Parfüm

Parfüm Fiyatları ve Çeşitleri

Birbirinden güzel kokuları ve şık ambalajlarıyla parfümler, kullanıcıların kişisel bakımlarının yanı sıra kişiliklerini tamamlayan bir unsur olarak öne çıkıyor. Parfüm ile kişiler hem kendi karakterlerini etrafa yansıtırken birbirinden güzel ve etkili kokularla izlerini bırakma şansı yakalıyor. Uzun yıllardır toplumsal bir hayatın parçası olan parfümler, günlük ya da özel zamanlarda kullanılabilecek alternatif versiyonlarıyla modern insanının hayatının bir parçası olmaya devam ediyor. Kadın parfüm tasarımlarında genellikle çiçekler ve şekerli esanslar öne çıkarken erkekler için odunsu ya da hafif kokular dikkat çekiyor. Kokuları tene göre de şekillenen parfümler arasında hem çok baskın hem de çok sakin tasarımlar bulunuyor. Kullanıcıların kendilerini mutlu hissedebileceği binlerce yüzlerce alternatifi piyasaya sunan markalar, istek ve arzuya göre her yeni sezona farklı bir koku tasarımı ekliyor.

Parfümün kelime kökeni tümüyle uçucu anlamına gelen per fumum kelimelerinden gelse de günümüzde birçok parfüm uzun süre tende kalacak şekilde tasarlanıyor. Birleşiminde hem bitkisel hem de hayvansal yağlar bulunan özel kokular, sahip oldukları farklı notalarla kullanıcılara her an başka bir koku ile eşlik ediyor. Parfüm markaları hazırladıkları koku kombinasyonlarına başlangıç orta ve bitiş notalarında birbirlerini tamamlayacak eşsiz özlere yer vererek müşterilerine çeşitli alternatifler sunuyor. Parfüm erkek, kadın ya da unisex olarak hazırlanırken her yıl yepyeni kokular piyasaya sürülüyor. Farklı ihtiyaç ve istekleri olan tüm kullanıcılar bu çeşitli ve çok renkli ürünler arasından kendilerine uygun ürünü kolayca bulabiliyor. Yeni çıkan kokuların yanı sıra popüler markaların klasikleşmiş parfümleri de sıklıkla tercih ediliyor. Eau de Parfume, Eau de Toilete ya Eau de Cologne olarak farklı türleri bulunan kokuların kalıcılıkları ve üretim şekilleri çeşitlilik gösteriyor. Kullanıcılar kokuları kendi zevklerine, içinde bulunan mevsime ve günün hangi saatinde kullanmak istediklerine göre seçerken bu formatlar arasından da tercihte bulunabiliyor.

Çiçek Kokulu Parfüm Fiyatları ve Çeşitleri

Özellikle yaz aylarında ve bahar aylarında öne çıkan çiçeksi kokular her mevsim kullanıcıların severek kullandığı kokular arasında yer alıyor. Çiçeksi kokular sadece ferahlıklarıyla değil kalıcı parfüm alternatifleriyle de öne çıkıyor. Belirgin ancak sakin bir koku arayışı içinde olan kadın ve erkeklerin tercihi olan çiçeksi kokular temizlik hissi yaratması nedeniyle de beğeni kazanıyor. Baharın kokusunu gittiği her yere taşımak isteyenleri mutlu eden bu parfümler arasında portakal çiçeği ve şakayık kokusuna yer veren formüller öne çıkarken kullanıcılar isteklerine göre çok farklı kombinasyonlara da ulaşabiliyor. Parfüm yorumları arasında birçok çiçeğin bir arada bulunduğu ürünler kadar tek çeşit çiçeğe yer veren ürünlerden de övgü ile bahsediliyor. Özellikle kadınlar için gül ve yasemin kokuları bu tarz parfümler arasında öne çıkarken erkekler lavanta ve frezya kokularını tercih ediyor. Çiçeksi parfümler aynı zamanda günlük kullanıma uygun olmasıyla da dikkat çekiyor. Günlük kullanımda ferah ve belirgin bir koku arayışı içinde olan müşteriler farklı çiçeklerin hoş kokuları ile kendilerini tamamlıyor. Hem sakin hem temiz hem de dikkat çekici olan bu kokular hem gündüz hem de gece rahatlıkla kullanılabiliyor.

