En Ucuz Bulaşık Makinesi ve Modelleri

Huzur dolu yemek sofraları ya da arkadaş sohbetlerinin ardından, günü yorulmadan sonlandırmak için, her evin olmazsa olmaz eşyası bulaşık makineleridir. Hem zamandan hem enerji hem de maddiyattan tasarruf ederek, tertemiz bulaşıklara sahip olmak herkesin hayalidir. Siemens, Beko ve Samsung gibi çeşitli markalardan, ihtiyacınızı karşılayacak özellikteki bir bulaşık makinesi bulabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Fiyatları Ve Modelleri

Bulaşık makinelerinin fiyatları, ürünlerin fonksiyon ve tasarımına göre geniş bir yelpazede değişir. Ürün fiyatlarını değiştiren ilk özelliklerden biri bulaşık makinesinin sunduğu program sayısıdır. Makinenizin program sayısı, bulaşıklarınızı yıkarken seçebileceğiniz fonksiyonları simgeler. Bulaşıkların durumuna göre düşük ya da yüksek sıcaklık, uzun ya da kısa süre ve narin yıkama ya da fırçalama fonksiyonlarını seçebilirsiniz. Ortalama fiyatlardaki bir üründe 2 program mevcutken, 7 ya da 8 programlı makinelerin fiyatları aynı oranda artış gösterir.

Fiyatı etkileyen bir başka özellik ise, bulaşık makinesinin sunduğu teknolojik yenilikler ve ek özelliklerdir. Bu yeniliklere sahip makineler, genel içerikler dışında kendi kendini temizleyen filtre sistemi, yıkama süresini kısaltma imkanı ve LED göstergeler gibi ek özellikler sunar. Tasarım açısından bakıldığında, ergonomik raf sistemleri ve katlanabilir çatal-bıçak sepetlerini seçmek ihtiyacınıza bağlıdır. Mutfağınızın tasarımı ve dekorasyon tercihlerinize bağlı olarak, beyaz ya da ankastre renklerdeki ürünleri satın alabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken ilk nokta, ihtiyacınızı ve bütçenizi belirlemeniz ve o doğrultuda model seçmenizdir.

Bulaşık Makinesi Nasıl Olmalı?

Bulaşık makineleri genel olarak 86 x 60 x 60 gibi standart ölçülere sahip olarak üretilir. Yine de, bulaşık makinenizi satın almadan önce, kendi mutfağınızda yerleştireceğiniz bölgenin ölçülerini alıp makine ölçüleri ile karşılaştırmanızda fayda olacaktır. Bulaşık makineleri konsunda önemli bir diğer nokta, makinenin kapasitesidir. En yaygın olarak 12 kişilik yemek takımını yıkama kapasitesinde ürünler bulunsa da, ihtiyacınıza uygun olarak daha büyük ya da daha küçük kapasiteli ürünleri tercih edebilirsiniz.

Satın alacağınız bulaşık makinesinin program sayısı, üründen arzu ettiğiniz performansı almanız için önemlidir. Bu programlar içinde genel olarak ortalama 30 dakika süren kısa program, günlük kullanım için standart program ve çok kirli bulaşıklar için yoğun program bulunur. İhtiyacınız doğrultusunda hassas, ekonomik, hızlı ya da ekstra sessiz programlı makineleri tercih edebilirsiniz. Ev elektroniği ürünlerinde sessizlik önemlidir. Evinizde sessizliği bozmak istemiyorsanız, ekstra sessiz ya da hijyenden emin olmak isterseniz ekstra hijyen programları barındıran makineler, sizler için doğru olacaktır. Son olarak, benzerlerine oranla daha az enerji tüketen bulaşık makineleri hem bütçeniz, hem de doğa açısından tasarruflu olur.

Bulaşık Makinesi Elektrik Tüketimi

Bulaşık makinesi kullanmak, elde yıkamaya oranla iki kat tasarrufludur. Ortalama bir aile, haftada en az iki kez bulaşık makinesini çalıştırır ve bu aylık enerji tüketiminin yüzde 8'ini kapsar. Buna misafir ettiğiniz dostlarınızın bulaşıkları ve aile yemekleri de eklendiğinde bu oran artar. Yüksek enerji kullanımı hem faturalarınızı arttırır hem de doğaya zarar verir. Bu durumda, bulaşık makineleri satın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri tercih edeceğiniz bulaşık makinesinin ne kadar az enerji tükettiğidir.

Beyaz eşyaları incelediğinizde, enerji tasarrufunu simgeleyen çeşitli özelliklerle karşılaşırsınız. Bunlar, makinenizin her bir kullanımında elde edeceğiniz enerji tasarrufunun göstergesidir. Enerji tasarruflu bir bulaşık makinesi aylık yüzde 50'ye kadar daha az elektrik kullanmanızı sağlar. A+ enerji sınıfı bir makine benzerlerine oranla yüzde 12, A++ yüzde 21 ve A+++ yüzde 30 daha az enerji kullanır. Bunun yanında, yarım yük fonksiyonu bulunan modeller, dolmayı gerek kalmadan daha az su ve elektrik enerjisi harcayarak çalıştırılabilir. Enerji tasarruflu ürünler kullanarak bütçenize katkıda bulurken, doğaya da yardımcı olabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Fiyatları

198 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Siemens
  2. Arçelik
  3. Bosch
  4. Hotpoint Ariston
  5. Vestel
  6. Profilo
  7. Samsung
  8. Electrolux
  9. Altus
  10. Grundig
  11. Beko
  12. LG
  13. Regal
  14. Hoover
  15. Öztiryakiler
  16. Indesit
  17. AEG
  18. Finlux
  19. Franke
  20. Miele
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Kullanım Şekli
  1. Solo
  2. Ankastre
  3. Tezgah Üstü
 6. Program Sayısı A-Z
 7. Kapasite (Yemek Takımı Kişi Sayısı)
 8. Enerji Sınıfı
 9. Ses Seviyesi (db) A-Z
 10. Yıllık Enerji Tüketimi (kWh) A-Z
 11. Su Tüketimi (lt/program) A-Z
 12. Renk
 13. Genişlik (cm)
 14. Yükseklik (cm) A-Z
 15. Derinlik (cm) A-Z
 16. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/235604/22156
BAŞA DÖN