Ayaklar vücudun bütün yükünü çeken ve bakıma ihtiyacı olan organlardır. Bütün gün ayakkabılar içinde kalan ve yorulan ayaklar; yaz ayları kadar kış aylarında da bakıma ihtiyaç duyar. Ayak sağlığı için ayağa uygun ayakkabı seçimi, topuklara bakım yapmak, kokuyu engellemek için çeşitli bakım ürünleri kullanmak ayak sağlığı ve bakımı için önemlidir.

Ayak Bakım Ürünleri

Ayakların ve özellikle topukların çatlaması hoş bir görüntü yaratmamaktadır. Ayak bakımında en pratik çözüm; evdeki imkânlarla yapılan bakımdır. Banyo sonrası ayağı ponza taşıyla temizlemek ve ayağa masaj yapmak ayak sağlığı için gereklidir. Ayağa uygun ayakkabı seçimi, banyo sonrası ayağı nemli bırakmamak; ayak sağlığınız için önemli noktalardır. Günün sonunda ayağınıza yapacağınız kısa bir masaj ayağınızı rahatlatacaktır. Günümüzde ayak sağlığı ve bakımı için üretilen birçok ürün bulunmaktadır.

Ayak Bakım Ürünleri Nelerdir?

Yoğun geçen bir günün ardından ağrıyan ayaklarla karşılaşabilirsiniz. Ayak tabanlarında meydana gelen ağrı, rahatsız edici boyuta varabilir. Oluşan bu ağrıyı engellemek için masaj yapmak ve ayağa baskıyı hafifletecek ürünler kullanmak faydalı olacaktır. Jel ayak yastığı, masajlı ayak tabanlığı, ayak topuk süngeri, anti- stres ayak tabanlığı, ayak masaj banyosu vb. ürünlerle ayağınıza özen göstermenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Nasır ve mantar; rahatsızlık veren sağlık sorunlarıdır.Ayakkabılarda hapsedilen ayaklarda havasızlıktan dolayı mantar oluşabilir. Yanlış seçilmiş ayakkabı nasır oluşumlarına neden olur. Nasırlar canınızı yakacak ve ayaklarınızın dış görünüşünü bozacaktır. Pedikür yaptırmak ve ayak sağlığı merkezlerine gidip bakım yaptırmak nasır sorununuzu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Nasır ve mantar oluşumunu engellemek için çeşitli ayak bakım ürünleri vardır. Nasırlardan kurtulmak için nasır yastığı, nasır jileti, nasır sökücü flaster, nasır koruyucu, nasır sıvısı, ilaçlı nasır flasteri, tırnak mantarı solüsyonu, nasır sökücü, nasır ve ağrı için silikon ped gibi ürünler üretilmiştir. Mantar sorunu için de mantar kremleri, mantar kalemi, tırnak mantarı sıvısı bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanarak ayaklarınızı sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Ayak sorunlarından bir diğeri de ayak kokusudur.Ayaklarınızda ayak bakımına özen göstermemekten veya bir rahatsızlıktan dolayı koku sorunu oluşabilir. Ayak kokusu; son derece rahatsız edici bir problemdir. Ayak kokusu; lavanta kokulu ayak parfümü, koku önleyici toz, ayak spreyi, ayak kremi ve ter önleyici, deodorantlı pudra, deodorantlı tabanlık, ayak banyo tuzu, ayak ve ayakkabı spreyi gibi uzmanlar tarafından geliştirilen ürünlerle engellenebilir.

Yanlış ayakkabı seçimi ve genetik faktörler sonucu oluşan bunyona karşı üretilmiş ayak bakım ürünleri bulunmaktadır. Bunyon acı veren bir sağlık sorunudur. Bunyonu engellemek için doğru ayakkabı seçimine de özen gösterilmelidir. Bunyonun etkilerini en aza indirmek için üretilen ürünlerle acınızı hafifletebilir ve rahatsızlık veren bu sağlık sorununu engelleyebilirsiniz.

Ayak için koruyucu ürünler de üretilmiştir. Bunlar; tabanlık, masajlı ayak tabanlığı, boy yükseltme köpüğü, ayak topuk süngeri, ayakkabı vurma önleyici, , anti- stres ayak tabanlığı, topuk koruyucu, batık kremi, topuk dikeni, ayak topuk temizleyici, topuk ponza makinesi, manikür pedikür seti, ayak masaj banyosu ürünleridir. Ayağınıza rahatsızlık veren ayakkabılarla silikon tabanlıkları, topuk koruyucuları vb. ürünleri kullanmak ayağınızı rahatlatacaktır. Pedikür setleriyle ayak bakımınızı evde yapabilirsiniz. Kurumuş ve çatlamış topuklarınız için topuk törpüleri, topuk ponza makinesini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayaklarınızın yumuşak ve bakımlı olmaları için ayaklar için üretilmiş nemlendirici kremlerini tercih edebilirsiniz. Ayaklarınız için üretilmiş geniş ürün yelpazesiyle artık ayak ağrıları, ayak kokusu, nasır, mantar vb. sorunlar tarih oluyor. Bütün yükünüzü çeken ayaklarınıza ayak bakım ürünleriyle bir iyilik yapın. Size en uygun ürünü ihtiyacınıza göre inceleyebilir, uygun fiyat seçenekleriyle seçtiğiniz ürünü deneyebilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ayak Bakım Ürünleri

Ayak Kokusu Önleme
Nasır ve Mantar Ürünleri
Koruyucu Ürünler
Bakım Cihazları
Diğer Ürünler
Manikür & Pedikür
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 5143 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/60004068