Parfüm önerileri arasında sıklıkla adı geçen çiçek özlü kokular, farklı yaş gruplarından kadın ve erkekleri hedefliyor. Şekerli ve hafif kokular kendini her zaman enerjik ve genç hisseden müşterilerin ilgisini çekerken ferah ve belirgin kokular daha olgun seçimler yapmak isteyen kullanıcılar için öne çıkıyor. Çiçek kokuları bazı durumlarda tek başına kullanılmak yerine parfümün alt ya da orta noktasında yer verilerek çeşitli kombinasyonlar yakalanıyor. Orijinal parfüm olarak da bilinen yoğun yapılı extrait de parfume çeşitlerinde de orta ya da üst notalarında çiçek özlerine yer veriliyor. Böylelikle hem ferah hem çarpıcı bir akor yakalanması hedefleniyor. Birçok klasikleşmiş kokunun içeriğinde çiçeksi özler bulunuyor. Ürünlerin fiyatları ise içerdikleri koku özünün oranına göre değişkenlik gösteriyor. Bazı lüks tüketim markalarının çıkardığı yüksek özlü parfümler ile günlük kullanım için tasarlanmış düşük yoğunluklu ürünler farklı fiyat etiketleriyle piyasaya sunuluyor. Özel tasarım ambalajlar ve sınırlı sayılı üretimler de seri üretim kokulardan ayrı bir fiyat politikasıyla satışa sunuluyor. Ancak kalıcı ve belirgin bir koku arayışı içinde olan tüm müşteriler yüzlerce marka içinde kendine ve bütçesine uygun ürünü kolaylıkla bulabiliyor.

Odunsu Parfüm Çeşitleri ile İzinizi Bırakın

Kış mevsiminin vazgeçilmez parfümlerinden olan odunsu kokular farkını ortaya koymak ve girdiği ortamda izini bırakmak isteyen kullanıcıların tercihleri arasında bulunuyor. EDP parfüm seçenekleri arasında belki de en popülerden olan bu parfümlerin kokuları oldukça sıcak ve yoğun olmaları nedeniyle özellikle gece kullanımında öne çıkıyor. Akorunda tarçın, sandal, zencefil gibi belirgin kokulara yer veren parfümler şık akşam yemeklerinde, özel organizasyonlarda, düğün ya da toplantılarda tercih ediliyor. Odunsu parfüm kadın müşteriler kadar erkeklerin de yoğun ilgi gösterdiği ürünler arasında yer alıyor. Maskülen ve belirgin yapıları olan bu kokular, kış aylarında erkek müşterilerin en sık tercih ettikleri kokulardan oluyor. Baharatlı kokular olarak da adlandırılan bu parfümler, yoğunlukları nedeniyle oldukça az miktarda kullanılması durumda bile yüksek performans gösteriyor. Bu yapısı nedeniyle EDC formatta da sıklıkla odunsu koku özütlerine yer veriliyor. Az özle yoğun sonuç veren baharatlı ve odunsu kokular parfüm seti alternatiflerinde de öne çıkıyor. Fark edilmeyi seven kişileri mutlu eden bu kokular, kalıcılık anlamında da dikkat çekiyor. Yine markalar odunsu ve baharatlı kokuları diğer koku özleriyle beraber kullanarak birçok alternatifi piyasaya sürüyor.

