Kapatıcı

Kapatıcı, diğer adıyla concealer pek çok farklı şekilde kullanılabilen oldukça güçlü ve çok yönlü bir üründür. Kapatıcı, genellikle daha yoğun olması ve pigmentleri gizleyerek kusurları ciltte harmanlayarak; koyu halkaları, yaşlılık lekelerini, koyu lekeleri ve daha fazlasını gizlemesi dışında fondötene benzer. Bulaşmaması için her zaman fondötenin üzerine kapatıcı sürmelisiniz. Küçük bir miktar kapatıcı ile ufak hileler yaparak kusurları enfes şekilde kapatabilirsiniz.

Kapatıcı Nedir?

Kapatıcı; ciltteki kusurları, koyu lekeleri, sivilce lekelerini, yaşlılık lekelerini, hamilelik lekelerini, göz altındaki koyu halkaları ve şişlikleri kapatan bir kozmetik ürünüdür. Kapatıcı o kadar çok yönlü kullanılır ki bazı kullanımlarını bilmiyor olabilirsiniz.


Örneğin; yorgun ve şişmiş gözleri saklamak için tamamen uyanık bir görünüm için kaş kemiklerinizi aydınlatan ve kaldıran bir göz kremi, fosforlu kalem ve kapatıcı kombinasyonunu kullanmalısınız. Üç ürünü de elinizin üzerine sürerek karıştırmalı ve doğal bir görünüm için parmak uçlarınızla cildinize uygulamalısınız. Kapatıcı uyguladıktan sonra, ürünün göz çevresindeki kırışıklara yerleşmesini önlemek için bölgeyi ince bir mendille kurutmanız gerekir. Eğer kapatıcınız gün ortasında biraz yağlı veya parlak görünüyorsa, bir mendili iki katmana ayırmalısınız ve bir tarafını fazla yağı temizlemek için kullanmalısınız.

Kedi gözünüz biraz bozulmuşsa, açılı bir fırçayı sıvı kapatıcıya daldırmanız ve pürüzlü çizgileri temizlemeniz gerekir. Bu uygulama, tamamen çıkarmaktan ve baştan başlamaktan çok daha kolaydır.

Dudaklarınıza ruj sürmeden önce bir kapatıcı sürerseniz rujunuzun dağılmasını veya lekelenmesini önleyebilirsiniz. İnce uçlu bir fırça süper hassas çizgiler elde etmenize yardımcı olur. Dudaklarınızın ne kadar keskin ve şık görüneceğine şaşıracaksınız.

Kapatıcı ayrıca dudaklarınızın çok daha dolgun görünmesini sağlayabilir. Dudaklarınızın orta bölümünü hafif bir kapatıcı ile doldurup parmak uçlarınızın sıcaklığıyla harmanlayarak işe başlamalısınız. Hafifçe parıldayan bir görünüm için nude bir dudak parlatıcısı ile makyajı bitirmeniz gerekir.

Dudaklarınızı tamamen yeniden şekillendirmek isterseniz ve daha hoş dudaklara sahip olmak isterseniz ince bir kapatıcı katman uygulayarak işe başlamalısınız. Ardından kremsi bir kalemle doğal dudak çizgisinin biraz dışına taşırmalısınız. Mat bir görünüm için dudaklarınızı kalemle doldurmaya devam etmelisiniz veya dudak parlatıcısı sürdükten sonra makyajınızı tamamlamalısınız.

Cilt tonundan bir ton daha açık olan bir kapatıcı ile kaşlarınızın üstünü ve altını hizalayarak kaş kemerinizi tanımlayabilirsiniz. Vücut sıcaklığı ürünü yumuşatmaya ve yaymaya yardımcı olduğu için parmak uçlarınızla kapatıcıyı harmanlamanız önemlidir.

İki kalem kapatıcıyla şekillendirerek ve vurgulayarak makyaj görünümünüzü güçlendirebilirsiniz. Bu formülde cilt tonundan iki ton daha koyu, diğeri ise iki ton daha açık olmalıdır. Elmacık kemikleriniz ve T bölgesi gibi yüzünüzün çevresinde doğal olarak ışığı yakalayan daha açık tonlu kapatıcıyı, alnınız ve çene çizginiz gibi daha yumuşak alanlarda daha koyu tonlu kapatıcıyı kullanmalısınız. Pürüzsüz, doğal bir görünüm için parlatıcı bir fırçayla hepsini karıştırmalısınız.

