Kulak İçi Kulaklık

Kulak İçi Kulaklık

Müzik dinlemek ruhun gıdasıdır ve herkes tarzına uygun müzikler dinleyerek boş vakitlerini çok daha iyi değerlendirir. Sizler de müzik dinlemeyi çok seviyor ve ruh halinize en uygun şekilde müzikleri daha rahat dinlemek istiyorsanız kulak içi kulaklık modellerine bir göz atabilirsiniz. Birbirinden şık tasarımları ve konforlu kullanımları sayesinde herkesin kulak tipine uygun çeşitleri bulabilirsiniz. Kulak içine yerleşerek gün boyu istediğiniz an hem müzik dinleyebilir hem de telefonunuzla bağlantı kurarak gelen çağrıları yanıtlayabilirsiniz. Telefon radyasyonundan korunmak için en iyi yöntemler arasında kulaklık kullanımı yer alır. Özellikle de kablosuz şekilde tasarlanan kulak içi kulaklık bluetooth modelleri çok yoğun olduğunuz günlerde telefonu elinize almanıza gerek kalmadan konuşma sağlar. Bluetooth özelliği ile telefona bağlanan bu modeller günlük kullanımlara da özel kullanımlara da uygundur. Spor yaparken, yürüyüş ve koşu yaparken, yemek yaparken, farklı aktiviteler yaparken telefonunuzla ilgilenmek istemiyor olabilirsiniz. Telefonu elinize almadan birçok sesli aktiviteyi yapmak istiyor olabilirsiniz. Burada devreye giren çeşitli kulaklık modelleri sayesinde amacınıza kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun modelleri bularak tarzınızı da yansıtabilirsiniz. İster boş zamanlarınızda dinleyeceğiniz müzikler için ister dinlenirken ya da farklı aktivitelerle uğraşırken dinleyeceğiniz müzikler için en tarz kulaklık modelleri sizleri bekliyor. Kullandıkça memnun kalacağınız bu modeller kulaklara zarar vermeyen ve tam olarak kulakların iç yapısına uygun tasarımları olan modellerdir. 

Kulak İçi Kulaklık Modelleri

Keyifle müzik dinlemenize olanak sunan, telefonu kulağınıza dayamanıza gerek kalmadan telefon konuşmalarınızı yapmanızı sağlayan, radyo dinlemenizi ve haberleri takip etmenizi sağlayan kulak içi kulaklık önerisi birçok çeşitle karşınıza çıkıyor. Kulak yapısına en uygun şekilde tasarlanan bu modeller gün boyu kulağınızda kalabilir ve ağrı, acı ya da tahriş gibi durumları meydana getirmez. Çeşitli birçok renk tonuna sahip olan kulaklık modellerinde kablolu, kablosuz, mikrofonlu, silikon uçlu, bluetooth özellikli birçok modeli bulabilirsiniz. İster renkli modellerden tercih ederek tarzınızı biraz daha renkli olarak yansıtabilirsiniz isterseniz de klasik modelleri tercih ederek daha şık bir tarz elde edebilirsiniz. Üstelik dinlediğiniz müzik tarzıyla dahi uyumlu olan modeller mevcuttur. Kablolu modeller ilk çıkan modellerdir ve kablo kısımları kişinin tercihine göre ayarlanabilen uzunluğa sahiptir. Kablosuna takılı şekilde yer alan bir mekanizma mevcuttur. Bu mekanizmayı kullanarak müzik değişimi yapabilir ve volümü arttırıp düşürebilirsiniz. Genellikle ağırlıkları da oldukça hafiftir. Akustik sisteme sahip olan kablolu modellerde frekans tepkisi, empedans özelliği ve maksimum güç girişleri de bulunur. Giriş kısımlarında yer verilen yuvarlak alanın hassasiyeti de oldukça fazladır. Böylece tüm telefonlar ve mp3 çalarlar ile uyumlu bir şekilde kullanılır. Kablosuz modeller ise kablosu olmayan ve bluetooth özelliği taşıyan modellerdir. İki kulağa da uygun şekilde yerleştirilir ve kulak içinde hoş olmayan bir görünüme sebep olmaz. Tamamen rahat bir şekilde kullanılır. Mikrofonlu modellerde hem müzik dinleme hem de telefonda konuşma ve ses kaydı yapma özellikleri bir aradadır. Kulak içi kısmıyla bağlantılı olan mikrofonlar sayesinde kendi ses kaydınızı da rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Kablolu Kulak İçi Kulaklık Modelleri

