Sofralarınıza gelen leziz yemeklerin pişiricisi olan çelik tencereler, sağlıklı ve güzel yemekler yapmanızı sağlar. Çorbadan, karnıyarığa kadar aklınıza gelebilecek her çeşit lezzeti sunmanızı kolaylaştıran çelik mutfak gereçleri, mutfağınızda güvenle yemek pişirmenizi sağlar.

Çelik Tencere Seti Ve Fiyatları

Çelik tavalar ve tencereler, bir mutfağın en çok kullanılan mutfak gereçleri arasında yer alır. Yemeğinizin piştiği, saklandığı gereçler olan tencereler pişirme esnasında büyük rol alır. Tencerenizin ısıyı nasıl yaydığı pişirme aşaması için önemlidir. Enfes yemeklerin vazgeçilmez pişiricileri olan çelik tencereleri, yapacağınız yemeklere özel boyut ve şekillerde bulabilirsiniz. Farklı litre seçenekleri ile bulabileceğiniz ürünleri, ailenizin büyüklüğüne ya da pişireceğiniz yemeklerin miktarına göre tercih edebilirsiniz.

Derin modelleri çorba gibi sulu yemekler için, derin olmayan modelleri kızartma, imambayıldı gibi daha az sulu yemekleriniz için kullanabilirsiniz. Her mutfağın vazgeçilmezi olan çelik düdüklü tencereler ile yemek pişirme süresini büyük oranda azaltabilirsiniz. Çelik tencereler set halinde ya da tekli olarak bulunabilir. Düdüklü tencere, karnıyarık tenceresi, kızartma tavası, sütlük, cezve, çaydanlık gibi tüm pişirme gereçlerini tencere setlerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

150 parçalı çelik tencere setlerinden, tek parça çelik tencereye kadar geniş bir çeşitlilikte sunulan ürünleri, ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz. Çelik tencerelerin fiyatları malzemelerine, aksesuarlarına göre farklılık gösterir. Paslanmaz çelik, ısıya dayanıklı tutma yeri olan, cam ya da çelik kapaklı farklı modeller geniş bir fiyat yelpazesi oluşturur.

Çelik Tencere Ne İle Parlatılır?

Çelik oldukça dayanıklı bir alaşımdır. Isı yalıtımında yüksek performans gösteren bu alaşım, tencere üretiminde en çok tercih edilen materyaldir. Paslanmayan ve kullanım sırasında sağlıklı pişirmeyi sağlayan çelik, mutfakta çok kullanıldığı için zamanla kararabilir. Ya da dalgınlıkla ocakta unutulan çelik tencereler, bir anda tüm parlaklığını yitirerek canınızı sıkabilir. Mutfağınızın vazgeçilmezi olan çelik tencere, çaydanlık, cezve ve sütlük gibi mutfak gereçlerinizi kolayca temizleyebilir ve ilk günkü gibi parlatabilirsiniz.

Çelik mutfak gereçlerini temizlerken, ovma teli kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bu tel çeliğin çizilmesine ve kötü görünmesine neden olur. Sirkeli su ve amonyaklı mutfak temizleyicileri, çelik tencereler üzerinde kullanıldığında, zamanla azalan parlaklığın yerine gelmesini sağlarlar.

Eğer yanık ve ciddi boyutta kararma söz konusu ise, çelik mutfak gereçlerini sirkeli ve karbonatlı su ile kaynatarak temizleyebilirsiniz. Suyunuz çok kireçli ise, zamanla çelik mutfak gereçlerinin iç kısımlarında kireçlenme olur. Kireçlenme enerji tasarrufu yapmanızı engeller, yemeklerin pişme veya ısınma süresini uzatır. Kireçlenen çelik mutfak gereçlerini içinde, limon tuzu olan suyu kaynatarak kolayca temizleyebilirsiniz. Limon tuzuna alternatif olarak elma sirkesi de kullanabilirsiniz.

Çelik Tencere Nasıl Kullanılır?

Tüm pişirme gereçlerinde ilk kullanım çok önemlidir. Öncelikle tencerenizin üzerinde bulunan tüm etiketleri çıkarmalısınız. Ayrıca biraz sirke ve suyu tencereye koyup kaynatırsanız, çelik tencereniz kullanıma hazır hale gelecektir. Kullandığınız tencere çelik saplı ise yemek piştikten sonra, saplarından bir bez ya da mutfak eldiveni yardımı tutmanızda fayda olacaktır.

Çelik tencerenizin ömrünü uzatmak için susuz ya da az sulu yemeklerinizi kısık ateşte pişirmelisiniz. Tencereyi altı yanan ocakta, içi boş bir şekilde bekletmemeye özen göstermelisiniz. Tencerelerin üzerinde plastik, silikon gibi bir aksesuar olduğu zaman, ürünler fırın kullanıma uygun olmazlar.

Paslanmaz tencereler, ısıyı iyi muhafaza ettikleri için, pişirme işleminin bitmesine yakın ocağın altını kapatabilirsiniz. Çelik tencereler tahta, plastik ya da silikon gibi malzemelerden üretilmiş karıştırıcılarla birlikte kullanılmalıdır. Metal gibi sert materyalden üretilmiş karıştırıcılarla birlikte kullanmayı tercih ederseniz, tencereniz çizilebilir ve kötü bir görünüm ortaya çıkabilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Çelik Tencere Fiyatları

2.511 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Korkmaz Çelik Tencereler
  2. Emsan Çelik Tencereler
  3. Karaca Çelik Tencereler
  4. Aryıldız Çelik Tencereler
  5. OMS Çelik Tencereler
  6. Schafer Çelik Tencereler
  7. Gülsan Çelik Tencereler
  8. Taç Çelik Tencereler
  9. Sıla Çelik Tencereler
  10. Hascevher Çelik Tencereler
  11. Özlife Çelik Tencereler
  12. Amboss Çelik Tencereler
  13. Hisar Çelik Tencereler
  14. Kahramanlar Çelik Tencereler
  15. Yürük Çelik Tencereler
  16. evimsaray Çelik Tencereler
  17. Kapp Çelik Tencereler
  18. ÖZKENT Çelik Tencereler
  19. İNTER ÇELİK Çelik Tencereler
  20. Akdeniz Çelik Tencereler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Tencere Ebatı A-Z
 5. İç Yüzey Kaplaması A-Z
 6. Tencere Tipi
 7. Tencere Adedi A-Z
 8. Türü A-Z
 9. Kapak Adedi A-Z
 10. Fotoğraflı Değerlendirme
 11. Güncel Değerlendirme
 12. Fırsat Ürünleri
 13. Ürün Rengi A-Z
 14. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22535/60000273
Başa dön