En İyi Erkek Parfümleri

Görünüşünüze önem veriyorsanız, kıyafetleriniz ve aksesuarlarınızla birlikte tarzınıza uygun erkek parfümlerini kullanarak şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Spor salonunda, günlük gezilerde ya da iş yerinde, çok sayıda marka tarafından geliştirilen, onlarca üründen arzu ettiğiniz birini tercih ederek çevrenizdekileri etkileyebilir, kendinize çok daha fazla güven duyabilirsiniz.

Erkek Parfüm Fiyatları

Bulunduğu her ortamda etkileyici olmayı arzu eden erkeklerin sıklıkla başvurduğu ürünlerden biri olan erkek parfümleri, sahip oldukları markalara özel koku ve şişe tasarımıyla gelebilirler. Günün her saatinde kullanmaya uygun yapıda üretilen farklı parfüm çeşitleri vardır. Bu ürünleri hem bulunduğunuz ortama göre hem de günün hangi saati olduğuna dikkat ederek kullanmanız uygun olur.

İster kıyafetinize isterseniz de temiz ve kuru cildinize uygulayacağınız erkek parfümlerinin sahip olduğu kokular, gün boyunca ilk uyguladığınız andaki kadar canlı kalabilir. Seçeceğiniz ürüne göre ferahlatıcı etkisi de olabilen erkek parfümleri, bazı erkekler içinse kışkırtıcı özellikleri dolayısıyla tercih edilebilir. Bilhassa gece davetlerinde ve özel günlerde kullanılabilen bu parfümlerle partnerinizi etkileyebilir, onlara çok daha farklı hisler yaşatabilirsiniz. Tercih edeceğiniz parfümlerdeki üst nokta, orta nokta ve alt noktalarda kullanılan bitkisel karışımlar, parfüm içeriğinin etkileyiciliği üzerinde, önemli rol oynayabilir.

Geliştirilen erkek parfümlerinin farklı şişeleri bulunur. Bu sayede nerede olursanız olun, el çantanıza dahi sığabilecek bu ürünleri yanınızda taşıyabilir, gereksinim duyduğunuzda arzu ettiğiniz miktarda kullanabilirsiniz. Özel formüllerle üretilen parfümler, cildinizi herhangi bir şekilde tahriş etmeyerek kızarıklık ve kaşıntı meydana getirmeyebilir. Mevsim fark etmeksizin kullanabileceğiniz erkek parfümleri, hoş kokmanızın yanı sıra, tarzınızı ortaya koymanıza da yardımcı olabilir.

Edinmek isteyeceğiniz erkek parfümlerinin fiyatları, tercih edeceğiniz ürünün; markasına, modeline, içeriğine, şişe yapısına ve gramajına göre farklılık gösterebilir. İçeriklerine ve tasarımlarına göre çok çeşitte olan ve 50 ilâ 200 ml’lik şişelerde sizlere sunulan erkek parfümlerinin bazıları, aynı markanın geliştirdiği deodorantlarla set olarak gelebilir. Bu sayede hem parfüm hem de deodorant gereksinimlerinizi karşılayabilir, bu ürünleri sahip oldukları şık kutularda saklayabilirsiniz.

Erkek Parfümü Çeşitleri

Farklı markalar tarafından geliştirilen erkek parfümleri, oldukça ilginç şişe tasarımlarına ve zenginleştirilmiş üst, orta ve alt nokta içerikleriyle gelirler. Örneğin kimi markaların sizlere sunduğu ürünlerde üst noktada; beyaz misk, bergamut, nane, lavanta, orta noktada; manolya, şeftali, alt noktada; sandal ağacı ve tonka fasülyesi bulunabilir. Bazı markaların ürünlerinde ise üst noktada; ardıç, selvi, aldehitler, orta noktada; pembe biber, menekşe, alt noktada ise; sandal ağacı, vetiver, tütün, sedir ve misk gibi bitki özleri yer alabilir.

Deodorantlardan en büyük farkı, çok daha etkili ve kalıcı kokuları barındırması olan erkek parfümleri, bulunduğunuz ortamın yapısına uyum sağlayabilir. İçeriklerindeki farklı esans karışımlar sayesinde, teninizde kaldığı sürece farklı kokuların açığa çıkmasını sağlayan parfümler, özel formülleriyle kendinizi rahat hissetmenize de yardımcı olabilir. Yeni nesil üretim teknikleriyle geliştirilen erkek parfümlerinin içerikleri, en az düzeyde kimyasal madde bulunduracak şekilde tasarlanır.

