Nasır ve Mantar Ürünleri

Ayak Nasırı ve Mantar Ürünleri

Nasır ayaklarda oluşan ciddi bir problemdir. Günlük yaşamınızın olumsuz etkilenmesine neden olan ayak nasırı ve mantarlar kısa süre içerisinde tedavi edilmez ise büyük problemlere neden olabilir. Ayak nasırı ve ayak mantarının oluşmasına neden olan birçok faktör mevcuttur. Nasır oluşmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi günlük hayatınızda kullanmış olduğunuz ayakkabı ve çorap gibi ürünlerdir. Ayaklar, günün en az 13, 14 saati ayakkabının içerisindedir. Özellikle uzun süreli olarak yürüyüş yaptığınız zaman ayak nasırlarının oluşması kaçınılmazdır. 

Ayakların sürtünme ve aşırı basınca maruz kalmasından dolayı parmaklarda ya da ayağının alt kısmına nasır oluşur. Nasırlar, ayaklarınızda ve parmaklarınızda ağrıya neden olabilir. Sert ve yumuşak türden iki farklı nasır çeşidi vardır. Sert nasırlar genel olarak ayak parmaklarının üst kısmında bulunur. Yumuşak nasırlar ise bu durumun tam tersine parmak aralarında meydana gelir. Sürekli olarak ısıya ve neme maruz kalmasından dolayı sertleşmezler. Sert nasırların merkezi sinir sistemine baskı yapabilme durumu söz konusudur. Bu durum yaşam kalitenizin bozulmasına neden olduğu gibi sürekli olarak kendinizi rahatsız hissettirir. Ayak nasırı ve mantar problemleri çok sık rastlanan bir rahatsızlık olmakla birlikte günümüzde bu rahatsızlığı kısa sürede tedavi edecek ayak nasırı ve mantar ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler düzenli olarak kullanıldığı takdirde ayak mantarını ve nasırı tedavi ederek daha sağlıklı ayaklara sahip olmanızı sağlar.

Ayak Nasırı ve Mantarı İçin Kullanabileceğiniz Ürünler Nelerdir?

Ayak nasırı ürünleri başta olmak üzere mantar gibi problemler için kullanabileceğiniz birçok farklı ürün alternatifi bulunmaktadır. Bu ürünler hem ayak sağlığınıza yeniden kavuşmanıza yardım eder, hem de oluşabilecek problemlerin önüne geçer. Ayak nasırı ve mantar için kullanabileceğiniz ürünler şu şekildedir;

Ayak Nasır Kremleri

Ayak nasır tedavisinde en çok tercih edilen ürün alternatifleri arasında ayak nasır kremleri yer almaktadır. Ayak nasırı için krem, nasırın bulunduğu alanı yumuşatarak kısa süre içerisinde tedavi edilmesine olanak sağlar. 24 saat boyunca cildin nemli kalmasını sağlayan ayak nasır ürünlerinde soyucu özellik bulunmasından dolayı ayak üzerinde bulunan kalın deri tabakasının incelmesini sağlamaktadır. 50 Ml boyutunda satışa sunulan bu kremlerin sabah ve akşam mutlaka kullanılması gerekir. İçerdiği etken maddeler sayesinde ayak nasırlarından kısa süre de kurtulabilirsiniz.

Ayak Nasır İlaçları

Ayak nasır ilaçları ağızdan (oral olarak) alınan bir ilaç türü değildir. Genel olarak nasır için kullanılan topikal krem tarzı ilaçlar vardır. Aynı zamanda ayak yakısı da nasır tedavisinde tercih edilen ilaç türüdür. Nasırınızın bulunduğu alana ayak yakısını koyarak bekletmeniz gerekir. Büyük ve kalın bir nasırınız var ise 3 ila 4 gün bekletmenizde fayda vardır. 3.gün nasır olan alandan ayak yakısını çıkartabilirsiniz. Düzenli ve talimatlara uygun olarak kullanımda ayaklarınızdan nasırın tamamen kaybolduğunu görebilirsiniz.

Ayak Mantarı Nasıl Oluşur?

Ayak mantarı bulaşıcı bir hastalık türü olmasından dolayı büyük bir problem yaratır. Mantarın oluştuğu alanlarda ciddi bir şekilde döküntü ve kaşınma problemleri meydana gelir. Kızarıklık ve pullanma belirtiler ile kendini gösteren ayak mantarı, derinin korunmasını engellenmesinden dolayı zincirleme olarak farklı problemleri de oluşturur. Bu problemler arasında bacakta iltihaplanma, selülit oluşması ve çeşitli damar ve kemik iltihabının oluşması sayılabilir. Ayak mantarı nemli ve sıcak ortamları seven bir hastalıktır. Ayakların sürekli olarak nemli ve sıcak kalmasından dolayı mantarın üremesi ve çoğalması aşikardır. Mantar bulaştıktan sonra vücudun bağışıklık sistemine de doğrudan etki etmesi sebebiyle vücudunuzun dirençsiz kalmasına neden olur. Ayak mantarı oluştuğu an krem, mantar şampuanı gibi ürünler ile bu problemlerden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Ayak Mantarının İyileşmesi İçin Kullanılan Ürünler