Köprücük kemiğine kapatıcı sürmek, gece makyajı için çok güzel bir katkıdır. Köprücük kemiğine ince bir açık renkli kapatıcı kalem tabakası çizmeli, ardından ten renginizden iki ton daha koyu olan bir kapatıcıyla doğal hatlarınızı çizmelisiniz. Nemli bir makyaj süngeri ile sert çizgileri ortadan kaldırarak hepsini karıştırmalısınız. Bir parça yüz kremi ile katı miktarda sıvı kapatıcı karıştırarak kendi renkli nemlendiricinizi yaratabilirsiniz. Cildiniz süper ince renkli bir yüzeyle hoş ve nemli hisseder.

Kapatıcı Fondoten

Makyaj çantasındaki en işe yarayan ve çok yönlü olan ürün kapatıcıdır. Kapatıcı, yalnızca yüzdeki ve göz altındaki kusurları gizlemek için kullanılmaz. Aynı zamanda göz kapakları, köprücük kemiği ve sırt için bile kullanılabilir. 

Kapatıcılar kullanırken yapılan en büyük hatalardan birisi de göz altı bölgesine yarım daire şeklinde çizmek ve dağıtmaktır. Çünkü doğrudan göz altına sürdüğünüzde koyu halkalar ve torbalar vurgulanır. Göz altına ters bir üçgen çizmeniz gerekir. Bu şekilde kusurları gizleyebilirsiniz. Taban gözünüzün altında olmalı ve ucu yanağınıza doğru bakmalıdır. Bu şekilde, tüm kusurlarınız gizlenir ve tüm yüzünüz aydınlanır.

Eğer sivilceler ve sivilce izlerini kapatmak istiyorsanız, kapatıcıyı biraz kulak çubuğuna almalısınız ve sivilcelerin üzerine uygulamalısınız. Ardından bir nemli süngerle iyice karıştırmalısınız ve üzerine hafifçe transparan pudra uygulamalısınız. Kapatıcılar sadece yüzünüz için değildir. Göğsünüzde veya sırtınızda kapatılması gereken bir sivilce varsa, kremsi bir kapatıcı uygulamalısınız ve üzerine sabitleyici transparan pudra sürmelisiniz. Transparan pudrayı sürmeden önce beş dakika kadar beklemenizi tavsiye ederiz. 

Cilt tonunuzdan biraz daha açık olan bir concealer yardımıyla göz kapaklarınızı güzel bir şekilde vurgulamanız mümkündür. Göz kapaklarınızı bir kapatıcı çubukla; iç kısım, V kısmı ve kaş kemiğinin hemen altı olmak üzere ayırmalısınız. Ardından parmak uçlarınızla hafifçe karıştırmanız gerekir. Sonuç? Tüm yorgunluğunuzu gizleyen parlak ve iyi dinlenmiş gözler.

Göz altı halkalarınız normalden biraz daha koyu görünüyorsa, yüzük parmağınızla portakal rengi veya şeftali rengi kapatıcıyı sürmeyi denemelisiniz. Kulağa çok eski usul geliyor ama gerçekten işe yarıyor. Serçe parmağınız aslında parmaklarınızın en zayıfıdır. Bu nedenle, gözlerinizin etrafındaki hassas deriyi çekmeden kapatıcınızı karıştırmak için doğru miktarda baskı uygulayacaktır.

Herkesin birkaç renk düzeltici kapatıcıya sahip olması çok önemlidir. Özellikle de cilt tonunuzda eksiklikler varsa daha da önemlidir. Renk düzeltme stratejiniz tamamen cilt tonunuza ve cilt sorunlarına bağlıdır. Ancak genel olarak açık tenli ve sarışın kişilerdeki mavi tonlu bölgeleri aydınlatmak için soluk pembe kapatıcı kullanmanız gerekir. Kumral kişilerin, mavi ve mor gölgeleri nötralize etmek için şeftali rengi kapatıcı kullanması gerekir. Esmer kişiler, koyu lekeleri ortadan kaldırmak için turuncu ya da pembe kapatıcı, bronz tenli kişiler mor veya koyu tonlu lekeleri dengelemek için sarı kapatıcı, ciltteki kırmızılığı nötralize etmek için yeşil kapatıcı ve sarı tonları gizlemek için lavanta rengi kapatıcı kullanmalıdır.