Özellikle yaz aylarında yaşanan sık terleme sonucu ortaya çıkan kötü kokuların bertaraf edilmesinde etkin rol oynayan parfümleri, spor salonlarında da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Böylelikle, bulunduğunuz ortamda kötü kokulardan kaynaklanabilecek rahatsızlıkların önüne geçebilir, sahip olduğunuz erkeksi ve çekici kokularla, kendinizi daha iyi ve güvende hissedebilirsiniz. Giysileriniz üzerinde iz bırakmayacak şekilde dizayn edilen bu ürünleri, önemli bir toplantı veya buluşma öncesi giysiniz üzerine de kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Siz de tarzınıza uygun erkek parfümlerini edinerek gün içerisinde ferahlık yaşayabilir, bulunduğunuz ortamlarda, sahip olduğunuz kokuyla ön plana çıkabilirsiniz.

  • EDP ve EDT Ne Demek?

  • Parfüm tercihi yapmada en önemli faktörlerden bir tanesi olarak gösterilen EDP ve EDT ibareleri, söz konusu parfümlerin genel niteliği hakkında da fikir verir. Üzerinde EDP ibaresinin yer aldığı parfümlerin daha yoğun bir kokuya sahip olduğu belirtilir. Bir parfümün ne denli kalıcı ve yoğun olduğu, bu değer ile anlaşılır. EDT ise orta dereceli bir yoğunluğa sahip olan parfümleri sınıflandırmak için kullanılır. Gündelik kullanım esnasında kullanılabilecek olan bu parfümlerin esans oranı EDP parfüm türünden daha düşüktür. Bu da daha az kalıcılık ve daha az yoğunluk demektir.
  • Parfüm Neden Kulak Arkasına Sıkılır?

  • Koku denemelerinde ya da parfüm seçimlerinde vücudun pek çok yerine parfüm sıkıldığı görülür ama tavsiye edilen bölge kulak arkasıdır. Bunun birden fazla nedeni olmakla birlikte bu nedenlerin en belirgin olanı kulak arkası bölgesinin sıcak olmasıdır. Parfümün buharlaşma süresi, bu bölge için ortalama düzeydedir. Konuya ilişkin araştırmalara göre, kulağın tam arkası yerine biraz aşağısına sürülen parfümlerin daha doğru sonuçlar verme ihtimali daha yüksektir.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Erkek Parfümü