Çeşitli birçok marka tarafından sunulan kulak içi kulaklık kablolu modeller düz tip olarak tasarlanır. Bazı modellerinde silikon uç kullanıldığını da görebilirsiniz. Bunun en temel nedeni ise kulakta acı ve tahrişe yer vermemektir. Telefonlarla kullanımı daha uygun olan kablolu modellerde mikrofon özellikleri de olabilir. Kullanım garantisi oldukça uzun olan kablolu kulaklıklarda kablo uzunluğu modeller arası değişiklik gösterebilir. Siyah, kırmızı, mavi, yeşil gibi tüm renk tonlarına sahip olan kablolu modeller kullanım dışıyken kablosu yuvarlak şekilde sarılır ve ambalajına konulur. Kablolarında kopma meydana gelmemesi için özel krom kaplamalar kullanılır. Kırılma ya da kablolarda yıpranma meydana gelmeden uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Üstelik bu modeller sesi yalnızca sizin kulağınıza iletir ve çevrenizde bulunan kişiler sesi duyamayacağı için rahatsızlık da vermemiş olursunuz. Hem fiziksel açıdan kullanımı gayet rahat olan hem de bütçesel açıdan fiyatları son derece ideal olan modellerdir. Kulaklık tasarımları yapılmaya başladığı yıllardan bu yana modası geçmeden kablolu modeller kullanılmaya hızla devam ediyor. Kablolu modelleri günlük müzik dinleme ve çağrı yanıtlama eylemleri için kullanmanızın yanı sıra oyun oynarken de kullanabilirsiniz. Laptop ve masaüstü bilgisayar girişlerine de uygun olan kablo ucu kısımları sayesinde bu alanlarda da sesi yalnızca kendinize verebilirsiniz. Özellikle de yüksek volüme sahip olan oyunları oynarken çevreyi rahatsız etmemek adına, kablolu kulaklık modellerini kullanabilir ve böylece üç boyutlu sesleri de çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. 

Kablosuz Kulak İçi Kulaklık Modelleri

Son dönemlere damga vurmaya hızla devam eden ve yediden yetmişe herkesin ilgisini çeken kulak içi kulaklık kablosuz modeller kullanım rahatlığı ile adından söz ettiriyor. Kablo dolanma derdi olmadan sadece kulakların iç kısmına takılarak kullanılma özelliğine sahiptir. Çevrenize kulak içi kulaklık tavsiyesi vermek istediğinizde tercihinizi kablosuz modellerden yana kullanabilirsiniz. Hem şık tasarımları hem de ergonomik tasarımları ile gün boyu rahatlıkla kullanmaya devam edebileceğiniz modellerdir. Birçok renk çeşidi bulunan kablosuz modellerde özellikler de bir hayli gelişmiş şekilde sunulur. Konforlu kullanıma sahip olan kablosuz modellerde özellikle küçük ve keskin tasarımlara yer verilir. Bunun en önemli sebebi ise kulak içine tam yerleşmelerini sağlamak ve kulağa herhangi bir şekilde zarar vermesini önlemektir. Oldukça derin ve zengin tasarımlara sahip olan kablosuz modellerde bass, beat ve vent ses sistemleri kullanılır. Bu sistemler sayesinde giren ve çıkan seslerin hava sirkülasyonu tam olarak sağlanır. Seslerde hiçbir şekilde kesinti meydana gelmez. Gece müzik dinlerken, gerek radyo dinlerken gerekse telefon konuşması yaparken karşıdan gelen sesleri oldukça net bir şekilde alabilirsiniz. Araba kullanırken, spor yaparken, evde ev işi yaparken, alışveriş yaparken ya da egzersiz, yemek ve daha farklı işlerle uğraşırken kablosuz modeller kullanım konforu sayesinde sizin için en uygun modeller olacaktır. İç ve dış uyumlu şekilde yerleştirilen hoparlör kısımları ise gözle görülmeyecek kadar küçüktür. Tasarımı oldukça şık ve aynı zamanda ergonomiktir. 