Yaygın olan ayak mantarı probleminin kısa süre içerisinde iyileşmesi için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde ayak mantarınızdan çabuk ve kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ayak mantarının bulaşıcı olması nedeni ile sizler farkında olmadan ayak mantarı bulunan birisinden de bu hastalığı alabilirsiniz. Mantar problemini önlemek için düzenli olarak ayak sağlığı ürünlerini kullanmanız gerekir. Ayak mantarı için kullanmanız gereken ürünler şu şekildedir;

Ayak Mantarı Pudrası

Ayak mantarı pudrası, mantar tedavisinde en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Mantar, nemli ortamı sever. Bu sebeple ayaklarınızdan nemi uzak tutmanız gerekir. Ayak mantarı pudrası ayaklarınızdan nemi uzaklaştırır ve terlemesini önler. Ayaklarınızı doğal ürünler ile yıkayıp kuruladıktan sonra pudrayı mantarın bulunduğu bölgelere sürmeniz gerekir. Sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak kuru ayaklara mutlaka kullanmanız gerekir. Düzenli kullanım sonucunda ayak pudrası ile mantar probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ayak Mantarı Şampuanı

Ayak mantarı şampuanı, ayak mantarının giderilmesine yardımcı olan bitkisel bir üründür. Ayaklarınızda sürekli olarak terleme ve kaşıntı problemleri mevcut ise ayak mantarı şampuanı kullanmanız tavsiye edilir. Ayak mantarı şampuanının 150 ml hacimli olan ambalajı mevcuttur. Uzun süreli olarak kullanılabilen boyuta sahip olan bu şampuan, duş sonrasında ya da duş öncesinde mantarlı olan bölgeye az miktarda uygulanır. Şampuanı kullandığınız nokta üzerinde 5 dakika boyunca bekletmeniz, deriye derinlemesine nüfus etmesine yardımcı olur. Bu sayede mantar problemleriniz kısa süre içerisinde giderilir. Her bütçeye uygun olan ayak mantarı şampuanlarını satın alarak bu hastalıktan kurtulabilirsiniz.

Ayak Mantarı Önleyici Sprey

Ayak mantarı önleyici sprey, en çok tercih edilen ayak bakım ürünleri arasında yer alır. Bulaşıcı bir rahatsızlık olmasından dolayı önlenemeyen mantar problemi ile karşılaşmamak için mutlaka önleyici spreyi kullanmanızda fayda vardır. Havuz, hamam ve aklınıza gelebilecek birçok noktada mantar bulaşma riski yaklaşık %80 oranındadır. Özellikle halka açık olan kalabalık noktalarda ayak mantarı önleyicinin mutlaka kullanılması gerekir. 

Ayak Mantarı ve Nasır Kremleri Fiyatları Ne Kadardır?

Ayak mantarı ilaçları fiyatları, tercih etmiş olduğunuz ürün kategorisine göre değişkenlik gösterir. Ürünlerin kısa süre içerisinde cildinizdeki problemleri çözmesini isterseniz, yapı olarak kaliteli ürünleri tercih etmeniz gerekir. Her bütçeye uygun olan, pek çok farklı markalar tarafından satışa sunulan ayak mantarı ilaçları ve nasır kremleri vardır. Aynı zamanda online platformlarda satışa sunulan ürün seçeneklerinden de yararlanarak ürünleri, piyasada satışa sunulan fiyatlardan daha ekonomik bir tutara satın alabilirsiniz.

Ayak Mantarı İlaçları Mantarını Ne Kadar Sürede Geçirir?

Ayak mantarı ilaçları, şampuanı ve kremleri oluşan mantarların kısa süre içerisinde bertaraf edilmesini hedefler. Ancak ilaçları düzenli olarak kullanmak en önemli unsurlardan bir tanesidir. Sabah ve akşam düzenli kullandıktan sonra 1 hafta içerisinde ayaklarınızdaki mantarların iyileştiğine şahit olabilirsiniz.

Nasır Törpüsü Kullanışlı Mıdır?

Ayak nasırları için kullanılan ayak nasır törpüsü kullanışlı bir yapıya sahiptir. Özellikle sert yapılı nasırlar için tercih edilen nasır törpülerini dilediğiniz gibi kullanarak inatçı nasırların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Ayak Mantar Şampuanları Sadece Mantarlı Bölgeye Mi Uygulanır?

Ayak mantar şampuanları mantarların giderilmesi için özel içerikler barındırdığı için cildinizin problemsiz bölgelerine uygulanmaması tavsiye edilir. Her cilt tipinin aynı olmaması sebebiyle kimi ciltlerde herhangi bir problem yaratmazken, kimi ciltlerde alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu nedenle ilacı sadece mantarlı olan bölgeye uygulamanız gerekir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ayak Nasırı ve Mantarı Ürünleri

265 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 265 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?