ilk uygulamasıdır. Gün içerisinde kendinizi temiz hissetmek ve hoş bir koku bırakmak için tercih edebileceğiniz parfümler doğal esansların bazı kimyasal reaksiyonlara girmesiyle üretilir. Kaliteli kokulara sahip olan erkek parfüm çeşitleri karizmatik tınılarıyla dikkat çeker. Yoğun ve stresli bir gün geçirirken kişisel bakımınızı devam ettirebilmeniz için imdadınıza bu ürünler yetişir. Birçok farklı seçeneğin hakim olduğu ürün çeşitliliğiyle çeşitli zevklere uygun yanıtlar sunar. Farklı markalar tarafından üretilen seçenekler, kişisel bakımınızı tam anlamıyla gerçekleştirebilmeniz için beğenize sunulur. Ürünlerin alt ve üst notalarını inceleyerek kendiniz için uygun olduğunuz seçeneği tercih edebilirsiniz. Satın alacağınız kaliteli kokularla parfüm koleksiyonunuzu genişletebilirsiniz.

Kokunuzla İmza Atacağınız Erkek Parfümü Seçenekleri

Doğada bulunan çeşitli aromaların farklı esanslarla bir araya gelmesiyle üretilen parfüm seçenekleri zengin çeşitliliğe sahiptir. Cildinize uygun olan ürünü seçerek gün boyu karizmatik bir kokuya sahip olabilirsiniz. Deodorant uygulaması yaptıktan sonra kullanacağınız ürün, kokunuzun ferah ve taze bir yapıya sahip olmasını sağlar. Duştan sonra gerçekleştireceğiniz kişisel bakım rutininize ekleyeceğiniz parfümlerle ikonik bir kokuya sahip olabilirsiniz. İçeriğinde bulunan esanslara ve bu esansların yoğunluğuna göre çeşitlilik gösteren erkek kokuları maskülen ve karizmatik tınılarıyla gün içerisinde hoş bir koku bırakmanızı sağlar. Bulunduğunuz ortamlarda ayırt edilmenizi sağlayacak olan özel notalar, rüzgarınızda kişisel bir imza bırakmanıza yardımcı olur. Kendinize özel olarak satın alacağınız ürün, kendinizi bakımlı hissetmenize ve olumlu bir imaj bırakmanıza yardımcı olur. Farklı tonlara sahip olan ürün çeşitleri arasından kendi cildinize uygun olan ürünü seçerek etkili bir kokuya sahip olabilirsiniz. Güzel kokmanın ilk koşullarından bir tanesi kişisel bakımı aksatmadan sürekli olarak gerçekleştirmek olarak bilinir. Gün içerisinde yoğun bir koşuşturma içerisindeyken vücudunuzu temiz hissetmenizi sağlayacak olan parfüm seçenekleri hareketli günlerde size yardımcı olur. Her koşul altında iyi ve hoş bir kokuya sahip olmanıza yardımcı olur. Seçeceğiniz koku kişiliğinizi ve karakterinizi yansıtmak konusunda önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle, parfüm seçenekleri arasından kendi zevklerinize ve kişiliğinize uygun olan ürünlere öncelik vermeniz gerekir. Gün içerisinde kafanızda soru işareti kalmadan kişisel aktivitelerinize devam etmenizi sağlayacak olan ürün çeşitlerine göz atabilirsiniz. Kendi favori aromalarınızı göz önünde bulundurarak cildiniz için doğru seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı Aromalarıyla Erkek Parfümü

Erkeklerin ilk görünüşte bıraktıkları izlenim yüksek oranda kokularıyla ilgilidir. İyi hazırlandığınız bir günde kendiniz için uygun olan doğru kokuyu tercih ederek kişisel imajınızı kaliteli bir forma büründürebilirsiniz. Parfümlerin alt, üst ve orta notaları, nasıl koktukları hakkında ipucu verir. Çekici, spor ve ferahlatıcı özelliklere sahip olan kaliteli erkek parfümleri seçenekleri farklı zevklere sahip müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt verir. Vanilya, sandal ağacı, limon ve portakal gibi çeşitli esansların yoğunlukla kullanıldığı erkek afrodizyaklı parfüm seçenekleri havanızın çekici bir hal almasını sağlar. Romantik olarak betimlenebilecek olan bu kokular, kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur. Sevgilinizi ve eşinizi direkt olarak etkisi altına alır. Sıcak tonlarda üretimi sağlanan bu parfümler teninizden yayılan kokunun havasını değiştirerek daha çekici bir görünüme sahip olmanızı sağlar. İnsanların sizi hatırlamasında etkili bir yere sahip olan koku faktörü kişisel bakım esnasında dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Güçlü etkisiyle iletişimde bulunduğunuz tüm insanların sizi hatırlamasına yardımcı olacak vanilyalı erkek parfümleri yoğun bir havaya sahiptir. Enerjik ve gizemli bir kokuya sahip olmak istiyorsanız notaları arasında vanilya esansına yer verilen ürünleri tercih edebilirsiniz. Tatlı aurasıyla sevdiklerinizi etkisi altına alacak olan çikolatalı parfüm erkek seçenekleri, gece dışarı çıkarken kullanabileceğiniz kokular arasında yer alır. Güçlü etkileriyle sizi iyi hissettirecek, kokunuzu hafızalara kazıyacak olan ürün seçeneklerine göz atabilir, kendi cildiniz için uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz.

