Makyaj Setleri

Makyaj seti arasında farklı kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilen güzellik setleri de yer alır. Yüz bölgesinde belli noktalara detaylı bir bakım yapabilmeye olanak tanıyan setler arasında aynı bölgeler için göz alıcı bir makyaj yapmayı sağlayan setler de bulmak mümkündür.

Güzellik setleri geniş fiyat aralıkları sayesinde de farklı bütçelere sahip kullanıcıların diledikleri şekilde alışveriş yapmalarına olanak tanır. HepsiBurada indirimleri ile sunulan güzellik setleri, aradığınız bakım ürünlerine avantajlı fiyatlarla sahip olmanıza da olanak tanır.

Güzellik setleri arasında kaş ve kirpik bakımı setlerinden, nemlendirici ve ruj çeşitlerini bir arada sunan dudak ürünlerine kadar farklı alternatifler yer alır. Siz de kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda güzellik setlerine sahip olmak istiyorsanız, HepsiBurada’da yer alan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Avantajlı Alışveriş Paketleri

Avantajlı alışveriş paketleri, yüzün farklı bölümleri için özelleştirilen makyaj malzemelerini bir arada ve avantajlı fiyatlarla satın almanıza olanak tanır. Ciltteki ton farklılıklarını ortadan kaldırmak için hazırlanan fondötenler, makyajın son adımında mat bir görünüm sağlamak için kullanılan pudralar, dudakların çekiciliğini arttıracak şekilde formüle edilen rujlar gibi farklı makyaj malzemelerini bir arada sunan paketler, farklı kullanıcı gereksinimlerine etkili güzellik ve kişisel bakım çözümleri sunacak doğrultuda hazırlanır.

Avantajlı alışveriş paketleri arasında yalnızca bakım ürünlerini barındıran alternatifler de yer alır. Cildi yenilemek ve ışıltılı bir görünüm elde etmek için mutlaka kullanılması gereken bakım ürünleri arasında cilt serumları, bakım yağları ve temizleme ürünleri yer alır.

Cilt serumları ve bakım yağları günlük dozda kullanılacak şekilde özelleştirilen, cilde ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineralleri sağlamak üzere geliştirilen ürünlerdir. Gün içerisinde havayla ve dış dünyayla teması yüksek olan ve bu etkileşimden en çok etkilenen bölge olan yüz ve çevresi, çeşitli bakım ürünleri ile desteklenmelidir. Cildin nem dengesini, gözenek yapısını ve pürüzsüzlüğünü etkili bakım ürünleri kullanarak kontrol altında tutmak son derece kolay bir hal alır. Dikkat edilmesi gereken tek nokta, kaliteli ve cilt tipinize uygun paketleri seçmekten ibarettir.

Mat, Parlak ve Metalik  Makyaj Setleri

Makyaj seti çeşitleri arasında uygulama sonrası elde edeceğiniz sonuç için özenle bir araya getirilmiş seçenekler de yer alır. Makyajınızın nasıl bir bitişi olmasını istiyorsanız, o doğrultuda bir seçim yapmanız yeterli olur. Setler arasında mat, parlak ve metalik gibi farklı görünümler elde etmek için kullanılan ürünleri bir arada sunan setler yer alır.

Mat makyaj seti ürünleri, ciltte kadifemsi bir etki bırakacak şekilde özenle formüle edilen ürünler içerir. Mat bir makyaj yapmak için cilt tonunuza uygun, ışıltısız bir fondöten kullanmanız önerilir. Mat bir görünüm için en çok tercih edilen fondötenler stick ve toz olanlar olarak öne çıkar. Yüz ve boyun bölgesi fondötenle ince bir tabaka halinde kaplandıktan sonra kullanılacak olan ruj ve göz farı gibi ürünler de mat modeller arasından seçilir. Makyaj tamamlandıktan sonra mat görünümü daha uzun süre muhafaza etmek için pudra kullanılması önerilir.

Işıltılı makyaj sevenlerin ihtiyaç duyabilecekleri ürünleri bir arada sunan ışıltılı makyaj setleri, likit fondöten, dudak parlatıcısı, likit ruj ve ışıltılı göz farı gibi ürünler içerir. Dinamik ve göz alıcı bir makyaj yapmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettikleri ışıltı sağlayan ürünler, ilk bakışta dikkatleri çekecek güçte bir makyaj yapmaya da olanak tanır. Işıltıyı sevenlerin kullandıkları bir diğer ürün ise aydınlatıcılardır. Elmacık kemikleri, burun ucu ve çene üstü gibi bölgelere uygulanan aydınlatıcılar, ışıl ışıl bir görüntü yaratır.

