Tonikler

Tonik Ürünleri

Kusursuz bir cilt bakımının olmazsa olmaz bir parçası olan tonik ürünleri, cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayarak daha temiz bir cilde sahip olmanıza yardım eder. Gözenekleri ölü deri, kir, yağ ve makyaj kalıntıları gibi pek çok artıktan arındıran bu ürünler sayesinde cildiniz rahatça nefes almaya ve bunun sonucunda parlamaya başlar. Tonik ürünleri cilt bakımında ikinci sırada olup, yüzünü bir cilt temizleyici ile iyice temizledikten sonra kullanmanız gereken malzemelerdir. Tonikler çoğu zaman etkili bir gözenek temizliği amacı ile kullanılsa da farklı tonik seçenekleri daha farklı faydalar da sunabilmektedir. Örneğin; cildinizde aktif sivilce yoksa, ancak öncesinde gördüğünüz akne tedavisi gibi birtakım tedaviler sonucunda gözeneklerinizin iri kaldığını düşünüyorsanız, hem gözenek temizleyen, hem de gözenekleri sıkılaştıran bir toniği seçebilirsiniz. Bu konuda belirleyici en önemli etmen tonik içeriğindeki etken maddeler olup, niacinamide içeren tonikler bu durum için birebirdir. Eğer akne tedavisi görüyorsanız veya karma-yağlı bir cilt tipiniz varsa, sebum kontrolü sağlayan tonik seçeneklerine göz atmayı düşünebilirsiniz. Salisilik asit, niacinamide gibi etken maddeler sebum kontrolü sağladığı için yüzünüzün gerekenden fazla yağ salgılamasının önüne geçer ve salgılanan yağı etkin biçimde temizler. Yüzünüzde yer alan fazla yağın etkin biçimde temizlenmesi sayesinde gözenekleriniz kir ve yağ ile dolmayacağı için sivilcelerin tekrar ortaya çıkmasının önüne geçilmiş olur. Sebum kontrolü sağlayan tonikler aynı zamanda yüzünüze parlaklık da katar. Zinc ve çinko da akne izlerinin giderilmesinde oldukça başarılı olan etken maddeler oldukları için, akne tedavisi sonrasında izlerin giderilmesi için önerilmektedir.

Akneye Eğilimli Ciltler İçin Tonik Çeşitleri

Her cilt tipinin farklı gereksinimleri vardır. Cildinizin yaşadığı problemler de gereksinim duyduğunuz etken maddeleri belirleyen etmenler arasında yer alır. Örneğin; akneye eğilimli ve yağlı cilde sahip bir kullanıcı ile akneye eğilimli ancak hassas ve egzamalı bir cildin gereksinim duyduğu ve kullanabileceği ürünler kendi aralarında farklılık gösterir. Tonik çeşitleri oldukça geniş bir yelpazede sıralanmış olup her cilt tipi ve gereksinimine göre özel olarak formüle edilmişlerdir. Bu sayede cildinizde gidermek istediğiniz herhangi bir problem için özel olarak formüle edilmiş bir toniği sipariş edebilir ve üründen en iyi sonuçları alabilirsiniz. Akneye eğilimli ciltler çoğu zaman karma veya yağlı cilt yapısına sahiptir. Bu cilt tiplerinde salgılanan fazla yağ ve bu yağın birikimi neticesinde dolan gözenekler içerisinde zamanla sivilce oluşumu gözlenebilmektedir. Eğer doktorunuzla yaptığınız görüşme sonrasına sivilce oluşumu için klinik olarak herhangi bir sebep bulunmazsa veya doktorunuz tonik kullanımı onaylar ise, kendiniz için bir tonik seçebilirsiniz. Akne oluşumunun sebebinin tıkalı gözenekler olduğunu düşüyorsanız gözenekleri etkin bir biçimde temizlemeye başlamak en iyisi olabilir. Yüzdeki sebumu dengeleyen aktif maddelere sahip tonikleri seçebilirsiniz. Örneğin; salisik asit, niacinamide, çay ağacı yağı gibi maddeleri içeren tonikler akneye eğilimli ciltler için en ideal ürünlerdir. Bu ürünleri seçerken ürünlerin normal, hassas veya karma-yağlı ciltler için uygun olup olmadığını kontrol etmeniz oldukça önem taşımaktadır. Örneğin; salisik asidin tonikte bulunan miktarı, ürünün hassas ciltler için mi yoksa karma ciltler için mi üretildiğini belirler. 

