En Ucuz Bulaşık Makinesi ve Modelleri

Yeni nesil teknoloji kullanılarak uzman mühendisler tarafından tasarlanan bulaşık makinesi modelleri, yüksek standartlara sahip fonksiyonları sayesinde hem kullanıcı hem de çevre dostudur. Şık tasarım detayları ve zengin program seçenekleri ile modern mutfak stillerine zarafet katan bulaşık makineleri hem tüketicilerin zamanı verimli kullanmalarını hem de emekten tasarruf yapmalarını mümkün kılar. Üstün teknoloji kriterlerine uygun özelliklerde geliştirilen bulaşık makinesi çeşitleri farklı ihtiyaçlara, zevklere ve bütçelere uygun alternatifler sunduğu için kullanıcıların yaşam alanlarındaki konforu maksimum seviyeye çıkarır. Genç, yetişkin, kadın, erkek evli, bekar fark etmeksizin herkesin evdeki en büyük yardımcısı olan bulaşık makinesi seçenekleri ofis, büro ve atölye gibi birçok işyeri mutfaklarının baş köşesinde yer alır. Çağdaş mutfak dizaynlarına uygun ebatlarıyla dikkat çeken dekoratif bulaşık makineleri solo, ankastre ve tezgah üstü tasarımları sayesinde her mekâna uyum gösteren niteliktedir.

Yeni Nesil Teknolojiyle Tasarlanan Bulaşık Makinesi Modelleri

Bulaşık makinesi modelleri bulaşık yıkama süresini ve su sıcaklığını ayarlamaya imkân sunan özel program ayarları, hassas ve fazla kirli bulaşıkları yıkama fonksiyonları gibi özelliklerinin yanı sıra hem katlanabilir hem de ayarlanabilir özellikli alt ve üst sepet stilleri sayesinde önemli konfor sunar. Makinelerin ayrılabilir kaşıklık aparatları, ileri geri hareket eden oynar başlıklı su püskürtme sistemleri, led ışıklı ikaz göstergeleri, dijital ayarlı LCD ekranları, akıllı komut teknolojisi ile hem dokunmatik hem de cep telefonu programlarından kumanda edilebilen modelleri de mevcuttur. Üstün özelliklerle donatılan nitelikli makineler her bakımdan kullanıcılara pratik ve ergonomik kullanım rahatlığı yaşatır. Bulaşık makinelerinin yenilikçi tasarım teknolojisi kullanılarak optimize edilen dijital ve akıllı sistemleri arasında yer alan özelliklerinden biri de hassas algı mekanizmalarıdır. Geliştirilmiş algı sensörleri hem makineye yerleştirilen bulaşık miktarının az ya da fazla olduğunu hem de kirlilik seviyelerini algılar. Kullanıcıların beklentilerini yüksek standartalarda karşılamak üzere bulaşık makinesi modellerine kazandırılan sensör teknolojisi; yıkama ve durulama suyunun miktarının otomatik olarak algılanmasını, dolayısıyla su ve elektrik enerjilerinden tasarruf edilmesini sağlar. Küçük bir dokunuşla yüksekliği farklı oranlarda ayarlanabilen alt ve üst sepet tasarımları, gelişmiş özellikli bulaşık makinesi modellerinin en önemli işlevselliği arasındadır. Bu sayede tencere, tava, kek tepsisi, derin çorba kapları ve çukur salata tabağı gibi iri hacimli bulaşıkların yıkanması sorun olmaktan çıkar. Geniş yapılı bulaşıkların rahatlıkla makinenize sığmasını sağlayan sepet ayarlama özelliği sayesinde, bulaşık makinenizin alt ve üst sepetlerini dilediğiniz pozisyona getirebilirsiniz. Yüksekliği ideal seviyede ayarlanabilir ergonomik sepetler, kullanıcılara özel bölümler yaratarak, bulaşıkların yerleştirilmesini kolaylaştırır. Bu sayede sepetlerin her alanı doldurulabildiği için kirli bardak, tabak, kase, tava ve tencerelerin tamamı makineye sığar. Servis ve sunum takımlarınıza ait aksesuar ve parçaları yerleştirebileceğiniz konforlu kaşıklıklar ise kullanıcılara ihtiyaç duyduğu alanı yaratır. Ayarlanabilir kaşıklık tasarımlarına kepçe, kevgir, maşa, el çırpacağı ve mikser uçları gibi gereçleri rahatlıkla koyabilirsiniz.  

