Güç Kaynakları UPS

Gelişen teknolojiyle birlikte elektronik cihazlara olan bağımlılık artar. Şimşek veya sel gibi doğal afetler veya çeşitli teknik arızalardan dolayı oluşan elektrik kesintileri cihazların çalışmasını durdururken, elektronik cihazların iç devrelerinde oluşan dalgalanma, cihazların aşırı hasar almasına neden olur. Bu nedenle, hiçbir elektronik cihazın her zaman sorunsuz çalışması olasılıklar dışındadır. Mümkün olabilmesi için, cihazların sabit ve ideal olarak hiç bitmeyen bir güç kaynağıyla beslenmesi gerekir. Tam bu noktada, güç kaynağı devreye girer. Güç kaynağı UPS, elektrik akımının aniden kesilmesine karşı elektronik cihazların aksamadan çalışmasını sağlayan bir üründür. Bünyesinde depoladığı enerjiyi kullanarak elektrik sağlayan bir elektronik cihaz modelidir. Güç kaynağı UPS nedir sorusuna her alanda ihtiyacınız olan elektriğin sürdürülmesinde aktif rol alan cihaz cevabı verilebilir. Üzerine bağlanan çeşitli sistemlerin korunmasına ve elektrik kesintisi durumunda bir süre daha sistemin beslenmesine katkı sunar. Kesintisiz güç kaynağı adıyla da bilinen bu sistem enerji koruması sağlar ve voltaj dengesizliklerine karşı da önlem oluşturur. Sistemin devamlılığı ve aktif bir şekilde çalışmasında rol oynar. Elektrik kesilse bile cihazlarınızın çalışmasını sağladığı için herhangi bir bilgi ve veri kaybı da yaşamazsınız. Şebekeden çıkabilecek ses ve parazitlere karşı üzerine bağlı bulunan sistemleri koruması da bir diğer fonksiyonudur. 5 ayrı bölümden oluşur. Bölümlerinin enerji sistemleri üzerinde önemli görevleri vardır. Kaliteli ve son teknoloji yapı malzemelerinden oluşur. Küçük veya büyük ebatları kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Elektriksel gürültü ve gerilim dalgalanmalarına karşı koruma özelliğine sahiptir.

Hayatınızı Kolaylaştıran Güç Kaynağı UPS

Günlük yaşamımızda cihazlarınızdaki veri kaybını önleyecek güvenlik önlemi olan UPS güç kaynağı, şebeke kaynaklı güç sorunlarından korumak için tasarlanır. Kritik ani yükselmeler ve ani elektrik kesintileri buna dahildir. Tamamı özel bir pil kullanılarak yapılır. 1 kW UPS güç kaynağı, maksimum güç sağlar. Çeşitli ağırlıkta olan bu ürünler, sinüs dalga prensibiyle çalışır. Dahili akülere sahip bu ürün 4 ila 12 saat arası çalışır. Yüksek frekans ve gerçek çevrimiçi çift dönüşüme sahiptir. ECO mode çalışma şekline sahiptir ve enerji tasarrufu elde etmenize olanak tanır. Kapalı modda 5 saat içerisinde otomatik şarj özelliğine sahiptir. Gelişmiş teknolojileri tek bir üründe bulabilirsiniz. 2 kW UPS güç kaynağı, USB ve veri hattı koruması ile kullanışlı bir tasarıma sahiptir. Otomatik voltaj düzenlemesine sahiptir. Bu sayede, pili kullanmadan düşük ve aşırı voltaj ile çalışma imkanı sunar. Soğuk çalıştırma tekniği ile şebekesiz çalıştırılabilir. 3 kW UPS güç kaynağı, 2700W çıkış güç faktörüyle size fayda sağlayan büyük bir cihazdır. Çok fonksiyonlu LCD durum ve kontrol paneline sahiptir. UPS güç kaynağı 1500 Watt çektiği kabul edilirse bu ürün tercih edilir. Daha fazla ürün ağırlığına sahip bu ürünün acil güç kapatma özelliği vardır. Bütün bu özellikler ile sizin ihtiyacınıza uygun olan güç kaynağını seçmek mümkündür. 5 kW UPS güç kaynağı, H sınıfı bakır sargıya sahip güç performansı olarak yüksek bir üründür. Bu sayede sıcaklık sınırlarına dayanmasını sağlar. Güç kaynağının kalitesini ve ömrünü arttırır. 1000W UPS güç kaynağı, birçok iş ortamında sizin için bir kurtarıcıdır. KiloWatt 1000W saate eşdeğer bir enerji biçimidir. Bu değer elektrik enerjisini faturalamak için kullanıldığı için bilinen bir değerdir. Birçok farklı kiloWatt seçeneklerine sahip bu ürünü gelişmiş özelliklerine göre gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Önemli olan nokta, kullanım alanına göre kiloWatt seçiminde bulunmaktır. Tüm bu seçenekler her alanda enerji tasarrufu ve sürekliliği sağlamak için geniş bir dünyanın kapılarını size aralar.