Kapatıcı Ne İşe Yarar? 

Concealer, makyaj konusunda hayat kurtaran bir detaydır. İnce çizgiler doğaldır. Onları nasıl ortadan kaldırmayı seçeceğiniz size kalmış. Ciltteki ince çizgileri bulanıklaştırma ve gizleme konusunda ustadır. Doğal bir görünümü tercih ediyoruz bu nedenle kırışıklıklar arasında cakey görüntü oluşturmayan parçalarla yapılan kapatıcı bir formül harikalar yaratıyor. Göz altına birkaç nokta uygulamalısınız ve karıştırmak için yüzük parmağınızla hafifçe vurmalısınız.

Bütün gece çalıştıysanız muhtemelen biraz desteğe ihtiyacınız olacak. Aydınlatıcı bir kapatıcı kullanmak göz altı alanınızın daha parlak ve uyanık görünmesini sağlayan optik bir yanılsama görevi görür. Gerçekten geç uyuduğunuz geceler için, her bir gözün iç köşelerine az miktarda pırıltılı göz farı sürebilirsiniz.

Tüm gün boyunca ışıltılı bir cilt elde etmenin en kolay yollarından biri de elmacık kemiklerinde kapatıcı kullanmaktır. Doğal ten renginizden bir veya iki ton daha açık bir ürün seçmelisiniz. Kaş kemiklerini, burun kemerinizi ve dudaklarınızı vurgulamak için de kapatıcı kullanabilirsiniz.

Akneye eğilimli cilt üzerinde makyaj yapmak biraz mantıksız gelebilir ama aynı zamanda kusurları tedavi ederken ve gizlerken işe yarar. Salisilik asit ile formüle edilmiş bir kapatıcı, sivilcenin boyutunu ve görünümünü azaltmaya yardımcı olurken doğal görünümlü sivilceleri gizler. Yüzünüze parmak uçlarınızdan yağ bulaşmasını önlemek için bir sünger veya kapatıcı fırçası ile uygulamanızı öneririz.

Vücudunuzda özellikle bacaklarınızda selülit varsa ya da portakal kabuğu görüntüsünden muzdaripseniz mini etek giymek sizin için zor olabilir. Bu durumda selülitlerinizi usta bir şekilde gizlemek için kalem kapatıcı kullanabilirsiniz. Kalem kapatıcıyı, selülitli bölgelere düzgün bir şekilde uyguladıktan sonra nemli bir makyaj süngeriyle iyice cildinize karıştırmalısınız.

Kapatıcı Paleti

Makyaj yaparken mutlaka fark etmişsinizdir. Tek bir renk kapatıcı her lekeye ve her bölgeye uymaz. Sivilce lekeleri ve koyu lekeleri kapatmak için iyi formüller var. Cildi parlak ve aydınlık göstermek için iyi formüller var. Herhangi bir yara izini veya hiperpigmentasyonu uygun gördüğünüz şekilde düzeltmeye yardımcı olan iyi formüller var. Bu yüzden tek bir renk kapatıcı satın almak yerine bir kapatıcı paleti kullanmalısınız.

Güneşte yanmış cilt, morarma, yara izleri, göz altı halkaları, göz altı torbaları, alerji kızarıklığı ve hayatımızda bir ara yaşadığımız ve yaşayacağımız diğer cilt sorunları için cilt tonunuza uygun kapatıcı paleti kullanmalısınız. Bunun için en iyi palet, farklı renk tonlarının bulunduğu ürünlerdir. Kayısı rengi, lavanta rengi, nane yeşili rengi, bal rengi ve portakal rengi bir paleti kullanabilirsiniz. Bu tür kapatıcı paletleri, her biri büyük bir kapatıcılık alanı için pigment bakımından oldukça konsantredir. 