Fonksiyonel Özellikleriyle Yaşamı Kolaylaştıran Makineler

Şık görünümleri ile dikkat çeken ve en sade mutfaklardan en gösterişli mekanların dekoruna kadar uyum gösteren bulaşık makinesi alternatifleri zengin renk ve tasarım çeşitliliğine sahiptir. Ürünlerin siyah, beyaz, gümüş, inox, paslanmaz çelik gibi renkleriyle mutfak dolaplarına renk katan makineler, özenli dekorların çağdaş stiline ahenkle eşlik eder. Gürültü seviyeleri minimum düzeye indirilen yeni nesil bulaşık makineleri, sessiz çalışabilen motor yapıları sayesinde günün ve gecenin her saatinde rahatlıkla çalıştırılabilir. Özel güvenlik sistemleri ile donatılan ürünler hem su hem de elektrik tehlikelerinden kaynaklanan olumsuzlukların önüne geçer. Emniyetli kullanım olanağı sunan makineler, çocukların ve yetişkinlerin güvenliğini maksimum düzeye çıkarır. Çift kilit sistemli su hortumu sayesinde suyun makine girişine tazyikli geldiği durumlarda ya da su kaçağı pozisyonlarda, makineye istemsiz su girişi ve suyun dışarı taşma risklerini engellenir. İşlevsel özellikli bulaşık makinesi modellerinde bükey olarak tasarlanan su püskürtme kolları, makinenin bulaşık yıkarken kullandığı ön yıkama suyunu, sıcak suyu ve durulama suyunu, alt ve üst sepetlere dizilen bulaşıkların her yerine eşit miktarda ve kolayca ulaşmasını sağlar. Ürünlerin özel olarak geliştirilen otomatik temizleme sistemleri, yine hassas sensörler tarafından algılanarak uyarı verir. Kendi kendine filtreli temizleme teknolojisinin çalışma periyodu, yıkanan bulaşıkların yoğunluğuna ve kirliliğine göre değişmekle birlikte ortalama 30 yıkamadır. Servo kilit teknolojisi kullanılan gelişmiş özellikli bulaşık makinelerinin kapağı, kullanıcıların kaktırmasına gerek kalmadan ve çarpmadan dengeli bir şekilde nazikçe kapanır. Özel kapak kilidi sayesinde elleriniz kirli ya da dolu olsa bile makinenin kapağına yavaşça dokunmanız durumunda belirli bir seviyeye gelen kapak kendiliğinden kapalı konuma gelir.

