IPL Cihazları

Ev konforunda kıllardan uzun süreli olarak kurtulmaya yarayan IPL lazer cihazlarının fiyat aralığı oldukça geniştir. Fiyatlar cihazın atış süresi, mod seçenekleri, ayar düğmeleri, şarj durumu ve dış formuna göre farklı özellikleri değerlendirilerek belirlenir. Acılı tüy alma yöntemlerine göre uzun süreli etkisi ile sıklıkla kadın ve erkekler tarafından tercih edilir. Her ay kuaföre giderek ya da kendi başınıza evde ağda yapıyorsanız bunun etkisinin birkaç hafta sonra kaybolduğunu fark edersiniz. Batık ve sivilce gibi sorunlara neden olan ağda, cımbız ve jilet gibi yöntemlerle tüylerinizi kalınlaştırmak yerine onları tahrip ederek uzun süre pürüzsüzlük sağlayan bir ürün kullanımı bütçe ve konfor açısından avantajlıdır. Ayırdığınız bütçeye ve aradığınız özelliklere uygun bir cihazı satın alarak ağda ve jilet gibi epilasyon yöntemlerine harcadığınız parayı cebinizde tutabilir, etkili sonuçlarıyla uzun süreli pürüzsüzlüğün tadını çıkarabilirsiniz. Yüz, vücut ve özel bölge gibi farklı çeşitlerde başlığı bulunan modeller arasından kendinize uygun olana karar vererek pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz.

IPL Lazer Makinesi Modelleri

IPL cihazları ev ve profesyonel ortamda kullanım için farklı seçeneklere sahiptir. Profesyonel ortamda kullanılan ofis tipi ürünler, genellikle yüksek atış gücüne sahiptir. Her tipin kendine has özellikleri ve avantajları bulunur. Kablolu ve kablosuz olarak kullanıma uygun farklı tasarımlar genellikle atış sayısı açısından da değişir. Atış sayısı bir IPL cihazının ne kadar uzun süre kullanılabileceği ile ilgilidir. Bacak, kol altı, bikini bölgesi, yüz ve göbek gibi alanlarda kullanıma uygun olan farklı başlık çeşitleri bulunur. Başlıklar, kullanımı amaçlanan bölgenin anatomik şekli ve kıvrımları göz önünde tutularak geniş, dar, kare ve dikdörtgen gibi farklı açıklıklara sahiptir. Ürünlerde bulunan farklı kademe ve modlar, tüy kalınlığı ve rengine göre ayarlama sağlar. Mod ve ayarlama düğmeleri ile beyaz, buğday ve esmer tenli cilt yüzeyinde bulunan kıl rengi ve kalınlığına göre ideal seçim yapılabilir. Ürünlerin bazıları tabanca gibi tutma sapına bazıları da düz forma sahip olabilir. Her cihaz, kendi özelinde ergonomik ve kolay tutuş imkânı yaratarak en zorlu bölgelerde dahi tek başınıza uygulama yapmanızı sağlar. Taşıma ve saklama çantası, burun ve kulak içi tüy cihazı ya da şarj yuvası gibi değişken parçalar da modele göre set içerisinde yer alabilir.

IPL Lazer Nasıl Kullanılır?

Klasik lazer işlemlerinde kılların görünür olması cihaz için önemli iken IPL söz konusu olduğunda durum farklı bir hal alır. IPL lazer uygulaması öncesinde cilt yüzeyinde görünür halde tüy olmaması gerektiğinden ağda, tüy dökücü ya da jilet ile alınması gerekir. Ağda gibi kılları kökünden alan bir yöntem tercih ettiğinizde en azından 48 saat sonra uygulama yapmanız tavsiye edilir. Anında uygulama için jilet ve tüy dökücü krem tercih ederek deri içinde kıl olmasını sağlayabilirsiniz. Cildin kuru, kremsiz ve temiz olması, lazerin etkisini artırırken cildi de olumsuz durumlara karşı korur. Cihazın modeline göre farklı başlıklarını işlem yapılacak bölgeye göre kullanabilir ya da önceden şarjını doldurabilirsiniz. Cihaz özellikleri ayarlanırken, atış dalga boyu belirlenir. Cihaz kullanma kılavuzunda yer alan bilgileri ayarlama yaparken kullanabilirsiniz. Çoğu IPL lazer makinesi cilde tam oturmadığı zaman çalışmadığı için bastırarak yüzeye boşluksuz şekilde oturtmak önerilir. Kullanım sırasında kendinizi rahat hissettiğiniz bir alanda olmanız, üzerinizdeki gerginliği alarak rahat bir uygulama yapmaya yardımcı olur.

