Bilgisayar parçalarını dış etkenlerden korumayı sağlayan, aynı zamanda bilgisayarın şıklığını belirleyen bilgisayar kasaları, sıradan bir bilgisayar parçasından ziyade işlevleri ve sundukları kullanım kolaylıkları dolayısıyla dikkatle tercih edilmesi gereken ürünler haline geldiler. Bilgisayar odanızda, salonunuzda ya da ofisinizde kullanıma uygun olabilecek kasalar, dâhili bilgisayar bileşenlerinin oldukça küçülmesiyle, daha düşük boyutlu formlara da ulaştılar. Özellikle bilgisayarını farklı odalara taşıyanlara ya da uzun süreli seyahatlerde bilgisayarını yanında bulundurmak isteyenlere hitap eden mini bilgisayar kasaları, son yıllardaki en popüler ürünler arasında yer alıyorlar.

Bilgisayar Kasası Fiyatları

Her çeşit kullanıcı için farklı modellere sahip bilgisayar kasaları, geliştiriciler tarafından her geçen gün yenileniyor. Havalandırma amacıyla kasa içerisine yerleştirilen fanlı yapıdaki kasaların bazıları yeterli sayıda güç kaynaklarına sahipken bazı modellerde güç kaynakları yer almayabilir. Güç kaynağı olmayan kasa modellerine arzu ettiğiniz ve bilgisayar parçalarınızın gereksinim duyduğu oranda elektrik sağlayabilecek güç kaynaklarını haricen alıp takabilirsiniz.

Farklı formlarda sunulan bilgisayar kasaları; büyük boyutlu kasa isteyenler için Full Tower, orta boyutlu kasalara ihtiyaç duyanlar için Midi Tower, yer sıkıntısı olan kullanıcılar için geliştirilen Mini Tower ve küçük boyutlu bilgisayar toplamayı tercih edenlerin yönelebilecekleri Mini ITX kasalar şeklindedir. Ayrıca, monitörlerini bilgisayar kasalarının üzerine konumlandırmayı tercih edenlere veya bilgisayar kasası genişliğine dikkat edenlere yönelik tasarlanan Slim kasa modelleri de vardır. Buna ek olarak bilgisayarını oturma odası ya da salonunda çoklu ortam içeriklerinin görüntülenmesi için kullanacak olan meraklılara çözüm olabilecek HTPC bilgisayar kasaları da seçilebilecek farklı kasa formlarındandır.

Son yıllarda, bilhassa kendi bilgisayarlarını toplayan oyun meraklılarının dikkat ettikleri bilgisayar kasa çözümleri, sahip olunan dâhili donanım bileşenlerinin sağlıklarını ve ömürlerini doğrudan etkiler. Zira kasa içerisindeki hava sirkülasyonu sayesinde fazla ısınmaktan korunan bilgisayar parçaları, kasayla birlikte gelebilen güç kaynakları üzerinden beslenirler. Oyun tutkunları; kimi kasalarda yer alan led aydınlatmalar ve ışıklı fanlar ile tarzlarını, bilgisayarları aracılığıyla da yansıtabilirler. Ayrıca kasa yan penceresi şeffaf yapıda üretilen kasalar, bilgisayar iç bileşenlerinin görünmelerini sağlayabilir. Bu sayede özel aydınlatmaya sahip anakart, ekran kartı, ses kartı gibi bileşenler kasa içerisinde oldukça güzel bir atmosfer oluşturabilir.

Tercih edeceğiniz bilgisayar kasası fiyatları; marka, model, kasa boyutu, kasanın ekstra özellikleri ve güç kaynaklarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Doğru Bilgisayar Kasası Seçimi

Bilgisayar kasası, bilgisayar için gerçekleştireceğiniz yatırımların belki de en uzun soluklusu olabilir. Zira kimi bilgisayar parçaları zamanla, arızalanması neticesinde veya bilgisayar donanım güncellenmesi gereği değiştirilebilir. Bilgisayar kasalarıysa uzun yıllar sizinle kalabilecek yapıda ürünlerdir. Bu yüzden tercih edeceğiniz bilgisayar kasalarının yalnızca şıklığına değil, kullanışlı ve temizlenebilir yapıda olmasına, bilgisayar parçalarına sunduğu hava akım kolaylıklarına; bunların yanı sıra sahip olabilecekleri güç kaynaklarının sağladıkları akım verimliliklerine de dikkat etmelisiniz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan, uzun yıllar aynı bilgisayar kasasını kullanabilir, yaşanabilecek olası sorunları bertaraf etmiş olursunuz.

Eğer ofisiniz için kapsamlı olmayan bir kasa arıyorsanız, midi veya mini tower kasalar gereksiniminizi karşılayabilir. Bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu elektrik tüketim oranını belirleyerek ilgili kasalardaki güç kaynaklarını kıyaslayabilir, eğer tercih edeceğiniz modellerde güç kaynağı yoksa haricen güç kaynağı edinebilirsiniz. Sıkı bir oyuncuysanız ve bilgisayar bileşenleriniz çok güçlüyse, tercih edeceğiniz kasa mümkün olduğunca geniş hacimli ve hava sirkülasyonuna müsait yapıda olmalıdır. Ayrıca edineceğiniz kasanın güç kaynakları modüler yapıda olursa, gerek duyulmayan bazı güç kaynağı kabloları çıkarılarak kasa içerisinde ekstra yer açılabilir, hava akışı daha yüksek seviyelere çıkarılabilir.

Bilgisayar Kasası Fiyatları

624 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Aerocool
  2. Everest
  3. Dark
  4. Corsair
  5. Thermaltake
  6. Cooler Master
  7. Zalman
  8. Frisby
  9. Deep Cool
  10. Sharkoon
  11. Vento
  12. Rampage
  13. Power Boost
  14. Silverstone
  15. Xigmatek
  16. Tx
  17. Asus
  18. Boost
  19. Nzxt
  20. Antec
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Power Supply A-Z
 6. Renk A-Z
 7. Anakart Desteği A-Z
 8. Kasa Aydınlatması
 9. USB 3.0
 10. USB 3.1
 11. Dahili Kart Okuyucu
 12. Toplam Fan Sayısı A-Z
 13. Dahili Fan Sayısı
 14. Sıvı Soğutma Desteği
 15. Fan Aydınlatması
 16. CPU Soğutucu Boşluğu A-Z
 17. Max. VGA uzunluğu A-Z
 18. Genişleme Yuvası A-Z
 19. 5.25 inç Yuvası A-Z
 20. 3.5 inç Yuvası A-Z
 21. 2.5 inç Yuva A-Z
 22. Şeffaf Yan Panel
 23. Boyutlar A-Z
 24. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/8/1013
BAŞA DÖN