Sizler de bütçenize en uygun kablosuz modelleri temin ederek günlük kullanımda rahata erebilirsiniz. Bazı modellerde piston uçlara ve silikon uçlara da rastlayabilirsiniz. Markaların çeşitli modellerinde çeşitli tasarımlar görülebilir. Ancak özellikler daima birbirine yakın niteliklere sahiptir. Frekans aralığı kablosuz modellerde 20-20.000 Hz arasında değişir. Yüksek kaliteli bir şekilde ses almanızı sağlayan kablosuz kulaklık modellerinin yüzeyleri de özellikle yumuşak malzemeler kullanılarak tasarlanır. İç kısımlarında kevlar lif emayeleri kullanılan modellerde alüminyum alaşım da yer alır. Bu sayede kulaklıklar hem daha dayanıklı hale gelir hem de yüksek dirence sahip olur. Çekme mukavemetini arttırmak için de en dış kısımlarında naylon tabakalar tercih edilir. Kulak yapınıza en uygun olanları farklı boyutlardaki modellerden tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda her modelin kendine ait saklama kutusu da bulunur. Kullanmadığınız zamanlarda mutlaka kutularında sakladığınızdan emin olmalısınız. Kablosuz modeller sayesinde mükemmel ses kalitesini en iyi şekilde hissedecek ve fiyat ile performans konusunda da lider olan modelleri seçebileceksiniz. Farklı markalara ait modelleri temin ederek kutusundan çıkardığınız anda ne kadar doğru bir kararla satın aldığınızı fark edeceksiniz. Oldukça ileri teknoloji kullanılarak tasarlanan kablosuz modeller hem Android hem IOS cihazlar ile kullanıma uygundur. Yan taraflarında yer alan switch alanları sayesinde rahatlıkla kapatıp açabilirsiniz. 

Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık Modelleri

Çeşitli modeller arasında yer alan ve özel kullanımlar için tercih edilen kulak içi kulaklık mikrofonlu modellerde de birçok renk ve desen tasarımına rastlayabilirsiniz. Hem müzik keyfini doruklarda yaşamak hem telefonda konuşurken karşı tarafın sesini en net şekilde alabilmek hem de kendi ses kayıtlarınızı kolayca yapabilmek içim mikrofonlu olan kulaklık modellerini tercih edebilirsiniz. Daha çok kompakt tasarıma sahip olan mikrofonlu modelleri bir düğmeye basarak çok kolay bir şekilde açabilir ve kapatabilirsiniz. Etkili sürücü sisteme sahip olan mikrofonlu kulaklık modellerinde net ses ve kuvvetli bir bas mekanizması da bulunur. Bu sayede dinlediğiniz her sesin basını ve tizini en iyi şekilde ayarlayarak size iletir. Mikrofon bağlantısı sayesinde müzik dinlerken telefonunuz çaldığında hemen ikisi arasında geçiş yapabilirsiniz. Hiç zahmete girmeden konuşmalarınızı da müzik keyfinizi de aynı anda yaşamaya devam edebilirsiniz. Mikrofon tasarımları kulaklık girişine en yakın yerde bulunur. Ancak hareketli mekanizması sayesinde mikrofon alanını aşağı yukarı rahatlıkla kaydırabilirsiniz. Tam ağız bölgesine getirebilir ve sesinizin daha net karşıya iletilmesini sağlayabilirsiniz. Daha uzak ses vermek istediğinizde ise mikrofon kısmını biraz daha aşağıya kaydırabilirsiniz. Net ses performansı sayesinde en sevilen modeller arasında yer alan mikrofonlu kulaklıklar kulak içi kulaklık önerisi 2020 olarak verilmeye devam ediyor. 

