Bakım Cihazları

Pedikür diğer adıyla ayak bakımı, hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önemlidir. Pedikür ile ayağınızın güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ayak bakımı ile, pullanma, nasır ve çatlaklar gibi acı veren ve konforunuzu olumsuz yönde etkileyecek sorunların da önüne geçebilmek mümkündür. Profesyonel ayak bakım ürünleri sayesinde, kuaför veya güzellik merkezlerine ihtiyaç duymadan, ayak bakımı için gerekli tüm olanaklara kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Ayak Bakım Cihazları

Pedikür; topuk, ayak derisi, tırnaklar ve ayak parmakları gibi ayağın tamamına uygulanması gereken komple bir bakımdır. Ayak bakımı için ise en ideal zaman, banyo sonrasıdır. Nemlenen ve yumuşayan deri ve tırnakların temizlenmesi ve şekillendirilmesi çok daha kolay olacaktır. Tırnaklar kesildikten sonra detaylı ayak bakımına başlayabilirsiniz. Ayak tırnaklarını rötüşleyerek, tırnaklarınızın pürüzsüz ve daha parlak bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Özel olarak tasarlanmış tırnak bakım setleriyle, tırnak yüzeyinde ve tırnak ile etin buluştuğu yerlerde kalan ölü deri parçalarını temizleyebilirsiniz.

Tırnak bakımı tamamlandıktan sonra, topuk ve ayak altı bakımına geçebilirsiniz. Ayak altında özellikle de topuk çevresinde bulunan ve vücudun tüm ağırlığına maruz kalan deri, basınca bağlı olarak katılaşıp kalınlaşır. Ponza taşı gibi eski usul yöntemler ile topuk derisini inceltmek ve artık derilerden kurtulmak mümkün olsa da, hijyen ve kullanışlılık açısından bu tarz ürünler çok fazla elverişli değildir. Ayak hijyeni ve ayak bakımı için geliştirilen cihazlar, kullanıcıların kısa sürede ihtiyaçlarını kusursuz olarak karşılaması için tasarlanmıştır. Ayak bakım cihazları ile kusursuz görünüme sahip ayaklara rahatlıkla kavuşabilirsiniz.

Ayak masajı ve ayak banyosu için dizayn edilmiş pedikür setleri ve masaj aletlerine de göz atabilirsiniz. Özellikle ayak masajı için geliştirilen cihazlar, kan dolaşımını hızlandırdığı ve ayak altındaki sinirleri uyardığı için baş ağrısı halsizlik ve yorgunluk gibi durumlara karşı da son derece etkili olacaktır. Islak, kuru yıkama ve masaj yapma seçenekleri bulunan işlevsel masaj aletlerini, pedikür işlemine başlamadan önce de kullanabilirsiniz.

Neden Ayak Bakım Cihazı Almalısınız?

Ayaklar vücudun tüm ağırlığını taşıyan uzuvlardır. Ayak çevresindeki deri, yüksek basınçtan dolayı kalınlaşıp sertleşerek kendini koruma altına alır. Özellikle, sürtünmenin ve baskının çok fazla olduğu topuk bölgesi, cilt sertleşmesine en müsait alandır. Vücudun mekanizması içinde topuğun sertleşmesi son derece doğal bir durumdur ve bu durum herhangi bir sakınca teşkil etmez. Fakat yanlış ayakkabı seçimi, iş veya hobi gereği ayakta çok fazla durmak ve yürümek gibi hususlar sertleşen ayak derisi üzerinde bir takım olumsuzluklara yol açabilir. Ayak nasırları, ayak mantarı, çatlaklar ve cildin pullanması gibi olumsuz durumlar, en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Düzenli yapılan pedikür işlemi, bu sorunların oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Topuk taşı, ayak fırçası, ponza makinesi, ayak törpüsü, sert cilt temizleyicileri ve nemlendirici ayak kremleri gibi malzemeler, sertleşen derinin bakımı için son derece uygun ürünlerdir. Özellikle Scholl, Fakir ve Micropedi gibi markalara ait yeni nesil elektronik ayak törpüleri, cildin kısa sürede yumuşamasına ve ideal formuna kavuşmasına yardımcı oluyor. Pille çalışan motoru sayesinde kullanım kolaylığı sunan ayak törpüleri, değiştirilebilir başlıkları sayesinde temizlik işleminin ardından kolaylıkla yıkanıp kurulanabilir. Ayrıca eskidiği zaman yeni bir başlıkla değiştirilebilir. Cihazın kademeli güç seviyesi özelliği ile ayağınıza istediğiniz kadar basınç uygulayarak, topuktaki ölü derilerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Düzenli ayak bakımı yapmak, kozmetik açıdan da olumlu sonuçlar verir. Sağlıklı tırnaklara, pürüzsüz, temiz ve kadifemsi bir cilde sahip olmak için kategori içinden ihtiyacınıza en uygun ürünleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ayak Bakım Cihazları

277 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 277 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?