Metalik ürünler arasında ise ojelerden aydınlatıcılara, rujlardan göz farlarına kadar çok sayıda ürün yer alır. İddialı bir makyaj yapmak isteyenlerin başvurduğu metalik makyaj ürünlerinin tamamı bir arada kullanıldıklarında tüm bakışları üzerinize çekecek güçte bir ışıltı ve parlaklık yaratır. Bu yüzden birçok kullanıcı yüz bölümünde yalnızca birkaç noktada metalik ürünler kullanmayı tercih eder. Metalik göz farı ve aydınlatıcı ikilisi ile metalik ruj ve aydınlatıcı ikilisi çeşitleri birlikte en çok kullanılan ürünlerdir.

Makyaj Fırçası Setleri

Makyaj malzemelerinin kalitesi ve cildinize uygunluğu kadar uygulama yöntemleri de önemlidir. Makyaj uygulaması için özel olarak hazırlanan ürünler arasında sünger ve fırça gibi farklı seçenekler yer alır. Makyaj fırçaları yüzün farklı bölümlerinde kullanılmak üzere ve çeşitli makyaj malzemelerini başarılı şekilde uygulamak adına çeşitlilik gösterir. Bu sebeple birçok kullanıcı çok sayıda makyaj fırçasına sahiptir.

Makyaj yaparken göz, dudak ve yüzün geri kalan bölümleri için özel olarak hazırlanan fırçalar kullanmak gerekir. Örneğin far sürüleceği zaman ince uçlu fırçalar kullanmak gerekir. Kalın uçlu bir fırça kullanmak ürünün göz kapağından taşmasına neden olabilir. Benzer şekilde fondöten uygularken de geniş uçlu fırçalar kullanılması önerilir. İnce uçlu fırçalar fondötenin yeterince iyi dağıtılamamasına neden olur. Bu da cilt üzerinde ton eşitsizlikleri yaratır.

İnce uçlu fırçalar aynı zamanda ruj ve eyeliner uygulamaları esnasında da kullanılır. Eyelinerı ince ve düz bir çizgi halinde çekmek oldukça zor olabilir. Bu yüzden son derece ince uçlu bir fırça kullanmak gerekir. Ruj sürerken de ince uçlu fırça kullanmak dudak çizgisi içini boyamayı kolaylaştırır.

Kalın uçlu fırçalar arasında pudra ve allık fırçaları da bulunur. Pudra fırçaları çok sayıda sık kıl içeren iri fırçalar olarak bilinir. Makyaj fırçaları arasındaki en büyük fırçalar olan pudra fırçaları, yüzün her bölgesine pudra dağıtılmasını zahmetsiz bir hale getirir. Allık fırçaları ise pudra fırçalarına göre daha küçük olsalar da büyük uçlu fırçalar grubunda yer alır. Elmacık kemikleri ve şakak bölgesi gibi alanlara ince bir katman halinde allık sürmeyi sağlayan ürünler, canlı ve çekici bir görünüm elde etmeyi de kolaylaştırıyor.

Yayvan bir yapıda olan dağıtıcı fırçalar ise diğer fırçalarla yapılan işlemleri desteklemek için kullanılır. Far, allık ve aydınlatıcı sürdükten sonra daha doğal bir görünüm elde etmek için ürünleri olabildiğince dağıtmak gerekir. Uygulama fırçaları ürünleri orantılı bir şekilde sürmeye yararken, dağıtıcı fırçalar uygulanan ürünlerin hoş bir şekilde yayılmasına yardımcı olur.

Farklı kullanımlar için özelleştirilen fırçaların başarılı bir makyaj uygulaması için birlikte kullanılması önerilir. Ürünleri tek tek satın almak mümkün olduğu gibi makyaj fırçası seti olarak sipariş etmek de mümkündür. Fırça setleri tüm ürünlere bir arada ve avantajlı fiyatlarla sahip olma fırsatı sunması bakımından da sık tercih edilir.

Far Paletleri

Fondöten, kapatıcı ve pudra gibi ürünleri tercih ederken cilt tonunuza göre seçimler yapmanız yeterli olur. Farklı kullanıcı tercihlerine bağlı olarak daha aydınlık ya da daha bronz bir görünüm için cilt renginin bir ton açığı ya da koyusu da tercih edilebilir. Ancak konu göz farları olduğunda uygulanabilen renk seçenekleri bir hayli artar. Bu sebeple birçok kullanıcı farklı renk alternatiflerini kullanabilmek adına far paletleri tercih eder.