Mikrofonlu modellerde aynı zamanda kablo tasarımları da mevcuttur. Sesin daha net iletilmesini sağlayan kablo tasarımları hem kulaklıklara hem de mikrofona bağlıdır. Mikrofon alanında ses kısma ve açma düğmeleri de bulunur. Çeşitli fonksiyonları aynı anda üzerinde taşıyan bu modeller günün her alanında kullanılabilir. Mikrofonu ister telefondan ister direkt kendisi üzerinden yönetebilirsiniz. Farklı boy seçenekleri bulunan modellerde küçükten büyüğe sizin için en uygun olan kulak uçlarını tercih edebilirsiniz. Kıvrımlı tasarımları sayesinde kablonun boyun ya da farklı bir alana dolanmasını da engeller. Esnek konektörler kullanılarak tasarlanan mikrofonlu kulaklıklar güvenli bir kullanımı da sizlere sunuyor. Oyun severler tarafından da kullanımı tercih edilen mikrofon özellikli kulaklık modelleri sesin dışarı çıkmasını engeller. İçeride bulunan ses yalnızca kullanan kişi tarafından duyulur. Hem telefon hem de bilgisayarlarla kullanıma uygun olan modellerdir. Düz tip ve kıvrımlı tipleri mevcuttur. Siyah ve beyaz gibi klasik renkleri bulunan modellerde gümüş, altın sarısı ve pembe gibi birbirinden çok farklı renk tonlarını da bulabilirsiniz. Bu sayede hem kişisel tarzınızı hem oyun hem de müzik tarzınızı da kulaklık modelleriniz ile yansıtabilirsiniz. 

Kulak İçi Kulaklık Nasıl Takılır?

Kulaklar oldukça hassas organlar arasında yer alır ve ses alımında dikkatli olmak gerekir. Çok yüksek sesle müzik dinlemekten kaçınmalısınız. Kablolu kulaklık kullanmaya alışık olanlar tarafından kulak içi kulaklık nasıl takılır sorusu akıllarda yer edinebilir. Kullanımı oldukça rahat olan kulak içi modelleri takmak için uzun uğraşlar göstermenize gerek yoktur. İster iki kulağa ister tek kulağa takabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kutusundan kulaklıkları çıkarmak ve kulak içine uygun şekilde yerleştirmektir. Çok fazla bastırmamaya ve tamamen kulak içine itmemeye özen göstermelisiniz. Kulak yapısı ile oldukça uyumlu şekilde tasarlanan bu modeller kulağa bıraktığınız an tam oturma sağlar. Ekstra bir çaba göstermenize ya da kulak içine ittirmenize gerek kalmaz. Hiç zahmet etmeden, yorulmadan ve fiziksel bir çaba göstermenize gerek kalmadan kulaklıklar kulağa yerleşir. Daha sonra bluetooth özelliği ya da mikrofon özelliği gibi çeşitli özelliklerini aktif hale getirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Kulaklıkları ilk kez takıyorsanız dikkat etmeniz gereken çok önemli nokta, ses seviyesinin ne durumda olduğunu bilip bilmediğinizdir. Bu nedenle önce uzaktan ses seviyesini ayarlamalı, kontrol etmeli ve sonrasında kulağa yerleştirerek kullanmaya başlamalısınız. Böylece kulaklara direkt olarak gidecek yüksek ses ihtimalinin de önüne geçmiş olursunuz. 

Kulak İçi Kulaklık Kullanmak Zararlı mıdır?

