Nasır ve mantar rahatsızlıkları, birçok insanın ortak problemidir. Kozmetik açıdan rahatsızlık veren, bazı durumlarda da acıya sebep olan bu hastalıklar, doğru ilaçların kullanılmasıyla kısa süre içerisinde tedavi edilebilirler.

Birçok markanın bu rahatsızlıklara çözüm sunan ürünü bulunuyor. Krem, solüsyon, bant gibi farklı alternatifler içerisinden doğru ürünü tercih edebilmek için rahatsızlığınızın ne olduğu tam olarak bilmeniz gerekir. Unutmayın ki her ilaç, her rahatsızlığa iyi gelmez

Nasır Mantar Ürünleri

Birçok markanın farklı rahatsızlık türlerini tedavi etmeye yönelik farklı ürünleri bulunuyor.

En sık rastlanan rahatsızlıklardan birisi tırnak mantarlarıdır. Tırnakta şekil ve renk değişimine neden olan bu hastalığın tedavisi için tırnak mantarı solüsyonu kullanılabilir. Birçok farklı markanın, farklı hacimlerde solüsyonu bulunuyor. Bu solüsyonlar, doğru şekilde kullanıldığı takdirde, tırnaklardaki mikroorganizmaları temizleyerek tırnakların eski sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı oluyor. Ayrıca bu ürünler, tırnağınızın tekrar hastalanmaması için uzun süreli koruma sağlıyor.

Çok sık gözlenen bir diğer hastalık türü de el ve ayaklarda çıkan nasırlardır. Nasır tedavisine yönelik birçok alternatif ürün bulunabilir. Nasır bantları bu ürünler arasında en çok tercih edilenlerdir. Asidik çözelti içeren bu bantlar nasır üzerine yapıştırılır, nasırla temas eden çözelti bir süre sonra nasırın iyileşmesini sağlar. Etkin tedavi için birkaç defa kullanılması gerekebilir. Ayrıca, derinizde kızarıklık, yara ve kesik varsa nasır bandı kullanmanız cildinize zarar verebilir.

Nasırlara karşı kullanılabilecek ürünlerden birisi de nasır jiletleridir. Bu jiletler, cildinize zarar ermeden nasırı kesebilmeniz için özel üretilirler. Son yıllarda yaygınlaşan ürünlerden birisi de nasır kalemleridir. Nasır kalemi, nasırın soyulması amacıyla kullanılır. 3-4 gün düzeli olarak kullanılması durumunda, el ve ayaklarınızdaki nasırlardan acısız bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Nasırlardan dolayı oluşabilen ağrıları azaltmak için nasır yastıkları kullanılabilir. Nasır yastığı, süngerden üretilen yumuşak bir halkadır. Bu ürünleri, halkanın ortasındaki boşluğu nasırınıza denk getirmek suretiyle nasırlı bölgeye yapıştırırsanız nasırınızı darbelerden koruyabilir, böylece bölgedeki acıyı azaltabilirsiniz.

Ortopedik sorunlarda dolayı ortaya çıkan ayakkabı vurması gibi durumlara karşı ise parmak arası makaraları kullanabilirsiniz. Bu ürünler, öne doğru çıkıntı yapan parmakların ayakkabı tarafından ezilmesini ve tırnak batmasını engeller.

Nasır Mantar Ürünleri Faydalı mı?

Deride oluşan mantarlar ve nasırlar çoğu zaman bakteriyel enfeksiyonlar sonucu ortaya çıkar. Bu durum, mantar ve nasır rahatsızlığının tedavi edilmesi mümkün kılıyor.

Mantar solüsyonları, tırnakta renk ve şekil değişikliğine yol açan tırnak mantarlarının yaşaması için uygun olan ortamı ortadan kaldırır. Uygun yaşama ve çoğalma ortamı bulamayan mantarlar, kısa süre içerisinde ölür ve tırnağınız eski sağlığına kavuşur. Cildinize mantar enfeksiyonu bulaşsa dahi çoğalmak için uygun ortam bulamayacağı için herhangi bir rahatsızlık yaşamazsınız.

Nasır solüsyonlarının ve bantlarının etkin maddesi salisilik asittir. Salisilik asit, nasırdan dolayı oluşan ölü deriyi soyarak vücuttan uzaklaştırır. Nasırınız büyükse ve acısı şiddetliyse solüsyon kullanmanız daha doğru bir tercihken yeni çıkmaya başlayan nasırlar için nasır bantları tercih edilebilir.

Nasırdan etkin bir şekilde kurtulmanın yollarından birisi de nasırı kesmektir. Nasır kesmek için normal jiletlerin kullanılması ciddi yaralanmalara yol açabilir. Bu amaç için üretilen nasır jiletleri, herhangi yaralanma olmadan nasırınızdan kolaylıkla kurtulmanızı sağlarlar.

Nasır soymak için kullanılan nasır kalemlerinden de oldukça başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Nasır kalemiyle yapılan tedavi, 3-4 sürebilse de en etkin ve en acısız tedavi yöntemlerinden birisidir.

Nasır yastıkları günlük hayatta, özellikle spor esnasında, oldukça faydalı ürünlerdir. Nasırın üzerine bir darbe gelmesi, hissedilen acıyı önemli oranda artırır. Bu yastıklar, sizi dış etmenlerden ve ayakkabıdan gelebilecek darbelere karşı korur.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ayak Nasırı ve Mantarı Ürünleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 219 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/60004068/60004072