Mutfak işlerini kolaylaştıran en büyük yardımcılardan biri olan bulaşık makineleri, son dönemlerdeki mutfak tasarımlarında yoğunlukla ankastre ürünlerden tercih ediliyor. Dünyaca ünlü farklı markaların ankastre bulaşık makinesi modelleri, değişik özellikler ve fiyatlarla satışa sunuluyor. Görsel farklılıkların yanı sıra enerji sınıfı ve fonksiyonel tasarım özellikleri de ürünler arasındaki farklılıkları sınıflandırmada etkili rol oynuyor. 

A+ enerji sınıfına dahil olan bulaşık makinesi modelleri, ekonomik enerji tüketimiyle dikkat çekiyor. Dünyanın geleceğine ve aile bütçesine sağladığı katkı itibariyle, önemli bir tasarruf kaynağı olan bulaşık makinesi modelleri, yıkama sonrası kurutma performanslarında da A enerji sınıfı özelliğiyle tasarruf işlevini sürdürüyor. Ekonomi programında çalıştırıldığında, yaklaşık 14 lt. su tüketimi harcayan ankastre bulaşık makinesi modeli, yıllık bazda yaklaşık 3290 lt. su sarfiyatı yapıyor. Ortalama 280 yıkamaya denk gelen bu yıkama hacmi, bireysel kullanım farklılıklarına göre değişiklik gösterebiliyor.

52 dB gibi oldukça düşük bir ses seviyesinde çalışan ankastre bulaşık makinesi modelleri, 12 kişilik yemek takımı yıkama kapasitesine sahip bulunuyor. Ayrıca, gerekli durumlarda yarım yük kapasitesi ile de çalıştırılabilen makine modelleri, mevcut enerji tasarrufunu arttırmada önemli bir etki sağlıyor. 4 programa sahip standart bulaşık makinesi çeşitleri, 3 ayrı yıkama sıcaklık seviyesi ve ön yıkama fonksiyonunda faaliyet gösteriyor. Bulaşıkların kirlilik durumuna göre ayarlayabileceğiniz yıkama programı en mükemmel sonuçlar için en yüksek performans sağlıyor.

Ankastre Bulaşık Makinesi Fiyatları

Yıkama işlemlerinin tüm aşamalarını kolayca takip edebilmenize imkan sağlayan LED gösterge paneli, geniş kapsamlı kullanım sağlıyor. Yıkama ve kurutma LED ışıkları, bulaşıkların kalan yıkanma süresini hesaplamada fayda sağlıyor. Ayrıca, artık birçok ankastre bulaşık makinesi modelinde bulunan, yıkama bittiğinde ikaz veren akustik sinyal sayesinde, makinenin yıkamayı bitirip bitirmediğini gözlemleyerek kontrol etmenize gerek kalmıyor. Makinenin ihtiyacı olan tuz ve parlatıcı miktarları eksildiğinde, tamamlamanız için gerekli görsel uyarı bu göstergeler üzerinden yapılıyor.  

Ankastre bulaşık makinesi çeşitleri, tam ankastre ve yarı ankastre modeller olarak iki gruba ayrılıyor. Aradaki farklardan bahsetmeden önce, "ankastre bulaşık makinesi nedir" sorusunun cevabını aramak gerekiyor. Tam ankastre bulaşık makinesinin ön yüzeyinde hiçbir gösterge paneli ve tuşun olmaması, onu diğer gruptan ayıran en belirgin özelliğini oluşturuyor. Tam ankastre bulaşık makinelerinde bahsetmiş olduğumuz tuş ve panel özellikleri, kapağın üst bölümünde konumlandırılıyor. Böylece, mutfak dolaplarıyla bütünlük sağlayan dış yüzeyi, orada bulaşık makinesinin varlığına dair hiçbir iz bırakmıyor. Yarı ankastre modellerde ise, ön kontrol paneli bulaşık makinesinin yüzeyinde göze çarpıyor. Mutfak dolapları ile bütünlüğü isteğe bağlı olarak kısmen sağlanan ürün, diğer kullanım özellikleri bakımından tam ankastre modellerden önemli farklar taşımıyor. Yıkama hacmi, süresi ve enerji tasarrufu gibi fonksiyonel özellikler, dahil olduğu sınıfın özellikleriyle eş değer nitelikte bulunuyor. 

Ankastre bulaşık makinesinde tercih edebileceğiniz malzeme, Inox ya da beyaz ürünlerden biri olabiliyor. Mobilya olan dış kaplamayı kendi zevkinize ve mobilyanıza uygun biçimde, ek bir ürün olarak temin etmeniz gerekiyor. Ürünün standart satışında kaplama yüzey, fiyatlara dahil ve ürünün sabit parçası olarak değerlendirilmiyor. Ankastre ya da yarı ankastre ürünleri satın aldığınızda, bulaşık makinesine dahil olan makine parçaları arasında alt sepette çatal-bıçak sepeti ve üst sepette bardak tutucu bulunuyor. 

Ürünler, yük ve deterjan sensörleri gibi ölçüm yapan özellikler de taşıyor. Bu sayede, yıkamak istediğiniz bulaşıkların miktar ve kirlilik oranına göre deterjan ve enerji tüketimi ayarlanmış oluyor. Ekonomi sağlamada büyük katkı sunan bu özellik, bulaşık makinelerini rantabl ürünler haline getiriyor. Ankastre bulaşık makinesi fiyatları, ürünlerin marka, model ve sahip oldukları teknolojik özelliklerin fazlalığına göre farklılıklar gösteriyor. Tüm ankastre bulaşık makinesi modelleri, yeni nesil gelişmiş teknolojinin hayatımıza kolaylıklar getiren yönünü yansıtıyor. 

Ankastre Bulaşık Makinesi Fiyatları

28 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Siemens
  2. Bosch
  3. Electrolux
  4. Hotpoint Ariston
  5. Profilo
  6. Vestel
  7. Arçelik
  8. Franke
  9. Grundig
  10. Hoover
  11. Samsung
  12. Silverline
  13. Teka
  14. Termikel
 2. Enerji Sınıfı
 3. Kapasite (Yemek Takımı Kişi Sayısı)
 4. Kullanım Şekli
  1. Solo
  2. Ankastre
  3. Tezgah Üstü
 5. Yıllık Enerji Tüketimi (kWh) A-Z
 6. Su Tüketimi (lt/program) A-Z
 7. Fiyat Aralığı
  -
 8. Ürün Puanı
 9. Program Sayısı
 10. Ses Seviyesi (db) A-Z
 11. Renk
 12. Genişlik (cm)
 13. Yükseklik (cm)
 14. Derinlik (cm)
 15. Satıcı A-Z
 • Kullanım Şekli Ankastre
DSACategoryId/2147483637/235604/22156/22156
BAŞA DÖN