Müzik dinlemeyi çok seven ya da sürekli telefonda konuşması gereken kişiler sık sık kulaklık kullanımına ihtiyaç duyarlar. Bu hususta kulak içi kulaklık zararlı mı sorusu da gündeme gelir. Ancak düzenli aralıklarla kullandığınız takdirde, sık sık temizliğini yaptığınız takdirde kulaklıkların kulaklara herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmaz. Kulak yapısına da en uygun şekilde tasarlanan bu modeller kulağa tam yerleşir ve herhangi bir tahrişe de neden olmaz. Kulaklıkların uç kısımlarında kullanılan kulak içi kulaklık silikonu da kulakların daha rahat bir şekilde hareket etmesini sağlar. Kulağın zar kısmına yakınlığı bu silikon uçlar sayesinde daha dengeli şekilde elde edilir ve yüksek sesle müzik dinleseniz dahi kulak zarına zarar gelmez. Ancak çok sık kulaklık kullanmaya devam ettiğiniz takdirde, her zaman en yüksek ses seviyesinde kullanmamanız tavsiye edilir. 

Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Müzik severler ve oyun severler olarak çeşitli kulaklık modelleri kullanmayı seviyor ve koleksiyon yapıyorsanız, kulaklıkları alırken dikkat etmeniz gereken noktalar mevcuttur. Öncelikle hangi tür kulaklık almak istediğinize net bir şekilde karar vermeniz gerekir. Kablolu modeller, kablosuz modeller, mikrofonlu modeller ve bluetooth özellikli modeller arasında seçim yapmanız gerekir. Gerek günlük kullanıma gerekse özel kullanımlarda yer vereceğiniz bu modellerin kulak yapınıza uygun olması da oldukça önemlidir. Kulaklarınızı ağrıtmayacak, tahriş etmeyecek ve kulak zarına çok yaklaşmayacak olan modelleri tercih etmelisiniz. Böylece sık kullanımlarda dahi herhangi bir zararı ya da yan etkisiyle karşılaşmadan kullanmaya güvenle devam edebilirsiniz. Alacağınız modellerin yüksek performans sunmasına, ses sisteminde netlik olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu nedenle bir ürünü temin etmeden evvel tüm özelliklerini detaylı bir şekilde incelemeniz gerekir. 

Kulak İçi Kulaklık Fiyatları

Birbirinden farklı tasarımlara, renklere ve özelliklere sahip olan kulak içi kulaklık fiyatları oldukça uygundur. Kullanılan renkler, özellikler ve ek detay alanlarına bağlı olarak kulak içi kulaklık ucuz şekilde yer alan modeller de mevcuttur. Bir kulaklık modeline sahip olmak istediğinizde tüm modelleri yakından inceleyerek bütçenizi aşmayan bir seçenek bulabilirsiniz. 

Kulak İçi Kulaklık Kullanımı Zor mudur?

Ergonomik tasarımları ve kulak yapısıyla olan uyumu sayesinde kulaklıkların kullanımı kolaydır. Kulaklara acı vermez. 

Kulak İçi Kulaklık Modelleri Nasıl Seçilir?

Kendi tarzınıza, bütçenize ve kullanmak istediğiniz alana göre farklı özellikleri bulunan modelleri seçebilirsiniz. Yalnızca müzik dinlemek için almak istediğinizde kablolu modelleri tercih edebilirsiniz. Hem ses kaydı hem telefon görüşmeleri için kullanmak istediğinizde ise mikrofonlu modeller gayet idealdir. 

Kulak İçi Kulaklık Modelleri Nasıl Temizlenir? 

Kullanımdan sonra düzenli olarak hafif nemli bir bezle temizleyebilirsiniz. İç kısımlarını ise kulak pamuğu kullanarak temizlemeniz uygundur. İğne ve benzeri sivri cisimler batırmamalısınız. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kulak içi Kulaklık

3922 ürün listeleniyor
JBL
Xiaomi
Philips
Sennheiser
Samsung
Sony
Logitech
Asus
Lenovo
Jabra
Huawei
essida
Mumall
Lucatech
Syrox
QKZ
Kz
HEPTEKİLETİŞİM
ZORE
Zsykd
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 47 / 3922 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?