Meyve Sıkıcıları 

Evde taze ve doğal meyve suyu sıkmak için en pratik yol, meyve sıkıcıları kullanmaktan geçer. Katı meyveleri sıkmak için elektrikle çalışan katı meyve sıkıcılar, kollu pres makineleri ve narenciye sıkmak için hem elektrikle çalışan hem de elle kullanılan basit meyve sıkıcılar bulunur. Farklı meyve ve sebzeler için özel üretilen meyve sıkma makineleri de, meyve sıkıcıları kategorisinde incelenebilir.

Meyve Sıkacağı Fiyatları

Birbirinden farklı cihazların bulunduğu bu kategoride, meyve sıkma aletlerinin özelliklerini inceleyebilirsiniz. Geniş hazneli bütün meyveleri sıkabilen cihazlar ve sadece narenciye sıkmak için tasarlanan cihazlar hakkında ürün sayfalarından detaylı bilgi edinebilir, meyve sıkacağı fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Farklı modellere göre değişen fiyatlara sahip ürünler arasında, tüm parçaları makinede yıkanabilen ve kompakt tasarımı ile az yer kaplayan pratik ürünleri tercih edebilirsiniz. Elektrikle çalışan narenciye sıkacağı ve katı meyve sıkacağına oranla fiyatları daha uygun olan kollu pres meyve sıkma makinelerini uzun yıllar kullanabilirsiniz.

70 TL ile 1500 TL arasında değişen fiyatlara sahip katı meyve sıkacakları arasında en kapsamlı modeller, geniş sebze ve meyve ağzı ile her türlü meyveyi sıkan cihazlardır. Bu modeller 2 litre meyve posası bölümü ve 1 litre meyve suyu kabı ile ailenize sağlıklı meyve suları hazırlamanıza izin verir. Meyve sıkıcılar arasında yumuşak ve sert meyveler için farklı kademe ayarlarına sahip, aynı zamanda meyveleri bütün halinde sıkabilen yeni nesil meyve sıkıcıları da farklı fiyat seçenekleri ise sizlere sunulur. Katı meyve sıkıcıları arasında Sinbo, Homend, Arnica, Arçelik gibi markaların 800 veya 1000 watt’lık ürünlerini inceleyebilir, ürünlerin fiyat ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Meyve Sıkacağı Nasıl Kullanılır?

Çeşitli elektrikli mutfak aletlerinde olduğu gibi farklı modellere sahip meyve sıkma makinelerinin kullanımı birbirinden farklıdır. Elektrikle çalışan narenciye sıkacağı için narenciyenin boyutuna göre uygun başlık seçilir ve meyve, başlığın üzerine tam oturacak şekilde yerleştirilir. Kapağı kapandıktan sonra çalışma düğmesine basılır ve sıkma başlığına çok fazla bastırılmaz. Kollu pres meyve sıkacakları ise farklı markalarda sunulsa da çalışma mantıkları aynıdır. Ortadan ikiye bölünen portakal veya nar gibi meyveler meyve başlığının üzerine konur ve makinanın pres kollu sıkılır.

Birbirinden farklı parçalara sahip elektrikli katı sebze ve meyve sıkıcılarının kullanımı da oldukça kolaydır. Kapakları doğru şekilde yerleştirilen ve düz bir zemine sabitlenen cihaza meyveler konmadan önce yıkanmalıdır. Yıkanan meyveler makinenin türüne bağlı olarak bölünerek, soyularak ya da bütün halinde meyve haznesinin içine yerleştirilir. Modeline göre farklı hız seviyelerine sahip olan cihazda uygun mod seçilir ve meyve sıkma makinesinin sürahisi varsa uygun yere yerleştirilerek cihaz çalıştırılır. Oldukça kısa sürede meyveleri ve sebzeleri sıkan makinelerin posa bölümü dolduğunda önce makine durdurulur ardından posa kısmı temizlenir.

Meyve Sıkacağı Ne İşe Yarar?

Farklı fonksiyonlarda ve modellerde üretilen meyve sıkıcıları evde taze meyve suları sıkmanıza imkan verir. Meyve sıkma makineleri, kimyasal maddeler ve şeker içeren hazır meyve sularına oranla hem doğal hem de sağlıklı meyve suları hazırlamanızı sağlar. Taze meyve suyu yapacağınız makineler ile meyveler vitaminlerini kaybetmez. Böylece meyve suları içeriğindeki vitaminler ile günlük besin ihtiyacınızı karşılar ve bağışıklık sisteminizi korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda meyve ve sebze sevmeyen çocuklara meyve ve sebze suyu içirmenizi sağlar.

Meyve sıkacakları çeşitli sebzeleri de sıkarak sebze suyu yapmanıza da yarar. Özellikle diyet yaparken ya da sabahları enerji vermesi için içebilirsiniz. Sebze sularını çeşitli yemeklere katmak için de kullanabilirsiniz. Sabah kahvaltılarından akşam yemeklerine kadar birçok farklı öğünlerde kullanabileceğiniz meyve sıkacakları günlük yaşamda en büyük yardımcınız olacak.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Meyve Sıkacağı Fiyatları

Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Toplam 24 / 1097 ürün
DSACategoryId/2147483637/22001/22020