IPL Lazer Seçimi

Evde ya da profesyonel ortamda uygulama yapmak için bir cihaz almaya karar verdiğinizde doğru seçim yapmanızı sağlayan bazı ipuçları vardır. Beklentilerinizi karşılayan bir ürünü bütçenize göre belirlediğiniz aralıkta bulabilmek için öncelikle, kendinize bazı sorular sormalısınız. Cihazdan beklentiniz, ne kadar süre kullanmayı planladığınız, biriyle paylaşma düşünceniz, etkisinin ne kadar yüksek olmasını istediğiniz gibi konularda sorduğunuz sorular, sizi doğru ürüne götürür. Sorularınızın cevaplarını karşılayan ürünleri birbiri ile kıyaslayarak sizin için ideal olanı bulabilirsiniz. Kaliteli ve dayanıklı tasarımlar arasından hoşunuza giden bir modeli belirlediğinizde profesyonel olarak iş için ya da tek başınıza kullanım için güvenle tercih edebilirsiniz. Ürünün şarj durumu da seçimi etkileyen faktörler arasında yer alır. Hem şarjlı hem de kablolu çalışma özelliği olan makinelerin yanı sıra sadece kablolu olanlar vardır. Uygulama yapacağınız alanda bulunan prizin durumu, seyahatlerde yanınızda götürüp götürmeyeceğiniz gibi durumları göz önünde bulundurarak uygun olan modeli belirleyebilirsiniz. Uzun vadede kalıcı çözüm için acı eşiğinizi göz önünde bulundurarak cihazın kuvvetini ve ayarlanabilir derecelere sahip olmasını da aradığınız özellikler arasına ekleyebilirsiniz.

IPL Lazer Önerileri

IPL lazer kullanmayı düşünen insanlar, kendilerine uygun bir ürünü bulduktan sonra genellikle nasıl kullanacakları ve nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bir süre tereddüt yaşarlar. Doğru şekilde uygulandığı sürece oldukça güvenilir bir yöntem olan IPL lazer yapmadan önce dikkate alabileceğiniz durumlar vardır. Cilt yüzeyinde krem, parfüm ve sabun gibi kalıntıların uygulama öncesinde temizlenmesi önerilir. Uygulama sonrası ilk 1 hafta kese ve peeling gibi cilt soyucu işler yapılması önerilmez. Uygulamadan 1 gün önce kese yaparak batık ve ölü derilerden kurtulabilir, ışınların kıllara daha fazla nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Her kullanım sonrası işiniz bittiği zaman başlığı temizleyerek hijyenik bir biçimde saklayınız. Uygulamada atış yapan lazer ağzının içerisine sıvı ya da kuru partiküllerin gelmemesi için, alanın temiz ve işleme uygun olması tavsiye edilir. İlk birkaç ay, haftada bir yapılan uygulamayı bir zaman sonra ayda bir olarak devam ettirebilirsiniz. Uygulama sıklığını kılların uzama hızına ve yoğunluğuna göre kendiniz belirleyebilirsiniz. Aşırı yüksek atışlar yanık yapabileceği için her daim kılavuzun size verdiği yönergeleri takip etmeniz önerilir. Cihazı ilk kez kullanan bir insansanız cildin vereceği tepkiye bakmak için tek atış yapıp ardından 24 saat gözetim yapmanız tavsiye edilir.

IPL Lazer Kullanımında Dikkat Edilecekler

Cilt renginin ve kıl tipinin atış derecesine etkisi yüksektir ve dalga boyları bu duruma göre ayarlanır. Genellikle cihazlar kılavuzlarında ten rengine ve kıl tipine göre kullanılması gereken ışık derecesini anlatır. Bazı cihazlar kendiliğinden cilt durumunu algılaması için özel güvenlik fonksiyonları ile donatılır. Cilt rengini ve kıl tipini algılayan cihazlar ile hızlı ve pratik şekilde uygulama yapabilir, acı eşiğiniz düşükse önerilen derecenin altında seçim yapabilirsiniz. Akne ve sivilce, kızarıklık, tahriş ve mantar enfeksiyonu bulunan alanlarda uygulama yapmadan önce doktor tavsiyesi almanız önerilir. IPL lazer ışınlarının sivilce ve leke tedavisinde farklı dalga boylarında kullanıldığı biliniyor olsa da hasarlı cilt için önceden tavsiye almanız yararınıza olur.

IPL Lazer Kalıcı mı?

Lazer epilasyon yöntemleri arasında yer alan IPL cihazlarının etkinliği farklıdır. Tüylere harap ederek zarar veren, zayıflayarak incelmesini sağlayan cihazların onları uykuya yatırdığını söylemek doğru olur. Cihazlarda kökten ve kesin sonuç garantisi verilmez. Belirli bir süre kullanıldığı zaman tüylerin artık eskisi gibi olmadığını ve uzama süresinin arttığını fark edersiniz. Uykuya yatan kıllar harap derecesi arttıkça artık eskisi kadar güçlü olmadıkları için uzun zaman diliminde yüzeye çıkabilecek hale gelir. Bu zaman aralığının uzaması ile epilasyona olan ihtiyacınız azalır ve birkaç ayda bir uygulama yapmak yeterli hale gelir. Bir güzellik merkezinde yapılan epilasyon uygulamaları ile evde olanların farklı olmasının belli başlı sebepleri vardır. Güzellik merkezlerinde özel eğitim alan uzmanlar, kişinin cilt tipi ve kılına göre yüksek dereceli atış yapar. Eğitim almayan bir kişinin doğru dereceyi o dalga boyunda ayarlaması mümkün olmadığından ev tipi cihazlarda güvenlik için derece düşük tutulur. 3-4 haftada bir ağda, 2-3 günde bir jilet yapan bir insan için birkaç ayda bir yapılan lazer uygulaması oldukça yeterli sonuçlar verir. Düzenli olarak yıllar boyu kullanabileceğiniz ürünlerin sonuçları kalıcı olmasa da yüksek oranda etkili ve yeterlidir.

