Sofralarınıza gelen leziz yemeklerin pişiricisi olan çelik tencereler, sağlıklı ve güzel yemekler yapmanızı sağlar. Çorbadan, karnıyarığa kadar aklınıza gelebilecek her çeşit lezzeti sunmanızı kolaylaştıran çelik mutfak gereçleri, mutfağınızda güvenle yemek pişirmenizi sağlar.

Çelik Tencere Seti Ve Fiyatları

Çelik tavalar ve tencereler, bir mutfağın en çok kullanılan mutfak gereçleri arasında yer alır. Yemeğinizin piştiği, saklandığı gereçler olan tencereler pişirme esnasında büyük rol alır. Tencerenizin ısıyı nasıl yaydığı pişirme aşaması için önemlidir. Enfes yemeklerin vazgeçilmez pişiricileri olan çelik tencereleri, yapacağınız yemeklere özel boyut ve şekillerde bulabilirsiniz. Farklı litre seçenekleri ile bulabileceğiniz ürünleri, ailenizin büyüklüğüne ya da pişireceğiniz yemeklerin miktarına göre tercih edebilirsiniz.

Derin modelleri çorba gibi sulu yemekler için, derin olmayan modelleri kızartma, imambayıldı gibi daha az sulu yemekleriniz için kullanabilirsiniz. Her mutfağın vazgeçilmezi olan çelik düdüklü tencereler ile yemek pişirme süresini büyük oranda azaltabilirsiniz. Çelik tencereler set halinde ya da tekli olarak bulunabilir. Düdüklü tencere, karnıyarık tenceresi, kızartma tavası, sütlük, cezve, çaydanlık gibi tüm pişirme gereçlerini tencere setlerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

150 parçalı çelik tencere setlerinden, tek parça çelik tencereye kadar geniş bir çeşitlilikte sunulan ürünleri, ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz. Çelik tencerelerin fiyatları malzemelerine, aksesuarlarına göre farklılık gösterir. Paslanmaz çelik, ısıya dayanıklı tutma yeri olan, cam ya da çelik kapaklı farklı modeller geniş bir fiyat yelpazesi oluşturur.

Çelik Tencere Ne İle Parlatılır?

Çelik oldukça dayanıklı bir alaşımdır. Isı yalıtımında yüksek performans gösteren bu alaşım, tencere üretiminde en çok tercih edilen materyaldir. Paslanmayan ve kullanım sırasında sağlıklı pişirmeyi sağlayan çelik, mutfakta çok kullanıldığı için zamanla kararabilir. Ya da dalgınlıkla ocakta unutulan çelik tencereler, bir anda tüm parlaklığını yitirerek canınızı sıkabilir. Mutfağınızın vazgeçilmezi olan çelik tencere, çaydanlık, cezve ve sütlük gibi mutfak gereçlerinizi kolayca temizleyebilir ve ilk günkü gibi parlatabilirsiniz.

Çelik mutfak gereçlerini temizlerken, ovma teli kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bu tel çeliğin çizilmesine ve kötü görünmesine neden olur. Sirkeli su ve amonyaklı mutfak temizleyicileri, çelik tencereler üzerinde kullanıldığında, zamanla azalan parlaklığın yerine gelmesini sağlarlar.

Eğer yanık ve ciddi boyutta kararma söz konusu ise, çelik mutfak gereçlerini sirkeli ve karbonatlı su ile kaynatarak temizleyebilirsiniz. Suyunuz çok kireçli ise, zamanla çelik mutfak gereçlerinin iç kısımlarında kireçlenme olur. Kireçlenme enerji tasarrufu yapmanızı engeller, yemeklerin pişme veya ısınma süresini uzatır. Kireçlenen çelik mutfak gereçlerini içinde, limon tuzu olan suyu kaynatarak kolayca temizleyebilirsiniz. Limon tuzuna alternatif olarak elma sirkesi de kullanabilirsiniz.

Çelik Tencere Nasıl Kullanılır?

Tüm pişirme gereçlerinde ilk kullanım çok önemlidir. Öncelikle tencerenizin üzerinde bulunan tüm etiketleri çıkarmalısınız. Ayrıca biraz sirke ve suyu tencereye koyup kaynatırsanız, çelik tencereniz kullanıma hazır hale gelecektir. Kullandığınız tencere çelik saplı ise yemek piştikten sonra, saplarından bir bez ya da mutfak eldiveni yardımı tutmanızda fayda olacaktır.

Çelik tencerenizin ömrünü uzatmak için susuz ya da az sulu yemeklerinizi kısık ateşte pişirmelisiniz. Tencereyi altı yanan ocakta, içi boş bir şekilde bekletmemeye özen göstermelisiniz. Tencerelerin üzerinde plastik, silikon gibi bir aksesuar olduğu zaman, ürünler fırın kullanıma uygun olmazlar.

Paslanmaz tencereler, ısıyı iyi muhafaza ettikleri için, pişirme işleminin bitmesine yakın ocağın altını kapatabilirsiniz. Çelik tencereler tahta, plastik ya da silikon gibi malzemelerden üretilmiş karıştırıcılarla birlikte kullanılmalıdır. Metal gibi sert materyalden üretilmiş karıştırıcılarla birlikte kullanmayı tercih ederseniz, tencereniz çizilebilir ve kötü bir görünüm ortaya çıkabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çelik Tencere Fiyatları

HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 2543 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22535/60000273