Horlama Önleyiciler

Horlama, nefes alma boğazdaki yumuşak dokuların titreşimiyle ortaya çıkan sestir. Darlık arttıkça horlama da şiddetlenecektir. Solunum düzensizliğinin olmadığı horlamanın, hastaya bir zararı olmadığı düşünülmektedir. Bu tip basit horlamalarda çevrenizdeki insanlar ve eşiniz rahatsız olabilir ve uykunuz bölünür.

Horlama Önleyiciler

Basit horlamalarda kişiler; çevrenin etkisiyle doktora başvurur. Basit horlama; sabahları yorgunluğa, halsizliğe ve uykuya neden olur. Basit horlama solunuma engel olmuyorsa ve ciddi düzeyde değilse basit önlemlerle hafifletilebilir. Eğer bu tip bir probleminiz varsa; kilo vermek, uykudan önce alkol almamak, yüksek yastık kullanmak, burun bantları kullanmak horlamayı önlemek için basit fakat etkili yöntemlerdir.

İleri düzeyde horlama probleminizde uzman bir hekime başvurmak, bu problemi önlemek için uygundur. Horlamanın şiddetini ve tipini belirlemek için; uyku laboratuvarında inceleme yapılması, uyku incelemesinin yapılması, ciddi problemde KBB hekimine başvurulması önerilmektedir. Hafif düzeyde horlama sorunu yaşayanlarda ağız içi araçlar bir süre yararlı olabilmektedir. Horlama uzun süre devam ediyorsa ve sosyal hayatınızı etkiliyorsa sorun üzerine önleyici önlemler almanın zamanı gelmiştir. Horlama sorunu nedeniyle birlikte uykunuz kalitesizleşir ve gün boyunca uykusuzluk çekebilirsiniz. Eğer uyku sırasında horlamanıza; solunum düzensizliği, boğulma hissi, sabah baş ağrısı ve uyuma hali eşlik ediyorsa uyku apnesi sorununun varlığından şüphe etmelisiniz. Uyku apnesi olan kişiler gürültülü bir şekilde horlarlar. Yeterince uyumalarına rağmen kendilerini neden dinlenmiş hissetmediklerini anlayamazlar. Uyku apnesi kalp sağlığınızı hatta hayatınızı tehdit edebilir.

Dinlenilmeden geçirilen geceler kişide uyku hali, konsantrasyon güçlüğü, unutkanlık, sinirlilik, kilo alma ve kilo vermede güçlüğe neden olur. Çocuklarda yetişkinlerden farklı olarak uyku hali, enerji eksikliği yerine dikkat eksikliği ve hiperaktivite görülür. Özellikle bebeklerde burun tıkanıklığı problemi ağızdan nefes almaya neden olur. Bunun sonucunda çocukluk döneminde geniz eti problemiyle karşılaşılabilir. Horlama sorunu yaşayan çocuklarınız için uyku testleri yaptırmanız, sorunun ilerlemesini önleyebilecektir.

Burun tıkanıklığı yaşayan kişilerde de horlama sorunu olabilir. Alerjik burun tıkanıklığı yaşayan veya burun kemiğinde eğrilik sorunu olan bireylerde horlama sorunu olabilmektedir. Bu tip bir sorunu önlemek için burun spreyleri ve burun damlaları kullanılabilir.

Horlamayı engellemek için basit fakat etkili önlemler alabilirsiniz. Yüksek yastık kullanmak, burun bantları kullanmak, horlama önleyici ağız stripleri, boğaz spreyi, horlama önleyici aparatlar, bitkisel spreyler kullanmak, horlamayı önlemek için basit fakat etkili yöntemlerdir.

Burun bantları ve aparatları; burun yanaklarını dışa doğru açarak hava yolunu genişletir. Horlama önleyici ağız stripleri; gece boyu ağzınızın arka kısmında kalır ve yumuşak dokuların titreşimini azaltır. Bu ürünlere ek olarak boğaz spreyleri de bulunur. Bu spreyler boğazın arkasındaki titreşim yapan dokuları yağlar ve yumuşatır. Horlamayı önlemek için ağız içi protezler de bulunur. Bu protezler; alt çeneyi ve dili ileri doğru getirerek nefes almayı kolaylaştırır ve horlamayı engeller. Horlama etkileri için bitkisel spreyler de kullanılabilir.

Horlama Önleyici Fiyatları

Horlama önleyiciler kadar gece diş sıkma problemi olanlar için de üretilmiş ürünler bulunur. Gece diş sıkması problemi; düzensiz bir uykuya ve sabah rahatsız edici bir baş ağrısına neden olur. Bunu önlemek için; ağız içi aparatlar kullanılabilir. Sağlık sektöründe geliştirilmiş, sağlık sorunlarınızı önlemeye ve sorunların etkilerini hafifletmeye odaklı bu ürünlerle, yorgun uyanmaya ve halsizliğe son verebilirsiniz. Horlama nedeniyle çevrenizi de mutsuz ediyorsanız; horlama önleyici ürünlerle sorunuza çözüm bulabilirsiniz.

Horlama sorunu ve burun tıkanıklıklarınız için geliştirilmiş bu ürünlerle; horlama probleminizi önleyebilecek ve hayat kalitenizi yükseltebileceksiniz. Horlama probleminiz için her bütçeye göre üretilmiş ürünleri inceleyebilir, ihtiyacınıza göre size uygun bir ürünü deneyebilirsiniz. Sorun önlemeye odaklı ve hayat kalitenizi yükseltebileceğiniz basit fakat etkili ürünlerle, horlama sorunundan kurtulabileceksiniz. İleri düzeyde problem yaşadığınıza inanıyorsanız ve sorununuz artarak devam ediyorsa uzman hekim desteği almanız önerilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Horlama Bandı Fiyatları

373 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 41 / 373 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?