Veri depolama ürünleri, bilgisayarlardaki verilerinizi sakladığınız önemli bilgisayar parçalarıdır. Dâhili depolama ürünlerinden hard disklerin yeni nesil sürümleri olan ve hard disklere göre mimari ve performans açısından hayli farklı olan SSD diskler, her geçen gün pek çok bilgisayar içerisinde yer almayı sürdürüyor. Her kullanıcı ihtiyacına göre farklı formda ve modelde geliştirilen SSD modelleri, günlük hayatta çoğu noktada zamandan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

SSD Fiyatları

Kurumsal şirketlerden, normal ev kullanıcılarına kadar pek çok alanda kullanılmak üzere dizayn edilen SSD’ler; farklı hız, depolama alanı ve form faktörlerine sahiplerdir. Gereksinim duyduğunuz çözümleri sağlayabilecek SSD ürünlerini dikkatlice inceleyip edinerek bilgisayarınızın hızını ve performansını arttırabilir; bu sayede genel iş ve çalışma akışınızı daha verimli hale getirebilirsiniz.

Eğer sürekli veri aktarımıyla uğraşabilen bir ev kullanıcısıysanız tercih edebileceğiniz modeller, yüksek hız ve kapasitelere sahip SSD’ler olabilir. Seçeceğiniz ürünlerin anakartınızın sağladığı hız limitlerine uygunluğu, SSD modellerinden alacağınız performansı doğrudan etkiler. Bundan birkaç yıl önce aldığınız bilgisayarınızda bulunan SATA 2 destekli anakartınızdaki veri aktarım hızıyla bugün güncel SSD’lerin veri aktarım hızları arasında büyük bir fark vardır. Sahip olduğunuz SSD diskin hızı ne kadar yüksek olursa olsun, anakartınızın desteklediği hıza tabi olmak durumunda kalacaktır.

Kurumsal şirket senaryolarında tercih edilebilecek SSD’ler, şirket bilgisayarlarının gün içerisindeki faaliyetleri değerlendirilerek alınabilir. Eğer şirketin sunucu tarafında sürekli veri aktarımı gerektiren işlemler gerçekleştiriliyorsa hızlı işlemcili ve mekanik sabit disklerle yarışabilecek büyüklükteki depolama alanlarıyla gelen ürünlere yönelmek doğru olabilir. SSD fiyatları; ürünlerin markaları, modelleri, sahip oldukları kapasite ve bağlantı yapısına göre farklılık gösterebilir.

SSD Nedir?

Tamamı elektronik yapıda üretilmiş, devre kartının üzerinde bulunan küçük depolama alanlarının birleşmesiyle oluşan ve hard disklere göre çok daha hızlı ve dayanıklı yeni nesil sabit diskler SSD Solid State Drive olarak adlandırılabilir.

Son yıllarda artan veri boyutları ve güncel yazılımlar neticesinde standart hard disklerin yavaş kalmaya başlaması, birçok bilgisayar kullanıcısını yeni arayışlara itti. Bu nedenle pek çok bilgisayar sahibi tarafından tercih edilen SSD Solid State Drive modelleri, hızlarının yanı artan kapasitelerinden dolayı da en yeni ve en hızlı depolama ürünü olarak görülmeye başlandı.

Bilgisayarlarda normal hard disk yuvaları olan SATA bağlantı noktalarına takılabilen SSD’lerin yanı sıra, PCI Express slotlarına, mSATA ya da M.2 yuvalarına takılabilen formlarda SSD’ler de bulunur. Kapasite ve hız olarak SATA bağlantı noktalarına takılan modellerden farkı olmayan bu modeller, bazı üreticilerin mini PC konseptlerine ve yeni nesil dizüstü bilgisayarlara takılabilir.

SSD'nin Sunduğu Avantajlar

SSD, takıldığı bilgisayarda kendini farklı bir aygıt yerine normal bir sabit disk gibi tanıttığından dolayı, en eski bilgisayarlardan en yeni bilgisayarlara kadar hemen her üründe kullanılabilir. Takıldığı bilgisayarı performans açısından oldukça ileriye taşıyabilen SSD Solid State Drive’lar, bilgisayarınızın işletim sisteminin kuruluşundan açılışına, yoğun veri akışı gerektiren uygulamaların çalıştırılmasından büyük boyutlu dosyaların kopyalanmasına kadar pek çok işlemde hissedilir bir performans artışı getirir. Ayrıca veri depolama performansından memnun olmadığınız dizüstü bilgisayarlarınız ya da masaüstü bilgisayarlarınız varsa, bu ürünlerden edinmeniz sorununuzu çözebilir.

Normal hard disklerde gerçekleştirilen ve performans artışını sağlayan disk birleştirme işlemlerine hiçbir şekilde gerek duymayan SSD’ler, mekanik yapılara sahip olmadıkları için son derece hızlı veri okuma ve yazma işlemi yapabilirler. Uzun ömürlü olmaları sayesinde yıllarca sorun yaşamaksızın kullanabileceğiniz bu ürünler; düşmeye, aşırı sıcağa ve soğuğa karşı da dayanıklı şekilde üretilmişlerdir. İçinde motorlu bir yapı olmadığından, normal hard disklerde duyulabilen gürültülere de SSD’lerde rastlanmaz.

SSD Harddisk Fiyatları

167 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Samsung
  2. Kingston
  3. Adata
  4. Corsair
  5. Sandisk
  6. Hi-Level
  7. Toshiba
  8. WD
  9. Crucial
  10. Addlink
  11. Galax
  12. Team
  13. Western Digital
  14. Princeton
  15. Dell
  16. Micron
  17. Plextor
  18. TNB
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Kapasite A-Z
 6. Okuma Hızı
 7. Yazma Hızı A-Z
 8. Bağlantı Tipi
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013121/114814
BAŞA DÖN