Güç Kaynağı UPS Kullanmanın Avantajları

Çıkış güçleri geniş bir aralıkta değişebileceği gibi, güç dönüştürme yapıları da ev kullanımına uygun olarak bir fazlı, sanayi / ticari kullanıma uygun olarak üç fazlı olabilir. Kesintisiz güç kaynağı (UPS), bir elektrik kesintisi durumunda sistemin normal bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlar. Bu ürünler yüksek verimlilik, düşük maliyet ve yüksek güvenirlik sunar. Beklenmedik bir güç kesintisinin yaralanmalara, ölümlere, ciddi iş kesintilerine veya veri kaybına neden olabileceği bilgisayarlar, veri merkezleri, telekomünikasyon ekipmanı veya diğer elektrikli ekipman gibi donanımları korur. En önemli faydalarından biri, sistemde oluşabilecek olumsuz şebeke koşullarına karşı önlem almaktır. Bir diğeri ise, enerji kesintisi yaşandığında, daha önceden depoladığı enerjiyi belirli bir süre dahilinde sisteme aktararak, sistemdeki acil işlemlerin tamamlanmasına olanak sağlamaktır. İş ortamlarında, UPS kesintisiz güç kaynağı yardımıyla elektrik kesintisinden etkilenmeden çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Elektrik akımlarında meydana gelen ani düşme yükselmelerden dolayı teknolojik ürünler arızalanabilir. UPS enerji kaynağı sayesinde bu sorun tamamen ortadan kalkmaktadır. Bu ürünler, teknolojik ürünleri voltaj dengesizliğinden de korur. Çıkış gerilim regülasyonu oldukça iyi bir değerdedir. Bu özellik cihazın zarar görmesini engeller. Şebeke konumunda çalıştığı sırada aküyü devreye almaz. Bu sayede akü ömrünü de korumuş olur. İş yerinizde veya evinizde elektronik cihazlarını ve sizi korur. Herhangi bir elektrik probleminde size kolaylık sağlar. Küçük boyutlu şarj ünitelerinin imal edildiği güç de küçüktür. Bu modeller kullanım kolaylığı yaratır. Ameliyat gibi hayati işlemlerin yapıldığı hastanelerde, işlerin kesintisiz ilerlemesini sağlar. Herhangi bir elektrik yokluğunda hastanın hayatı tehlikeye girebilir. Enerji maliyetini düşürür ve elektrik akımındaki anormalliklerden olumsuz etkilenmenizi engeller. İş verimliliğini yükselterek olası voltaj düşmelerinde cihazın zarar görmesini engeller. Bu sayede uzun ömürlü bir kullanım sağlar.

