Taşınabilir Hoparlörler

Hiçbir elektrik kaynağına bağlı olmadan, pillerle çalışan ve birçok alanda kesinti yaşanmadan istenilen sesin ortama aktarılmasını sağlayan sistemlere taşınabilir hoparlör ses sistemi denilmektedir. Genellikle insanların düşüncesine bakıldığında müzik hayatın vazgeçilmeyen bir parçası konumundadır. Eğlence, kafa dinleme gibi insani duygularda birçok insan kendisini müzikte bulmaktadır. Elbette ki, müzik dinlemek için herkesin bir hoparlöre ihtiyacı vardır. Tüm hoparlör çeşitlerinin değişik kullanım bölgeleri olmasından dolayı amaçları da değişiklik göstermektedir. Herkesin daha geniş kitlelere ulaşmak ve daha yüksek sesle müzik dinleyebilmesi için birbirinden farklı modelde ve markada hoparlör üretimleri yapılmaktadır.

Hoparlör Türleri

Yer Tipi Hoparlörler: Bu hoparlörler odanızın zeminine oturan ve zenginleştirilmiş bir ses deneyimi sağlayan hoparlörlerdir. Güçlü baslar ve korunmuş bir tiz seviyesi ile birlikte yüksek ses çıkarırlar. Bu hoparlörler kule hoparlörler olarak da bilinir. Bir veya daha fazla ses frekansını kapsamak için birden fazla sürücüye sahiptir.
Kitaplık Hoparlörleri: Tam anlamıyla kitaplığınızda tutacağınız hoparlörler değildir. Bunlar yerden kullanım kılavuzlarında belirtilen yüksekliğe yerleştirilmesi gereken hoparlörlerdir. Gerçek surround ses ve 8D dinleme deneyimine sahip bir ev sinema sistemi oluşturmak istiyorsanız, bu hoparlörler tamda size göre.

Uydu Hoparlörler: Adından da anlaşılacağı gibi, bu hoparlörler bir uydu gibi herhangi bir yere yerleştirilebilir. Ayrıca, bu hoparlörleri yatak odalarında, oturma odalarında ve diğer yerlerde Bluetooth hoparlör olarak da kullanmak isteyebilirsiniz.

Kablosuz Hoparlör Modelleri 

Hayatta önemli bir yere sahip olan müziği, daha fazla bölgelere ulaştırabilmek için gerekli olan en önemli parça hoparlördür. Sadece müzik için değil, birçok değişik amaç uğruna da kullanılırlar. 

Amaç ve kullanım alanına göre birçok model ve marka olarak karşımıza çıkmaktadır. En iyi bildiğimiz hoparlör türlerinin en başında kule hoparlör çeşidi bulunuyor. Bu taşınabilir hoparlör büyük boyutlardadır. Genelde kullanım alanları evlerdir. Oldukça basit bir yapıya sahip olan kule hoparlörler birbirinden farklı ışıklandırma seçenekleriyle oldukça güzel bir dekorasyon objesi olarak da kullanılabilir. Hoparlör çeşitleri içerisinde kullanıcılar, ev içerisinde sinema sistemlerini tercih ettiklerinde farklı model seçmeleri gerekir. Bu sistemler televizyona kablosuz bir şekilde bluetooth ile bağlanarak kullanılıyor. Kullanılacak odada çeşitli bölgelere konulan hoparlör sistemleri, çeşitli bölgelerden gelen sesleri kullanıcılara iletmektedir. Kullanıcıların en sık tercih ettikleri sistemler 2+1 ve 5+1 ses sistemleridir. Kullanıcıların tercih ettikleri bir diğer sistem tavan ve duvar tipi ses sistemleridir. Genellikle bu tür sistemler yer tasarrufu yapmak isteyenler için oldukça idealdir. Bu modeller hem ev içerisinde hem de aynı zamanda dış ortamlar için oldukça uygundur. Ev içerisinde duvarlarla aynı renge boyandığında, hoparlörlerin fark edilmesi imkansız bir hale gelir. Sesleri de diğer hoparlörlere göre oldukça şiddetlidir. Kablosuz hoparlörler yani diğer bir ismiyle taşınabilir hoparlör sistemleri, portatif şekilleri sayesinde oldukça kullanışlı ürünlerdir. Farklı farklı amaçlar uğruna kullanılan bu aletler birçok farklı boyuta da sahiptir. 

Taşınabilir Amfi Hoparlör

Taşınabilir amfi hoparlörler, kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılmaktadır. Detaylı olarak incelenirse, cihaza uyan bir veya iki tane mikrofon girişiyle birlikte de satılabilen cihazlardır. 

Gitar amfisi, saz amfisi gibi pek çok modellerde taşınabilir amfi hoparlör kategorisi içerisinde satışa sunuluyor. Taşınabilir amfi hoparlör çeşitleri genel olarak aynı gözükse de, önemli bir fark bulunmakta. Bu önemli olan fark, amfinin taşıma özelliği bulunması ve modellerin aküyle çalışmasından kaynaklı kablo kullanılmasına gerek kalmamasıdır. Günümüzde taşınabilir amfi hoparlörler, oldukça yenilikçiliği sayesinde rahat bir kullanım sunmaktadır. 