En Kaliteli Erkek Parfümü Seçenekleri

Güzel ve temiz kokmak için tercih edeceğiniz parfümler, çeşitli tınılara sahiptir. Odun, misk, amber, vanilya, portakal ve çeşitli çiçeklerin esanslarının kullanıldığı ürünler, alt, orta ve üst notalarına göre karakteristik bir kokuya bürünür. Kendi kişiliğinize, yaşınıza ve cildinize uygun ürünü seçmek için bu özellikleri dikkate almanız gerekir. Daha eğlenceli ve enerjik kokular istiyorsanız, çiçeksi aromaların bulunduğu kokular sizin için uygun özellik gösterir. Eğer kokunuzun daha ağır ve çekici olmasını istiyorsanız vanilya ve çikolata aromalı kokuları tercih ederek istediğiniz havaya bürünebilirsiniz. Uygulama sonrasında 5 ila 8 saat arası kalıcılık sunan güzel kokan erkek parfümleri gün içerisinde kendinizi özgüvenli hissetmenize yardımcı olur. Belirli aralıklarla parfümünüzü tazeleyerek kokunuzun kalıcılığını uzatabilirsiniz. Kişiliğinizle uyumlu olarak tercih edeceğiniz parfümleri uzun yıllar kullanarak kendinize has bir aura yaratabilirsiniz. Uzun yıllar boyu kullanacağınız odunsu erkek parfümleri girdiğiniz ortamlarda hatırlamaya değer bir koku bırakmanıza yardımcı olur. Seneler geçse de kokunuzu almış kişilerin aynı kokuyu tekrardan aldıklarında sizi hatırlamalarını sağlar. Eğlenceli notalara sahip olan erkek şekerli parfüm çeşitleri, daha dinamik bir duruş sergilemenizi sağlar. Satın alacağınız erkek parfüm 200 ml seçeneğini uzun süreli olarak kullanabilirsiniz. Farklı boyutlarda şişelere doldurulan ürünleri inceleyerek ihtiyacınıza uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz. Daha büyük şişelere sahip olan ürünleri tercih ederek uzun süreli bir şekilde kullanıma devam edebilirsiniz. Uygun fiyatlar üzerinden satın alacağınız ürünlerle kendinize has bir hava yaratabilir, bulunduğunuz ortamlara kokunuzla imza atabilirsiniz.