Kayısı rengi, mavimsi renk değişimiyle mücadele eder ve koyu lekeler bırakan göz altı morlukları, koyu halkaları ve kırık kılcal damarları gizlemek için mükemmeldir. Renksiz alanlara konsantre olmalı, ardından dışa doğru karıştırmalı ve kenarları cilde sorunsuz bir şekilde dağıtmak için nemli bir sünger kullanmalısınız. Ardından, yerine tamamen sabitlemek için tüm yüzünüze şeffaf bir fondöten uygulamalısınız ve transparan bir pudra ile makyajı sabitlemelisiniz. 

Grip mi oldunuz yoksa gerçekten çok yoğun bir hafta mı geçiriyorsunuz? Bir lavanta dokunuşu işinizi görecektir. Lavanta rengi kapatıcıyı bir avucunuzun içinde fondöten ile karıştırmalı ve nemli bir süngerle gerektiği yere bastırmalı ve karıştırmalısınız. Doğal olarak solgun bir cildiniz varsa, bu karışımla elmacık kemikleri boyunca, alın ve çenenin orta kısımlarını öne çıkarabilirsiniz.

Nane yeşili, ciltteki kızarıklığı anında yok eder. Bu rengi yanaklardaki güneş lekelerini ve çilleri gizlemek için kullanabilirsiniz. Sıcak renk, güneş lekelerinin şeklinden kurtulmanızı sağlar ve yüzeyin görünümünü yumuşatır. Portakal rengi kapatıcı, gün boyunca hızlı rötuşlar için harika olan ilave bir renktir. Bu yarı saydam rengi, hedeflenen sorunlar için diğer renklerle harmanlamak için bile kullanabilirsiniz. 

Kapatıcı Önerileri

Kozmetik dünyasına yabancıysanız veya henüz kapatıcı kullanmaya karar verdiyseniz bu kategorideki harika kapatıcı önerilerimize göz atabilirsiniz.

-L'Oréal Paris Infallible More Than Concealer

Doğal mat kaplamalı tam kapatıcı L'Oréal Paris Infallible More Than Concealer ile yüzünüzde kusursuz bir taban oluşturabilirsiniz. Uzun ömürlü, ultra bükülebilir ve hafif olan yüksek pigmentli elastik formül, lekeler, koyu halkalar ve eşit olmayan cilt tonu dahil olmak üzere bir dizi kusurun kamufle edilmesine yardımcı olmak için güvenilir bir koruma sağlar. 

Uygulamada tespit edilemeyen sıvı kapatıcı kırışmaz veya ince çizgilere yerleşmez. Cildi düzeltmenin yanı sıra aydınlatmak, konturlamak ve vurgulamak için de kullanılabilir. Kontürlemek için daha derin bir ton ve aydınlatmak için daha açık bir ton seçebilirsiniz.

-L'Oreal Paris True Match Concealer

Her şeyi yapabilen bu kapatıcı, cilt tonunu düzeltmek, kusurları gizlemek ve yorgunluk belirtilerini gizlemek için idealdir. Göz çevresini anında aydınlatmak ve zamanla koyu halkalarla savaşmak için kafeinle zenginleştirilmiştir. Özel bir yüzey için hafif orta ila yüksek oluşturulabilir kapatıcılığı vardır. Anında kapsama ve yumuşatma sağlayan bu ürün, hassas aplikatörü sayesinde cilt tonunu ve alt tonu düzeltir.

-L'Oréal Paris Lumi Magique Kapatıcı 

L'Oréal Paris Lumi Magique Kapatıcı, yüzü aydınlatmak için gölgeli alanların görünümünü silmek için kullanılan bir kapatıcıdır. Işıltılı bir sıvı formül ile fondöten, kusurları gizlemek ve koyu halkaları ve diğer yorgunluk belirtilerini azaltmak, gözlerin görünümünü aydınlatmak ve güzelleştirmek için göz çevresindeki cildin doğal ışığını arttırmak için cilt üzerinde eriyecektir. Kapatıcı, tüm cilt tiplerine hitap etmek için açık, orta ve koyu renklerde mevcuttur.

