İstenmeyen tüylerden kurtulmak için jilet, ağda veya sir ağda gibi geçici yöntemlerin yanı sıra, daha kalıcı bir çözüm için günümüzde sıklıkla kullanılan; lazer epilasyon cihazlarıdır. 1990 senesinden beri dünyada kullanılan lazer epilasyon cihazlarının çalışma prensibi; istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve tüylerin yapısına göre değişen sürelerde yok edilmesine dayanır. İlk cihazlar daha ağrılı bir uygulama sunarken, son yıllarda teknolojinin de gelişmesi ile birlikte hem lazer epilasyon uygulama fiyatları daha uygun hale gelmiş, hem de çok daha az ağrılı bir yöntem olmuştur.

Profesyonel kullanıma uygun lazer epilasyon cihazları; Alexandrite lazer chazı, iğneli epilasyon cihazı, ütüleme lazer cihazı, Diode lazer cihazı, ND lazer cihazı, IPL lazer cihazı ve Ruby lazer cihazıdır.

IPL Lazer Nedir?

Son dönemlerde ilerleyen teknoloji ile hem dermatolojiye, hem de lazer epilasyon yöntemlerine kazandırılan uygulamalardan bir tanesi de; IPL lazerdir. 1997 yılından beri dünyada kullanılan bir teknolojidir. Yoğun atımlı ışık sistemleri anlamına gelen ve dalga boyu 400 nm ile 1200 nm arasında değişen IPL lazer, uzun vadede etkili bir epilasyon yöntemidir. Kalıcılık oranı, Alexandrite, Diode ve ND lazerlere göre daha az olsa da, başarı oranı yüzde 80-90 arasındadır. Özellikle Alexandrite lazerin etkili olmadığı açık tenlilerde, çok ince tüy ve kıllarda başarı sağlar.

Diğer uygulamalar ile arasındaki fark; IPL epilasyonda cilt üzerine epilasyon jeli sürülerek direkt cihazın cilt ile temas etmesidir. Bu yüzden uygulama yapılırken hijyene çok dikkat etmek gerekir. Ayrıca lazer tedavisinde tek dalga boyu kullanılırken, IPL lazerler farklı dalga boylarını kullanır. Atım gücü, atım süreleri, atım sayısı gibi parametreler uygulayıcı tarafından ayarlanabilir. Uygulamadan sonra ciltte hafif yanma veya kızarıklık oluşabilir. Diğer lazer uygulamalarında olduğu gibi IPL lazer sonrası kalan tüyler, başka yöntemlerle alınmamalı, kese veya peeling yapılmamalı ve güneşten korunmalıdır. Kadınların yanı sıra erkeklere de uygulanabilir.

IPL lazer teknolojisi profesyonel anlamda tamamlayıcı bir yöntem olarak kullanılırken, ev tipi cihazlar ile amatör kullanım da sağlanabilir.

IPL Lazer Epilasyon Aleti

IPL lazerler ile aslında bilgisayar kontrollü ışık tedavisi uygulanmaktadır. Bu cihazlar, her hastanın problemine göre ayrı dalga boylarında ışık atımları sağlarlar. Dalga boyu 400 nm ile 1200 nm arasında değişen ışıklara uygun olan cildin hemen altındaki kıl folikülleri ve kılda bulunan melanin pigmenti, bu ışıkları emer ve kıl kökü yok edilerek tüylerin dökülmesi sağlanır. Tekrarlayan seanslar ile kıllar kalıcı olarak kaybolur. İşlem yapılacak bölge, önce soğutularak veya isteğe bağlı olarak lokal anestezik kremler kullanılarak uyuşturulur ve bir müddet soğuk jel sürülerek uygulama gerçekleştirilir. İşlem bitince bölge yeniden soğutulur. İşlem sırasında gözlerin korunması gerekir.

Özellikle açık renk tenlerde ve zayıf tüylerde etki gösterirler. Gücü lazer epilasyon cihazlarına göre daha azdır bu yüzden acısız cihazlardır. IPL lazer epilasyon cihazlarında ışık tene temas ettikten sonra lazer gibi konsantre olarak ilerlemez, değişik yönlere dağılır. Bu sebeple kıl köklerini tam olarak tahrip edemeyebilirler. Ancak tekrarlayan seanslarda kılları oldukça zayıflatırlar.

Bu cihazları satın alırken dikkat edilmesi gereken; cihazın kaç ışık atımlık kartuş içerdiğidir. Cihazın fiyatını belirleyen temel etken budur.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

IPL Lazer Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 60 / 89 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/80216049/60003905