Güç Kaynağı UPS ve İnvertör Farkı

Kesintisiz güç kaynakları UPS ve invertör günlük hayatımızı kolaylaştırırken bazı yönlerden birbirlerine benzer. Ortak olarak, elektrik sistemine yedek beslemeyi sağlayan cihazlardır. Aralarındaki en büyük fark ise, UPS güç kaynaklarının ana beslemeden aküye geçişinin çok yakın olmasıdır, invertörde ise şebeke beslemesinden aküye geçiş zaman alır. İki cihazında güç kaynaklarının yedeklemesini sağladığından aralarında bazı farklar karıştırılabilir. İnvertörler, güç kaynağında uzun süreli gecikmelerden etkilenmeyen elektrikli cihazlar için daha fazla tercih edilir. Bilgisayar UPS güç kaynağı, sunucular, iş istasyonları, kritik görevler yerine getiren ve güç kaynağındaki gecikmeleri tolere edemeyen elektronik cihazlar için kullanılır. Fonksiyon açısından, UPS, güç kaynağını anında yedekleyen bir elektrik cihazıdır. Cihazların sorunsuz ve hasarsız bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlar. İnvertör doğru akımı alternatif akıma dönüştüren ve aküde depolayan devreden oluşur. Güç kaynağı kesildiğinde, bu doğru akım gücü alternatif akım gücüne dönüştürülür ve ilgili elektronik aygıtlara iletilir. Güç kaynağı, akü şarj cihazı ve İnvertör birleşiminden oluşur. İnvertör, cihazların ilgili gereksinimlerini karşılamak için DC gücünü AA gücüne dönüştürür. DC gücünü ne zaman kullanacağını belirlemek için röleler ve sensörler kullanır, aksi takdirde DC gücü için pili şarj eder. UPS, güç sağlamak için invertörün çalışmasına benzer şekilde görevini yerine getirir. Bununla birlikte, UPS, giriş voltajı seviyesini izler ve voltaj düzenlemeleri açısından bunu işler. Devrede gecikmeyi azaltarak yüksek kaliteli çıkış sağladığı için, güç kaynağı invertöre göre çok daha karmaşık bir yapıdadır.

Güç Kaynağı UPS Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektrik hattının olduğu her yer için gerekli olan güç kaynakları beraberinde bazı önemli noktaları getirir. Sahip olduğu güç potansiyeli ve kullanılacağı alan tutarlı olmalıdır. Doğru ürünü seçmek sizi gereksiz israftan kurtarır. Bu önemli noktalar, elektrik kesintisi için güç kaynağı tercih ederken dikkat edilmesi gerekenlerdir. Bu noktaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • İlk olarak yükünüzün ne olduğunu ve ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Size bağlı olan bu keşif hizmeti ile yükünüz belli olduktan sonra bu yükü kaç dakika veya saat beslemeniz gerektiğine dikkat edebilirsiniz. Enerji kesintisi durumunda ne kadar süre ile elektrik kesintisi güç kaynağı üzerinden enerji akışı olmasını istediğinizi belirleyebilirsiniz.
  • Güç kaynağının gücünü belirlerken güç artışını dikkate alabilirsiniz. Bunu düşünerek fazla alım yapmadan sermaye tasarrufu sağlar. Bu ürünler, zaman geçtikçe ömründen kaybettiği için belli sürelerle bakımlarını yapabilirsiniz. Bu nedenle ilk kurulumda ihtiyacınıza göre ürün seçmek faydalıdır.
  • Kesintisiz güç kaynaklarının montajının yapılacağı alan çok önemlidir. Kuru, rutubetsiz, klimatize edilebilen, aşırı sıcak olmayan yerleri tercih edebilirsiniz. Hastaneler için üretimi gerçekleşmiş olan güç kaynağı seçenekleri de esnek ve mimari plana uygun yerleşim düzeni ve hatta özel isteklere göre dizayn edebilme alternatifine sahiptir.
  • Bağlanacak yükün toplam gücü, elektrik kesildiğinde devreye giren güç kaynağının gücünü belirlemede en önemli bir belirleyicidir. Büyük enerji ihtiyacı için bunu en iyi şekilde karşılayabilecek boyuttaki cihazları almak gerekir. Bu durum, verimlilik açısından size fayda sağlar.
  • Cihazda kullanılan ve hayati öneme sahip parçaların kullanım ömürleri ve arıza risklerinin de hesap edilmesi önemlidir. Bu risklere karşı tasarımda alınan teknik önlemlerin niteliği incelenmelidir.
  • Cihazın devre dışı kalma riskleri gibi birtakım ayrıntılar, satın almadan önce ürünler hakkında bilmeniz konular arasında yer alır.
Güç Kaynağı UPS Kullanım Alanları

