Sporcu Besinleri & Suplementer

Sporcu besinleri, sporcuların günlük yemek öğünlerinin dışında tüketmeleri için üretilen takviye gıdasıdır. Sporcuların daha iyi performans sergileyebilmesi için gerekli olan sporcu besin takviyeleri vücudun spor esnasında ihtiyaç duyduğu enerjiyi üretir. Spor sürecinde sporcu takviye besinleri yardımıyla vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri karşılayabilir, dilediğiniz vücuda ve kiloya sağlıklı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Sporcu Besinleri Çeşitleri

Spor yaparken insan bedeni normal yaşantısı için gerekli olan enerjiden daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Sporcular ihtiyaç duydukları bu enerjiyi lezzetli, sağlıklı ve doğal sporcu besinleri ile karşılamayı tercih eder. Enerji veren sporcu besinleri ile güç takviyesi alabilirsiniz. Supplemetler antrenman esnasında en iyi performansı sergileyebilmenize destek olabilir. Enerji deposu olan karbonhidrat tozları antrenman öncesi ve sonrası enerjinizi canlı tutabilmenize yardımcı olabilir. Kilo almak için sporcu besinleri arasından gainer kullanılabilir. Gainer içerisinde yüksek oranda karbonhidrat ve bir miktarda protein tozu bulunur. Kilo aldırıcı sporcu besinleri içerisinde protein miktarı karbonhidrat miktarına göre oldukça düşük olduğu için kas geliştirmeyi isteyenlerin değil kilo almayı isteyenlerin kullanması gereken bir üründür. Yüksek kalorili sporcu besinleri tüketmek kilo almanıza yardımcı olabilir. Yağ yakıcı sporcu besinleri içerisinde L-Karnitin yer alır. L-Karnitin vücuttaki yağların parçalanarak enerjiye dönüşmesini destekler. Sporcu besinlerini shaker içerisinde karıştırarak kolaylıkla tüketebilirsiniz.

Sporcu Besinleri Faydaları

Sporcu ek besinleri sporcuların vücutlarının ihtiyaç duyduğu birçok besini karşılar. Birbirinden farklı amaçlara hizmet eden sporcu besinleri arasında tamamen doğal meyve ve bitkilerden üretilen organik sporcu besinleri de bulunur. Birbirinden farklı tatlara sahip lezzetli özel sporcu besinleri ile istediğiniz sağlıklı vücuda kavuşabilirsiniz. Atıştırmalık sporcu besinleri, yemek yemek için çok fazla vakit olmadığında kısa sürede rahatlıkla tüketilebilen ürünlerdir. Örneğin proteinli bar ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri kısa süre içerisinde karşılayabilirsiniz. Yüksek lif içeriğine sahip müsli ile yüksek enerji elde edebilir ve uzun süre tokluk hissi yaşayabilirsiniz. Kreatin, vücudun yüksek oranda enerji üretmesine yardımcı olarak kasların kuvvetlenmesini destekleyebilir. Kompleks protein tozu vücudun kas gelişimini desteklemeye ve protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olabilir. Builder, hacimsel büyümeyi destekleyebilir. Kas büyütmek isteyenler builder tercih edebilir. Spor ve antrenmanlarda spor ayakkabılar tercih edilmesi de spor performansınızı destekler.

Sporcu Besinleri Fiyatları

Sporcular bir yandan en iyi sporcu besinlerini ararken bir yandan da bu besinlerin fiyatını merak eder. Sporcu besinleri çok çeşitlidir. Bu nedenle fiyatları değişkenlik gösterebilir. Sporcu besinleri fiyatları, içerisindekilere göre değişkenlik gösterebilir. Tamamen organik olan sporcu takviye gıdaları fiyatları da diğer takviye gıdalarından farklılık gösterebilir. İhtiyaç duyduğunuz ucuz sporcu besinleri satın alabilir ve takviye gıdalarını uygun fiyatlara kolaylıkla bulabilirsiniz. Ucuz sporcu besinlerine kolay ve güvenilir bir şekilde Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sporcu Besinlerini Kimler Kullanabilir?

Sporcu besinlerini aktif olarak spor ve egzersiz yapanların kullanması tavsiye edilir.

Sporcu Besinleri Kullanmadan Spor Yapılabilir Mi?

Sporcu besinlerini kullanmadan spor yapılabilir. Ancak ihtiyacınız doğrultusunda ek gıda olarak tüketeceğiniz sporcu besinleri sporunuzu destekleyerek sağlıklı bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Hangi Spor Besinini Kullanmalıyım?

Spor besinlerinin çoğu birbirinden farklı amaçlara hizmet eder. Örneğin kreatin kasların güçlenmesine yardımcı olurken L-Karnitin yağ yakımını destekler. Bu nedenle spor besinlerinin özelliklerini araştırarak kendiniz için en uygun ve en iyi sporcu besinlerini tüketmeniz tavsiye edilir.

Sporcu Besinleri Zararlı Mıdır?

Sporcu besinlerin bilinçsiz ve aşırı tüketilmesi birçok sağlık sorununa yol açabilir. Sporcu besinlerini tüketmeden önce doktor tavsiyesi alınabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sporcu Besinleri

6575 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sporcu Besinleri & Suplementer
Sporcu Besinleri & Suplementer
Protein Tozu
Protein Tozu
Karbonhidrat (Mass Gainer)
Karbonhidrat (Mass Gainer)
Amino Asit (BCAA)
Amino Asit (BCAA)
L-Karnitin (CLA)
L-Karnitin (CLA)
Kreatin
Kreatin
Shaker & Aksesuarlar
Shaker & Aksesuarlar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 6575 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/354020