Nemlendiriciler

Vücut nemlendiricileri cilde yumuşaklık, elastikiyet ve pürüzsüzlük kazandırırken, aynı zamanda çevresel etkenlere karşı da koruma sağlıyor. Yazın güneş, deniz, havuz gibi faktörlerin zararlı etkilerini minimuma indirmek için; kışın ise soğuk havayla birlikte kuruyup, kızaran ve pul pul olan cildi onarmak için vücut losyonlarının düzenli olarak kullanılması gerekiyor. Tepeden tırnağa bakımlı olmak isteyenlerin vazgeçilmez kozmetik ürünlerinden biri olan vücut nemlendiricileri ile sağlıklı ve ışıl ışıl parıldayan bir cilde sahip olmanız mümkün. Cilt tipiniz ne olursa olsun, duş sonrasında ya da günlük olarak uygulayabileceğiniz nemlendiricilerle, cildinizin nem dengesini ve güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Vücut nemlendirici çeşitleri arasından cilt tipinize ve cildinizin ihtiyaçlarına yönelik olarak dilediğiniz ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz.

Vücut Nemlendiriciler

Duşta kullanılan kese, sabun, duş jeli ve klorlu suya bağlı olarak cilt savunmasız bir hale gelir. Bu nedenle duştan sonra cilt sağlığını korumak için mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. Kurulandıktan sonra vücudunuza dairesel hareketlerle ve aşağıdan yukarıya masaj yaparak yedireceğiniz bir losyonla nemi cildinize hapsederken, aynı zamanda kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz. Losyon uygularken tek dikkat etmeniz gereken cildinizin kurumasını bekleyip ondan sonra nemlendiriciyi sürmenizdir. Aksi takdirde ıslak ciltle temas eden krem yoğunlaşacağı için cilt, losyonu tam olarak ememez. Vücudunuzun bacak ve kollar gibi kurumaya daha meyilli olan bölgelerine ise daha sık ve yoğun krem sürebilirsiniz.

Duştan sonra losyon kullanmakla uğraşmak istemeyenler için duşta durulanabilen kremler çok daha iyi bir seçenektir. Böylece duştan çıkmadan kreminizi sürebilir, ardından durulanıp çıkabilirsiniz. Dilerseniz bu ürünleri vaktinizin az olduğu zamanlarda tercih ederek pratiklik kazanabilirsiniz. Parfümlü losyonlarla hem vücudunuzu neme doyurup, hem de güzel kokabilirsiniz. Dilerseniz meyve ferahlığı, dilerseniz egzotik hindistan cevizi ve kakao, dilerseniz de afrodizyak etkili vanilya kokularıyla vücudunuzu şımartabilirsiniz.

Vücut losyonundan tam verim alabilmek için öncelikle cilt tipinizi iyi tanımanız gerekiyor. Losyonlar çoğunlukla tüm cilt tiplerinde kullanılabilen nitelikte olsa da kuru, aşırı kuru ve normal cilt türleri için özel olarak geliştirilen losyonlar da bulunuyor. Eğer cildiniz aşırı kuruysa, yoğun nemlendirme özelliği olan kremlerle kuruluk sorununun üstesinden gelebilirsiniz. Çevresel faktörlerden en çok etkilenen cilt tiplerinden biri de hassas ciltler. Sıcak-soğuk geçişlerinde kızaran, acıyan ve kaşınan hassas ciltler için, üzerinde "noncomedogenetic" ibaresi yer alan ürünleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Bu tip ürünler ciltte tahrişlere yol açmadığı gibi sivilce oluşumuna da neden olmaz.

Vücut Nemlendirici Fiyatları

Dışarıda çok zaman geçiren biriyseniz, sizin için güneş koruma faktörlü losyonlar biçilmiş kaftandır. Koruyucu losyonlar, güneşin yol açtığı kırışıklık ve lekeleri de önleyici niteliktedir. Yağlı cilde sahip olanlar genellikle duştan sonra herhangi bir ürün kullanmayı tercih etmez. Oysa ki yağlı ciltler de neme ihtiyaç duyar. Bu cilt tipi içinse su bazlı losyonlar ve jeller ideal bir nemlendirme sağlar. Losyon ve jel formlu nemlendiriciler, kremlere oranla daha akışkan yapıda oldukları için emilimleri de bir o kadar kolaydır. Bu sayede ciltle kolayca bütünleşirler ve yapışkanlık hissi yaşatmazlar.

Yaz aylarında hafif kremlere yönelebileceğiniz gibi, kışın yoğun bakım yapan losyonlara yönelebilirsiniz. Keyifli bir kullanım için vanilya, meyve, çikolata gibi kokulardaki losyonlar arasından sizi en iyi hissettirecek ürünü seçebilirsiniz. Kış aylarında kalıcı ve yoğun kokular, yazın ise daha hafif kokuları kullanabilirsiniz. Eğer alerjik bir teniniz varsa, vücut nemlendiricisi seçerken içindekiler kısmını mutlaka okuyun. Aksi takdirde cildinizde reaksiyona yol açacak maddelerle karşılaşabilirsiniz.

Cilt türünüze göre en doğru nemlendiriciyi kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Shea yağı kuru ciltlerde, badem yağı pul pul dökülen ciltlerde, jojoba yağı hemen tüm cilt tiplerinde, kakao yağı kuru ve çatlayan ciltlerde, badem yağı ise olgun ciltlerde oldukça etkilidir. Dilerseniz losyon seçiminizi bu özlere sahip ürünlerden yana kullanarak çok daha kapsamlı bir bakım yapma şansına sahip olabilirsiniz. Çeşit çeşit, birbirinden nitelikli vücut nemlendiricileri ile sağlıkla ışıldayan bir tene kavuşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Vücut Nemlendirici Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Cilt Bakımı
Cilt Bakımı
Vücut Bakımı
Vücut Bakımı
Nemlendiriciler
Nemlendiriciler
Vücut Losyon ve Kremleri
Vücut Losyon ve Kremleri
Vücut Yağları
Vücut Yağları
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 32 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?