Orjinal Kaliteli Kulaklık Modelleri Kampanyalı Fiyatlarla Hepsiburada.com'da

Günümüz teknolojisi geliştikçe farklı kulaklık modelleri üretilmektedir. Kulaklık çeşitleri dinlediğimiz müzik türleri ve kalitesine göre önemli özellikler içerir. Kulaklıklarda görülen bozulmaların önlenmesi için kablo kalitesi, ses iletimi ve kulak yapınıza uygun olması gibi özellikleri göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

Kulaklık Fiyatları

Kulaklıklar kullanım alanlarına, üretilen malzeme kalitesine, ses şiddeti ve tasarımına göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Mobil hoparlör görevi gören bu ürünleri seçerken öncelikle ne için kullanılacağına karar verilmelidir. Müzik dinleme, oyun oynama ya da DJ performansı gibi kullanım alanlarına göre seçilecek kulaklık türleri farklı fiyatlara sahiptir. Sıkça kulaklık bozulması problemi yaşıyorsanız ya da dinlediğiniz müziğe uygun kulaklığı bulmak istiyorsanız seçeceğiniz ürünün kablo kalitesine, mikrofon girişine dikkat edilmelidir. Bunların yanı sıra, kaliteli ses iletimi için izolasyon özelliğine, dinlediğiniz müzik türüne göre kulaklık tipine ve kulak konforunuza uygunluğuna da dikkat edilebilir.

Uzun ömürlü kulaklık kullanımı için kabloların değiştirilebilir olması önemli bir özelliktir. Sağlam kablo yapısı olan ürünler uzun süre kullanıldığından bütçenizi sarsmaz. Doğru ses kalitesini yakalamak için kulaklık tipini de göz önünde bulundurmalısınız. Kulak içi, kafa üstü ve kanal içi model tipleri arasından size uygun kulaklığı farklı fiyat aralıklarına bulabilirsiniz. Kulak konforu da kulaklık fiyatlandırmada önemli rol oynar. Kablosu bulunmayan wireless ve bluetooth kulaklıklar kablolu modellerine göre daha yüksek fiyatlıdırlar fakat kullanım açısından kolaylık sağlarlar. Profesyonel kullanım için kulaklık ve mikrofon gibi özellikler barındıran modeller üretildiğinden fiyatlar belli markalarda artış göstermektedir. Dikkatli kullanıldığı takdirde profesyonel kulaklıklar yıllarca kullanılabilir.

Kulaklık Modelleri

Kulaklık modelleri kulak içi, kanal içi ve kafa üstü olmak üzere üç modele ayrılmaktadır. Rahatlığı, ses kalitesi ve izolasyon özelliklerine göre tercihinizi yapabilirsiniz. Kulak içi ve kanal içi gibi türler, hareketli olduğunuz spor gibi faaliyetlerde kullanım için uygun değildir. Kulak arkasına geçen kulak içi modeller ise hareketli faaliyetlerde kullanım için tercih edilebilir. Bu modeller genellikle kulağa sabit şekilde yerleştirilir ve ses doğrudan kulağınıza gelir. Taşıma ve bireysel kullanım açısından rahattır. İzolasyon özelliği sayesinde gürültülü ortamlarda kullanılabilir. Sub frekanslarda (derin bass, mega bass) kanal içi modeller diğer kulaklık tiplerine nazaran oldukça iyi ses kalitesine sahiptir.

Kulak dışı (kulak üstü, enseden) çeşitlerde ise, baş üstünden ya da enseden geçirilerek kullanılır, eğer modelin büyüklüğünü sorun etmiyorsanız oldukça rahat kullanabilirsiniz. Bu modellerin dezavantajı ise fazla yer kaplamasıdır. Süngerli ve büyük yapıları sayesinde son derece izole yapıya sahip olan kafa üstü kulaklıkların dış mekanlarda dikkatli kullanılması önerilir. Ev ve iş yeri gibi rahatsız edilmek istemediğiniz alanlarda; müzik dinlerken ya da oyun oynarken dış dünyayla iletişiminizi kesebilirsiniz. Kulağı destekleyen, süngerli yapıya sahip olduğundan oldukça rahat olan bu modeller, ses kalitesi açısından en çok tercih edilen kulaklık tipidir.

Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uzun yıllar boyunca kulaklıklar, kişisel kullanım, askeri kullanım, hava araçları, DJ performansları gibi çeşitli alanlarda ve kişilerce kullanılmaktadır. Seçiminizi yaparken öncelikle size uygun olan kulaklık modeline, tasarımına ve üretilen malzeme kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Kişisel kullanım için öncelik rahatlık olmalıdır. Küçük boyutta ve rahat taşınabilir ürünler için kulak içi modeller tercih edilirken büyük ürünlerden rahatsız olmuyorsanız üstün ses kalitesi için kulak dışı modelleri seçebilirsiniz. Üretilen malzeme kalitesine göre dayanıklı kulaklık tercihi, uzun süre kullanımı mümkün kılması sayesinde kulaklık ihtiyacınızın sürekli bir hal almasının önüne geçer.

Amacınıza ve kullanım alanına göre kulaklık tercihinizi yapabilirsiniz. Örneğin wireless ya da bluetooth kulaklık seçiminde öncelikle şarj süresine dikkat etmelisiniz. Ağırlığı ve ses yalıtımı da kulak sağlığınız için oldukça önemlidir. Kulak içi modellerde silikon yapısına ve ses yalıtımını özellikle inceleyebilirsiniz. Tasarımlarına göre renk seçeneğini yapabilir, Sony, Phillips, Pioneer ve diğer birçok markanın ürünlerine sahip olabilirsiniz.