Donuk Ciltlerin Işıl Işıl Parlamasını Sağlayan Tonik Markaları

Cildinizde aktif sivilceniz veya herhangi bir sivilce iziniz bulunmasa da cildinizi yine de iyileştirebilirsiniz. Örneğin; ekstra hassas ve kuru olan cildinizi zarar vermeden temizlemenize imkan verecek bir tonik seçebileceğiniz gibi, cildinize fazladan parlaklık sağlayacak etken maddelere sahip tonik alternatifleri sayesinde cildinizi ışıl ışıl parlatabilirsiniz. 26 yaşından sonra cildin kollajen üretimi yavaşlamakta olup, cildiniz zaman için daha az kollajen üretmeye başlayacaktır. Kollajen cildinizin daha gergin ve diri bir görüntüye sahip olmasına yardım ettiğinden gençlik iksiri olarak da bilinmektedir. Eğer 26 yaşından büyükseniz veya cildinizin kollajen üretimini herhangi bir sebepten ötürü desteklemek istiyorsanız, bu aktif maddeye sahip tonik ürünlerini mutlaka incelemelisiniz. Eğer cildinizin donuk olduğunu ve bir parça daha parlaklık katabileceğinizi düşüyorsanız, ginseng, C vitamini, aloe vera gibi etken maddelere sahip tonik markaları mutlaka sepetinizde olmalı. Glikolik asit, yeşil mandalina özü de aynı biçimde cilt parlaklığını destekleyen etken maddeler arasında yer alır. C vitamini cilt canlılığını arttırmanın ötesine geçer ve cilt bariyerini güçlendirir. Bu vitaminin bir diğer faydası ise güneş koruyucu kremlerle birlikte çok güçlü biçimde etkileşime girmesidir. Eğer yaz aylarında sürdüğünüz güneş koruyucu kremlerin daha kuvvetli biçimde cildinizi korumasını istiyorsanız bu kremleri sürmeden önce C vitamini içeren bir tonik ile cildinizi kibarca temizleyebilirsiniz. C vitamini aynı zamanda cilt tonunuzu dengelemek için de birebirdir. Daha öncesinde bir sivilce tedavisi geçirdiyseniz veya sivilce izi gibi birtakım lekeler cilt eşitsizliğine sebep oluyorsa zinc, çinko gibi etken maddeleri içeren toniklere göz atmayı düşünebilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Tonik Ürünleri

Son moda teknolojik gelişmeler ışığında özel olarak tasarlanmış tonik ürünleri gözenek temizliğinin çok daha ötesine geçmenize yardımcı olacak biçimde formüle edilmiştir. Örneğin; donuk cildinize ışıltı katmak için bir tonik sipariş edebileceğiniz gibi, dilerseniz yaşlılık etkilerini yavaşlatan etken maddeye sahip bir toniğini de düşünebilirsiniz. Yaşlanma etkilerini en aza indiren etken maddeler arasında yer alan kolajen, peptit ve retinol gibi aktif maddeler pek çok toniğin içinde yer almaktadır. Kolajen ve peptip gibi aktif maddeler cildinizin kolajen üretimi destekleyerek daha genç ve gergin bir yüzünüz olmasına yardımcı olur ve ince kırışıkların giderilmesi için cildinize destek sağlar. Yaşlanma karşıtı bir diğer etken madde grubu da güçlü nemlendiricilerdir. Örneğin; aleo vera, glikolik asit ve hyaluronik asit gibi maddeleri içeren tonik seçenekleri, hem gözeneklerinizin en derin katmanlarını kir, yağ, ölü deri ve günün kalıntılarından arındırır, hem de cildinizin derinlemesine nemlenmesine olanak sağlar. Daha nemli bir cilt ise cilt bariyerinin güçlü olmasını sağlayan en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Nemlendirici grubunda yer alan tonik çeşitleri her yaş grubunun kullanabileceği ürünlerdir. Örneğin; akne tedavisi isi AHA, BHA, çay ağacı veya niacinamide gibi yüz temizleyici, serum veya krem kullanan kullanıcılar cilt bariyerlerini güçlendirmek amacıyla glikolik asit, hyaluronik asit, C vitamini ve ginseng gibi aktif maddeleri içeren toniklerini rahatlıkla tercih edebilir. C vitamini kollajen, peptit ve retinolle birlikte kullanıldığında çok iyi sonuç verdiğinden bu ürünleri içeren serumları kullanan kullanıcılar C vitaminli tonikleri incelemeyi düşünebilirler.

Akneye Meyilli Bir Cildim Var, Ne Tür Tonikler Kullanırsam En İyi Sonuçları Alabilirim?

AHA, BHA, çay ağacı, niacinamide gibi etken maddeleri içeren tonikler akneye eğilimli ciltler için birebir ürünlerdir. Ancak satın alacağınız toniğin hassas mı yoksa karma veya yağlı ciltler için mi formüle edildiğine bakmanız tavsiye olunur.

Donuk Ciltler İçin Özel Olarak Formüle Edilmiş Tonik Seçenekleri Nelerdir?

Gül suyu, C vitamini, ginseng, glikolik asit ve hyaluronik asit cilt parlaklığını arttırmak için yaygın olarak tercih edilen etken maddeler arasında olup bu maddeleri içeren tonik seçeneklerine bakabilirsiniz.

Cilt Eşitliği Ve Sivilce İzlerinin Giderilmesinde Faydalı Olan Tonikler Nelerdir?

Zinc, çinko, niacinamide ve C vitamini cilt tonu eşitliği sağlar ve eski izleri yok etmeye yardımcı olur. Bu malzemeleri içeren toniklere göz atabilirsiniz.

Tonik fiyatları

Tonik fiyatları oldukça geniş bir yelpazede sıralanmıştır. Fiyatlar tonik ürünlerinin içerdikleri etken maddelerin durumuna ve çeşitliliğine göre değişiklik göstermektedir

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tonik Ürünleri

3458 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 48 / 3458 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?