Far paletleri 6’lı, 12’li ve 18’li seçeneklerin yanı sıra daha büyük modellere sahip olma fırsatı da sunar. Şık bir davete katılacağınız zaman daha çarpıcı bir makyaj yapmak isteyebilirsiniz. Bu noktada koyu ve canlı renkleri birbirleriyle kullanmak hoş bir sonuç verecektir. Günlük rutinlerinizi yerine getirirken daha doğal bir görünüm elde etmeyi arzulayabilirsiniz. Far paletleri toprak tonlarında renkleri olan farları kullanmanıza da olanak tanır. Far paletleri, farklı anlarda dilediğiniz gibi bir göz makyajı yapabilmeniz için size yardımcı olacak çok sayıda rengi bir arada sunar.

Ek olarak far paletleri arasında da metalik, mat, ışıltılı ve doğal gibi seçimler yapmak da mümkündür. Göz makyajı bitişinin nasıl olmasını istiyorsanız, o doğrultuda hazırlanan bir far paleti seçmeniz yeterli olur.

Makyaj Bazı, Fondöten ve Kapatıcı Setleri

Makyaj yapmaya başlamadan önce cildi temizlemek ve nemlendirici kullanmak kadar makyaj bazı kullanmak da önemlidir. Zira makyaj bazı, uygulamanın daha kolay yapılmasına ve makyajın daha uzun süre kalıcı olmasına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller aracılığıyla cildi beslemesiyle de bilinen makyaj bazları, likit ya da sprey olarak satın alınabilir.

Fondötenler, ciltteki renk eşitsizliklerini gidermek için kullanılır. Makyaj bazı üzerine uygulanabilen fondötenler, sünger ya da fırça yardımıyla kolaylıkla dağıtılır. İhtiyaca göre tek ya da birden fazla katman halinde uygulanabilen fondötenler, makyaj yapmayı seven kullanıcıların mutlaka tercih ettikleri ürünler arasında yer alır.

Kapatıcılar ise fondötenle aynı anda uygulanan ürünler olarak bilinir. Göz altı, burun kenarı ya da travmaya bağlı oluşan yara izlerinin ya da büyük lekelerin gizlenmesine yardımcı olan kapatıcılar, kullanım kolaylığı sağlaması açısından genellikle likit olarak üretilir.

Renklendirme işlemi öncesi pürüzsüz ve tonu dengelenmiş bir kanvas elde etmeye yardımcı ürün olan bu üç farklı ürün, set olarak da satın alınabilir. Gereksinimleriniz doğrultusunda sipariş edebileceğiniz kapatıcı, fondöten ve makyaj bazı içeren setler allık ve aydınlatıcı gibi ürünleri de içeren alternatifler de mevcuttur.

Kontür Paletleri ve Aydınlatıcılar

Kontür paletleri, çeşitli gölge ve ışık oyunları yaratmak için kullanılır. Yüzün herhangi bir bölümünü vurgulamak ya da dikkati başka bir noktaya çekmek için kullanılan kontür malzemeleri, cilt tonuna uygun şekilde seçilmelidir. Bununla birlikte gündüz saatleri için daha aydınlık, akşam saatleri için ise bulunduğunuz ortamın ışığına bağlı olarak daha koyu bir uygulama yapmanız önerilir.

Kontür uygulaması yaparken kullanılan paletlerin içinde genel olarak vurgulama, bronzlaştırma ve ışıltı verme işlemleri için farklı ürünler yer alır. Vurgulama için kullanılan renkler, kişinin cilt tonundan bir ya da birkaç ton daha koyudur. Burun kemiğinin iki yanına, elmacık kemiklerinin altına sürülen bu renk, iyi bir şekilde dağıtıldığında kullanıldığı alanın daha çarpıcı görünmesine yardımcı olur.

Bronzlaştırma işlemi için paletlere eklenen renkler, daha kavruk ve dinamik bir görüntü elde edilmesine imkan tanır. Aydınlatıcılar ise vurgulama işlemi yapılan noktaların üstüne ya da arasına sürülür. Örneğin burun kontürü uygularken kemiğin iki yanına koyu renk sürülür, aydınlatıcı ise kemiğin tam ortasına ince bir şerit halinde uygulanır. Elmacık kemiğinin hemen altına koyu renk uygulandıktan sonra kemik üzerine ise aydınlatıcı sürülmesi önerilir.

Yüzünüzde vurgulamak istediğiniz noktaları daha dikkat çekici hale getirmenize olanak tanıyan kontür malzemeleri, sıklıkla set olarak da satın alınır. Makyaj seti alternatifleri arasında profesyonel makyaj kullanımları için son derece uygun olan bu paletler, farklı cilt tonları için özel olarak hazırlanan pek çok alternatif sunar.

Kirpik Bakım Setleri 

Makyaj setleri arasında çeşitli bakım ürünlerini bir arada sunan setler de bulunur. Bunlar arasında kaş ve kirpik bakımı için özel olarak hazırlanan ürünler de mevcuttur. Kirpik ve kaş bakımı için kullanılan yağlar ve serumlar, mineraller ve vitaminler açısından zengin olmalarıyla öne çıkar.

