Kulak İçi Kulaklıklar

İnsan kulağı gibi oldukça çeşitliliğe sahip bir değişken karşısında kulaklıklar, sesi hatasız ve minimum kayıpla iletme görevini üstlenmektedir. Kulak içi kulaklıklar, gelişen teknoloji sayesinde bu görevi maksimum performans ve gereksinime göre değişiklik gösteren fiyatlarla sunmaktadır.

Kulak İçi Kulaklık Nedir?

Temel olarak bir kulaklığın sesi doğru iletme görevi, hem içsel hem de dışsal faktörlerin bir bütünüdür. Bu görev, sesin kayıpsız iletimi kadar dış dünyada oluşan seslerin de minimuma indirilmesi yolu ile sağlanabilir. Dış seslere karşı izolasyonda geleneksel kulak üstü kulaklıklara göre kulak içi kulaklıklar daha iyi bir yalıtım sağlayarak müzik dinlemeyi daha keyifli hale getirmektedir. Ses kaynağı, kulağın derinlerinde olması sayesinde kullanıcıya minimum kayıpla işitme imkanı verirken, ekstra silikon kullanılmasından dolayı dışarı ses vermemekte, dışarıdan da ses almamaktadır. Böylelikle çevreden rahatsız olmadan ve çevreyi rahatsız etmeden dinlenen müzikteki tüm sesler yakalanabilmekte, kaliteli bir duyum sağlanabilmektedir.

Kompakt tasarımı sayesinde outdoor kullanımda kolaylık sağlayan kulak içi kulaklıklar, beraberinde gelen tıkaçlardan en uygunu seçilerek tam yalıtımı sağlamakta ve kulak yapısına uygun biçimde kişiselleştirilmiş bir duyum yaşatmaktadır. Dış gürültüyü bastırmak için sesin fazla açılmasına gerek kalmaması sayesinde tüm frekansları daha temiz ve optimal duymak mümkün olmaktadır.

Klasik kulaklıklarla uzun süreli müzik dinledikten sonra hem kulak içinde oluşan zonklama hissi, hem de kulak çeperlerinde oluşan sızlama gibi olumsuzluklar, kulak içi kulaklıklarda yerini konforlu ve kaliteli müzik zevkine bırakmaktadır.

Kulak İçi Kulaklık

İlk bakışta küçültülmüş ve kulağın içine taşınmış bir kulaklık olarak bilinmesine karşın kulak içi kulaklıklar beraberinde pek çok yeni teknolojiyi de getirmektedir. Kulaklıkta sesi üreten kaynak yani “sürücü” temel farklılıkları yaratan birimdir. Seramik, alaşım ya da plastik sürücüler farklı bass, mid ve tiz frekanslarında farklı tepkiler vermektedir. Genel olarak bass duyumunda daha iyi yalıtım sağlaması nedeni ile bir adım önde olan kulak içi kulaklıklar fiyat/performans göstergesinde ilerledikçe daha nitelikli bir mid frekans duyumu ve distort edilmemiş tizlerin duyumuna olanak tanımaktadır. Tekil sürücülü kulaklıklarda yukarıda bahsedilen genellemenin yanında sürücünün dinamik olması sesin çıkış anından önce sürücüde bir kez daha işlenmesine yol açmakta ve duyum kalitesini arttırmaktadır. Öte yandan çoklu sürücülü kulaklıklar ise her frekansı ayrı sürücülerde işlemekte ve ayrı kanallarla kulağa aktarmaktadır. Referans kalitesi olarak tanımlanan bu duyum çoğunlukla müziği profesyonel bir iş olarak edinmiş kişiler tarafından sahnede veya stüdyoda tercih edilmektedir. Referans kulaklıkların haricinde tekil sürücülü kulaklıklar günlük kullanımda hi-fi kalitesini yakalamayı amaçlayan kullanıcılara yönelik çözümler sunmaktadır.

Sürücünün yanı sıra duyumu doğrudan etkileyen bir diğer etmen ise yalıtımda kullanılan tıkaçların üretildiği malzemedir. Silikon tıkaçlar kulakta optimal yalıtımı ve konforu bir arada sunarken köpük (foam) tıkaçlar daha çok tam yalıtım sağlamaya yönelik geliştirilmiş ürünlerdir. Günlük kullanımda kulaklığın hareketsiz kalması çok mümkün olmadığından genellikle silikon modeller tercih edilmektedir. Ayrıca spor yapanlara ya da hareketli yaşayanlara özel tasarlanan kancalı modeller kulaklığın hareketini minimuma indirmektedir.

Kulak içi kulaklık tercihinde değinilmesi gereken başka bir husus da özellikle gün boyu kulaklığı yanında taşıyan ve kullananları doğrudan ilgilendiren bağlantı özellikleridir. Mikrofon özelliği bulunan kulaklıklar sayesinde telefondan müzik dinlerken gelen aramaların kulaklık üzerindeki tuşlar yolu ile yanıtlanması ve dahili mikrofon ile telefon görüşmesi yapılmasına olanak tanıması bazı modelleri ön plana çıkarmaktadır. Siz de verilen bilgiler ışığında, kullanacağınız alana ve amaca yönelik olarak kendi kulaklık tercihinizi belirleyebilir, pek çok markaya ait farklı modellere göz atıp karşılaştırma yaparak çeşitli seviyedeki kulak içi kulaklık ürünlerini kolaylıkla satın alabilirsiniz.


ARA
Loading interface...
Loading interface...

Kulak İçi Kulaklık Fiyatları

Marka
Toplam 24 / 4515 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013120/18/520/60004547