Bilgisayar parçalarını dış etkenlerden korumayı sağlayan, aynı zamanda bilgisayarın şıklığını belirleyen bilgisayar kasaları, sıradan bir bilgisayar parçasından ziyade işlevleri ve sundukları kullanım kolaylıkları dolayısıyla dikkatle tercih edilmesi gereken ürünler haline geldiler. Bilgisayar odanızda, salonunuzda ya da ofisinizde kullanıma uygun olabilecek kasalar, dâhili bilgisayar bileşenlerinin oldukça küçülmesiyle, daha düşük boyutlu formlara da ulaştılar. Özellikle bilgisayarını farklı odalara taşıyanlara ya da uzun süreli seyahatlerde bilgisayarını yanında bulundurmak isteyenlere hitap eden mini bilgisayar kasaları, son yıllardaki en popüler ürünler arasında yer alıyorlar.

Bilgisayar Kasası Fiyatları

Her çeşit kullanıcı için farklı modellere sahip bilgisayar kasaları, geliştiriciler tarafından her geçen gün yenileniyor. Havalandırma amacıyla kasa içerisine yerleştirilen fanlı yapıdaki kasaların bazıları yeterli sayıda güç kaynaklarına sahipken bazı modellerde güç kaynakları yer almayabilir. Güç kaynağı olmayan kasa modellerine arzu ettiğiniz ve bilgisayar parçalarınızın gereksinim duyduğu oranda elektrik sağlayabilecek güç kaynaklarını haricen alıp takabilirsiniz.

Farklı formlarda sunulan bilgisayar kasaları; büyük boyutlu kasa isteyenler için Full Tower, orta boyutlu kasalara ihtiyaç duyanlar için Midi Tower, yer sıkıntısı olan kullanıcılar için geliştirilen Mini Tower ve küçük boyutlu bilgisayar toplamayı tercih edenlerin yönelebilecekleri Mini ITX kasalar şeklindedir. Ayrıca, monitörlerini bilgisayar kasalarının üzerine konumlandırmayı tercih edenlere veya bilgisayar kasası genişliğine dikkat edenlere yönelik tasarlanan Slim kasa modelleri de vardır. Buna ek olarak bilgisayarını oturma odası ya da salonunda çoklu ortam içeriklerinin görüntülenmesi için kullanacak olan meraklılara çözüm olabilecek HTPC bilgisayar kasaları da seçilebilecek farklı kasa formlarındandır.

Son yıllarda, bilhassa kendi bilgisayarlarını toplayan oyun meraklılarının dikkat ettikleri bilgisayar kasa çözümleri, sahip olunan dâhili donanım bileşenlerinin sağlıklarını ve ömürlerini doğrudan etkiler. Zira kasa içerisindeki hava sirkülasyonu sayesinde fazla ısınmaktan korunan bilgisayar parçaları, kasayla birlikte gelebilen güç kaynakları üzerinden beslenirler. Oyun tutkunları; kimi kasalarda yer alan led aydınlatmalar ve ışıklı fanlar ile tarzlarını, bilgisayarları aracılığıyla da yansıtabilirler. Ayrıca kasa yan penceresi şeffaf yapıda üretilen kasalar, bilgisayar iç bileşenlerinin görünmelerini sağlayabilir. Bu sayede özel aydınlatmaya sahip anakart, ekran kartı, ses kartı gibi bileşenler kasa içerisinde oldukça güzel bir atmosfer oluşturabilir.

Tercih edeceğiniz bilgisayar kasası fiyatları; marka, model, kasa boyutu, kasanın ekstra özellikleri ve güç kaynaklarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Doğru Bilgisayar Kasası Seçimi

Bilgisayar kasası, bilgisayar için gerçekleştireceğiniz yatırımların belki de en uzun soluklusu olabilir. Zira kimi bilgisayar parçaları zamanla, arızalanması neticesinde veya bilgisayar donanım güncellenmesi gereği değiştirilebilir. Bilgisayar kasalarıysa uzun yıllar sizinle kalabilecek yapıda ürünlerdir. Bu yüzden tercih edeceğiniz bilgisayar kasalarının yalnızca şıklığına değil, kullanışlı ve temizlenebilir yapıda olmasına, bilgisayar parçalarına sunduğu hava akım kolaylıklarına; bunların yanı sıra sahip olabilecekleri güç kaynaklarının sağladıkları akım verimliliklerine de dikkat etmelisiniz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan, uzun yıllar aynı bilgisayar kasasını kullanabilir, yaşanabilecek olası sorunları bertaraf etmiş olursunuz.

Eğer ofisiniz için kapsamlı olmayan bir kasa arıyorsanız, midi veya mini tower kasalar gereksiniminizi karşılayabilir. Bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu elektrik tüketim oranını belirleyerek ilgili kasalardaki güç kaynaklarını kıyaslayabilir, eğer tercih edeceğiniz modellerde güç kaynağı yoksa haricen güç kaynağı edinebilirsiniz. Sıkı bir oyuncuysanız ve bilgisayar bileşenleriniz çok güçlüyse, tercih edeceğiniz kasa mümkün olduğunca geniş hacimli ve hava sirkülasyonuna müsait yapıda olmalıdır. Ayrıca edineceğiniz kasanın güç kaynakları modüler yapıda olursa, gerek duyulmayan bazı güç kaynağı kabloları çıkarılarak kasa içerisinde ekstra yer açılabilir, hava akışı daha yüksek seviyelere çıkarılabilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bilgisayar Kasası Fiyatları