Kalıcı Kokularıyla Erkek Parfümü Çeşitleri

Kaliteli bir şekilde üretilen ürünler, uzun süreli olarak teninizde kalıcılığını korur. Uyguladığınız andan itibaren uzun süre etkisini hissettirecek olan kalıcı erkek parfümleri doğru uygulama adımları izlenerek sıkıldığında gün boyu etkisini hissettirir. Kendi yaşam stilinize, iklim şartlarına ve zevklerinize göre tercih edeceğiniz ürün, gün boyu üzerinizde kalıcı bir etki bırakır. Sürekli olarak kokuyu hissetmek istiyorsanız parfüm şişenizi yanınızda taşıyarak gün içerisinde belirli aralıklarla kokunuzu tazeleyebilirsiniz. Güzel şişeleriyle estetik bir duruşa sahip olan bu ürünler, teninize temas ettikleri andan itibaren iyi hissetmenize yardımcı olur. Kıyafetlerinizin üzerine uygulayabileceğiniz erkek parfümü kalıcı seçenekleri, giysiler üzerinde leke bırakmayacak şekilde tasarlanır. Bu nedenle gün boyu kokuyu hissetmek ve kıyafetlerinizle kokunuzun özleşmesini istiyorsanız güvenli bir şekilde uygulama yapabilirsiniz. Vücudunuzun bazı bölgelerine sıkarak kalıcılığını arttıracağınız parfümleri, kıyafetlerinizin üzerine de uygulayarak gün boyu kalıcı bir etki yaratabilirsiniz. Gün içerisinde sıklıkla iyi koktuğunuzu hissetmek, motivasyonunuzun artmasını sağlar. Aynı zamanda kendinize olan güveninizin de üst noktalara erişmesine yardımcı olur. Kaliteli markalar tarafından incelikli bir şekilde üretilen erkek kalıcı parfüm seçeneklerini tercih ederek keyifli bir şekilde gününüze devam edebilirsiniz. Teninize en çok yakışan ürün en güzel erkek parfümü olarak kendini gösterir. Kendi kişisel zevklerinize ve cilt tipinize göre seçim yaparak kokunuzun farklı boyutlara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Esansların kimyasal tepkimeye sokulması noktasında incelikli detaylara dikkat eden markalar, kokuların kalıcı bir form almasını sağlar. Vücudunuz üzerinde belirli noktalara bir kaç kez sıkarak kullanacağınız ürünler ekonomik bir şekilde kişisel bakımınızı gerçekleştirmenize yardımcı olur. Uygun fiyatlar üzerinden satın alacağınız ürünlerle gün boyu iyi hissedebilir, geçtiğiniz yerlerde kokunuzu bırakabilirsiniz.

Karizmatik Kokularıyla Erkek Parfümü Seçenekleri

Karizmatik bir duruş sergilemenize yardımcı olacak ürünler, yarattıkları havayla özgüvenli hissetmenizi sağlar. Odunsu kokuların hakim olduğu erkek parfüm en kalıcı çeşitlerilye satışa sunulur. Doğru uygulama adımlarının tercih edilmesiyle gün boyu etkisini hissedeceğiniz parfümler maskülen havalarıyla dikkat çeker. Odun ve baharat esanslarının hakim olduğu ürünler, yoğun kokularıyla dikkat çeker. Karizmatik bir duruşa sahip olmak isteyenler için erkek parfümü tavsiye edilirken odun ve baharat esanslarının hakim olduğu seçenekler ön plana çıkar. Parfümlerin cilt üzerinde uzun süreli kalıcı etki bırakması için cilt temizliğine de önem vermek gerekir. Dorğu bir şekilde temizleyip nemlendirilen ciltler üzerinde parfümler daha yüksek kalıcılıkta etki bırakır. Pul pul olmuş ve kurumuş ciltler üzerinde esanslar yoğun etki gösteremeden uçar. Karizmatik duruşa sahip kokularıyla dikkat çeken erkek parfümü kaliteli seçeneklere sahiptir. Kendiniz için satın alabileceğiniz gibi sevdiklerinize hediye olarak da bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Sevgilinize, eşinize, kardeşinize ve arkadaşınıza özel günler için çeşitli seçenekler arasından onun için uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü satın alabilirsiniz. Şık bir duruşa sahip olan erkek şişeli parfüm seçenekleri, estetik bir duruşa sahiptir. Özel olarak tasarlanan şişeler içerisinde sunulan ürünler, şık duruşlarıyla sevdiklerinize verebileceğiniz güzel hediyeler arasında yerini alır. Soğuk ve sıcak tonlara sahip çeşitli ürün seçenekleri arasından sevdiğiniz kişiye uygun olan ürünü tercih ederek onu bu şık hediyeyle mutlu edebilirsiniz. Farklı zevklere hitap eden çeşitli onlarca seçenek arasından doğru ürünü bularak alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Her Tene Uygun Erkek Parfümü Ürünleri

