Cilt lekeleri, birçok insanın büyük sorunudur. Bu sorunlar hem psikolojik hem de cilt rahatsızlığına sebep olabilecek durumlara yol açabilir. Güneş lekesi, sivilce lekesi, hamilelikten kaynaklı lekeler, yaşlılık lekeleri çoğu kişinin karşılaştığı sorunlardır. Bundan dolayı, gerek koyu leke gerekse cilt tonu dengelemeye yönelik alternatif ürünler sizlere sunulur.

Koyu Leke ve Cilt Tonu Dengeleyiciler

Seçeceğiniz koyu leke ve cilt tonu dengeleyiciler, farklı içeriklerinin yanı sıra, UVA ve UVB koruma mekanizmalarıyla hemen herkesin gereksinimlerini karşılayabilecek niteliktedir. Güneşten ve hamilelikten kaynaklanan ya da yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kahverengi pigment lekeleriyle, ciltte oluşan renk tonu farklılıklarına karşı aktif olan Koenzim Q-10 içerikli ürünler, kendine has formülleriyle bu sorunların giderilmesinde etkili rol oynayabilirler. Bu ürünlerle cildinizde savunma mekanizması oluşup pigment yoğunluğu azalarak cildinizdeki ton farklılıkları ortadan kalkabilir. Cildiniz bu sayede daha sıkı, dengeli ve ışıltılı bir görünüme kavuşur. Tercih edebileceğiniz tamamı bitkisel kaynaklı ürünler, nano teknoloji ile üretilmiş olup üç gün ilâ bir ay içerisinde onarıcı etkisi dolayısıyla sonuç almanıza yardımcı olabilir. Böylece hem lekelerden kurtulabilir hem de sağlıklı bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

Olgun bir cilt tipine sahipseniz, özellikle yoğun ışığa ihtiyaç duyan donuk, cansız ve cilt tonunuzdaki düzensizliklerden şikâyet ediyorsanız, Çin mantarı, soya özü, gallik asit ve Aquatoryl içeren ürünler, bu şikâyetlerinizin giderilmesini sağlayabilir. Bu ürünler melaninin yarattığı cilt lekeleleri azalarak kolojen sentezini tetikler, cildi nemlendirir ve yaşlanmanın getirmiş olduğu tüm belirtileri giderebilir. Ayrıca, yaşlanmanın tüm belirtileri üzerinde etkili olarak cildin sıkılaşmasına ve kırışıklık görünümünün azalmasında kolaylık sağlar. Her üründe olduğu gibi kullanılan bu ve benzeri ürünlerin, iyi temizlenmiş yüze uygulanması edindiğiniz üründen beklediğiniz faydayı arttırabilir.

Cilt Tonu Dengeleyici Nedir?

Lekeler ciltte bulunan ve melanin adı verilen renk pigmentinin dengesiz dağılımından kaynaklanır. Cilt lekesi problemlerine karşı özel olarak geliştirilen kremler, melanin sentezinden sorumlu enzimleri dengeleyerek lekeleri azaltmaya ve cilt tonu eşitsizliğini düzenlemeye yardımcı olur. Hem leke gidermeye hem de beyazlatıcı özelliğe sahip bitkisel kökenli ürünler, etkisini hemen göstermezler. Bu ürünlerin kullanım süresince verimli olabilmeleri için düzenli bir kullanım yolu takip edilmelidir.

İçerdikleri C vitamini ile renk eşitsizliğini giderip kahverengi leke görünümünü azaltmaya yardımcı olurlar. C vitamini, melanin pigmentlerinin sayısını azaltarak mevcut lekeleri ve oluşabilecek lekeleri önlemeye destek olabilir. Bazı ürünlerin içerisinde bulunan anti UVA ve UVB filtreleri, oluşabilecek lekeleri önlemek üzere geliştirilmişlerdir. Bu ürünler, cildinizi güneş ışınlarına karşı koruyabilir. Ciltte herhangi bir şekilde renk bırakmayarak, hafif ve görünmez bir dokuya sahip olduklarından dolayı, kullanım sırasında size rahatlık sağlayabilirler. Aynı zamanda cildinizi daha aydınlık, pürüzsüz ve ışıltılı hale getirebilirler. Koyu leke cilt tonu dengeleyicileri kullanırken, temiz cildinize uygulamaya özen göstermeniz, bu ürünlerden edinebileceğiniz yararı en üst noktaya ulaştırabilir.

Buğday özü içerikli kimi ürünler, melanin hücrelerini parçalayarak cildin renk tonunu açabilir. Bu sayede cilt daha parlak ve ışıltılı bir görünüme sahip olabilir. İçerdikleri salisilik asit ile formüle edilen ürünler, melanin kümeciklerini parçalayıp cilt yüzeyinde lekeli görünüme sebep olan ölü hücreleri bertaraf edebilir. Bu ürünler, içerdikleri antioksidanlar sayesinde, çevresel ve içsel faktörlerin yol açtığı zararları engelleyebilir. Cildin kendine özgü nem bariyerine güçlenmesine katkıda bulunan koyu leke cilt tonu dengeleyiciler, daha sağlıklı ve dinç bir görünüme kavuşmanızda en önemli destekçiniz olabilirler.

Kullandığınız koyu leke cilt tonu dengeleyiciler içerisinde UVA ve UVB filtreleri yoksa, ayrıca güneşin olumsuz etkilerinden korunmanızı sağlayacak ek ürünler almanız gerekebilir. Siz de kendinize uygun ürünleri cilt yapınıza, yaşınıza ve sahip olduğunuz leke çeşidine göre belirleyebilir; cilt rahatsızlıklarınızı ortadan kaldırmanın yanında bu rahatsızlıklardan kaynaklanabilecek psikolojik sıkıntılarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Koyu Leke ve Cilt Dengeleyici Ürünler

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1128 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/32010898