-Max Factor Mastertouch Likit Göz Altı Kapatıcı 

En iyi modellerin ciltlerinin her zaman kusursuz görünmesini nasıl sağladığını hiç merak ettiniz mi? En büyük podyumlarda profesyonel makyaj sanatçıları tarafından sahne arkasında kullanılan Max Factor Mastertouch Kapatıcı, size profesyonel bir makyaj sanatçısının uzman dokunuşunu veren mucize bir üründür. 

Kullanımı kolay kalem tasarımı, ihtiyaç duyulan ürün miktarını tam olarak kontrol eden kullanışlı sünger uç sayesinde uygulamayı hızlı, pürüzsüz ve hassas hale getirir. Uygulaması kolay bir doku, kusurları gizler ve göz altındaki koyu halkaların görünümünü soldurur. Formül, ışığı dağıtan formül ve cilt yumuşatma aplikatörü, kapatıcının cildinize kusursuz bir şekilde karışmasına yardımcı olur ve onu kusursuz hale getirir. Max Factor Mastertouch Concealer, cildinizi güneş ışınlarından korumak için SPF 10 içerir. Kapatıcıya yapışması ve ışığı yansıtan parçacıklarını gizlemekten kaçınmak için fondötenin üzerine uygulanır. 

-Max Factor Erace Stick Göz Altı Kapatıcısı

Sadece koyu halkaları ve kusurları hızlı bir şekilde kapatmakla kalmaz aynı zamanda çubuk aplikatörü, çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü gizlemek için harikadır. Her cilt tipine uyan bir ton vardır. Max Factor Erace Kapatıcı sadece göz altı koyu halkaları ve rahatsız edici kırılmaları hızlı bir şekilde kapatmakla kalmaz, aynı zamanda hassas çubuk aplikatörü, çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü gizlemede harika olduğu anlamına gelir.

Kapatıcı Fırçası Nasıl Seçilmeli?

En basit haliyle, kapatıcı fırça, sıvı, krem ve toz kapatıcı formüllerini uygulamak ve harmanlamak için tasarlanmış küçük bir makyaj fırçasıdır. Genel olarak, bir kapatıcı fırça, yoğun şekilde paketlenmiş kıllara sahip küçük bir fırça başlığına ve ucunda düz, konik bir şekle sahiptir. Uzun bir sapla tamamlanan fırça, size maksimum kontrol sağlayarak, yüzünüzün istenen bölgelerine eşit bir kapsama alanı sağlamayı mümkün kılar. 

Kapatıcı Aydınlatıcı Nedir?

Ağır şekillendirme günleri geride kaldı. Bunun yerine, her geçen gün daha fazla kadın, tek bir inanılmaz ürünün yardımıyla, günlük makyaj görünümlerinde daha minimalist bir yaklaşım benimsiyor: kapatıcıyı vurgulamak. Sıvı kapatıcı aydınlatıcı olarak da bilinen bu ürünü, uygulaması son derece kolaydır. Kapatıcı aydınlatıcı daha belirgin olmasını istediğiniz alanlara uygulanmalıdır. Herkesin yüz tipi farklı olduğundan ve herkes aynı özellikleri vurgulamak istemediğinden ötürü, uygulama alanlarına kendiniz karar vermelisiniz.

Kapatıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her zaman cilt tipinize ve cilt sorunlarınıza yönelik ve size uygun kapatıcı modelleri kullanmanız gerekir. Kuru cildiniz varsa, mat yüzeyli sıvı bir kapatıcı tercih etmeyin çünkü yüzey kuruluğunu vurgulayacaktır. Gözenekleri genişlemiş yağlı bir cildiniz varsa, bu dokular, gözenekleri tıkama ve büyütme eğiliminde olduğu için kremsi veya çubuk kapatıcılar kullanmamalısınız. Küçük cilt tonu eşitsizlikleri için daha düzgün bir yüzey oluşturmak adına, hafif veya orta kapatıcı özelliği olan bir ürün kullanmanız faydalı olacaktır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kapatıcı Ürünler

1670 ürün listeleniyor
KikoMilano
Flormar
Golden Rose
Revolution
L'Oréal Paris
Lancome
Note
Nars
Bobbi Brown
Avon
Pastel
NYX Professional Makeup
Estee Lauder
Deborah
Rare Beauty
Alterra
Benefit Cosmetics
Clio
Beaulis
Shiseido
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka