Nemlendirici Kremler

Nemlendiriciler, hangi yaşta olursanız olun cilt sağlığınız için kullanmanız gereken bakım ürünlerinin başında gelir? Cildiniz yaz aylarında su kaybedip, kışın ise soğuk hava koşullarından dolayı nemsiz kalabilir. Bu sebeple yağlı bir cilt tipine sahip olsanız bile, yaşlı-genç, erkek-kadın herkesin kullanması gereken bir cilt bakım ürünüdür nemlendirici. Yapacağınız araştırmalarla mutlaka kendi cilt tipinize göre, cildinizde reaksiyon göstermeyen doğru ürünü bulmanız gerekir. Unutmamalısınız ki, cildinize yaptığınız yanlışların geri dönüşü hiçbir zaman olmayacaktır.

Nemlendiriciler

Cildin üst yüzeyindeki lipozom moleküllerinin azalması cilt kuruluğuna sebep olur. Çevre kirliliği, soğuk ve sıcak hava, UV ışınları gibi çevresel faktörler, cildinizin hassasiyet oranını artırarak matlaştırır ve cansız bir görünüm yaratır. Uzun vadede nemsiz kalan cilt, kısa zamanda kırışmaya ve çatlamaya başlar. Bu kötülüğü cildinize yapmayın size uygun olan bir nemlendiriciyi her gün kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Yağlı bir cilt tipine sahip olabilirsiniz; Bu, sizin nemlendiriciye ihtiyacınızın olmadığı anlamına gelmez. Su, cildi besleyen ve canlandıran en önemli maddedir ve her cilt tipinin suya ihtiyacı vardır. Nemsiz ciltler, çevresel faktörlerden çok çabuk etkilenirler ve pul pul görünüme, kızarıklıklara davetiye çıkarırlar.

Kuru cilt, nem ihtiyacını gidermiş bir cilde göre çok daha hızlı kırışır. Cilt yaşlanmasının hızını azaltmak istiyorsanız nemlendirici kullanmanız gerekiyor. Ayrıca kullandığınız ürünün, E ve A vitaminlerini içerdiğine dikkat edin; Bunlar anti-aging içeren, yaşlanmaya karşı savaşan etkili vitaminlerdir.

Akne probleminiz var ise içerisinde salisilik asit içeren ürünleri kullanabilirsiniz. Bu maddenin en önemli etkisi, cildin üst katmanını hafifçe soyarak gözeneklerin açılmasını ve ciltte biriken, herkesin kabusu olan yağ bezelerini ve akneleri temizlemesidir.

Kırışıklık önleyici nemlendiricilerin yanında, cildinizdeki ufak tefek güneş lekelerin gidermek istiyorsanız C vitamini içeren nemlendiricileri tercih edebilirsiniz, böylece uzun vadede bu sorundan kurtulmuş olup cildinize daha aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırırsınız.

Uyguladığınız fondötenden sonra cildiniz pul pul oluyorsa ve hiç de doğal olmayan bir sonuçla karşılaşıyorsanız, bu büyük olasılıkla yaptığınız makyaj öncesinde nemlendirici sürmediğinizden dolayı oluyordur. Yaptığınız makyaja kolayca uyum sağlaması için nemlendirici; cilt ve fondöteniniz arasında adeta bir kalkan görevi görür ve yüzünüzdeki kuru görünümü engelleyerek fondötenin doğal ve pürüzsüz gözükmesini sağlar.

Nemlendirici Fiyatları

Piyasada mevcut olan nemlendiricilerin fiyatları marka ve işlevlerine göre farklılık gösterir. Beklentileriniz ve bütçeniz doğrultusunda nemlendirici ürünlerinizi kolayca seçebilirsiniz. Dönemsel olarak seçili markalarda indirimler de uygulanan bu ürünlerin hangisinin size uygun olduğunu anlamak için birkaç önerimiz olacak: Yağlı bir cilde sahipseniz oil-free ya da yağ oranını dengeleyen nemlendiricileri tercih etmelisiniz. Bu tip ürünlerin içinde pudra, kil ya da polimer maddeleri bulunur. Kuru ciltler ise bitkisel yağlar içeren ya da kolajen bazlı nemlendiricileri kullanabilirler. Eğer hassas ve akneye meyilli bir cilde sahipseniz, seçeceğiniz ürünün üzerinde ''non-comedogenic'' veya ''non- acnegenic'' yazmasına dikkat etmelisiniz çünkü bu tür nemlendiriciler herhangi bir reaksiyona, sivilce ve kızarıklığa neden olmaz. Ayrıca, gece için ayrı, gündüz için ayrı nemlendirici kullanmalısınız. Özellikle kuru bir cildiniz varsa gün boyu maruz kaldığınız çevresel etmenler cildinizi çok daha fazla kurutur; cildinizde yaşadığınız bu zararı minimuma indirmek için gece boyunca aktive olan, çeşitli özel bileşenler içeren bir gece kremine ihtiyacınız vardır. Bunun dışında, nemlendirici ürünleri yalnızca yüzünüzde kullanmak yerine, vücudun en fazla kuruyan yerleri olan diz, dirsek ve ellere de uygulamanız gerekir. Bu tür nemlendiricileri ise bölgesel olarak üretilen ürünler arasından seçmeli, bunların yoğun kıvamlı, besleyici ve onarıcı özelliğinin bulunmasına dikkat etmelisiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Nemlendirici Kremler

Kuru
Karma
Hassas
Normal
Yağlı
Konumseçilmedi
Toplam 60 / 3862 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/32010894