Karşı cinse alacak hediye arayışı içinde olan kadınlar için de odunsu kokular iyi birer alternatif olarak öne çıkıyor. Bu kokular risksiz ve hemen herkese kolaylıkla uyum sağlayabilen ürünler olarak bilindiğinden hediyelik ürünler olarak sıklıkla tercih ediliyor. Mavi parfüm alternatifleri genellikle fresh ve sakin kokularla özdeşleştiği gibi odunsu kokular da kahverengi ve sarı tonlarıyla biliniyor. Hediye için parfüm arayışı içinde olan kullanıcılar sarı ve tonlarında yapılan birbirinden şık ambalaj ve şişe tasarımıyla karşılaşıyor. Ünlü markaların efsaneleşmiş odunsu kokuları ve bu kokulara ait şişe tasarımları da büyük ilgi görüyor. Parfüm fiyatı ise tercih edilen markaya ve markanın kullandığı tasarıma göre değişkenlik gösteriyor. Odunsu ve baharatlı akorlara sahip ürünler günlük olarak kullanılabildiği gibi özellikle geceleri ve özel günlerde kullanılmak üzere tasarlanan formatlarla öne çıkıyor. Bu özel ürünler ise diğer parfüm çeşitlerine göre farklı fiyat etiketleriyle piyasaya sunuluyor. Koku biriktirmeyi seven ve özel günlerde farklı kokular denemeyi tercih eden müşterileri mutlu eden bu özel seriler arasında imza parfümü olarak da bilinen etkili ve uzun süre kalıcılığı bulunan ürünler de yer alıyor. Günlük kullanım için ise çoğu marka odunsu kokuları çiçek ya da meyve kokuları ile bir arada kullanarak daha ferah ve sakin bir akor yakalamayı tercih ediyor.

Meyve ve Pudra Kokulu Parfüm Çeşitleri ile Canlanın

Meyve kokuları hem tek başına hem de baharat ve çiçek kokularıyla beraber kullanılarak canlı ve neşeli parfümler yaratılıyor. Özellikle yaz ve bahar aylarında tercih edilebilecek bu parfümler, genç kitlenin de sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Hemen hemen her saatte ve her mekanda rahatlıkla kullanılabilecek bu kokular, kullanıcıları etrafında tatlı bir çeper oluşturuyor. Parfüm esansları olarak sıklıkla tercih edilen meyveler arasında böğürtlen, şeftali, çilek yer alırken limon ve greyfurt gibi meyveler de alternatif ürünlerde rastlanabiliyor. Ferah ve taze bir akor yakalanmak istenen ürünlerde sıklıkla kullanılan limon ve elma kokuları ise hem kadın hem de erkekler için öne çıkıyor. Şekerli parfüm olarak da bilinen meyve kokuları arasında oldukça yoğun ve iz bırakan ürünler de bulunuyor. Özellikle kadınlar için öne çıkan bu ürünler hem yaz hem kış aylarında rahatlıkla kullanılabiliyor. Yoğun yapıdaki meyve kokuları şekerli yapıları nedeniyle özellikle açık mekanlarda yapılan kutlamalar, düğün ya da toplantılar da kadınların ilk tercihleri arasında bulunuyor. Topuklu ayakkabı parfüm şişesi tasarımlarının kullanıldığı birçok ürün ise bu yoğun ve iddialı şekerli kokularıyla biliniyor.

Günlük olarak tercih edilen ve canlanma etkisi yaratan vanilyalı parfüm çeşitleri ise pudra kokulu ürünler olarak da biliniyor. Bu tarz kokular özellikle temizlik ve yenilenme hissi yarattığı için yoğun tempoda çalışan iş insanları tarafından yoğun ilgi görüyor. Hafif yapısı sayesinde etraftaki kişiler üzerinde olumsuz etki yaratmayan bu parfümler kapalı mekanlarda yapılan toplantılarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Özel parfüm arayışı içinde olan ancak ağır kokulardan hoşlanmayan müşteriler için tasarlanan imza parfümlerinde de sıklıkla vanilya ve pudra kokularına yer veriliyor. Kullanılan cilde göre farklı yapı alsa da genellikle vanilya özlü parfümler sakin ve ferah bir etki yaratmasıyla öne çıkıyor. Erkek ve kadın parfümlerinde sıklıkla yer verilen pudralı kokular yılın her zamanına da uyum sağlayabiliyor. Her yaştan kullanıcının severek kullandığı bu ürünler de hediye olarak sıklıkla satın alınıyor. Beyaz ve tonlarında yapılan özel şişe tasarımlarıyla bilinen bu kokular arasında oldukça ünlü markaların kült ürünleri de yer alıyor. Pudra ve vanilya koku özleri çiçeksi parfümlerde de sıklıkla kullanılıyor. Kişilerin günlük yaşantılarında severek kullandığı bu ürünler genellikle o kişilerle özdeşleşerek uzun yıllar boyunca onlara eşlik ediyor. Meyveli kokulara da eşlik eden vanilya ve pudralı kokular, özellikle gün içinde sık sık tazelenerek daha da etkili hale getirilebiliyor.

