Mutfak işlerini kolaylaştıran en büyük yardımcılardan biri olan bulaşık makineleri, son dönemlerdeki mutfak tasarımlarında yoğunlukla ankastre ürünlerden tercih ediliyor. Dünyaca ünlü farklı markaların ankastre bulaşık makinesi modelleri, değişik özellikler ve fiyatlarla satışa sunuluyor. Görsel farklılıkların yanı sıra enerji sınıfı ve fonksiyonel tasarım özellikleri de ürünler arasındaki farklılıkları sınıflandırmada etkili rol oynuyor. 

A+ enerji sınıfına dahil olan bulaşık makinesi modelleri, ekonomik enerji tüketimiyle dikkat çekiyor. Dünyanın geleceğine ve aile bütçesine sağladığı katkı itibariyle, önemli bir tasarruf kaynağı olan bulaşık makinesi modelleri, yıkama sonrası kurutma performanslarında da A enerji sınıfı özelliğiyle tasarruf işlevini sürdürüyor. Ekonomi programında çalıştırıldığında, yaklaşık 14 lt. su tüketimi harcayan ankastre bulaşık makinesi modeli, yıllık bazda yaklaşık 3290 lt. su sarfiyatı yapıyor. Ortalama 280 yıkamaya denk gelen bu yıkama hacmi, bireysel kullanım farklılıklarına göre değişiklik gösterebiliyor.

52 dB gibi oldukça düşük bir ses seviyesinde çalışan ankastre bulaşık makinesi modelleri, 12 kişilik yemek takımı yıkama kapasitesine sahip bulunuyor. Ayrıca, gerekli durumlarda yarım yük kapasitesi ile de çalıştırılabilen makine modelleri, mevcut enerji tasarrufunu arttırmada önemli bir etki sağlıyor. 4 programa sahip standart bulaşık makinesi çeşitleri, 3 ayrı yıkama sıcaklık seviyesi ve ön yıkama fonksiyonunda faaliyet gösteriyor. Bulaşıkların kirlilik durumuna göre ayarlayabileceğiniz yıkama programı en mükemmel sonuçlar için en yüksek performans sağlıyor.

Ankastre bulaşık makinesi kategorisinde yer alan modeller yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan en temel beyaz eşyalar arasında yer alıyor. Fiyat-performans açısından değerlendirildiğinde beklentilere cevap veren bulaşık makineleri uzun süre aktif bir biçimde kullanılabiliyor. Sağlam ve kaliteli malzemelerin birleşiminden imal edilen cihazlar darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklılık gösteriyor. Avantaj sağlayan kullanım özellikleri, kısa ve uzun vadede yeni bir bulaşık makinesine ihtiyaç bırakmıyor. Gelişmiş donanım özellikleri sayesinde bulaşıklar kısa sürede temizleniyor. Bulaşıkları yerleştirmenin ve toplamanın kolay olması, bireylerin vakitten tasarruf etmelerini kolaylaştıran etkenler arasında yer alıyor. Ergonomik tasarımlarıyla ön plana çıkan cihazlar, bulunduğu mekâna uyum sağlıyor ve kontrol paneli sayesinde bulaşıkların durumunu kontrol etmek mümkün oluyor. Eski bulaşık makinesini değiştirmek ve daha işlevsel bir cihaz almak isteyen bireyler, kategoride yer alan ürünlere yöneliyor. Ankastre bulaşık makineleri yeni bir cihaz almak isteyen tüketicilere önerilen kaliteli alternatifler arasında yer alıyor.

