Aktif olarak bir spor dalı ile ilgilenenlerin yanı sıra beslenme düzenine dikkat edenler için de çeşitli içecek karışımları yapmak önem arz ediyor. Temel anlamda meyve, sebze ya da kuruyemiş gibi gıdalar içeren karışımlar, günlük bazda ihtiyaç duyulan protein ve vitamin / mineral değerlerini karşılamayı amaçlıyor. Yapılan bu karışımların doyurucu özelliği de ayrı bir avantaj katıyor. 

Söz konusu bu karışımların saklanma koşulları da göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konuyu oluşturuyor. İçimin kolay, taşımanın da rahat olması için çeşitli karışım kapları üretiliyor. Bu kaplar genel olarak shaker şeklinde adlandırılırken piyasada çok sayıda shaker modeli yer alıyor. Ayrıca karıştırma işlemi de shaker yardımı sayesinde oldukça pratik hale geliyor.

Shaker Nedir?

Shaker, Türkçeye genellikle karıştırıcı gibi isimler ile çevriliyor. Sporcuların ya da diyet programı oluşturan insanların kullanım alanları ise yalnızca karıştırma işlevini karşılamıyor. Shaker modelleri ile yaptığınız karışımı saklamanız da kolaylaşıyor. Başlangıç seviyesinden profesyonel düzeye kadar her sporcu beslenmesine özen gösteriyor ve shaker, bu aşamada sporcuların da en büyük yardımcısı oluyor. 

Shaker ile Neler Hazırlanabilir?

Shaker yardımı ile protein tozu gibi karışımlar yapılabileceği gibi çeşitli smoothie ve milkshake tarifleri de hayata geçirilebiliyor. Örneğin sadece süt, muz ve yulaf içeren sağlıklı ve besleyici bir smoothie hazırlanabiliyor. Ortalama 2 yemek kaşığı kadar yulaf, yarım su bardağı süt ve bir muz, shaker yardımı ile leziz ve doyurucu bir içecek haline gelebiliyor. Öte yandan kahve içerikli karışımlar da yapılabiliyor. Yine muz, yulaf ve sütten oluşan karışıma bir miktar kahve eklediğiniz takdirde güne dinç başlamanızı sağlayacak bir içecek oluşuyor. Shaker modelleri ayrıca yemek ve tatlı gibi besinleri hazırlarken de büyük ölçüde yardım sağlıyor.

Shaker modelleri, yaz aylarında da hayatı kolaylaştırıyor. Serinletici içecekler yaz aylarını daha çekilir kılarken bu içecekler, shaker ile hazırlanıyor. Yaz aylarına girmeden fit olmak isteyenler bu isteğe uygun karışımlar yaparken yaz aylarında da serinlemeyi sağlayacak buz gibi içecekler shaker'ların içerisini süslüyor. 

Shaker Modelleri Nelerdir?

Temel açıdan her biri benzer işlevlere sahip olsa da birçok shaker modeli bulunuyor. Bu shaker modelleri arasında ufak tefek işlev farklılıkları da bulunabiliyor. Shaker modelleri arasındaki en büyük farklılık kapasiteleri oluyor. Kimi ürünler 600 ml kapasiteye sahipken bazıları 1000 ml'ye kadar genişleyebiliyor. Ayrıca modellerin tasarımı da öznel yargılar taşıyor. Spor yaparken ya da diyet uygularken motivasyon önemli bir yapı taşı olarak görülüyor ve shaker modelleri, motivasyon verici söz ya da semboller içerebiliyor. Öte yandan bazı shaker modellerinin alt kısımlarında küçük bir bölme göze çarpıyor. Bu bölme shaker gövdesinden ayrılabiliyor. Protein tozu gibi toz karışımlar kullanacaklar için önemli olan bu bölme, taşıma esnasında sıvı ve tozun karışmasını engelliyor. 

Shaker Modellerinin Fiyatları Nedir?

Piyasadaki geniş shaker skalası, fiyat konusunda da çeşitli alternatifler barındırıyor. Her istek ve ihtiyaca uygun bir shaker bulunabilirken ekonomik anlamda da büyük bir boşluk bulunuyor. Basit işlevlere sahip, düz bir shaker modeli daha ekonomik olabilirken işlev zenginliğine sahip modellerin fiyatları daha da yükseliyor. Yukarıda sözü edilen kapasite, tasarım, bölme gibi faktörlerin tamamı fiyat üzerinde de etkili kabul ediliyor. Daha küçük kapasiteli ürünler ile büyük kapasiteli ürünlerin fiyatları da haliyle ayrı oluyor. Karıştırmak için gerekli olan parçalar her modelde bulunmuyor ve bu durum da shaker modellerinin fiyatları üzerindeki bir diğer kriter halini alıyor. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Shaker Fiyatları

141 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Hardline Nutrition Shaker
  2. Bigjoy Sports Shaker
  3. Herbalife Shaker
  4. Nike Shaker
  5. Blender Bottle Shaker
  6. Rennway Shaker
  7. Eprotein Shaker
  8. Scucs Shaker
  9. Contigo Shaker
  10. Grenade Shaker
  11. Dynamic Nutrition Shaker
  12. Leva House Shaker
  13. Xpro Nutrition Shaker
  14. Zicco Shaker
  15. Bomba Shaker
  16. Jumbo Shaker
  17. Neosante Shaker
  18. Nutrawell Shaker
  19. Nutrever Shaker
  20. Saf Nutrition Shaker
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Renk A-Z
 8. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001546/2147483635/354020/27073740
Başa dön