Taşınabilir Amfi Hoparlörlerin Çalışma Süresi

Taşınabilir amfi hoparlörleri batarya süreleri hakkında genel bir bilgi yoktur. Her modelin farklı çalışma kapasitesi ve farklı gücü olmasından kaynaklı değişik çalışma sürelerine sahiptirler. Fakat genel olarak tüm taşınabilir amfi hoparlörleri için geçerli bir durum bulunur. Bu durum, mikrofonsuz amfi kullanımlarında batarya süresinin daha uzun olmasıdır. 

Ayrıca, taşınabilir amfi hoparlörleri 2-4 saat arası kesintisiz bir şekilde çalışır. Taşınabilir amfi hoparlörlere bağlanan cihaz sayısı ne denli artarsa batarya süreside o denli azalacaktır.

Taşınabilir Amfi Hoparlörleri Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Taşınabilir amfi hoparlör seçimlerinde ilk olarak gücüne yani ne kadar watt olduğuna bakılmasında fayda vardır. Sonrasında kullanıcılar kullanacakları yerlere göre değişiklik gösteren ekolayzer özelliğini kişisel olarak seçebilirler. Bazı modeller, tercihlere göre çeşitli mikrofon modelleriyle birlikte satışa sunuluyor. Bu modeller, mikrofon kullanacak kişiler için oldukça idealdir. Ayrıca bunun gibi birkaç ekstra ekipmanı da tanışabilir amfi hoparlörlerdeki fazla girişlerle bağlamanız olanak sağlar. 

Taşınabilir amfi hoparlörler istediğiniz ayarlamaları yapabileceğiniz özellikler sunuyor. Bu özellikleri kullanma durumdan önce, Bluetooth, aux ve USB gibi bağlantıların kontrol edilmesi fayda sağlayacaktır.

Wi-Fi Özellikli Akıllı Bluetooth Hoparlörler

Bluetooth hoparlör, Bluetooth bağlantısı, bir amplifikatör ve hoparlörler içeriyor. Hoparlörü kendi kendine yeten ve taşınabilir hale getiren bir pil de bulunuyor. Genellikle, gerektiğinde kablolu bağlantıya olanak tanıyan bir yardımcı giriş de bulunabilir.

Bluetooth hoparlör üzerindeki kontroller genellikle Açma / Kapama düğmesi, ses kontrolleri, bir eşleştirme düğmesi ve göstergesinden oluşur ve bazı durumlarda eşleştirmeyi kolaylaştırmak için NFC kullanılabilir. Tipik olarak, bu tür bir Bluetooth hoparlör, Bluetooth özelliklerine sahip akıllı bir hoparlör olarak adlandırılır. Akıllı bir Bluetooth hoparlör genellikle evlerde, bağımsız dinleme seçeneği ile birlikte kullanılır. Akıllı hoparlörler, daha basit Bluetooth muadillerinden farklı bir cihazdır ve yüksek çözünürlüklü ses çalmak için Wi-Fi ağınıza bağlanır. Wi-Fi bağlantılı bir akıllı hoparlör, kayıpsız çalmayı desteklediği için bağımsız bir Bluetooth hoparlörden daha iyi ses kalitesi sunar.
Akıllı Bluetooth hoparlörler ayrıca Siri, Alexa veya Google Asistan gibi belirli bir akıllı asistana eller serbest erişimi destekleme eğilimindedir. Bu, yemek pişirirken veya ev işleri yaparken ve dışarı çıkmadan önce bir sorgulama yapmanız veya hava durumunu kontrol etmeniz gerektiğinde harika olabilir. Akıllı hoparlörler, eklenen tüm donanım ve yazılımlar nedeniyle genellikle en pahalı olanlardır. Akıllı bir eviniz varsa, akıllı hoparlör iyi bir satın almadır.

Kablosuz Hoparlör Fiyatları

Kablosuz hoparlörler tek bir parça halinde ya da birkaç parça halinde satılabilir. Kablosuz hoparlör çeşit ve özellik olarak farklılık gösterdiği için fiyatlarında da ciddi değişiklikler olur. Bu hoparlör fiyatlarının belirlenme sürecinde birkaç husus bulunuyor. En önemli husus olarak, hoparlörlerin boyutu gösterilir. Boyut olarak büyük olan hoparlörlerin sesleri de yüksektir. Bununla birlikte ses çıkış alanları da bu oranda geniştir. Küçük hoparlörler ise büyük hoparlörlere göre daha çok gündelik hayata uygundur. Tüm bu sebepler dolayısıyla küçük ve büyük hoparlörler arasında fiyatlar çeşitlilik gösterir. 