Kişisel zevkler ve farklı cilt tipleri doğrultusunda, her kişinin tercih edeceği parfüm çeşitleri farklılık gösterir. Parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaların başında kişisel zevkler, cilt tipi ve mevsim normalleri gelir. Mevsim şartlarına uygun bir şekilde parfüm seçmek, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Hava şartlarının soğukluk ve sıcaklık bakımından değişiklik gösteriyor olması, kıyafetleri etkilediği gibi tercih edilecek kokuların karakteristiğini de etkiler. Yazın daha hafif kokular tercih edilirken, kışın tıpkı kıyafetler gibi daha ağır ve oryantal kokulara eğilim gösterilir. Soğuk havalarda kullanacağınız erkek kış parfümleri kış ve sonbahar aylarının mevsim şartlarına uygun esanslara sahiptir. Kış aylarında genel olarak amber ve misk gibi daha ağır, oryantal kokular tercih edilir. Bunun nedeni kış mevsiminde soğuk havalarda kokunun hızlı bir şekilde uçmasıdır. Bu nedenle daha odunsu ve baharatlı kokular tercih edilir. Kışın kullanacağınız parfümleri satın alırken esansları içerisinde baharat ve odunsu esansların bulunmasına dikkat ederek tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sıcak yaz mevsimlerine yakışan kokular arasında ise narenciye, meyve ve okyanus esanslarının bulunduğu kokular olarak bilinir. Alt ve üst notalarında bu esanslara yer veren erkek yaz parfümleri, sıcak havaların enerjisine uygun olacak şekilde tasarlanır. Bu mevsimlerde tercih edilen kıyafetlerin inceliği gibi, parfümlerin de hafif kokulara sahip olması gerekir. Bulunacağınız mekanlara sizden önce kokunuzun ulaşmasını sağlayan parfüm erkek seçeneklerine göz atabilirsiniz. Mevsim şartlarına ve kişisel zevklerinize uygun olarak değerlendireceğiniz erkek parfümü önerilerine göz atabilirsiniz. Çeşitli ürün seçenekleri arasından kendiniz için uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Erkek Parfümü Çeşitleri

İlk intibada etki bırakan kokuların seçiminde özenli davranmak gerekir. Kendi karakterinize ve cildinize uygun ürünü seçerek bulunduğunuz ortamlarda dikkati üzerinize çekebilirsiniz. Kullanacağınız parfüm öncesinde roll on uygulaması yaparak tamamen temiz ve ferah bir koku elde edebilirsiniz. Tıraş sonrası ürünler ile aynı koku aralığına sahip parfüm ve deodorantları da tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı ürün seçeneklerine Hepsiburada üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Çeşitli esanslara sahip ürünleriyle dikkat çeken erkek parfümü markaları uygun fiyatlar üzerinden satışa sunulur. Belirli aralıklarla yakalayabileceğiniz fırsatlar sayesinde erkek parfümü ucuz ürün seçenekleriyle ekonomik bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Parfüm ve deodorant ürünlerinin bir arada satıldığı erkek parfüm seti ucuz seçenekleriyle kişisel bakımınızı ekonomik bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Avantajlı fiyatlara sahip olan erkek parfüm indirimlerine göz atarak bütçenize uygun bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Ünlü markalar tarafından satışa sunulan ürünleri takip edebilir, erkek parfümü fiyatlarına göz atarak bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Size sunulan avantajlı alışveriş fırsatlarından faydalanarak erkek parfüm en ucuz seçenekleriyle kişisel bakımınızı ekonomik bir şekilde yapmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Çeşitli zevklere hitap eden ürün çeşitleri arasından kendi kullanım zevkinize uygun olan ürünü kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Farklı boyutlara sahip şişe seçenekleri, kullanım sıklığı farklı olan müşterilere hitap eder. Uygulama sıklığınız, gün içerisinde parfüm tazeleme alışkanlığınızı da göz önünde bulundurarak erkek parfüm markaları tarafından satışa sunulan farklı boyuttaki şişelere göz atabilirsiniz. Farklı seçenekler arasından kendiniz için uygun olanı tercih ederek nitelikli bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Erkek Parfümü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İnsanların sizi hatırlayacağı kokuları seçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Tercih edeceğiniz ürünü koklamadan önce kahve ve çay gibi keskin kokuya sahip maddeleri koklayarak koku hafızanızı tazeleyebilirsiniz. Kokunun daha net yansıyacağı bölgeler olan bilek içi ve boyun gibi bölgelere uygulama yaparak, seçtiğiniz ürünün kokusunu daha net bir şekilde alabilirsiniz. İnternetten alışveriş yaparken erkek parfümü yorumlarına göz atarak diğer müşterilerin fikirlerini öğrenebilirsiniz.

Erkek Parfümünün Kalıcı Olması İçin Nasıl Uygulanması Gerekir?

Uygulanan kokunun kalıcı olması için, doğru noktalara parfüm sıkılması gerekir. Kulak arkası, boyun ve bilek içi kokunun gün boyu kalıcı olarak kalacağı yerler olarak bilinir. Daha sıcak bölgelerde koku daha uzun süreli olarak kalacağından bu bölgeleri tercih ederek 8 saate varan bir kalıcılık elde edebilirsiniz. Kalıcılığı arttıracak uygulamalar ucuz erkek parfümlerinin de gün boyu hissedilmesini sağlar. Parfüm sıkmadan önce, uygulama bölgesini nemlendirerek kokunun daha kuvvetli bir şekilde hapsedilmesini sağlayabilirsiniz.