788 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Power Supply A-Z
 4. Markalar A-Z
  1. Corsair Bilgisayar Kasaları
  2. Cooler Master Bilgisayar Kasaları
  3. Asus Bilgisayar Kasaları
  4. Aerocool Bilgisayar Kasaları
  5. Dark Bilgisayar Kasaları
  6. Power Boost Bilgisayar Kasaları
  7. Rampage Bilgisayar Kasaları
  8. Thermaltake Bilgisayar Kasaları
  9. Everest Bilgisayar Kasaları
  10. Frisby Bilgisayar Kasaları
  11. Zalman Bilgisayar Kasaları
  12. Xigmatek Bilgisayar Kasaları
  13. Sharkoon Bilgisayar Kasaları
  14. Gametech Bilgisayar Kasaları
  15. Vento Bilgisayar Kasaları
  16. Rush Bilgisayar Kasaları
  17. MSI Bilgisayar Kasaları
  18. GameBooster Bilgisayar Kasaları
  19. Cougar Bilgisayar Kasaları
  20. Fractal Design Bilgisayar Kasaları
  21. Nzxt Bilgisayar Kasaları
  22. Performax Bilgisayar Kasaları
  23. Deep Cool Bilgisayar Kasaları
  24. Tx Bilgisayar Kasaları
  25. Dragos Bilgisayar Kasaları
  26. Silverstone Bilgisayar Kasaları
  27. Turbox Bilgisayar Kasaları
  28. Gamepower Bilgisayar Kasaları
  29. Raijintek Bilgisayar Kasaları
  30. TGC Bilgisayar Kasaları
  31. Be Quiet! Bilgisayar Kasaları
  32. Fsp Bilgisayar Kasaları
  33. Inca Bilgisayar Kasaları
  34. OEM Bilgisayar Kasaları
  35. Game Case Bilgisayar Kasaları
  36. Phanteks Bilgisayar Kasaları
  37. İzoly Bilgisayar Kasaları
  38. Canar Bilgisayar Kasaları
  39. Compusa Bilgisayar Kasaları
  40. Gigabyte Bilgisayar Kasaları
  41. Bitfenix Bilgisayar Kasaları
  42. Destro Bilgisayar Kasaları
  43. Morex Bilgisayar Kasaları
  44. Antec Bilgisayar Kasaları
  45. Boost Bilgisayar Kasaları
  46. DarkFlash Bilgisayar Kasaları
  47. GAMEMAX Bilgisayar Kasaları
  48. Lunatic Bilgisayar Kasaları
  49. MasterGame Bilgisayar Kasaları
  50. Adata Bilgisayar Kasaları
 5. Anakart Desteği
 6. 3.5 inç Yuvası A-Z
 7. Toplam Fan Sayısı A-Z
 8. Boyutlar A-Z
 9. Dahili Fan Sayısı A-Z
 10. Sıvı Soğutma Desteği
 11. 5.25 inç Yuvası
 12. Renk A-Z
 13. Güç Kaynağı Konumu
 14. Kasa Aydınlatması
 15. USB 3.0
 16. USB 3.1
 17. Fan Aydınlatması
 18. CPU Soğutucu Boşluğu A-Z
 19. Max. VGA uzunluğu A-Z
 20. 2.5 inç Yuva A-Z
 21. Şeffaf Yan Panel
 22. Fotoğraflı Değerlendirme
 23. Güncel Değerlendirme
 24. Fırsat Ürünleri
 25. Dahili Kart Okuyucu
 26. Genişleme Yuvası A-Z
 27. Satıcı A-Z
Bilgisayar Kasaları Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Sıvı Soğutma Sıvı soğutma, elektronik cihazların ısınmasını engellemek amacıyla kullanılan bir sistemdir. Elektrik enerjisiyle çalışan her ürün ısınır. Elektronik cihazların beyni olarak da bilinen işlemci ve grafik işlemci ise en çok ısınan kısımdır. Sürekli yüksek sıcaklıklara maruz kalan parçalar zarar görmeye başlayıp zamanla geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabileceği için elektronik cihazlarda soğutucu kullanımı oldukça önemlidir. Aksi halde işlemcinin üzerinde fazla genleşmeden dolayı oluşan çatlaklar ortaya çıkabilir. Özellikle çok güçlü işlemciler, hava soğutma sistemi yerine sıvı soğutma sistemlerini kullanarak korunabilir. Neredeyse her elektronik cihazda hava soğutma sistemi bulunur. İşlemcinin gücüne göre değişen ısınma hızı ve şiddetinden dolayı bazı cihazları soğutmak için hava soğutma sistemleri (fanlar) yeterli gelmez. Bu yüzden, daha iyi bir seçenek olarak sıvı soğutma sistemleri üretilmiştir. Her iki sistemin de çeşitli avantajları vardır. Bununla birlikte sıvı soğutma sistemleri havaya kıyasla çok daha hızlı ve etkili soğutur. Çünkü suyun ısı iletkenliği havadan 25 kat daha fazladır. Ayrıca suyun sıcaklık kapasitesi de oldukça fazladır. Hava kolayca ısınabilirken suyu ısıtmak için daha fazla enerji gerekir. Sahip oldukları güçlü işlemciler sebebiyle sıvı soğutma sistemleri sadece bilgisayarlarda değil, akıllı telefonlarda da kullanılır. Sıvı soğutma sistemleri genel hatlarıyla su bloğu, pompa ve ısı değiştirici olmak üzere üç farklı bölümden oluşur. Bu sistemde ısıyı taşıma işlemini su üstlenir. Sıcak işlemciyle temas eden su ısınır ve rezervuar bölümüne gider. Buradan pompa yardımıyla radyatörün içinden geçer. Soğutma fanı gibi çalışan