Geniş İç Hacimleriyle Bulaşıklarınızı Biriktirmeden Yıkayın

Bulaşıkları profesyonel bir şekilde temizleyen cihazlar, hijyene önem veren kullanıcılar tarafından rağbet görüyor. Bulaşıkları elde yıkamak, istenilen hijyeni elde etmeyi zorlaştırıyor. Yüksek dereceli sıcak suda el ile bulaşık yıkamak mümkün olmadığından ankastre bulaşık makinesi kullanmak pratiklik sunuyor. Bulaşık makineleri günlük, haftalık ve yıllık su tüketimini minimum seviyede tutmaya yardımcı oluyor. Bulaşıkları çok fazla biriktirmeden de yıkmayı sağlayan cihazlar, günün her saatinde aktif bir şekilde kullanılabiliyor. Çatal, kaşık, bıçak, kepçe ve materyaller için özel bölmesi bulunan bulaşık makineleri, raylı sistemi sayesinde eşyaları yerleştirmeyi kolaylaştırıyor. Büyük tencereleri ve tavaları sorunsuz bir şekilde yerleştirmeye olanak sağlayan makineler, çalışma esnasında temiz suyun bulaşıklara her açıdan temas etmesini sağlıyor. Bu sayede mutfak araç gereçlerinde kirli yüzey kalmıyor. Bireysel kullanıma uygun olan modeller, kalabalık aileler tarafından da rahatlıkla kullanılabiliyor. 

Farklı Sıcaklık Derecelerinde Hijyen Sağlayan Bulaşık Makineleri

Deterjan bölmesi bulunan bulaşık makineleri çalışma prensibi sayesinde temizlenen kaplar, tabaklar ve diğer eşyalar üzerinde deterjan kalıntısı bırakmıyor. Tablet deterjanların yanı sıra sıvı deterjanların da kullanılabildiği cihazlar, enerji verimliliği sınıfında yer alıyor. Güç tüketimini azaltan ankastre bulaşık makineleri, tasarruf yapmayı kolaylaştırıyor. Yeni nesil teknolojiyle üretilen cihazlar, tuz ya da parlatıcı bittiğinde kırmızı panel ışıklarıyla tüketicileri uyarıyor. Farklı sıcaklık derecelerinde yıkama programlarının sunulması, bulaşıkların yoğunluğuna göre bir tercih yapma opsiyonu sunuyor. Başlama zamanını erteleme fonksiyonu çalışan bireylerin hayatını kolaylaştıran özellikler arasında yer alıyor. Bulaşık makinesinin çalışmayı durduracağı zamanı bildiren kalan süre göstergesi de pratiklik sunuyor. Bulaşık makinelerinin yük alma kapasitesi, donanım özelliklerine göre farklılık gösterebiliyor. 

Sevdiğiniz Fincanlarınızın ve Bardaklarınızın Kırılmasını Önleyen Teknoloji

Kirli mutfak eşyalarını yerleştirmek için uzman mühendislerce özel olarak tasarlanan sepet sistemi, katlanır raf bölmesiyle kolaylık sağlıyor. Fincan boyutlarına göre ayarlanabilen raflar, sevilen eşyaların zarar görmesini önlüyor. Özel bardak koruma fonksiyonu ve paslanmaz çelikten imal edilen kazan sistemi güvenli bir kullanım olanağı sunuyor. Yarı yük opsiyonu bulunan cihazlar, kurutma performanslarıyla da tüketicilerin beklentilerini karşılıyor. Geniş iç hacimleriyle bulaşıkları yerleştirmeyi kolaylaştıran modeller farklı yıkama programları içeriyor. Ekonomik ve standart programları bulunan cihazlar, seçilen programa uygun bir zaman aralığında bulaşıkları yıkıyor. Bulaşıkların hızlı bir şekilde yıkanması ve kullanıma hazır hale gelmesi için kısa programlar seçilebilirken yoğun bir yıkama için daha uzun süre beklemek gerekiyor. Kullanım kılavuzu ve kurulum için gerekli olan aparatlar ile birlikte sunulan cihazlar kısa sürede kullanıma hazır hale geliyor.

Ankastre Bulaşık Makinesi Fiyatları

Yıkama işlemlerinin tüm aşamalarını kolayca takip edebilmenize imkan sağlayan LED gösterge paneli, geniş kapsamlı kullanım sağlıyor. Yıkama ve kurutma LED ışıkları, bulaşıkların kalan yıkanma süresini hesaplamada fayda sağlıyor. Ayrıca, artık birçok ankastre bulaşık makinesi modelinde bulunan, yıkama bittiğinde ikaz veren akustik sinyal sayesinde, makinenin yıkamayı bitirip bitirmediğini gözlemleyerek kontrol etmenize gerek kalmıyor. Makinenin ihtiyacı olan tuz ve parlatıcı miktarları eksildiğinde, tamamlamanız için gerekli görsel uyarı bu göstergeler üzerinden yapılıyor.  