Erkek Parfümü Nasıl Anlaşılır?

Erkek parfümlerinin algılanması tamamen bireylere kalan bir konudur. Bazı tonlar kadın kokularıyla özleşmişken bazı tonlar erkek kokularıyla özleşir. Erkek parfümlerinde sıklıkla tercih edilen esanslar arasında sedir ve paçulya gibi özlerin yoğun kullanılmasıyla elde edilir. Bu özler daha az yoğunlukta kullanıldığında kadın parfümlerinin kokusu elde edilir. Baharatlar ve çiçeklerin esansları kadın ve erkek parfümlerinde de kullanılır. Bu esansların yoğunlukları, kokuların ayırt edilmesinde önemli bir rol oynar.

Erkekler Tarafından Sıklıkla Kullanılan Parfüm Esansları Nelerdir?

Erkekler tarafından sıklıkla kullanılan parfümler, karizmatik bir kokuya sahiptir. Daha maskülen ve yoğunluğu fazla olan ürünler erkekler tarafından tercih edilir. Maskülen havanın belirlenmesinde etkili olan odun ve baharat esanslı ürünler erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen seçenekler arasındadır. Erkekler kendileri için parfüm tercih ederken yoğun aromalı, baharatlı ve odunsu kokulara yönelim gösterir. Maskülen bir havaya sahip olan bu kokular erkekler tarafından daha çok beğenilir.

  • EDP ve EDT Ne Demek?

  • Parfüm tercihi yapmada en önemli faktörlerden bir tanesi olarak gösterilen EDP ve EDT ibareleri, söz konusu parfümlerin genel niteliği hakkında da fikir verir. Üzerinde EDP ibaresinin yer aldığı parfümlerin daha yoğun bir kokuya sahip olduğu belirtilir. Bir parfümün ne denli kalıcı ve yoğun olduğu, bu değer ile anlaşılır. EDT ise orta dereceli bir yoğunluğa sahip olan parfümleri sınıflandırmak için kullanılır. Gündelik kullanım esnasında kullanılabilecek olan bu parfümlerin esans oranı EDP parfüm türünden daha düşüktür. Bu da daha az kalıcılık ve daha az yoğunluk demektir.
  • Parfüm Neden Kulak Arkasına Sıkılır?

