Evlerinizde kullanmakta olduğunuz elektrikle çalışan birçok hassas cihazın karşılaşabileceği en büyük sıkıntılardan bir tanesi, ani elektrik kesintileri ve elektrik şebekesi üzerinde oluşabilecek anlık dalgalanmalardır. Böyle durumlarda elektronik aletleriniz zarar görebilir. Bu tarz aksiliklerin ve sorunların önüne geçebilmek için yapabileceğiniz en iyi şey ise elektronik cihazlarınızı bir güç kaynağı ups eşliğinde kullanmak olacaktır.

Güç Kaynağı

Güç kaynağı denildiği zaman çoğumuzun aklına, elektrikler kesildiği zaman elektronik aletlerimizin çalışmalarına devam edebilmeleri için ihtiyaç duydukları elektrik akımını sağlayan cihazlar gelmektedir. Ev kullanıcılarının UPS’leri en çok kullandıkları alanların başında masaüstü bilgisayarları gelmektedir. Bunun en büyük nedeni de olası elektrik kesintileri sırasında yüksek maliyetli olan bilgisayarlarına herhangi bir zarar gelmesini engellemek istemeleridir. Ayrıca olası bir elektrik kesintisi sırasında bilgisayarınıza bağlı bir UPS varsa, o an üzerinde çalıştığınız işi kaydedebilir ve sonrasında sisteminizi sağlık bir şekilde kapatabilecek zamanı bulabilirsiniz.

Genel olarak evlerde kişisel bilgisayarlar için kullanılmakta olan güç kaynakları, kullanılan bilgisayar ve bilgisayara bağlı olan çevre donanımlarına göre 500 VA ve 1000 VA arasında değişen değerlerdeki Line Interactive UPS’ler yardımıyla beslenirler. Sunucu gibi daha büyük ve kapsamlı yerlerdeyse Line Interactive yapıdaki UPS’ler yerine Online UPS sistemleri tercih edilmektedir. Bu sayede sunucunun başına gelebilecek olası zararlar minimuma indirgenmektedir.

Güç Kaynağı - UPS Fiyatları

Markasına, güç seçeneklerine ve dizayn tipine göre oldukça değişken fiyat etiketlerine sahip olan güç kaynaklarının temel görevi; elektrik kesintileri sırasında elektronik aletlerinizin sağlıklı bir şekilde çalışmalarını sürdürmelerini sağlamaktır. Bu nedenle öncelikle satın alacağınız güç kaynağını nerede ve hangi elektronik cihazlar için kullanacağınıza karar vermelisiniz. Yaşadığınız çevrede; elektrik kesintilerinin ve elektrik şebekesi üzerindeki dalgalanmaların ne sıklıkta olduğu tercihiniz üzerinde doğrudan etkilidir. Bu tip sıkıntılar sırasında güç kaynağını hangi cihazlara elektrik sağlamak için kullanacağız da satın almanız gereken güç kaynağının fiyatı konusunda size birçok ipucu verecektir.

Dizayn tipine göre Line-Interactive, online ve regülatör olarak üç farklı gruba ayrılan güç kaynakları arasında kullanım açısından en kapsamlı olanlar online UPS’lerdir. UPS modelleri maliyet açısından bakıldığı zaman diğerlerine göre biraz daha yüksek fiyat etiketine sahiptir. Eğer evinizde veya ofisinizde masaüstü bilgisayarlarınız için kullanabileceğiniz bir güç kaynağına ihtiyaç duyuyorsanız, bu noktada Line-Interactive UPS’leri tercih edebilir ve maliyetinizi aşağıya çekebilirsiniz.

Piyasada satılmakta olan güç kaynaklarının 500 VA ile 10.000 VA arasında değişen güç seçenekleri de fiyatlandırma noktasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi güç ne kadar fazlaysa satın alacağınız güç kaynağının fiyatı da o kadar yüksek olacaktır. Bu yüzden satın alacağınız güç kaynağını hangi elektronik aletleri çalıştırmak için kullanacağınızı önceden seçmiş olmanızda fayda var.

Güç Kaynağı - UPS Nedir?

Güç kaynakları UPS, kullanmakta olduğunuz elektrik şebekesi üzerinde gerçekleşebilecek elektrik kesintilerine ve anlık gerilim dalgalanmalarına karşı elektronik aletlerinizi koruyan ve sağlıklı bir şekilde çalışmalarına devam etmelerini sağlayan elektronik cihazlardır.

Güç kaynakları, yapı bakımından statik UPS ve dinamik UPS olmak üzere ikiye ayrılır. Statik UPS modelleri de çalışma şekline göre kendi içinde Online UPS, Off Line UPS ve Line Interactive UPS olarak üçe ayrılır.Genel olarak birçok alanda kullanılmakta olan kesintisiz güç kaynakları, elektrik kesintileri sırasında oluşabilecek olası zararların önüne geçer. Bu nedenle güç kaynakları, tüketicilerin bu türlü ihtiyacına karşılık vermek amacıyla farklı özellik ve performanslarda üretilmektedir.Boyut ve tasarım özelliklerine göre de değişiklik gösterebilen güç kaynağı modellerinden size en uygun olanını seçebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Güç Kaynağı UPS Fiyatları

Güç Seçeneği
Toplam 24 / 509 ürün
DSACategoryId/3013120/36/2147483646/60001544