Ankastre bulaşık makinesi çeşitleri, tam ankastre ve yarı ankastre modeller olarak iki gruba ayrılıyor. Aradaki farklardan bahsetmeden önce, "ankastre bulaşık makinesi nedir" sorusunun cevabını aramak gerekiyor. Tam ankastre bulaşık makinesinin ön yüzeyinde hiçbir gösterge paneli ve tuşun olmaması, onu diğer gruptan ayıran en belirgin özelliğini oluşturuyor. Tam ankastre bulaşık makinelerinde bahsetmiş olduğumuz tuş ve panel özellikleri, kapağın üst bölümünde konumlandırılıyor. Böylece, mutfak dolaplarıyla bütünlük sağlayan dış yüzeyi, orada bulaşık makinesinin varlığına dair hiçbir iz bırakmıyor. Yarı ankastre modellerde ise, ön kontrol paneli bulaşık makinesinin yüzeyinde göze çarpıyor. Mutfak dolapları ile bütünlüğü isteğe bağlı olarak kısmen sağlanan ürün, diğer kullanım özellikleri bakımından tam ankastre modellerden önemli farklar taşımıyor. Yıkama hacmi, süresi ve enerji tasarrufu gibi fonksiyonel özellikler, dahil olduğu sınıfın özellikleriyle eş değer nitelikte bulunuyor. 

Ankastre bulaşık makinesinde tercih edebileceğiniz malzeme, Inox ya da beyaz ürünlerden biri olabiliyor. Mobilya olan dış kaplamayı kendi zevkinize ve mobilyanıza uygun biçimde, ek bir ürün olarak temin etmeniz gerekiyor. Ürünün standart satışında kaplama yüzey, fiyatlara dahil ve ürünün sabit parçası olarak değerlendirilmiyor. Ankastre ya da yarı ankastre ürünleri satın aldığınızda, bulaşık makinesine dahil olan makine parçaları arasında alt sepette çatal-bıçak sepeti ve üst sepette bardak tutucu bulunuyor. 

Ürünler, yük ve deterjan sensörleri gibi ölçüm yapan özellikler de taşıyor. Bu sayede, yıkamak istediğiniz bulaşıkların miktar ve kirlilik oranına göre deterjan ve enerji tüketimi ayarlanmış oluyor. Ekonomi sağlamada büyük katkı sunan bu özellik, bulaşık makinelerini rantabl ürünler haline getiriyor. Ankastre bulaşık makinesi fiyatları, ürünlerin marka, model ve sahip oldukları teknolojik özelliklerin fazlalığına göre farklılıklar gösteriyor. Tüm ankastre bulaşık makinesi modelleri, yeni nesil gelişmiş teknolojinin hayatımıza kolaylıklar getiren yönünü yansıtıyor. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Ankastre Bulaşık Makinesi Fiyatları

57 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch Bulaşık Makineleri
  2. Arçelik Bulaşık Makineleri
  3. Siemens Bulaşık Makineleri
  4. Miele Bulaşık Makineleri
  5. Vestel Bulaşık Makineleri
  6. Electrolux Bulaşık Makineleri
  7. Profilo Bulaşık Makineleri
  8. Teka Bulaşık Makineleri
  9. Franke Bulaşık Makineleri
  10. Regal Bulaşık Makineleri
  11. Silverline Bulaşık Makineleri
  12. Dominox Bulaşık Makineleri
  13. Hoover Bulaşık Makineleri
  14. Samsung Bulaşık Makineleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Renk
  1. Inox
  2. Beyaz
  3. Gri
  4. Ahşap
  5. Siyah
  6. Çelik Beyaz
  7. Kahverengi
  8. Yok
 5. Program Sayısı A-Z
 6. Kullanım Şekli
  1. Ankastre
  2. Solo
  3. Tezgah Üstü
 7. Kapasite (Yemek Takımı Kişi Sayısı)
 8. Yükseklik (cm)
 9. Genişlik (cm) A-Z
 10. Derinlik (cm)
 11. Fotoğraflı Değerlendirme
 12. Güncel Değerlendirme
 13. Fırsat Ürünleri
 14. Satıcı A-Z
 • Kullanım Şekli Ankastre
DSACategoryId/2147483637/235604/22156/22156
Başa dön