  • Koku denemelerinde ya da parfüm seçimlerinde vücudun pek çok yerine parfüm sıkıldığı görülür ama tavsiye edilen bölge kulak arkasıdır. Bunun birden fazla nedeni olmakla birlikte bu nedenlerin en belirgin olanı kulak arkası bölgesinin sıcak olmasıdır. Parfümün buharlaşma süresi, bu bölge için ortalama düzeydedir. Konuya ilişkin araştırmalara göre, kulağın tam arkası yerine biraz aşağısına sürülen parfümlerin daha doğru sonuçlar verme ihtimali daha yüksektir.
Duvar KağıtlarıProjeksiyon CihazıYazıcıKulaklıkMasaüstü BilgisayarLaptop ÇantaBluetooth HoparlörAkıllı BileklikModemOyun Bilgisayarı3D YazıcıOyuncu KoltuğuAnakartMonitörEkran KartıMouseKlavyeUydu AlıcısıBuzdolabıHesap MakinesiYabancı DizilerCumhuriyet AltınıÇeyrek AltınElektrikli BisikletKramponPlaystation 5Kırtasiye ÜrünleriTakvimKoltuk TakımıAnimasyon FilmleriSaatHaritaPusulaKronometreDavetiyeSözlükYatak Odası TakımlarıBisikletGalatasaray FormalarıKurutma Makinesi22 Ayar BilezikKöpek ÜrünleriYatak Odası TakımlarıKedi EşyalarıFırınScooterVantilatörÇalışma MasasıAyakkabıAltın BileklikZeytinyağıPazar ArabasıErkek Spor AyakkabıTesettür ElbiselerKamp SandalyesiTesettür AbiyeAltın KolyeTam AltınBanyo DolaplarıTost MakinesiProtein TozuDireksiyon SetiTıraş MakinesiJakuziAnkastre SetFiltre Kahve MakineleriGardropOkul ÇantasıMutfak MaşasıMotosikletFutbol TopuMutfak DolabıDerin DondurucuMotosikletDuşakabinAvizeMutfak MasasıKitaplıkAyakkabılıkKomedi FilmleriUzaktan Kumandalı ArabaBuhar MakinesiHediyeDuşakabinBasketbol AyakkabılarıBasketbol AyakkabısıSandalyeSırt ÇantalarıBlenderTesettür GiyimDuvar SaatleriNargileHalıSandalyeTopuklu AyakkabıSu Arıtma CihazlarıSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeLambaderBeşiktaş FormasıYabancı FilmKedi MamasıBalıkDikey SüpürgeMikrodalga FırınPufMasaj AletiJartiyerÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeracePastaWaffle MakinesiTürkçe SözlüklerÇapa MakineleriŞifonyerMouse PadZigon SehpaOrta SehpaKoşu BandıGenç OdasıKadın Spor AyakkabıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriGelinlikStor PerdelerSu SebiliPatenYatakAltın BilezikHalı Saha AyakkabısıTesettür TakımBahçe MobilyasıHazır SistemKreatinTesbihBarkod OkuyucuÇocuk BisikletiErkek TişörtDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerErkek Kol SaatiYemek MasasıDüdüklü TencereMama SandalyesiBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınJeneratörNevresim TakımıÇocuk OdasıOyuncak ArabaPortmantoÇaydanlıkÇakmakMikrofonFiltre KahveOyuncu KulaklıklarıErkek GömlekUyku TulumuMasa LambasıPançoAküPiyanoMelodikaKamp MasasıYemek TakımlarıKolyeİngilizce SözlükOyuncak BebekGümüş KolyeElektro GitarŞarjlı SüpürgeKedi KumuAspiratörÇok Amaçlı DolapDuş BaşlığıTermosifonAltın YüzükFormaBilezikDikiş MakinesiMayoAlyansKulak Üstü KulaklıkKahvaltı TakımlarıAna KucağıÜtüYapay ÇiçekDambıl SetiDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuErkek Eşofman TakımıGözlükErkek PantolonT-ShirtErkek CeketAteş ÖlçerTabloŞekerAbajurYağmurlukBileklikFrench PressScooter MotorOcakAnahtarlıkYağmurlukAynaErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriKomodinKemerPerdeGebelik TestiKlozet KapağıSehpaYatak ÖrtüsüLokma TakımıTürk KahvesiOyun HavalarıMutfak BataryasıKıyma MakinesiAtv MotorÇocuk FilmleriBuharlı TemizleyiciKompresörTeleskopŞişme YatakOfis KoltuklarıPiercingAbajurKuluçka MakinesiGenç Odası TakımlarıYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıMutfak RobotuATV MotorTV SehpasıIslak MendilTakım ÇantaGümüş BileklikKiler DolabıTereyağPlakalıkTrambolinTakım ÇantalarıPikapTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeTesettür MayoOfis MobilyalarıKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeŞofbenKemanYeşilçam FilmleriBankPeluş OyuncakKapıKimonoBüyük Beden AbiyeKutu OyunKaykaySemaverŞapkaSilikon TabancasıElektrikli MotosikletMatkapİnci KolyeProbiyotikOto TeypMeyve SıkacağıArmut KoltukEl FeneriErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Parfümü