Mutfaklarda Şıklığın ve Ergonominin Konforunu Yaşayın

Estetik tasarım detaylarıyla ön plana çıkan modern bulaşık makinesi markaları, hem sade hem de sıradışı mutfakların konforunu tamamlayan ürünler tasarlar. Modellere kazandırılan birbirinden farklı fonksiyonel detaylar çeşitli kullanım amaçlarına uygun nitelikler taşır. Özel olarak tasarlanan gürültü önleyici modu ve renkli LCD ekran panelleri ile ön plana çıkan üstün özellikli modeller, kullanıcılara hem uyurken ve çalışırken sessizlik sağlar, hem de karanlıkta ışığı açmaya gerek kalmadan program ayarlama olanağı sunar. Dijital ve akıllı teknoloji sistemleri sayesinde kullanıcıların konforunu artıran bulaşık makinesi alternatifleri, dilerseniz dokunmatik tuşlarından dilerseniz cep telefonunuza indireceğiniz özel program üzerinden pratik olarak yönetebilirsiniz. Acil işiniz olduğu zamanlarda veya iş ve alışveriş amaçlı bulunduğunuz dış mekanlarda akıllı cep telefonunuzdan kumanda ederek bulaşık makinenizi aktif ya da pasif konuma getirebilirsiniz. Özel zamanlayıcı programları sayesinde bulaşıkların yıkanma zamanını kullanıcıların insiyatifine bırakan bulaşık makinesi çeşitleri makineler 1 ila 24 saat aralığına kadar, yıkama erteleme imkanı verir. Kullanıcı ve doğa dostu seçkin tasarımlı bulaşık makineleri farklı enerji sınıfı kapasiteleri sayesinde maksimum tasarruf imkanı sunar. Kullanıcıların yıkama tercihi doğrultusunda fonksiyon ayarlama avantajı sağlayan üstün özellikli makinelerde, Duo Wash teknolojisi kullanılır. Böylece alt ve üst sepet için iki farklı yıkama programı seçilebilir. Üst sepette hassas şekilde yıkanmasını istediğiniz kristal, akrilik, çini, porselen, seramik gibi materyallerden üretilen bardak, tabak, tablo ve biblo gibi parçaları koyabilirsiniz. Diğer taraftan alt sepet için yoğun kirli yıkama programını seçerek yağlı tencere ve tava gereçlerinizin yüksek derecede veya fırçalama ayarında yıkanmasını sağlayabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bulaşık makinesi seçerken ilk önce kullanım ihtiyaçlarının belirlenmesi uygun olur. Fazla bulaşığı olmayan kullanıcılar ile kalabalık ailelerin seçmesi gereken modeller birbirinden farklıdır. Az sayıda bulaşıklar için fazla fonksiyon detayı bulunmayan 2 programlı makineler yeterli olmakla birlikte, 6 kişilik bulaşık yıkama kapasitesine sahip ürünler oldukça idealdir. Kalabalık aileler ve çalışan sayısının fazla olduğu iş yerleri için 13 kişilik takımların yıkanmasına olanak tanıyan bulaşık makinesi modellerine yönelmek gerekir. Zaman ve enerji tasarrufu konusunda hassas olan kullanıcılar ile kristal bardak seti, porselen yemek takımı gibi hassas aksesuar tutkunları program adedi ve fonksiyonel özelliği fazla olan bulaşık makinesi çeşitlerini tercih etmelidir.

Bulaşık Makinesi Modelleri Kaç Programlıdır?

Son teknoloji kullanılarak tasarlanan bulaşık makinesi modelleri 2 programlı ürünlerden başlar ve 12 programa kadar fonksiyon özelliği mevcut olan çeşitlilik sunar. Ürünlerin program sayısı arttıkça işlevselliği de artacağı için makinelerin fiyatları da doğru orantılı olarak artar. Bulaşık makinesi modellerinin özel olarak geliştirilen çoklu program seçenekleri, bulaşık yoğunluğu, yıkama süresi, yıkama sıcaklığı ve suyun sertliği gibi birçok özelliğin ihtiyaca göre belirlenmesini münkün kılar. Bulaşık makinesi modellerinde konfor sunan programların başlıcaları; günlük bulaşıklar için ECO program, az kirli bulaşıklar için kısa program, çok kirli bulaşıklar için ön yıkamalı, buharlı ön yumuşatıcılı veya uzun program, su sertliğini ve kirliliğini ayarlayan program, iki sepet için iki farklı yıkama seçeneği, tek sepet veya yarım yük programı, zaman ayarı fonksiyonu, yarım yük opsiyonudur.  

Bulaşık Makinesinin Program Fonksiyonları Neye Göre Seçilmelidir?

İntensive Zone fonksiyonu sayesinde karışık hassas ve hassas olmayan ile az kirli ve çok kirli bulaşıklarınızı bir arada yıkayabilirsiniz. Özel program ile alt sepete uygulanacak su basıncı artırılabilir, üst sepete alçak basınç ve düşük su sıcaklığı seçilebilir.

Tek sepet yıkama fonksiyonu olan Multizone programını seçerek bulaşıklarınızı hangi sepette yıkayacağınıza karar vererek zaman ve enerji verimliliği sağlayabilirsiniz.