Setler
Parfüm
Parfüm Deodorantlar
Toplam 24 / 7340 ürün
Erkek Parfümleri Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
EDT EDT, Eau de Toilette anlamında kullanılan bir kısaltma olarak biliniyor. Parfüm çeşitlerinden biri olan EDT kokular, yüzde 4 ile 10 arasında parfüm özü içeriyor. Doğal özlerden ve sentetik aromalardan oluşan parfüm özlerinin yoğunluğu parfümün ağırlığını ve kalıcılığını belirliyor. Alkol içinde seyrelen özler, alkol sayesinde spreylenerek vücuda koku bırakıyor. EDT ürünler hafiflikleri ile dört mevsim kullanılabilse de özellikle gündüz saatlerinde ve yaz aylarında daha çok kullanılıyor.  Eau de Toilette ürünleri günlük kullanım için idealdir. Dünyanın en çok tercih edilen parfüm çeşidi olan EDT ürünler, EDP parfümlerin edisyonları olarak da piyasaya sürülüyor. Ekstra yoğun parfümlerin yaz edisyonları genellikle EDT formunda tasarlanıyor. EDT parfümlerin kalıcılığı yalnızca içerisindeki öz oranına değil; notaların aromalarına, kullanıcıların cilt yapısına ve kokunun formülasyonuna göre de farklılaşıyor. Örneğin, EDT formda oryantal ve baharatlı notalar içeren parfümler yoğun şekilde etkili ve kalıcı olabiliyor. EDP formdaki kokulardan daha az kalıcı parfümler olarak bilinen EDT parfümlerin daha kalıcı olması için cildinize kokusuz bir losyon sürdükten sonra parfüm sıkılması öneriliyor. Böylelikle yağlı losyona yerleşen koku teninizde daha uzun süre kalabiliyor. EDT özelliği parfümlerin kutularında ve şişe etiketlerinde yer alıyor.  Hem erkek hem de kadın parfümlerinde Eau de Toilette parfüm çeşitleri alternatifler arasında rahatlıkla bulunabiliyor. Diğer yandan çocuk parfümleri de genellikle EDT formunda tasarlanıyor. Hafifliği, hoş esintisi ve etkili deneyimi ile tercih edilen EDT kokuların EDP parfümlerden daha ucuz olması da tercih edilmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için EDT kokuları tercih edebilir, hediye olarak EDT kokuları veya parfüm setlerini seçerek hoş kokuları değer verdiğiniz kişilere armağan edebilirsiniz.
Anti-Aging Anti-aging, en basit şekilde "yaşlanma karşıtı" olarak tanımlanabilir. Yaşlanmayı geciktiren, yavaşlatan ya da tersine çeviren her türlü uygulama ve içeriği yaşlanma karşıtı olarak sınıflandırmak mümkün. Bu uygulama ve içerikler arasında besin takviyeleri, estetik operasyonlar ve çeşitli kozmetik ürünler gibi birbirinden farklı seçenekler bulunur. Günümüzde en popüler anti-aging ürünleri arasında yer alan kırışıklık ve yaşlanma karşıtı kremler, birçok markanın ürün yelpazesinde yerini almış olmakla birlikte gündüz kremi, gece kremi, pürüzsüzleştirici ve serum gibi her beklentiye hitap eden onlarca farklı alternatif içerir.  Anti-Aging Ürünlerini Neden Kullanmalısınız? Anti-aging ürünleri, genellikle cilt dokusunun ve bağlayıcı hücrelerin yenilenmesini sağlamak, hormonal düzensizliklerin dengelenmesine yardımcı olmak, yaşlılıktan kaynaklı oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek, ilerleyen yaşlarda dinç ve zinde kalmayı kolaylaştırmak nedeniyle kullanılır. Anti-aging kremleri, yıllar içinde dış faktörlerden etkilenerek oluşan ve mimik kaynaklı yüzde oluşan çizgi ve kırışıklıklara direkt olarak uygulanır. Estetik veya kozmetik müdahalelere ek olarak kapsamlı bir anti-aging için sigara kullanmamak, uyku düzenine dikkat etmek ve stresten uzak durmak da oldukça önemlidir. Anti-Aging Ürünlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Özellikle yaşınız arttıkça kozmetik ve besin takviyeleri gibi anti-aging ürünlerinizi yaz kış yanınızdan ayırmamalı, mümkünse gündüz ve gece olmak üzere ikiye ayrılan yaşlılık karşıtı kremlerinizi düzenli olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.  Anti-aging kozmetik ürünler, genellikle 25 yaşından sonra kullanılmaya başlar ve her 5 yıllık periyotta değişebilir. Çoğu anti-aging kreminin ya da serumunun üzerinde hangi yaş gruplarına uygun olduğu belirtildiği için cilt ve yaş durumunuza uygun anti-aging ürünlerini seçmelisiniz.  Yaşlanma karşıtı ürünleri, yaşlanmanın olumsuz etkilerinden korunmak isteyenlerin yanı sıra daha sağlıklı bir hayat amaçlayanlar da kullanabilir. Yaş grubu arttıkça destek alınan anti-aging ürünlerinin formülünden sayısına, türünden kullanım sıklığına kadar bazı ayrıntılarda değişiklikler yaşanabileceğini unutmamalısınız.