İmza Olarak Kullanılabilecek Parfüm Fiyatları ve Çeşitleri

Çok uzun zamandır üretilen ve doğal içerikleriyle dikkat çeken imza parfümleri genellikle lüks tüketim ürünleri olarak öne çıkıyor. Sentetik formüller yerine doğal özlerden yararlanılan bu ürünler oldukça nadir bulunan çiçek ve meyvelerin özlerinin kullanılmasıyla biliniyor. Genellikle bir olaya ya da kişiye adanan bu özel kokular sınırlı sayıda üretildikleri gibi yüksek fiyat etiketleriyle satışa çıkıyor. Bu ürünlerin “signature” yani imza olarak adlandırılma sebepleri arasında böylesine özel aşamalarla üretilmesinin yanı sıra güçlü etkisiyle öne çıkması bulunuyor. Bu parfümleri kullanan sınırlı sayıdaki kişinin arkasına kokudan bir imza atması ve geçtiği ortamlarda kokudan bir iz bırakması bu parfümlerin en can alıcı özelliği olarak öne çıkıyor. Parfüm çeşitleri arasında en yoğun koku özü kullanılan ürünler olarak bilinen bu özel formüller uzun yıllardır devam eden Fransız parfüm geleneğinden temelini alıyor. Sınırlı sayıda üretilen bu ürünler yüksek bedellerle satışa sunulurken uygun fiyatlı parfüm arayışı içinde olan kullanıcılar için de imza parfümü olarak kullanılabilecek alternatifler bulunuyor. Baskın koku özlerinin kullanıldığı formülleriyle kullanıcılarına bu premium hissi yaşatan ulaşılabilir fiyatlı parfümler gittiği yerde iz bırakmak isteyenlerin tercihi oluyor.

İmza parfümü olarak öne çıkan kokular arasında nadir bulunan çiçekler, odunsu kokular kadar çikolatalı parfüm tasarımları da bulunuyor. Hem erkekler hem de kadınlar için farklı versiyonları bulunan çikolata, kakao ve kahve esansı içeren kokular, günün her saatinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Belirgin ve kalıcı kokusu nedeniyle genellikle kış mevsiminde kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği bu kokulara unisex parfüm seçenekleri arasında da sıklıkla yer veriliyor. Hemen her tene kolaylıkla uyum sağlayan bu kokular hem kadınlar hem de erkekler için farklı ve belirgin akorlarla piyasaya sunuluyor. Vanilya, sandal ağacı, portakal çiçeği, melisa gibi yumuşak kokulara beraber kullanılarak çeşitlendirilen çikolatalı parfümler, imza parfüm olarak en sık tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Sıcak ve samimi bir his yaratan bu kokular, özel günlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. İş toplantıları, düğünler, arkadaş davetleri ve iç ya da dış mekan etkinliklerinde tercih edilebilecek ürünlerin ilginç şişe tasarımları da dikkat çekiyor. Görsel olarak da kullanıcıları mutlu eden parfümler, koleksiyonlarına tatlı ve çekici kokular eklemek isteyen kişileri hedefliyor. Hem uygun fiyatlı hem de sınırlı sayıda üretimi bulunan çikolatalı imza parfümlerin her bütçe ve her zevke uygun alternatifi bulmak mümkün oluyor.