10.000+ ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Erkek Parfüm
Erkek Parfüm
Setler
Setler
Parfüm
Parfüm
Parfüm Deodorantlar
Parfüm Deodorantlar
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Güvenle Kapında
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
EDPEDP, Eau De Perfume'ün kısaltmasıdır. Parfümler yoğunluklarına göre, EDP, EDT ve EDC olarak çeşitlere ayrılır. Parfümün etkisini, kalıcılığını belirleyen parfüm özlerinin yoğunluğu üzerinden kategorizasyon yapılır. Esans oranı %10 ile %20 arasında olan parfümler EDP sınıfına girer. Parfümlerin üstünde EDP veya Eau De Perfume ifadesini gördüğünüzde esans yoğunluğunun yüksek olduğunu anlayabilirsiniz.  Parfümler alt, orta ve üst notalardan oluşur. Her parfüm özü nota olarak kompozisyonda anılır. Örneğin, bir parfümde bergamot ve nergis gibi notalar yer alabilir ve bu özlerin alkol içindeki yüzdesi parfümün türünü işaret eder. Eau de Toilette ve Eau de Cologne çeşitlerine göre daha kalıcı ve etkili olan EDP parfümler, alkol içinde daha fazla koku konsantresi bulundurur. Geçmişe gidildiğinde ise EDP parfümlerin yalnızca koku konsatresi değil, parfüm formülasyonu açısından da diğer çeşitlerden ayrıldığı gözlenir. Bu ayrımı, günümüzde yalnızca büyük markalarda görebilirsiniz. Geleneksel formülasyon standartlarını hala sürdüren firmalarda, EDP parfümlerin daha güçlü ve oryantal kokuları olduğunu fark edebilirsiniz.  EDP Parfüm Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli? EDP, daha fazla konsantre içerdiği için tende daha kalıcı etki yaratır. Konsantrasyonun EDP parfümlerde daha fazla olması tende kalıcılık şansını artırsa da diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Kokunun molekül özellikleri, içindeki özler, kişinin cildinin yağlı veya kuru olması gibi faktörler de koku kalıcılığı konusunda etkili olur. Bu nedenle koku seçiminde kokunun teninizde nasıl durduğunu deneyimlemeniz önemlidir. Ten kokusunun da desteği ile her parfüm her tende bire bir aynı kokuyu yaratmaz. İki farklı kişide, aynı parfümden tam olarak aynı olmayan kokular duyabilirsiniz. Parfüm uzmanları, parfümün iyi bir parfüm olduğunu belirleyen tek kıstasın kalıcılık olmadığını kullanım zamanına, mevsime ve ten özelliklerine göre koku seçimi yapılması gerektiğinin altını çizer. Diğer bir nokta ise EDP kokuların kullanışlılığıdır. Günün her saatinde, dört mevsim EDP kokuları kullanabilirsiniz. Kokunun günün her saatine, mevsime uyumlu olup olmadığını anlamak için içindeki notalara, kokunun ağırlığına, duyduğunuz etkiye bakabilirsiniz. Baharatlı ve yoğun EDP parfümlerin, daha çok serin havalarda kullanılması önerilir. Floral bir EDP koku ise daha çok yaz aylarında tercih edilir.
Detaylar
EDCParfümler, kadın erkek fark etmeksizin insanların güzel kokmak adına en sık kullandıkları ürünlerin başında gelir. EDC parfümler, yoğunluk oranının diğer parfümlere göre daha az olmasıyla ön plana çıkar. Parfüm içerisinde yer alan esans oranı yüzde 2-4 arasında değişim gösterir. Böylece kokulara karşı hassasiyeti olan kişiler, seçecekleri EDC parfümü şişenin içerisindeki esans onları rahatsız etmeden rahatlıkla kullanabilirler. Eau de cologne kelime grubunun kısaltılmış hali olan EDC, ağırlıklı olarak bahar aylarında tercih edilen bir parfüm olarak bilinse de aslında kullanım dönemi oldukça geniştir. Kalıcılığı diğer parfüm esans oranlarına bağlı olarak daha düşük olsa da parfüm kullanmak isteyen ancak orta ve ağır yoğunluktaki esanslardan rahatsız olan kişiler, farklı notalarda hazırlanılan EDC çeşitleri içerisinden seçimlerini yapabilirler.  EDC Parfümler Neden Tercih Edilir? EDC, içerisinde yer alan kokuların çeşitliliğinden ötürü hem erkekler hem de kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilen parfümler arasında yer alır. Ancak ilk üretilmeye başladıkları dönemlerde yalnızca erkeklerin kullanabilmesi için üretilmiştir. Daha sonra hafif kokuları tercih eden kadınların da isteklerinin artması ile beraber kadınların tarzlarına uygun EDC parfümler hazırlanmaya başlanmıştır. Parfümler hazırlanırken öncelik hafif kokulara verilir ve ilkbahar ve yaz mevsimlerinde hafif kokuları tercih etmek isteyenlere yönelik ürünler hazırlanır. EDC parfümler hazırlanırken ağırlıklı olarak narenciye meyveleri tercih edilir. EDT’den daha hafif olacak şekilde hazırlanılmakta olan EDC, çoğunlukla Köln olarak da adlandırılır. Hazırlanmış olan EDC parfümlerin kalıcılığı, içerisindeki tonlara bağlı olarak 2 saate kadar sürer. Fakat giysilere sıkıldığı zaman kullanımı 6 saate kadar artış gösterir. Siz de içerisinde yer alan parfüm özü konsantrasyonu ile kendi tarzınıza en uygun olduğunu düşündüğünüz çeşitler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