Kesintisiz güç kaynağı enerji sürekliliğinin sağlanması ve olması gereken yerler için son derece önemlidir. Hemen hemen her yer enerjinin devamlılığına ihtiyaç duyar. Tam da bu noktada birçok özelliği bir araya toplayan güç kaynağı UPS modeline sahip olmak mümkündür. Bazı yerlerde enerji kesintisi daha büyük etkilere sebep olur. Bu nedenle, sürekli enerji alması gerekir. Bilgisayarlar ve bilgisayar destekli otomasyon sistemlerinde kullanılır. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar çalışmak için belli bir gücün varlığına ihtiyaç duyar. Bilgisayarların çalışmasını sağlayan etkenlerin başında güç kaynakları yer alır. Aynı zamanda bilgisayar güç kaynağı cihazın kullanıldığı elektrik sistemini belli bir seviyeye düşürerek koruma sağlamakla görevlidir. Hastanelerde bulunması gereken tıbbi elektronik cihazlar enerji sürekliliğine ihtiyaç duyarlar. Jeneratör desteğine ihtiyaç duyan çoklu bilgisayar sistemlerinde de tercih edilebilir. Bu ürünlerin temel amacı jeneratör devreye girinceye kadar sisteme enerji sağlamaktır. UPS güç kaynağı 3 kva, departman sunucuları, iş istasyonları, endüstriyel makineler ve tıbbi ekipmanlar içindir. Asansörler ve ısıtma cihazlarında kullanılır. Havaalanı aydınlatması ve hava trafik kontrol merkezlerinde bulunur. Olası elektrik kesintilerinde işleyişin bozulmamasını sağlaması açısından önemlidir. Askeri tesisler ve eğitim kurumları kesintisiz güç kaynağını ihtiyaç duyar. Güvenlik merkezleri ve veri saklama sistemleri gibi birçok alanda karşımıza çıkar. 650va UPS güç kaynağı, pos cihazı,süpermarket terazisi veya modemlerde karşımıza çıkar. Günümüzde otomasyon sistemleri, ATM makinaları, haberleşme sistemleri, tıp cihazları gibi kritik yüklerin beslenmesinde yaygın kullanım alanı bulmuşlardır. Elektronik kapılar, barkod cihazları ve hatta fotoğraf baskı cihazlarında kullanılır. Acil durum aydınlatma sistemleri özellikle bu ürüne daha fazla ihiyaç duymaktadır. Acil durumlarda elektriğin olmaması bazı felaketleri doğurur. Faz kesintisiz güç kaynağı UPS ile kullanım alanlarının sınırlarını zorlayabilirsiniz. Bu cihazların kesintisiz çalışmasına imkan sunar. İhtiyacınıza göre çeşitli güç kaynaklarından birini tercih edebilirsiniz.