Farklı Ten Çeşitlerine Uygun Parfüm Çeşitleri

Parfüm seçimi sırasında kullanıcıların zevkleri ve bütçeleri kadar kendi tenlerinin yapısı da önem taşıyor. Parfümler içlerinde kullanılan yağ ve özlerle beraber düşünüldüğünde organik yapılar üzerinde farklı izler bırakabiliyor. Bu nedenle parfüm kokusu test edilirken kişilerin bir malzeme üzerinde değil kendi teni üzerinde test yapması önemle tavsiye ediliyor. Parfüm kokuları tasarlanırken farklı ten tipleri de göz önünde bulunduruluyor. Üstelik her kişinin teninin kendine has kokusu, yağ yapısı ve rengine göre kokuların alacakları farklı formlar da bu tasarımları eşsiz kılıyor. Kokular ve ten uyumuyla ilgili genel yargılar bulunmakla beraber genellikle kokular hemen hemen her kişide farklı bir yapıya bürünmesiyle dikkat çekiyor. Özellikle doğal özlerle üretilmiş özel parfümlerin eşsiz kokuları, kullanan kişinin ten yapısına göre şekil değiştirmesi ile dikkat çekiyor. Bu nedenle parfüm tavsiye ve önerileri kişilerin ciltlerine uyum sağlayabilecek alternatifler üzerine şekilleniyor. Kullanan kişilerin cildine göre şekillenen parfümler, kişilere özel bir deneyim de yaşatıyor. Özellikle doğal uçucu yağların kullanıldığı ürünlerde daha majör farklılıklar oluşmakla beraber her parfümün her kullanıcıda farklı bir şekle bürünmesi müşterilerin beğenisini kazanıyor.

Ten rengine ve tipine göre tercihte bulunmak isteyen kullanıcılar, uzun yıllardır koku uzmanlarının tercih ettiği reçeteleri göz önüne alıyor. Açık ten rengine sahip müşteriler genellikle çiçeksi ve meyveli kokularla iyi bir uyum sağlarken, koyu ten renklerinde çikolatalı ve baharatlı kokular çok uzun süreler etkili olabiliyor. Parfüm orijinal kokusundan farklı olarak kişinin cildinde yer alan yağ ve nemden de etkilenerek farklı koku notalarına ulaşabildiği için mevsime göre kokular da ton değişebiliyor. Yoğun hareketin ve nemin olduğu mevsimlerde odunsu kokular daha da yoğun bir hal kaldığı için genellikle yaz aylarında tavsiye edilmediği gibi hafif meyveli kokular hafif yapıları ile bu ayların en popüler ürünleri arasında yer alıyor. Beyaz tenli kullanıcıların severek kullandığı pudralı kokular hem buğday hem de esmer tenli kullanıcılar ile yüksek uyum sağlarken esmer tenlilerde parfümlerin kalıcılık oranının daha yüksek olduğu biliniyor. Özellikli baharatlı ve egzotik kokuların en rahat şekilde açıldığı ve hedeflenen kokuya tam olarak ulaşabildiği esmer tenli kullanıcılar, yoğun bir koku tercih etmek istemediklerinde çiçekli kokuları da satın alabiliyor. Bundan yola çıkarak kokunun vücutta daha uzun süre kalması isteniyorsa özellikle beyaz tenli kuru ciltli kullanıcıların ciltlerini nemlendirdikten sonra parfüm kullanmaları da tavsiye ediliyor. Şimdi siz de tarzınızı tamamlayacak birbirinden güzel parfümler arasından istediğiniz ürünü kolayca sipariş etmek için Hepsiburada güvencesinde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Parfüm Nasıl Sıkılır?

Parfüm uygulaması yaparken tercih edilen farklı yöntemler olmakla beraber parfümün ten üzerine açılı olarak sıkılması en yaygın kullanımdır.

Parfüm Nerelere Sıkılır?

Özellikle doğal yağlarla üretilen özel parfümler tenin sıcaklığı, yağı ve nemi ile harekete geçen ürünler olduğu için kan akışının en yoğun olduğu bölgelere uygulanması tavsiye edilir. Boyun üzerindeki büyük damarlar, dirsek içleri ve bilek kısmındaki damar üzeri alanlar parfüm sıkmak için en etkili alanlardır.

Hangi Parfümü Kullanmalıyım?

Doğru parfüm seçimi için kişisel zevkler belirleyici olmakla beraber kişinin ten tipi, sosyal çevresi, bütçesi ve mevsimsel özellikler göz önüne alınmalıdır. Kapalı mekanlarda uzun saatler geçiren açık tenli biri için kış mevsiminde hafif kokular öne çıkarken açık alanda çalışan koyu tenli biri için yaz mevsiminde vanilyalı kokular tercih edilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Parfüm Fiyatları ve Çeşitleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Erkek Parfüm
Erkek Parfüm
Kadın Parfüm
Kadın Parfüm
Çocuk Parfüm
Çocuk Parfüm
Lüks Parfüm
Lüks Parfüm
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?