Günlük yaşamda kullanılan parfüm ve deodorantlar kullanıcıların neredeyse kimliği haline gelmiştir. Örneğin; seneler sonra bir koku ile tanıdığınız birini hatırlamanız mümkün. Yüzyıllardan beri insanlar kendilerine koku vermek için çeşitli ürünler kullanmışlardır. Hoş kokunun tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eski olduğu biliniyor. Kokular kullanıcılara destekleyici etkilerde bulunuyor. Örneğin; lavantanın rahatlatan, gül kokusunun huzur veren, kan portakalının yoğunlaşma arttıran, turunçgil esaslarının yaratıcılığı arttıran, biberiye özlerinin ise sezgileri kuvvetlendiren bir etkisi var. Çeşitli markalar kadın, erkek ve unisex olmak üzere farklı içeriklere sahip parfümler üretiyor. Parfümlerin türü, koku tipi, milimetresi ve markası üründen ürüne değişiklik gösteriyor. Odunsu parfüm ve çeşitleri sıcak notalı kokulardan oluşuyor. Tarçın, sandal ağacı, tütün ya da zencefil gibi notalara sahip olan odunsu parfümler genellikle kış mevsiminde tercih ediliyor. Yoğun, keskin ve kalıcı olan odunsu parfüm çeşitleri yaz mevsimi için ağır gelebiliyor. Odunsu parfüm çeşitlerine Hepsiburada’nın kozmetik kategorisinden hızlıca ulaşabilirsiniz. Marka, milimetre ve cinsiyet filtrelemesi yaparak aradığınız odunsu parfüm çeşidine oldukça kısa bir sürede erişebilirsiniz. 

Parfüm Çeşitleri

Parfümler doğal kaynaklardan ya da sentetik ham maddelerden elde edilen çeşitli karışımlardan hazırlanıyor. Geleneksel parfümler doğadan damıtılan aromatiklerden ve uçucu yağlardan üretiliyor. Modern parfümler ise petrol türevi aromatik hidrokarbonların ve bazı izole uçucu yağların ve bileşenlerin karmaşık bir karışımından oluşturuluyor. Bu gibi karışımlarda parfüm, esans ya da kolonya oluşturmak için alkol bazında seyreltilme yapılıyor. Bunun dışında geleneksel parfüm üretiminde alkol yerine, koku taşıyıcısı olarak bir yağ veya balmumu kullanılıyor. Parfüm çeşitleri için daha yüksek yağ veya esans konsantrasyonu genellikle daha güçlü bir koku anlamına geliyor. Kokunun gücü tamamen parfümün ciltte ne kadar uzun süre kalabileceğini belirliyor. Dört farklı konsantrasyonda üretilen parfümler arasında; parfüm, Eau de parfüm, Eau de toilette, Eau de cologne yer alıyor. Parfüm esansları ile karıştırılan çözücünün miktarı, dört parfüm türünden hangisi olacağını belirtiyor. Genellikle yüksek esans konsantrasyona sahip olan parfümler daha güçlü bir koku içeriyor ve daha uzun süre dayanıyor. Dolayısıyla esans konsantrasyonu yükseldikçe parfümün fiyatı da yükseliyor. 

Konsantrasyonlarına Göre Parfüm İsimleri

Parfüm özütü olarak isimlendirilen saf orjinal parfüm en yüksek oranda esas konsantresi yani %20 ile %40 arasında bir aromatik bileşik içeriyor. Kalitesi ile ön plana çıkan parfümler bu kategoride yer alıyor. Yüksek miktarda aromatik bileşiği sebebiyle saf parfüm cilde uygulandığı zaman uzun bir süre dayanıyor. Minik parfüm şişeleri genellikle saf parfüm çeşitleri için kullanılıyor. Bileklere ya da nabız noktalarına yalnızca bir kez sürülen saf parfüm kalıcılığını tüm gün koruyor. Parfüm çeşitleri arasında yer alan Eau de parfüm yani EDP, saf parfümden sonra en kalıcı olan parfüm çeşidi olarak biliniyor. %10 ile %30 arasında aromatik bileşik içeren EDP parfüm, genellikle tek bir uygulamadan sonra yaklaşık 6 saat boyunca kalıcılığını muhafaza ediyor. %5 ile %20 oranında aromatik bileşik içeren EDT parfümün kalıcılığı ise 4 ile 6 saat arasında değişiklik gösteriyor. EDT parfümün kalıcılığını korumak için genellikle gün boyunca birden fazla uygulama yapılması gerekiyor. %2 ile %3 oranında aromatik bileşen içeren Eau de Cologne en hafif parfüm seçeneği olarak ön plana çıkıyor.

Odunsu Parfüm ve Çeşitleri Fiyatları

Odunsu parfüm ve çeşitleri fiyatları Hepsiburada’nın kozmetik kategorisinde yer alıyor. Çeşitli markalar tarafından satışa sunulan odunsu parfümlere ulaşarak fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Online alışverişe özel sunulan fırsatları değerlendirerek beğendiğiniz bir odunsu parfümü cazip fiyattan satın alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Odunsu Parfüm Fiyatları ve Çeşitleri

2741 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Erkek Parfüm
Erkek Parfüm
Kadın Parfüm
Kadın Parfüm
Lüks Parfüm
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 32 / 2741 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341406/341406