Güç Kaynağı UPS Fiyatları

UPS güç kaynağı fiyatları, markasına, güç potansiyeline ve özelliklerine göre farklı seviyelerde sunulur. Farklı markalara sahip bu ürünün fiyatları kendine göre farklıdır. Marka isteğinize göre tercih edebilirsiniz. Her bir güç kaynağının kullanım alanı farklıdır. Enerji sürekliliği isteyen her yer bu ürüne sahip olabilir. Birçok alanda ve sektörde kullanım alanı yaratan bu ürünün sahip olduğu güç potansiyelleri farklılık gösterir. Güç potansiyeli kullanılan sektöre uygun olarak seçilmelidir. UPS güç kaynağı 10 kva büyüklüğü ve kullanıldığı alanlardan dolayı fiyatları daha farklıdır. Bakım Bypass özelliği, aşırı gerilim ve frekans dalgalanması koruması ve ek donanım gerektirmeksizin paralel bağlanabilme gibi özellikler güç kaynağı UPS fiyatlarını etkiler. Statik Bypass anahtarı, ürünün arızalanması durumunda kritik yükün kesintisiz olarak bypass kaynağından beslenmesini sağlar. Yükün bypass kaynağına sorunsuz transferi için UPS’nin bypass kaynağı ile sürekli ve paralel çalışması gerekir. Son teknoloji sessiz çalışma özelliği, şebeke elektriği varken veya yokken sessiz bir kullanım sağlar. Led akü göstergesi, basit ekranı sayesinde cihazın çalışma durumu hakkında bilgi sahibi olmanıza imkan tanır. CPU kontrol ile cihazın güvenilir ve verimli güç koruması yapmasını sağlar. Cold start şebeke yokken bile güç kaynağının çalışmasını sağlar. Tüm bu yenilikçi özellikler kesintisiz güç kaynağı UPS fiyatlarına yansıma yapar. İş yerlerinde veya en basitinden evinizde enerji ve gücün kesilmemesinde size fayda sağlar. Kullandığınız bilgisayarların çalışabileceği bir güç kaynağı çeşidi vardır. Hayatınızın bir parçası olan bu ürüne sahip olmak isterseniz indirimleri veya kampanyaları takip edebilirsiniz. Ürün yorumlarını okuyarak güç kaynağı UPS tavsiye ürün çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Yorumları incelemek hangi ürünün sizin için uygun olduğuna karar vermenizde etkilidir. UPS güç kaynağı en ucuz seçeneklerine Hepsiburada üzerinden sahip olabilirsiniz.

Güç Kaynağı UPS Nasıl Bağlanır?

Yükler filtre ve voltaj regülatörü üzerinden doğrudan şebekeye bağlanır. Gerilim belirlenen sınırlar içinde sabit tutulur. Şebeke gerilimi mevcut iken ürün şarj edilir. Şebeke kesildiğinde kaynak devreye girer ve gerekli sinüs gerilimi üretilerek yükler. Evde kullanım için, güç kaynağını fişe takın monitör ve PC'yi de ürünün arkasındaki fişlere takın. Kesildiğinde direk PC'yi kapatın. Bu özellik bilgisayarın zarar görmesini engeller.

Güç Kaynağı UPS Çalışma Prensibi Nedir?

Güç kaynağı çalışma prensibi, doğrultucu ünitesi, şebekeden gelen AC gerilimi önce doğrultucu ile DC gerilime çevirir. Doğrultucu hem eviriciye gerekli olan enerjiyi, hem de ürün için gerekli olan DC gerilimi sağlar. Bu DC gerilim, bu ürünün şarj edilmesinde kullanılır. Öte yandan, güç kaynağı, yalnız başına çalıştırılmadan anakart üzerinden çalışma sinyalini alır. Anakarta bağlanan bilgisayarın güç düğmesine basmakla çalışır. Çalışma sinyali anakarta giren bir kablo ile sağlanır.

Güç Kaynağı UPS Çeşitleri Nedir?

Kesintisiz güç kaynaklarının 3 farklı çeşidi bulunur. Bunlardan birincisi ve On-Line UPS, sürekli olarak devrede oldukları için cihaz enerjisini UPS’den alır ve bu nedenle akım kontrolü yapar. İkinci model, Line-Interactive UPS, sadece elektrik kesintisi olduğunda devreye girer. Bu nedenle akımlara karşı cihaz koruması yapamadan kullanım sağlar. Son çeşit ise Off-Line UPS’dir. Bu cihazlar elektrik olduğu sırada devrede olmadan, akım düşmesi ya da elektrik kesintisi olması halinde devreye girer.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Güç Kaynağı UPS Fiyatları

1943 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Güç Seçeneği
Toplam 48 / 1943 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?