Kulaklık Nasıl Seçilir?

Kulaklık seçiminde birçok kriter bulunmasına rağmen ilk belirlenmesi gereken kulaklığın kullanım amacı oluyor. Telefonda konuşma amacıyla kullanılacaksa kulağa rahat oturan, konuşma mikrofonu bulunan ve gürültü önleme sistemine sahip kulaklıklar tavsiye ediliyor. Ayrıca dışarıda taşıyacaksanız çantada az yer kaplayan kablolu veya kablosuz modellerin tercih edilmesi daha uygun oluyor. Yalnızca bilgisayar karşısında kullanacaksanız, kulak üstü modelleri seçebilirsiniz. Bilgisayarda kullanım amacınıza göre de oyun kulaklıkları, bluetooth kulaklıklar arasında seçim yapabilirsiniz. Kulaklık seçiminde ikinci kriter ise bütçe oluyor. Kulaklığa ayırdığınız bütçe, tercih edeceğiniz kulaklığı değiştireceği için bütçenize uygun fiyat aralığında ürünleri seçmeniz gerekiyor. Eğer uzun dönem kullanacağınız bir kulaklık düşünüyorsanız kaliteli modellere yönelebilirsiniz. Diğer bir seçim kriteri ise kullanım rahatlığı oluyor. Kulak içi, kulak üstü, kablolu veya kablosuz modellerin kullanım özelliklerini ve kullanım rahatlıklarını göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.

Kulaklık Markaları Nelerdir?

Kulaklıklar modellerine göre marka açısından değişiklik gösteriyor. Kulak içi kulaklıklar, kullanış açısından beğenildiği için en fazla marka seçeneğinin bulunduğu grupta yer alıyor. Kulak içi modellerde Philips, Snopy, Pioneer gibi birçok marka arasından seçim yapılabiliyor. Kulak üstü modellerde ve oyuncu kulaklıklığı çeşitlerinde ise teknik özellikleri güçlü markalar bulunuyor. Kulak üstü ve oyun kulaklıklarda Steelseries, Sony, JBL, Kingston ve daha birçok markanın ürün çeşidi yer alıyor.

Spor kulaklık modellerinde ise kompakt tasarımlara sahip markalar öne çıkıyor. Spor yaparken takılan modeller içinde ağırlıklı olarak kulak içi ve kablosuz modeller yer alıyor ve marka açısından ise Urbanears, Philips, Sony gibi markalar öne çıkıyor. Gürültü önleyici kulaklık modelleri ise teknik özellikleri ile oldukça güçlü ürün çeşitleri arasında bulunuyor. Kulağı çevreleyen nitelikte tasarımı sayesinde gürültüyü engelleme özelliği bulunan ürünler, genellikle dokunmaya karşı duyarlılık da taşıyor. Gürültü önleyici kulaklıkları Sennheiser, Bose gibi markalarda bulabilirsiniz.

Sağlıklı Kulaklık Nasıl Seçilir?

Kulaklık alırken en çok sorulan sorulardan biri de sağlıklı kulaklık seçimi oluyor. Özellikle yüksek sesle müzik dinlenmek veya video ya da oyun gibi medya araçlarında kullanılan ürünler, kulak zarına zarar verebiliyor ve kulaklarda uğultu, çınlama gibi rahatsızlıklar görülebiliyor. İlerleyen süreçte de işitme hasarına yol açabildiği için kulaklık seçimine dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Sağlık açısından kulaklık seçiminde kulaklık tipleri önem taşıyor. Kulaklık modellerinde ise kulaklığın dışarıdan ses alıp almadığına bakılması gerekiyor, çünkü dışarıdan gelen ses seviyesi arttıkça kullanıcı ses seviyesini yükseltiyor. Ses önleme kabiliyeti yüksek kulak içi veya kulak üstü modeller, daha sağlıklı bir kullanım sunuyor.

Kulaklık Kaç Desibel Olmalı?

Kulaklığın ses gücünü ifade eden desibel (dB) insan kulağının duyabildiği en düşük ses şiddeti anlamına geliyor. Kulaklıkta desibel, cihazdan aldığı enerjiyi sese çevirme kapasitesini ve ses hassasiyetini ifade ediyor. Genellikle modeline bağlı olarak dB açısından değişen kulaklık modellerinde 55 dB’den başlayarak 125 dB’e kadar çıkan kulaklık çeşitleri bulunuyor. Genellikle 106 dB ile 114 dB en fazla kullanılan ve hassasiyeti ile yeterli bulunan kulaklık çeşitleri oluyor. Kullanım amacına bağlı olarak incelenmesi gereken farklı dB kulaklıklardan uygun olanı seçebilirsiniz. Aynı zamanda kulak içi ve kulak üstü olarak farklı tiplerde dB değeri olan ürünleri de inceleyebilirsiniz. 

Kulaklık Fiyatları ve Markaları

1.508 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Snopy
  2. Philips
  3. Sennheiser
  4. Sony
  5. Pioneer
  6. Trust
  7. Rampage
  8. JBL
  9. Logitech
  10. Skypal
  11. Razer
  12. Frisby
  13. Goldmaster
  14. SteelSeries
  15. Jabra Gn
  16. Asus
  17. Defender
  18. Beats
  19. Megatech
  20. JVC
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Kullanım Tipi
 6. Kulaklık Modeli
 7. Kullanım Alanı A-Z
 8. Mikrofon
 9. Bağlantı
 10. Renk A-Z
 11. Gürültü Önleme
 12. Kablo Uzunluğu A-Z
 13. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013120/18/520
BAŞA DÖN