Tonikler

Tüm gün makyajın ağırlığını çeken ve havasız kalan cilde nefes aldırmanın en sağlıklı ve kolay yolu şüphesiz ki tonik kullanmaktır. Ciltteki kir ve makyaj kalıntılarını derinlemesine temizleyen bu ürünler, çeşitli cilt yapıları ve bu ciltlerin özellikleri göz önünde bulundurarak farklı şekillerde üretilir. Cildi temizlemeye ve yenilemeye yardımcı olan toniklerin, cilt yapısına uygun içeriklere sahip olması gerekir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra temiz cilde uygulayabileceğiniz tonikler aynı zamanda yıkama sonrası cilde yapışan sabun kalıntılarını da temizler.

Tonik Fiyatları

Her cilt yapısına göre farklı toniklerin üretilmesi, fiyatlarının da değişim göstermesinde etkili olur. Her ne kadar farklı fiyatlara sahip olsalar da genel olarak tonik fiyatları, bütçe sınırlarını aşmayacak rakamlardadır. Cildine ve güzelliğine önem veren kadınların sık sık kullandığı bu ürün, pamuk yardımı ile cilde kolaylıkla uygulanabilir. Toniklerin yalnızca cildi temizlediği ve sıkılaştırdığı kanısı yaygın olsa da bunun aksine çeşitli etkilere de sahiptir. Özellikle cildi hassas ve çok kuru olan kadınlar için üretilen nemlendirici etkili tonik çeşitleri, cildin hem yumuşamasında hem de daha sağlıklı olmasında büyük rol oynar. Nemlendirici etkili tonikler genel olarak su bazlıdır ve hassas ciltler için daha uygun olan ürünlerdir.

Su bazlı olan ürünlerin yanı sıra alkol bazlı olanlar ise daha çok cildinde akne ve gözenek sorunu ile karşı karşıya kalan kadınlar tarafından daha çok tercih edilir. Yüzünüzde akne sorunu varsa siz de su bazlı yerine alkol bazlı olanları tercih etmeli ve düzenli olarak kullanmalısınız. Bu ürünlerde cildi kurutma durumu olması nedeniyle nemlendirici krem kullanmayı da ihmal etmemelisiniz. Düzenli tonik kullanımı sayesinde cildinizin nem dengesini koruyabilir ve aynı zamanda kullanacağınız diğer bakım ürünlerinin de daha iyi emilmesini sağlayabilirsiniz.

Koruyucu cilt bariyerlerine destek olan tonikler, yüzünüzü yıkadıktan sonra gözeneklerin sıkılaşmasında ve derinlemesine temizlenmesinde de etkili rol oynar. Gözeneklerin sıkılaşması sayesinde gün boyu cildinizin dış etkenlerden korunmasına da yardımcı olabilirsiniz. Bunun yanı sıra musluk sularının içerisinde bulunan zararlı maddelerin olumsuz etkilerinden de tonik kullanımı sayesinde kurtulabilirsiniz.

Tonik Nedir?

Şüphesiz ki tonik nedir sorusu pek çok kişinin aklını meşgul eden soru işaretlerinden biridir. İçerisinde arındırıcı ve ferahlatıcı maddelerin bulunduğu tonikler, cildi ölü hücrelerden temizleyen ve canlandıran özel losyonlardır. Çok fazla çeşide sahip olan tonikler, hem kadınların hem de erkeklerin cilt bakımında eksik etmemesi gereken ürünler arasında yer alır. Genel olarak 2 ana başlıkta toplanan tonikler, alkollü ve alkolsüz olarak üretilir. Kuru ciltler, gözenekleri kapalı ve yağ oranı çok daha az olan cilt tiplerindendir. Bu yüzden alkolsüz toniklerin kullanılması daha sağlıklı olacaktır.

Yağlı ciltlerde ise gözenekler daha geniş olup yağ oranı da daha yüksektir. Bu yüzden alkollü toniklerin kullanılması yağ oranının da dengelenmesine yardımcı olur. Bir diğer cilt tipi olan karma ciltte ise T bölgesi yağlı olup diğer bölümler kurudur. Bu cilt tipinde alkol oranı daha düşük toniklerin kullanılması gerekir. Tonik kullanmadan önce cildin tamamen temiz olması için öncesinde yüz temizleme jeli kullanmalısınız. Makyajdan tamamen arınan yüzünüze pamuk aracılığıyla tampon yönteminden yararlanarak pratik şekilde tonik uygulayabilirsiniz.

Tampon yöntemine ek olarak dilerseniz püskürtme yoluyla da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Cildiniz toniği emdikten sonra yüzünüze uygun olan bir nemlendirici kullanarak kurumalara karşı önlem alabilirsiniz. Bu sayede günlük cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Bu işlem düzenli olarak yapıldığı taktirde cildin her geçen gün daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlanabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tonik Ürünleri

HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 2645 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/32010891/32010909