Yüz bakımı denilince akla ilk olarak sorunlu cilt gelmemelidir. Yüz bakımına 20’li yaşlardan itibaren başlanabilir. Böylelikle yaş ilerledikçe düzenli yüz bakımı yaptırarak, leke ve kırışıklık gibi sorunlarla uğraşmadan, cilt problemlerinin oluşumunu engellemiş oluruz.

Yüz Bakım Setleri

Yüz bakımındaki asıl amaç kozmetik değil cilt sağlığıdır. Cilt temizliği erken yaşlardan itibaren ön planda tutulmalıdır. Cildin canlılığı önemli bir sağlık göstergesidir. Günümüzde hava şartları beslenme bozuklukları, stres, UV ışınları, makyaj gibi etkenlerle yüz bakımı önem kazanmıştır. Yüz bakımına özen göstermek hayat tarzı olmalıdır. Yaptığınız makyajı cildinize uygun temizleyicilerle temizlemeli ve yine cilde uygun nemlendiricilerle cilt nemlendirilmelidir. Soğuk hava, evdeki ısı kaynakları da cildin nem dengesini bozmaktadır. Bu nedenle cildinize uygun nemlendirici kullanmak dıştan gelen bu olumsuz etkileri azaltacaktır.

Cilt yaşlanmasını, sarkmaları, lekeleri, kırışıklıkları engellemek ve geciktirebilmek için bütçenize uygun profesyonel yüz bakımı yaptırabilirsiniz. Yüz bakımı doğru ürünler kullanılarak uzman ellerde yapıldığında cildin yaşlanmasını geciktirebilir. Yaş ilerledikçe yaşlılık belirtileri vücutta belirmeye başlar. Belirtiler genel olarak göz çevresinde başlamaktadır. Göz alt torbaları sarkmaya başlar, kırışık bir yapı haline bürünür. Bu durumu en aza indirmek yüz bakımıyla doğrudan ilgilidir. Yüz bakımına ne kadar önem verilirse, zamanın izleri o derece az görülecektir. Yüzdeki diğer önemli nokta alın bölgesidir. Bu bölge mimikler nedeniyle kırışmaya uygundur.

Yüz bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir. Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt incelemesi yaptırarak hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranına bakılarak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar verilebilir. Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için gereken ürünler; tonik, süt, peeling ürünleri, çeşitli serumlar, maskeler ve kremlerdir. Kullanılan ürünlerle cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır ve sağlıklı bir görünüm kazanır.

Dikkat edilmesi gereken nokta; cilde uygun ürünler kullanılmasıdır. Önce cilt tipinizi belirlemeniz size fayda sağlayacaktır. Yağlı, hassas ve normal cilt tipleri için üretilen ürünlerle cildinize iyilik yapabileceksiniz. Yağlı cilde sahipseniz; cildinizdeki yağ oranını kontrol altına alabilecek yağ dengeleyici ürünler seçmeniz fayda sağlayabilir. Hassas ve alerjik bir cilde sahipseniz; cilt bakım ürünlerini seçerken dikkatli olmanız sorun yaşamanız açısından önemlidir. Kuru cilde sahipseniz; su bazlı kremlerle nemli bir cilde sahip olabilirsiniz. Kozmetik sektöründe yaşlılık önleyici ürünler artış göstermektedir. Özellikle serumlar bu görevi görürler. Serumlarda cildinizi besleyen ve nemlendiren maddeler bulunur, yoğun bir bakımla cildiniz sağlıklı bir görünüme kavuşabilir. Bakım serumunun ardından cilde uyumlu bir kremle uygulanan cilt masajıyla sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Cildin bir pH dengesi bulunmaktadır ve doğal pH dengesini, cildinizi temizledikten sonra tonik kullanarak koruyabilirsiniz. Kırışıklıkları azaltmak ve cildinizi esnek tutmak için tonikten sonra nemlendirici kremler kullanmak büyük fayda sağlayacaktır.

Yüz Bakım Set İçerikleri

Yüz bakımına verilen önem özellikle ülkemizde son yıllarda büyük artış göstermiştir. Günümüzde her cilt tipi için üretilmiş ürünler bulunmaktadır. Tonik, temizleme sütleri, yoğun serumlar, gece ve gündüz kremleri vb. bakım ürünleriyle cildinize bir iyilik yapabilirsiniz. Yoğun ve zor geçen bir günün sonunda uygulayacağınız yüz bakımıyla cildiniz rahat bir nefes alacak. Yılların yorgunluğunu yaşlanma karşıtı ürünlerle engelleyebilecek, yıllara meydan okuyabileceksiniz. Sizler için setler halinde oluşturulmuş ürünlerle; ihtiyacınız olan içeriğe kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Yoğun ve tam koruma sağlayan yüz bakım setlerine; ihtiyacınız ve cilt tipiniz doğrultusunda inceleyebilir, ürünlere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Set içerikleri; ihtiyacınıza göre belirlenmiştir. Temizleyici setler, nemlendirici setler, yaşlılık karşıtı serumlar ve kremler, göz çevresi nemlendirici kırışıklık karşıtı bakım setleri şeklinde birçok set çeşidiyle cildinizin ihtiyacı olan korumayı sağlayabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Yüz Bakım Seti Fiyatları

1.407 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Loreal Paris Yüz Bakım Setleri
  2. Maybelline Yüz Bakım Setleri
  3. La Roche-Posay Yüz Bakım Setleri
  4. Avene Yüz Bakım Setleri
  5. Sebamed Yüz Bakım Setleri
  6. Garnier Yüz Bakım Setleri
  7. Nivea Yüz Bakım Setleri
  8. Avon Yüz Bakım Setleri
  9. Flormar Yüz Bakım Setleri
  10. Xolo Yüz Bakım Setleri
  11. Farmasi Yüz Bakım Setleri
  12. Janssen Yüz Bakım Setleri
  13. Janssen Cosmetics Yüz Bakım Setleri
  14. Mecitefendi Yüz Bakım Setleri
  15. LR Yüz Bakım Setleri
  16. Medical Peeling Yüz Bakım Setleri
  17. Caudalie Yüz Bakım Setleri
  18. Güzellik Paketim Yüz Bakım Setleri
  19. Dermapolin Yüz Bakım Setleri
  20. Eda Taşpınar Yüz Bakım Setleri
 4. Cilt Tipi
 5. Özel Listeler
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010940
Başa dön