EDP EDP, Eau De Perfume'ün kısaltmasıdır. Parfümler yoğunluklarına göre, EDP, EDT ve EDC olarak çeşitlere ayrılır. Parfümün etkisini, kalıcılığını belirleyen parfüm özlerinin yoğunluğu üzerinden kategorizasyon yapılır. Esans oranı %10 ile %20 arasında olan parfümler EDP sınıfına girer. Parfümlerin üstünde EDP veya Eau De Perfume ifadesini gördüğünüzde esans yoğunluğunun yüksek olduğunu anlayabilirsiniz.  Parfümler alt, orta ve üst notalardan oluşur. Her parfüm özü nota olarak kompozisyonda anılır. Örneğin, bir parfümde bergamot ve nergis gibi notalar yer alabilir ve bu özlerin alkol içindeki yüzdesi parfümün türünü işaret eder. Eau de Toilette ve Eau de Cologne çeşitlerine göre daha kalıcı ve etkili olan EDP parfümler, alkol içinde daha fazla koku konsantresi bulundurur. Geçmişe gidildiğinde ise EDP parfümlerin yalnızca koku konsatresi değil, parfüm formülasyonu açısından da diğer çeşitlerden ayrıldığı gözlenir. Bu ayrımı, günümüzde yalnızca büyük markalarda görebilirsiniz. Geleneksel formülasyon standartlarını hala sürdüren firmalarda, EDP parfümlerin daha güçlü ve oryantal kokuları olduğunu fark edebilirsiniz.  EDP Parfüm Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli? EDP, daha fazla konsantre içerdiği için tende daha kalıcı etki yaratır. Konsantrasyonun EDP parfümlerde daha fazla olması tende kalıcılık şansını artırsa da diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Kokunun molekül özellikleri, içindeki özler, kişinin cildinin yağlı veya kuru olması gibi faktörler de koku kalıcılığı konusunda etkili olur. Bu nedenle koku seçiminde kokunun teninizde nasıl durduğunu deneyimlemeniz önemlidir. Ten kokusunun da desteği ile her parfüm her tende bire bir aynı kokuyu yaratmaz. İki farklı kişide, aynı parfümden tam olarak aynı olmayan kokular duyabilirsiniz. Parfüm uzmanları, parfümün iyi bir parfüm olduğunu belirleyen tek kıstasın kalıcılık olmadığını kullanım zamanına, mevsime ve ten özelliklerine göre koku seçimi yapılması gerektiğinin altını çizer. Diğer bir nokta ise EDP kokuların kullanışlılığıdır. Günün her saatinde, dört mevsim EDP kokuları kullanabilirsiniz. Kokunun günün her saatine, mevsime uyumlu olup olmadığını anlamak için içindeki notalara, kokunun ağırlığına, duyduğunuz etkiye bakabilirsiniz. Baharatlı ve yoğun EDP parfümlerin, daha çok serin havalarda kullanılması önerilir. Floral bir EDP koku ise daha çok yaz aylarında tercih edilir.
EDC Parfümler, kadın erkek fark etmeksizin insanların güzel kokmak adına en sık kullandıkları ürünlerin başında gelir. EDC parfümler, yoğunluk oranının diğer parfümlere göre daha az olmasıyla ön plana çıkar. Parfüm içerisinde yer alan esans oranı yüzde 2-4 arasında değişim gösterir. Böylece kokulara karşı hassasiyeti olan kişiler, seçecekleri EDC parfümü şişenin içerisindeki esans onları rahatsız etmeden rahatlıkla kullanabilirler. Eau de cologne kelime grubunun kısaltılmış hali olan EDC, ağırlıklı olarak bahar aylarında tercih edilen bir parfüm olarak bilinse de aslında kullanım dönemi oldukça geniştir. Kalıcılığı diğer parfüm esans oranlarına bağlı olarak daha düşük olsa da parfüm kullanmak isteyen ancak orta ve ağır yoğunluktaki esanslardan rahatsız olan kişiler, farklı notalarda hazırlanılan EDC çeşitleri içerisinden seçimlerini yapabilirler.  EDC Parfümler Neden Tercih Edilir? EDC, içerisinde yer alan kokuların çeşitliliğinden ötürü hem erkekler hem de kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilen parfümler arasında yer alır. Ancak ilk üretilmeye başladıkları dönemlerde yalnızca erkeklerin kullanabilmesi için üretilmiştir. Daha sonra hafif kokuları tercih eden kadınların da isteklerinin artması ile beraber kadınların tarzlarına uygun EDC parfümler hazırlanmaya başlanmıştır. Parfümler hazırlanırken öncelik hafif kokulara verilir ve ilkbahar ve yaz mevsimlerinde hafif kokuları tercih etmek isteyenlere yönelik ürünler hazırlanır. EDC parfümler hazırlanırken ağırlıklı olarak narenciye meyveleri tercih edilir. EDT’den daha hafif olacak şekilde hazırlanılmakta olan EDC, çoğunlukla Köln olarak da adlandırılır. Hazırlanmış olan EDC parfümlerin kalıcılığı, içerisindeki tonlara bağlı olarak 2 saate kadar sürer. Fakat giysilere sıkıldığı zaman kullanımı 6 saate kadar artış gösterir. Siz de içerisinde yer alan parfüm özü konsantrasyonu ile kendi tarzınıza en uygun olduğunu düşündüğünüz çeşitler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
DSACategoryId/60001547/2147483603/341406/32010683