Rac Matic sistemini tercih ederseniz alt sepete sığmayan bulaşıklarınızı rahat yerleştirebilmek için dolu haldeki üst sepetin yüksekliğini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Aquavario teknolojisi sayesinde bulaşıkların kirlilik seviyesi otomatik olarak algılayan sensörler, bulaşıklara uygulanacak yıkama suyu basıncının en uygun seviyede olmasını sağlar.

Ekstra yumuşatma programı, tencere ve tava gibi yoğun kirli gereçleri yıkamaya başlamadan önce yumuşatır ve temizler.

Bulaşıklar Bulaşık Makinesine Nasıl Dizilir?

Katlanabilir ve ayarlanabilir raf mekanizması ile ön plana çıkan Varioflex sepetler, ikiye ayrılabilir kaşık, çatal, bıçak yerleştirme aparatı bulaşık makinesi modellerine bulaşık yerleştirme konusunda önemli konfor sunar. Bulaşıkları yerleştirirken üst sepetten başlayabilir; bardak, fincan, kase, çay ve kahve tabağı gibi bulaşıkları sıralayabilirsiniz. Özel olarak tasarlanan dikey destekli çay tabağı bölmelerini yerleştirirken, makinenin önünden ortaya doğru ve bulaşıkları küçükten büyüğe doğru dizmeniz uygun olur. Hoşaf kasesi veya kahve fincanı tabaklarını ise bulaşık makinesinin ortasından arkaya doğru yani çay tabağı bölmesinin bitiminden itibaren sıralamak gerekir. Küçük çay bardağı, kahve fincanı, kısa yapılı su bardağı ve dondurma bardağı çeşitlerini, uzunlamasına konumlandırılan olukların kısa destekli olan bölmelerine koymanız daha doğrudur. Uzun boyunlu su, kola, meşrubat bardağı ve neskafe fincanlarını ise güvenle dayayabileceğiniz uzun destekli bölmelere yerleştirerek temiz ve kırılmadan yıkanmalarını sağlarsınız. Pasta tabağı çeşitleri dizilirken alt sepetin dar bölmelerine ve makinenin ortasından kenarlara doğru küçükten büyüğe doğru dizilir. Yine çorba ve yemek tabaklarınızı sıralayabileceğiniz geniş destekli bölme olup makinenin ortasından geriye doğru ve küçükten büyüğe doğru olmalıdır. Geniş bölmelerin boş kısmına ince yapılı tava ve küçük tencere modelleri ile kapaklarını koyabilirsiniz. Eğer pişirme kaplarınız iri hacimliyse alt sepet raflarını dilediğiniz yöne yatırarak bulaşıklarınıza boş alan yaratabilirsiniz.

Bulaşık Makinesinin İçinde Oluşan Kötü Kokular Nasıl Önlenir?

Gündelik yaşamın en önemli temizlik teknolojilerinden biri olan bulaşık makinesi çeşitleri, içinde kötü kokuların oluşmaması için düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Makine içine koyacağınız bulaşıkların üzerinde yiyecek ve içecek kalıntısı kalmaması için hem suyla hem de sünger yardımıyla durulamanız gerekir. Bulaşık makinesinin tabanında bulunan ve tek tıkla açılan filtreye yapışan yiyecek ya da deterjan kalıntılarının, deterjanlı su ve fırça kullanılarak yıkanması gerekir. Bulaşık makinesi kirli su hortumunda zamanla oluşan yağ ve tortu birikintilerin gidermek için gider hortumunun belirli aralıklarla değiştirilmesi önemlidir. Sirke ve limon gibi doğal temizleyiciler ve uçuculuğuyla bilinen ferahlatıcı kokular, bulaşık makinesinde oluşan kötü kokuları engeller. Makinenizin içinde hijyen, yıkanan bulaşıklarınızda parlaklık ve her ikisinde de ferahlatıcı bir koku elde etmek için parlatıcı gözüne bir miktar sirke ekleyebilir, sıktığınız limon kabuklarını ise kaşıklık gözüne yerleştirebilirsiniz.

   

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/5
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Bulaşık Makinesi Fiyatları

503 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 40 / 503 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?