Fiyat belirlenmesindeki en önemli ikinci husus olarak seçeceğiniz hoparlörlerin kablolu veya kablosuz olmasıdır. Kablosuz hoparlörlerin en büyük özelliği dilediğiniz yere götürebilmenizdir. Kablosuz hoparlörlerin bağlantısı bluetooth üzerinden sağlanır. Kablosuz hoparlörlerin de kendi içlerinde çeşitli özellikleri blunur. Seçimlerinizi özellikler doğrultusunda yapabilirsiniz. Diğer bir husus ise şekilleridir. Çeşitli hoparlörlerin şekilleri de fiyatta farklılık yaratabilir. 

En İyi Hoparlör Nasıl Seçilmeli ?

Satın alınacak en iyi hoparlörü seçmenin ilk aşaması, onu tam olarak ne için kullanmak istediğinize karar vermektir. Bazı hoparlörler evde kullanım için olabilir. Bazıları ise dışarısı için olabilir, diğerleri ise seyahat ederken taşınabilir bir hoparlör olabilir.

Sizin için en iyi hoparlöre karar vermeden önce, ne için istendiğini belirlemeniz gerekir. Ev için en iyi satın alınan Bluetooth hoparlör, gereksinimler tamamen farklı olacağından seyahat için en iyisi olmayabilir.

Pil Ömrü: Pil ömrü dikkate edilmesi gereken hususlardandır. Hoparlörü her saat şarj etmek istemezsiniz. İhtiyaç duymayı beklediğiniz süre kadar dayanabilmelidir. Küçük hoparlörler daha küçük pillere sahip olma eğilimindedir ve uzun süre dayanmazlar, ancak daha büyük olanlardan bazılarının 24 saat dayanmabilmesi mümkündür. Genellikle ortalama pil ömürleri 4 ila 10 saat arasında değişiklik gösterir. Bunun nedeni, hoparlörü ne kadar yüksek sesle çalarsanız, o kadar fazla akım kullanacağı ve pilin o kadar hızlı tükenmesidir. Bununla birlikte, Bluetooth hoparlör satın alırken, pil ömrünün ihtiyacınız olan şey için yeterince uzun olduğundan emin olun. Ayrıca piller eskidikçe depolayabildikleri şarj miktarı da düşer.

Ses Kalitesi: Frekans tepkisi çok önemlidir. Bazı hoparlörler diğerlerinden daha iyi ses verir ve bu genellikle çok daha iyi bir frekans yanıtının sonucudur. Düşük frekans noktası, duyabileceğiniz bas seviyesini gösterir. Seviye ne kadar düşük olursa o kadar iyidir.

Stil: Hoparlörler için çok sayıda farklı stil mevcuttur. Bu, istediğinize en uygun stili seçmenin mümkün olduğu anlamına gelir.

Boyut: Bluetooth hoparlörlerin çeşitli boyutları vardır. Küçük konik veya silindirik tipler ve daha kaliteli ses sağlama eğiliminde olan daha büyük olan cihazlar vardır. Bunlar dikdörtgen veya hatta yine silindirik olabilir. Genel olarak ne kadar büyük olurlarsa ses kalitesi o kadar iyi olur ve daha büyük olanlar daha uzun kullanım için daha büyük bir bataryaya sahiptir.

Su Geçirmez: Hoparlörler kullanışlı yapıları ve taşınabilir olmaları nedeniyle, birçok alanda, hatta suya yakın olduğunuz yerlerde bile kullanılabilir. 

Su ve elektronik cihazlar bazı durumlarda tehlikeli değildir. Bu nedenle su geçirmez hale getirilmiş bir hoparlöre sahip olmak genellikle çok yararlıdır. Suya dayanıklı hoparlörler özellikle havuz kenarında veya plajda keyifli dakikalar geçirmenize yardımcı olacaktır.

Kablolu Girişler:  Birçok eski cihaz Bluetooth özelliğine sahip değildir. Ya küçük bir Bluetooth vericisi satın alabilirsiniz ya da eski güzel bir ses kablosunu tercih edebilirsiniz. Neredeyse tüm hoparlörlerin 3,5 mm jak girişi vardır, bu nedenle yalnızca kablolu cihazları uygun bir kabloyla bağlamak mümkündür. Herhangi bir hoparlörün jak girişi olduğunu varsaymadan önce, kontrol etmek her zaman en iyisidir.

Mikrofon Özelliği: Müzik kaynağı olarak bir hoparlör kullanırken, çağrıları yanıtlamanız gerekebilir. Bu, bir mikrofona sahip hoparlörler aracılığıyla yapılabilir. Eğer hoparlör bir masa başında kullanılacaksa bu yararlı olabilir - eğer bir yüzme havuzunun kenarında kullanılıyorsa muhtemelen herkes konuşmayı duyacağı için diğer kişiler tarafından problem teşkil edecektir.

Pek çok satış noktasından satın alınabilecek çeşitli Bluetooth hoparlörler bulunur. Bazıları çok ucuzken, bazıları oldukça pahalı olabilir. Ne istediğinize bağlı olarak, kalite ve performans açısından daha iyi olan hoparlörler arasında seçim yapmak sizin için en iyisi olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Taşınabilir Hoparlör Fiyatları

723 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 36 / 723 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?