Bilgisayarların en önemli çevre birimleri arasında yer alan webcamler ile görüntülü konuşmalar yapabilir, anlık olarak görüntü ve ses kaydı alabilirsiniz. Özellikle oyun severlerin kendi video kayıtlarını hazırlamak için tercih ettikleri donanımlar arasında başı çeken webcamler, bir bilgisayarın adeta olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Ayrıca günümüzde dijital kamera özelliklerine sahip olan web kameraları yardımıyla fotoğraf da çekebilirsiniz.

Webcam Fiyatları

Webcam fiyatları; çözünürlük, resim sensörü, resim yenileme hızı, renk derinliği, dahili bellek ve esneklik gibi değişkenlere göre farklılık gösterebilir. Bağlantı noktası, loş ışık perfomansı, donanımla birlikte gelen yazılımlar, hareket algılama ve kablolu/kablosuz olması gibi farklı birçok özellikler nedeniyle de webcamler farklı fiyat etiketlerine sahiplerdir. Bu nedenle, bir webcam satın almadan önce satın alacağınız web kamerasını hangi amaç doğrultusunda kullanacağınızı belirlemeniz oldukça önemlidir.

Örneğin sadece internet üzerinden Skype ve benzeri yazılımlar yardımıyla arkadaşlarınızla görüntülü konuşmalar yapmak istiyorsanız, HD çözünürlüğe sahip olan kablolu standart bir webcam işinizi fazlasıyla görecektir. Eğer web kamerasını profesyonel amaçlar için kullanmak istiyorsanız; Full HD kayıt, yüz takip sistemi, kaliteli mikrofon, düşük ışıkta net kayıt gibi özelliklere sahip bir webcam seçmenizde fayda var.

Doğru Webcam Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Temel amacı hareketli görüntüleri ve sabit görüntüleri bilgisayarın sabit diski üzerine kaydetmek olan webcamler; günümüzde farklı birçok marka tarafından çeşitli özelliklerle üretilmektedir. Piyasada yer alan en uygun fiyatlı webcamlerin standart çözünükleri 640x480’dir. Bu çözünürlük, yüksek bir kalite olmasa da daha az bant genişliği kullanacağı için internet yayınları için idealdir. Eğer internet üzerinden görüntülü konuşma yapmayı düşünüyorsanız, internet hızınızı göz önünde bulundurarak daha yüksek çözünürlüklü web kameralarını da tercih edebilirsiniz.

25-30 FPS aralığında bir resim yenileme hızı, webcamler için oldukça idealdir. Sahip olduğunuz web kamerası çok yüksek bir FPS değerine sahip olsa da görüntülü konuşmalar sırasında internet bağlantınızın sunduğu hız önemlidir. Doğrudan bilgisayarınıza kayıt yapabileceğiniz bir webcam’de FPS değerlerinin daha yüksek olmasına özen gösterebilirsiniz.

Satın aldığınız kameranın video dışında resim çekmesini de istiyorsanız eğer ne kadar yüksek çözünürlükte resim çektiğine dikkat etmelisiniz. Web kameranızdan beklentiniz yüksek kalitede fotoğraflar çekmesi yönündeyse 640x480 çözünürlükte fotoğraf çeken bir kamera yerine daha yüksek çözünürlükte fotoğraf çeken bir kameraya yönelmenizde fayda var.

Eğer karanlıkta bile düzgün kayıt yapan bir webcam satın almak istiyorsanız, satın alacağınız kameranın mercek ve sensör kalitesinin yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Bilgisayarınıza bağlayacağınız webcami rahat rahat kullanmak ve kablo karışıklığından kurtulmak istiyorsanız, kablosuz bir webcam tercih etmenizde fayda vardır. Alacağınız webcami bir kereliğine mahsus bilgisayara bağlayacak ve bir daha yerinden oynatmayacaksanız, kablosuz bir webcam için ekstra bütçe ayırmanıza gerek olmayabilir.

Webcam’de Fiyat Performans Kavramı

Webcam için fiyat performans kavramı tamamen sizin webcam için ayırdığınız bütçe ve bu bütçe karşılığında satın alacağınız webcamden neler beklediğinizle doğru orantılıdır. Eğer webcaminizi sadece standart görüşme doğrultusunda kullanacaksınız, çok yüksek çözünürlükte görüntü kaydı yapan bir kameraya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bu nedenle uygun bütçeli kameralar arasından en gelişmiş özelliklere sahip olanını tercih edebilirsiniz.

Son teknoloji webcamlerin birçoğu üzerinde yer alan hareket algılama özelliği sayesinde, kameranız bir hareket algıladığı anda isterseniz kayda başlayabilir. Bu sayede bilgisayarınızı adeta gelişmiş bir güvenlik sistemi gibi kullanma şansına sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde benzer bir özellik olan yüz takip sistemi sayesinde de siz bilgisayar başındayken kameranızın sizin yüzünüzü her an takip ederek, etkili bir görüntü sunmasını sağlayabilirsiniz. Bu tip web kameraları ile yüksek çözünürlüklü kayıt da yapabilirsiniz.

Bir donanımın fiyat performans ürünü olabilmesi için en önemli etken şüphesiz ki en gelişmiş özellikleri en iyi fiyat etiketiyle kullanıcıların beğenisine sunmuş olmasıdır. Satın almak istediğiniz webcamden beklentileriniz, bir başka kullanıcının beklentileriyle benzerlik göstermeyebilir. Bu nedenle standart üstü donanım özellikleri en uygun fiyata sunan markaların ürünlerine yönelebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Webcam ve Bilgisayar Kameraları

452 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Logitech Webcamler
  2. Microsoft Webcamler
  3. Everest Webcamler
  4. Buyfun Webcamler
  5. Auvc Webcamler
  6. HXSJ Webcamler
  7. Insma Webcamler
  8. Gucee Webcamler
  9. OEM Webcamler
  10. Yukka Webcamler
  11. Aoni Webcamler
  12. Dexim Webcamler
  13. Facebook Webcamler
  14. Razer Webcamler
  15. A4Tech Webcamler
  16. Concord Webcamler
  17. Mpc Webcamler
  18. Osmart Webcamler
  19. Taky Webcamler
  20. Trust Webcamler
  21. Xiaovv Webcamler
  22. Bood Webcamler
  23. Datapower Webcamler
  24. Daytona Webcamler
  25. Fc Webcamler
  26. Hadron Webcamler
  27. Hello Webcamler
  28. Marantz Webcamler
  29. Micropack Webcamler
  30. Papalook Webcamler
  31. Polycom Webcamler
  32. Powermaster Webcamler
  33. Proment Webcamler
  34. Red Dragon Webcamler
  35. SW Future Webcamler
  36. Snt Webcamler
  37. Spy Webcamler
  38. AUKEY Webcamler
  39. Amcrest Webcamler
  40. Angetube Webcamler
  41. Aqara Webcamler
  42. Archos Webcamler
  43. Asonic Webcamler
  44. Bakeey Webcamler
  45. Bvlx Webcamler
  46. Cisco Webcamler
  47. Dahua Webcamler
  48. Dark Webcamler
  49. Destro Webcamler
  50. Devkas Webcamler
 4. Video Çözünürlüğü
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013120/18/1065
Başa dön