Kaş ve kirpikleri gürleştirmek, ipeksi bir doku ve canlı bir görünüm kazandırmak için tercih edilen serumlar, günlük olarak uygulanabilen ürünlerdir. Benzer şekilde yağlar da günlük kişisel bakım rutinlerine dahil edilebilen besleyici ürünler olarak öne çıkar. Kaş ve kirpik için en önemli vitaminlerden biri E vitamini olarak bilinir. Vücuttaki sülfür, folik asit, demir ve biotin eksikliği kaş ve kirpik dökülmesine neden olabilir. Dökülmelerin önüne geçmeyi hedefleyen serumlar, çeşitli vitaminleri ve mineralleri bir arada sunan son derece etkili ürünlerdir.

Kirpik bakım setleri arasında takma kirpik, yapıştırıcı ve kıvırıcı ürünleri bir arada sunan setler de yer alır. Kirpikleri olduğundan daha gür ve uzun göstermek için tercih edilen takma kirpikler, uygun bir yapıştırıcı yardımıyla kolaylıkla yerleştirilir. Uzayan ve hacim kazanan kirpikleri daha kıvrık göstermek için ise kirpik kıvırıcılar tercih edilir. Kirpiklerin daha çarpıcı bir görünüm elde etmesine olanak tanıyan bu üç ürünü bir arada satın almaya olanak tanıyan setler de makyaj seti çeşitleri arasında yer alır.

Tırnak Bakım Setleri

Manikür ve pedikür uygulamalarını ev ortamında yapmak isteyen kullanıcılar, bu işlemler için özel olarak hazırlanan setlerden faydalanır. Tırnak makasından et makasına, törpüden tırnak eti iticiye kadar pek çok ürünü bir arada sunan setler, kendi evinizin konforlu ortamında tırnak bakımı yapmanıza olanak tanır.

Tırnak bakımı yaparken tırnaklar çok uzamamış ise makas yerine törpü kullanılması önerilir. Törpü kullanırken de birkaç ayrıntıya dikkat edilmesi gerekir. Islak ya da kuru olarak kullanılabilen törpülerin tek bir yönde hareket ettirilmeleri tavsiye edilir. İleri geri yapılan törpüleme işleri tırnakların kırılmasına ya da kat kat ayrılmasına neden olabilir.

Törpüleme işleminin ardından tırnak eti itici ile tırnak köklerinde biriken etlerin itilmesi gerekir. Et makası ise tırnak kenarlarında kötü bir görüntüye neden olan deri parçalarını kesmek için kullanılır. Manikür ve pedikür setlerinde çeşitli kullanıcı gereksinimlerine çözüm olabilecek şekilde farklı ekipmanlar da mevcuttur. Tüm bu ürünleri bir arada satın alma imkanı sunan setler, etkili bir tırnak bakımı yapmaya olanak tanır. Evinizin konforlu ortamında tırnak bakımı yapmak istiyorsanız, HepsiBurada’da yer alan manikür ve pedikür setlerini değerlendirebilirsiniz.

Makyajın kalıcılığını arttırmak mümkün mü?

Makyaj doğru uygulandığı takdirde kalıcılığı da daha uzun süreli olur. Makyaja başlamadan önce nemlendirici ve makyaj bazı kullanmak, kalıcılık üzerinde olumlu etki gösterir. Bununla birlikte makyaj sabitleme spreyleri de tercih edilebilir. Makyaj uygulaması bittikten sonra yüze sıkılan sabitleme spreyleri, makyajın uzun saatler bozulmadan kalmasına olanak tanır.

Makyaj setlerinin fiyatları daha mı uygun?

Ürünleri tek tek satın almak yerine set olarak tercih etmek fiyat açısından genellikle daha uygun bir alternatif olarak öne çıkar. Bununla birlikte fiyatlar sette bulunan ürünlere, seçtiğiniz markaya göre değişkenlik gösterebilir. Uygun fiyat avantajlarını değerlendirmek istiyorsanız, HepsiBurada üzerinde yer alan makyaj seti çeşitlerini değerlendirebilir, bütçeniz için en uygun alternatifi kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Farklı ürün gruplarından oluşan makyaj setleri var mı?

HepsiBurada’da dudak, göz ve cilt için özelleştirilen setler bulabileceğiniz gibi çok daha fazla ürünü bir arada sunan alternatifler arasından da seçim yapabilirsiniz. Dudak kaleminden ruja ve parlatıya, fondötenden pudraya, göz farlarından rimele kadar birçok ürünü aynı set içerisinde satın almanıza olanak tanıyan alternatifler de mevcuttur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Makyaj Setleri

1234 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 38 / 1234 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?