IPL Lazeri Kimler Kullanabilir?

IPL lazer cihazlarının kullanımı için bir yaş sınırlaması kesin olarak bulunmamakla beraber uzmanların bazı tavsiyeleri vardır. Ergenlik dönemi devam eden bireyin, hormonları oldukça aktif çalıştığı için yapılan atışın başarı yüzdesi, kılların cevap verme süresi ve etkisi düşer. Ürünlerden tam verim alabilmeniz için en azından 16 yaşını doldurmanız ve mümkünse 18 yaşın üzerinde olmanız tavsiye edilir. Yetişkin çağa ulaşmış, kıl sorunu bulunan insanlar bu cihazları kullanarak uzun süreli temiz cildin keyfini çıkarabilir. Kadın ve erkek kullanıcılar arasında kullanım açısından bir fark bulunmamakla beraber, erkeklerin kalın kıllarında işlemin etkisi yükselir. Alexandrite gibi koyu kıl ve açık renkli cildi hedef alan lazerlerden sonuç alamayan sarışın insanlar da IPL lazer cihazlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Hamile insanlarda ve çocuklarda cihaz kullanımı uygun değildir. Hem hamilelik döneminin hassasiyeti hem de değişken hormon derecesi nedeniyle bu süreçte başlamış dahi olsanız uygulamayı bırakmalısınız. Gebelik dönemi ve lohusalık atlatıldıktan sonra doktor tavsiyesi ile tekrar cihaz kullanmaya başlayabilirsiniz.

IPL Lazer Yazın Kullanılır mı?

Cihazları kullanmayı isteyen insanların sıklıkla merak ettiği konulardan biri de güneşin bu duruma olan etkisidir. Cildin hasar görmemesi için uygulamaya başlamadan en az 10 gün önce aşırı derecede güneşlenmenin bırakılması tavsiye edilir. Yaz aylarında da gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz IPL lazer modellerinde bazı uyarılara dikkat etmeniz yeterli olur. Cilde zarar veren güneşin zararlı ışınları olan UVA ve UVB nedeniyle hassaslaşan cildin korunması için krem kullanımı tavsiye edilir. Yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler ile uygulama sonrası cildinizi korumanız, leke oluşmaması açısından önemlidir. Bronzlaşmak için güneşlenmeyi planlıyorsanız, koruyucu kullansanız dahi en azından uygulamadan sonra 7-10 gün beklemek sağlığınız açısından gereklidir. Yaz aylarında denize girmek için eğer tahriş ve kızarıklık kalmadıysa, yaklaşık 24-36 saat beklenmesi önerilir. Denize ve havuza girip çıktıktan sonra ya da terleme nedeniyle güneş koruyucu krem akabileceği için gün içerisinde belirli aralıklarla tazelemek gerekir.

IPL Lazer Zararlı mı?

IPL lazer cihazlarının avantajları ve zararlarını merak eden kullanıcılar, halk arasında yayılan birçok spekülasyona maruz kalır. Işınların yumurtalıklara zarar verdiği ile ilgili halk arası söylentiler, çoğu insanın ürünlerden çekinmesine neden olur. Cihazlar sadece deri kalınlığına ve onun altında bulunan tüylere etki edecek kadar ışık gönderir. Bu kadar kısa mesafeli bir ışığın yumurtalık ya da herhangi başka bir organa ulaşarak zarar vermesi mümkün değildir ve bilimsel kanıtı da yoktur. Halk arasında yaygın olan söylentilerden biri de kısırlık ve doğurganlıkla ilgilidir. Lazer cihazlarını kullanan birçok insan, bu süreçte hamile kalarak seanslara ara verir. Böyle bir durumun gerçekliğinin olmadığı hem bilimsel hem de yaşanan kanıtlarla açıkça görülebilir. IPL lazer cihazları, doğru uygulama yapıldığı sürece zarar vermez ve sanılanın aksine devasa ışınlar çıkarmaz. Kısa dalga boyları ile çalışan ürünlerin, kullanım öncesi, sırası ve sonrası tavsiyelerine uyulduğu sürece bilinen bir zararı yoktur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

IPL Lazer Fiyatları

170 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 170 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/80216049/60003905