Detaylar
Anti-AgingAnti-aging, en basit şekilde "yaşlanma karşıtı" olarak tanımlanabilir. Yaşlanmayı geciktiren, yavaşlatan ya da tersine çeviren her türlü uygulama ve içeriği yaşlanma karşıtı olarak sınıflandırmak mümkün. Bu uygulama ve içerikler arasında besin takviyeleri, estetik operasyonlar ve çeşitli kozmetik ürünler gibi birbirinden farklı seçenekler bulunur. Günümüzde en popüler anti-aging ürünleri arasında yer alan kırışıklık ve yaşlanma karşıtı kremler, birçok markanın ürün yelpazesinde yerini almış olmakla birlikte gündüz kremi, gece kremi, pürüzsüzleştirici ve serum gibi her beklentiye hitap eden onlarca farklı alternatif içerir.  Anti-Aging Ürünlerini Neden Kullanmalısınız? Anti-aging ürünleri, genellikle cilt dokusunun ve bağlayıcı hücrelerin yenilenmesini sağlamak, hormonal düzensizliklerin dengelenmesine yardımcı olmak, yaşlılıktan kaynaklı oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek, ilerleyen yaşlarda dinç ve zinde kalmayı kolaylaştırmak nedeniyle kullanılır. Anti-aging kremleri, yıllar içinde dış faktörlerden etkilenerek oluşan ve mimik kaynaklı yüzde oluşan çizgi ve kırışıklıklara direkt olarak uygulanır. Estetik veya kozmetik müdahalelere ek olarak kapsamlı bir anti-aging için sigara kullanmamak, uyku düzenine dikkat etmek ve stresten uzak durmak da oldukça önemlidir. Anti-Aging Ürünlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Özellikle yaşınız arttıkça kozmetik ve besin takviyeleri gibi anti-aging ürünlerinizi yaz kış yanınızdan ayırmamalı, mümkünse gündüz ve gece olmak üzere ikiye ayrılan yaşlılık karşıtı kremlerinizi düzenli olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.  Anti-aging kozmetik ürünler, genellikle 25 yaşından sonra kullanılmaya başlar ve her 5 yıllık periyotta değişebilir. Çoğu anti-aging kreminin ya da serumunun üzerinde hangi yaş gruplarına uygun olduğu belirtildiği için cilt ve yaş durumunuza uygun anti-aging ürünlerini seçmelisiniz.  Yaşlanma karşıtı ürünleri, yaşlanmanın olumsuz etkilerinden korunmak isteyenlerin yanı sıra daha sağlıklı bir hayat amaçlayanlar da kullanabilir. Yaş grubu arttıkça destek alınan anti-aging ürünlerinin formülünden sayısına, türünden kullanım sıklığına kadar bazı ayrıntılarda değişiklikler yaşanabileceğini unutmamalısınız.
Detaylar
EDTEDT, Eau de Toilette anlamında kullanılan bir kısaltma olarak biliniyor. Parfüm çeşitlerinden biri olan EDT kokular, yüzde 4 ile 10 arasında parfüm özü içeriyor. Doğal özlerden ve sentetik aromalardan oluşan parfüm özlerinin yoğunluğu parfümün ağırlığını ve kalıcılığını belirliyor. Alkol içinde seyrelen özler, alkol sayesinde spreylenerek vücuda koku bırakıyor. EDT ürünler hafiflikleri ile dört mevsim kullanılabilse de özellikle gündüz saatlerinde ve yaz aylarında daha çok kullanılıyor.  Eau de Toilette ürünleri günlük kullanım için idealdir. Dünyanın en çok tercih edilen parfüm çeşidi olan EDT ürünler, EDP parfümlerin edisyonları olarak da piyasaya sürülüyor. Ekstra yoğun parfümlerin yaz edisyonları genellikle EDT formunda tasarlanıyor. EDT parfümlerin kalıcılığı yalnızca içerisindeki öz oranına değil; notaların aromalarına, kullanıcıların cilt yapısına ve kokunun formülasyonuna göre de farklılaşıyor. Örneğin, EDT formda oryantal ve baharatlı notalar içeren parfümler yoğun şekilde etkili ve kalıcı olabiliyor. EDP formdaki kokulardan daha az kalıcı parfümler olarak bilinen EDT parfümlerin daha kalıcı olması için cildinize kokusuz bir losyon sürdükten sonra parfüm sıkılması öneriliyor. Böylelikle yağlı losyona yerleşen koku teninizde daha uzun süre kalabiliyor. EDT özelliği parfümlerin kutularında ve şişe etiketlerinde yer alıyor.  Hem erkek hem de kadın parfümlerinde Eau de Toilette parfüm çeşitleri alternatifler arasında rahatlıkla bulunabiliyor. Diğer yandan çocuk parfümleri de genellikle EDT formunda tasarlanıyor. Hafifliği, hoş esintisi ve etkili deneyimi ile tercih edilen EDT kokuların EDP parfümlerden daha ucuz olması da tercih edilmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için EDT kokuları tercih edebilir, hediye olarak EDT kokuları veya parfüm setlerini seçerek hoş kokuları değer verdiğiniz kişilere armağan edebilirsiniz.
Detaylar