Çizim Tablet

Teknoloji, birçok konuda olduğu gibi grafik tasarımında da önemli değişimlere yol açtığından tasarımcıların birçoğu gerek hobi gerekse profesyonel çizimler için grafik tabletleri kullanıyorlar. İstediğiniz renkteki kağıda çizim yapabilmenizi de mümkün kılan bu tabletler, çok fazla sayıda kalemin yapabileceği özelliği tek bir kaleme sığdırabilirler. Son yıllarda hızla gelişen ve yaygınlık gösteren bu tabletler; resim çizme, fotoğraf düzenleme gibi özelliklerinin yanında bilgisayar destekli tasarım ve animasyon yapımı gibi amaçlar için de kullanılabilir hale geldi.

Grafik Tablet Fiyatları

Grafik tablet fiyatları; marka, model ve güncellik gibi pek çok faktöre göre farklılık gösterebilir. Grafik tabletlerini diğer tabletlerden ayıran en önemli aksesuar, stylus ismi de verilen çizim kalemidir. Bu kalemin özellikleri, tabletin fiyatı üzerinde belirleyici olan etmenlerden birisidir. Stylus kalemin basınç hassasiyeti, çizimlerinizin kalitesini ve tabletinizden aldığınız performansı doğrudan etkiler. Kalemin hassasiyeti ne kadar yüksekse çizimleriniz üzerinde o ölçüde detaylı dokunuşlar yapabilirsiniz. Yüksek hassasiyetli stylus modelleri; bilek hareketlerinizi, bastırma şiddetinizi ve tutuş açınızı algılayarak çiziminizi ona göre şekillendirebilir.

Çizim tabletlerinin fiyatını artıran özelliklerden birisi de raporlama hızının yüksek olmasıdır. Raporlama hızı; kaleminizle yaptığınız hareketlerin, bilgisayara iletilmesi ve bilgisayarın gerekli tepkiyi vermesi için gereken süreyle orantılıdır. Bu süre ne kadar azsa; diğer bir ifadeyle raporlama hızı ne kadar yüksekse kaleminizden ve tabletinizden aldığınız performans da o kadar yüksek olur.

Ekran çözünürlüğü, diğer tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi bu tabletlerde de son derece önemli bir faktördür. Çizimlerde yapılabilecek detaylandırma ve çizimin kalitesi, ekran çözünürlüğü ile doğrudan bağlantılıdır. Tabletin yüksek çözünürlük ve yüksek görüntü kalitesi sunan bir ekrana sahip olması, fiyatı artıran faktörlerin başında gelir. Çift ekran desteğine sahip olan grafik tabletler, üzerinde birkaç tasarımcının aynı anda çalıştığı çizimlerde oldukça önemli bir avantaj sağlar.

Grafik Tablet Nedir?

Çizim yapmak için özel donanıma ve yazılıma sahip olan grafik tablet; genellikle tasarımcıların ve animasyon yapımcılarının kullandığı tablet bilgisayarlara denir. Diğer tabletlerden farklı olarak, tasarım ve çizim yapmak için özel üretilmiş styluslarla birlikte satılır. Mouse ile çizim yapmak oldukça zor olduğundan dolayı bu tabletler, son yıllarda büyük yaygınlık gösterdiler. Mouse kullanarak yapılan çizimlerde farklı açılarla çizgiler çekmek, basıncı değiştirerek renk tonlarını ayarlamak mümkün değildir. Tüm bunları mümkün kılan stylus, grafik tabletlerinin tercih edilmesindeki en büyük etmen olarak göze çarpar. Grafik kalemleri, grafik tabletlere özel üretildiği için sadece stylus alarak geleneksel tabletinizi, çizim tableti olarak kullanamazsınız.

Stylusların farklı kalınlıktaki uçlara sahip olması, çizim yaparken geniş bir aralıkta hareket etmenize olanak verir. Bu tabletlerde, el yazısı yazabilir, sıfırdan çizimler yapabilir ya da var olan fotoğrafları ve çizimleri düzenleyebilirsiniz. Bunların yanında bazı çizim tabletlerinde CAD; yani bilgisayar destekli tasarım yapmak da mümkündür.

Grafik Tablet Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bir tablet seçerken en çok dikkat etmeniz gereken nokta, yapacağınız çizimlerin profesyonellik ölçüsüdür. Eğer ticari amaçlar için tasarım yapıyorsanız, ya da hobi amaçlı yaptığınız çizimlerinizde yüksek kaliteyi yakalamak istiyorsanız yüksek çözünürlüklü ekrana ve daha gelişmiş bir grafik kalemine sahip bir tablet seçmenizde fayda var.

Sadece çizim ve fotoğraf düzenlemesi yapmıyor, aynı zamanda 3 boyutlu CAD çalışmaları da yapıyorsanız yüksek işlemci gücüne ve belleğe sahip bir tablet sizin için daha uygun olacaktır. Kullanım kolaylığı da ürün tercih ederken göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerden birisidir. Bazı tablet modelleri; ana menüye dönebilme, geriye veya ileriye gidebilme gibi çizim yaparken zaman kazanmanızı sağlayacak butonlara sahiptir,

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Grafik Tablet Fiyatları

298 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Wacom Grafik Tabletler
  2. Xiaomi Grafik Tabletler
  3. Xp-Pen Grafik Tabletler
  4. Huion Grafik Tabletler
  5. Gaomon Grafik Tabletler
  6. Parblo Grafik Tabletler
  7. Artisul Grafik Tabletler
  8. Acepen Grafik Tabletler
  9. Buyfun Grafik Tabletler
  10. 10moons Grafik Tabletler
  11. Veikk Grafik Tabletler
  12. SGE Grafik Tabletler
  13. SW Future Grafik Tabletler
  14. Ugee Grafik Tabletler
  15. Zigver Grafik Tabletler
  16. Viewsonic Grafik Tabletler
  17. Boogie Board Grafik Tabletler
  18. Bosto Grafik Tabletler
  19. LitEnergy Grafik Tabletler
  20. Schulzz Grafik Tabletler
  21. Simbans Grafik Tabletler
  22. Tikteck Grafik Tabletler
  23. Yukka Grafik Tabletler
  24. Dark Grafik Tabletler
  25. GOMAX Grafik Tabletler
  26. Kenting Grafik Tabletler
  27. Kodak Grafik Tabletler
  28. Monoprice Grafik Tabletler
  29. Mynote Grafik Tabletler
  30. Newyes Grafik Tabletler
  31. Trendfone Grafik Tabletler
  32. TriLine Grafik Tabletler
  33. Turcom Grafik Tabletler
  34. Victory Multimedia Grafik Tabletler
  35. Vinsa Grafik Tabletler
  36. Vivohome Grafik Tabletler
  37. Waltop Grafik Tabletler
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Ürün Tipi
 7. Basınç Hassasiyeti
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013120/217
Başa dön